Bang&Olufsen;#) Fuji Yama voorzitter Vervoort: Ex-voetbalvoorzitters spelen voorwedstrijd Waarom kreeg alleen de 8800 de beoordelingzeer goed Dat kunt u zelf bij elke B&O dealer testen. Fusie PPSC en HBSS voorlopig van de baan GEBR. DE VELD GEBIT STUK J. VERINGMEIER De Deense vormgevers van beeld en geluid Geautoriseerd Bang Olufsen Dealer: RADIO-TELEVISIE-HUISH.APP. Parkweg 369,3119 CK Schiedam, telefoon 010-737044. Donderdag koopavond. Leen Schotting zal als voorzitter van de Schie damse Scheidsrechters Ver eniging deel uitmaken van het team van ex voorzitters. Reparatie klaar terwijl u wacht Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Openingstijden Tafeltennis Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Oefenprogramma Schooltoernooien Damestoernooi Verlies B P Uitwisseling SCHIEDAM Karate betekent letterlijk „lege hand". Met lege handen stond Henk Vervoort (25) inderdaad toen hij drie maanden geleden sa men met Gerrit Beerends de karatevereniging Fuji Yama oprichtte. Een bestuur was al snel ge vormd en na de goedkeuring van de Nederlandse Karate Bond kon de piepjonge vereniging van start. Een kleine vijftig leden zijn reeds voor de charmes van de karatesport gezwicht en als het aan voorzitter/trainer Ver voort ligt zullen er nog velen volgen. Meditatie Japanse kreten RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. „Karate is zonder meer een goede zaak voor de volksgezondheid", neemt de leiding van sportvereniging Fuji Yama Van jong tot oud is men zeer geconcentreerd bezig met de oefeningen Rolstoelbasketbal Bingo Diplomazwemmen CHESTERFIELD VREUGDENHIL STIJLMEUBELEN HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 APRIL 1983 PAGINA 9 Nieuwe Stadsblad ex voorzitters van Schie- damse voetbalverenigingen, tegen een team van be stuursleden van de jubile rende vereniging. Dit als voorwedstrijd van de jubi leumtopper Schiedam tegen het Schiedams elftal. Deze wedstrijd zal gespeeld wor den op vrijdagavond 6 mei, Niet alle verenigingen kunnen met een ex-voorzitter komen. Er zijn zelfs enkele verenigin gen bij die hun huidige voorzit ter afvaardigen, waarvan enke len weer aan het einde van dit jaar aftreden. Voor dit unieke gebeuren is een commissie in het leven geroepen bestaande uit Aad van der Horst (aftredend voorzitter bij Martinit), Ruud Kooijmans (aftredend voorzitter bij WK) en Frans van Rijsbergen. Woensdagavond was er in de bovenzaal van bowlingcentrum Musis Sacrum een eerste bijeen komst. Niet alle verenigingen waren vertegenwoordigd, maar wel hadden alle toegezegd om aan dit evenement hun mede werking te verlenen. Op 27 april zal er in het club huis van Ursus een technische bijeenkomst worden gehouden met de volledige voorzittersse lectie. Op de vergadering werd vastge steld dat buiten de 19 voet balverenigingen ook de huidige voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging aan het team moest worden toege voegd. Leen Schotting zal dus in de basis staan. De ex- of huidige voorzitters zullen in het tenue van hun ei gen vereniging uitkomen. Scheidsrechter voor deze weds trijd zal niet minder dan de ex- topscheidsrechter Henk van der Veer zijn. Hij zal geassisteerd worden door de grensrechters Meindert van Veen en Rinus Vis. De wedstrijd zal 2 x 15 mi nuten duren en dat moet voor de 20 geselecteerden zeer zeker op te brengen zijn. De geselecteerden zijn: Wim Groenhorst (Demos), Gé Krom menhoek (DHS), Gerrit Krab bendam (DRZ), Hans Kleine- koort (Excelsior'20), Fred Wammis (FCN'66), Nico Mout (GSS), Jan Zwep (GTB), Rien Klink (HBSS), Wim van der Sloo. (Hermes DVS), Aad van der Horst (Martinit), Wim Klein (Olympus), Jan 't Hoen (PPSC), Tom Verweij (Schiedam), Jan van Geene (Schiedamse Boys), Jaap Gijsen (SFC), Henk Bras (SVDPW), Nico Bisschop (SVV), Leen Schotting SSV Leo Wiegman (Ursus) en Ruud Kooijmans (VVK). Coach van het team is Frans van Rijsber gen. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak 's zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur. In de wedstrijd om de vijfde en zesde plaats van de eerste divi sie verloren de heren van de volleybalvereniging Both Partners in Amstelveen van het tweede team van Brother/Mar- tinus. Het duel stond in het te ken van de bijzonder zwakke passing. Vooral van B P zijde kwamen veel direkte tegenpun- ten door de foute stop. In het begin van de strijd hadden de Schiedammers de match nog onder controle en werd zelfs een 9-2 voorsprong opgebouwd, die echter in een servicebeurt weer bijna teniet werd gedaan. Brother kwam bij tot 10-10 en nam zelfs een voorsprong die men tot het einde van de set vasthield (15-13) Martinus buitte het lengtevoor deel goed uit en won ook de tweede set met 15-13. Hierna kwam Perrie van den Blink in het veld. Hij groeide uit tot Both's beste man, door het spel wat meer naar het midden te verplaatsen. Nadat eerst een 8-3 voorsprong werd opgebouwd, ging deze in één keer weer verloren, maar enkele goede bloks brachten de 15-10 setwinst, zodat nog alles mogelijk leek. Zelfs kwam men in de vierde set weer voor met 2-0, maar weer was het Brother dat met een scherpe serve acht maal achtereen scoorde. Het gebrek aan wisselspelers wreekte zich toen. De ge blesseerde Gerard de Boer werd node gemist. Vanuit een hope loze achterstand (14-4) kwam Both toch nog goed terug. De in het veld gekomen Bert van Delden zorgde weer voor nieuw elan en een fraaie serve serie van Jilles Degeling bracht de stand op 14-9 en zelfs kwam men nog tot 14-11. Toen liet Brother het echter niet verder komen en maakte de zaak ge routineerd af. Er resten Both Partners nu nog twee wedstrij den, op 9 april speelt men in Lekkerkerk om 6 uur tegen Dynamo Apeldoorn. Men be sluit de competitie met een wedstrijd tegen Sudosa in Assen. Zowel Sudosa als Dy namo zijn nog betrokken bij de strijd om de tweede plaats, zo dat nog spannende wedstrijden zijn te verwachten. Openingstijden tijdens de paas vakantie in zwembad Zuid zijn: Vrijdag 1 april van 7.00-12.30 en van 13.00-15.30 uur; Zaterdag 2 april van 9.00-14.00 uur; zondag 3 april gesloten; maandag 4 april gesloten; Dinsdag 5 april van 7.00-12.30 en van 13.00- 15.30 uur; woensdag 6 april van 7.00-12.30 en van 13.00-15.00 uur; donderdag 7 april van 7.00- 12.30 en van 13.00-15.30 uur; vrijdag 8 april van 7.00-12.30 en van 13.00-15.30 uur. De tafeltennissers van de Schie- Lest in de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 In het kader van de jaarlijkse uitwisseling van elftallen van 11- en 12-jarigen tussen het En gelse Beaconsfield en Olympus Schiedam, zullen er dit jaar 29 jongens met 9 leiders in Schie dam te gast zijn en wel in pe riode van 1 t/m 8 april. Zij logeren bij leden van de v.v Olympus Schiedam. Tijdens deze week zullen zij deelnemen aan het Olympus-toernooi voor D- en E elftallen op 3 april. Verder zullen zij voetballen bij diverse verenigingen in het land. Volgend jaar zullen de D pupil len van Olympus Schiedam weer te gast zijn in Beacons field. Het oefenprogramma van de voetbalvereniging Olympus is: 3 augustus, BlankenburgO- lympus, 7 augustus FIOSO- lympus, 10 augustus Olym pusSt. Lodewijk, 14 augustus OlympusSIOD, 18 augustus DVO'32Olympus, 21 augustus OlympusDWC, 24 augustus Olympus—CION, 28 augustus Rockanjetoernooi, 30 augustus RKWIKOlympus. Voor het schoolvoetbal- en schoolhandbaltoernooi wat van 5 tot en met 8 april gehouden zal worden, zijn enige wijzigin gen in het programma aange bracht. In het voetbaltoernooi voor de afdeling D was het noodzakelijk om naast de ge plande donderdag ook op de vrijdag wedstrijden vast te stel len. Voor het handbal toernooi is het wedstrijdprogramma voor het voortgezet onderwijs eveneens veranderd, in verband met het aantal beschikbare velden (UVG heeft thans twee ver harde handbalvelden). Voor de afdeling C zijn de wedstrijddagen thans dinsdag 5 en woensdag 6 april en voor de afdeling D is dat geworden woensdag 6 en donderdag 7 april. Voor het programma handbal voor de lagere scholen, die in de sporthal Margriet wor den gehouden, zijn de data niet 6-7 en 8 april maar 5-6 en 7 april. Met betrekking tot het meisjes voetbal deelt de sportraad mede, dat de inschrijving de verwachting verre heeft over troffen. Door het lager onderwijs zijn 23. elftallen ingeschreven en voor het voortgezet onderwijs hebben zich in totaal 13 elftal len aangemeld. Dit toernooi wordt afgewerkt op 5 mei. Op zondag 3 april wordt door de damesvoetbalafdeling van SSV Demos een damesvoetbaltoer nooi georganiseerd. Een jaar lijks terugkerend evenement dat in 1975 voor het eerst van start ging. Het damesvoetbal bij Demos staat op het punt om op geheven te worden wegens ge brek aan speelsters. De dame safdeling is daarom een aktie gestart voor het werven van nieuwe speelsters. Het toernooi, dat zondag om half tien begint, is voor dames die interesse heb ben in het voetbalspel een goede gelegenheid om eens te De bezitters van een B&O kleurentelevisie wisten het al lang: voor hun geld hadden zij een uitzonderlijke beeld- en geluidkwaliteit gekregen. Dat wordt bevestigd door de test van de Stichting Vergelijkend Warenonderzoek (ook gepu bliceerd in de Consumentengids van november 1982). Van alle onderzochte merken 66 cm tv's kreeg de Beovlsion 8800T als enige het predikaat „zeer goed". U kunt bij ons het hele onderzoek nog eens rustig nalezen. Voordat ook u besluit dat kwali teit en de zekerheid van drie jaar garantie juist in deze tijd hun prijs ten volle waard zijn. „Karate is een discipline-sport" In de vereniging wordt on derricht gegeven in Shoto- kan Karate. Deze stijl wordt gekenmerkt door de be trekkelijk laag ingenomen standen, waardoor een zo groot mogelijke krachtont wikkeling kan optreden. Het is een systeem waarbij ge bruik gemaakt wordt van handen, voeten, knieën, elle bogen en het hoofd, om een zo goed mogelijke zelfverdedi- gingstaktiek samen te stellen. Het zelfverdedigingsprincipe is een belangrijk thema uit de ka ratesport, maar mag volgens Vervoort nooit op de voorgrond staan. „Karate is zonder meer een goede zaak voor de volksge zondheid", meent hij. Mensen met een goede conditie hebben ook een goede weers tand en ze zijn daardoor veel gezonder, dan mensen die hele maal niets aan sport doen. Nu is gewoon het voordeel van karate, dat je jezelf kan verde digen wanneer dat nodig is. Voetballers of andere sporters mogen dan misschien wel een goede conditie hebben, maar dat betekent nog niet dat ze zichzelf kunnen verdedigen". Een goede karateles begint met een korte meditatie, die gevolgd wordt door diverse gymnastiekoefeningen om de spieren soepeler en sterker te maken. Hierna volgt de conditietrai ning om het uithoudingsvermo gen te verbeteren en daarna komt pas de uiteindelijke tech niektraining. Deze techniektraining bestaat uit drie hoofdonderdelen: Ki- hon, Kata en Kumite. Kihon is de basistraining van technieken, waarbij iedere techniek vijf maal herhaald dient te worden. Kata is een schijngevecht tegen vier tot acht denkbeeldige tegenstanders, die uit verschil lende richtingen aanvallen. Ku mite is een gevechtsoefening met een partner. Vervoort: „Karate is een duide lijke discipline-sport. Het is ze ker niet voor iedereen wegge legd, want je moet er echt een bepaalde instelling voor heb ben". Een karate-training blijft een indrukwekkend schouwspel. Van jong tot oud, meisjes en jongens, zijn allemaal zeer in tensief en geconcentreerd met de oefeningen bezig. Ook het van tijd tot tijd slaken van bepaalde Japanse kreten wordt niet vergeten, iets wat volgens secretaris Beerends ty pisch voor de Karatesport is: „Bij het uitvoeren van de di verse technieken wordt er een bepaalde beweging vijf keer herhaald. Bij de laatste keer wordt er dan geschreeuwd, om alle spanning uit de spieren te bundelen. En of ze nu jong of oud zijn, iedereen kent die Ja panse termen". Hoewel Fuji Yama (genoemd naar een Japans eiland) pas drie maanden bestaat, hebben de vijf bestuursleden grote plannen voor de toekomst. Naast de eerder genoemde Ver voort en Beerends hebben ook de vrouw van Beerends (pen ningmeester), Freek Rouwit (vice-voorzitter) en Desiree Sa muels (wedstrijdsecretaris) zit ting in het bestuur. „Er zit nu al een behoorlijke groei in het aantal leden", vindt Vervoort. „Wij moeten het vooral van de mond op mond reclame hebben, want voor een grote advertentie hebben we nu eenmaal als beginnende vereni ging geen geld genoeg. Belangrijk is echter dat je het organisatorisch allemaal goed hebt geregeld en dat zit met dit bestuur wel goed, dacht ik zo". Op tweede Paasdag, 4 april, houden De Spaland Ruiterh- jarlijkse onderlinge wedrijd. Met deze wedstrijd openen zij tevens het ruiterseizoen 1983. Dit aa ordt de onderlinge wedstrijd in competitie ver band verreden. Er zijn drie wedstrijdmiddagen gepland voor zowel de dressuur als het springen. De eerste wedstrijd wordt ge houden op 4 april, de twee an dere op Koninginnedag en He- melvaartdag. Als er de komende weken niet te veel regen valt kan de springwedstrijd, net als vorig jaar, op het weiland aan de Kerkweg gehouden worden. Bij slecht weer zijn De Spaland Ruiters genoodzaakt de hinder nissen op te zetten in de buiten- bak die op het terrein van de boerderij ligt. Ook hier is voor het publiek ge legenheid de wedstrijden te vol gen. Een grote wens van De Spaland Ruiters is om te kunnen trainen en wedstrijden te organiseren in een .binnenbak". De paarden en ruiters kunnen dan 's -win ters ook aktief blijven. Op dit ogenblik zijn de paarden en pony's weer in een behoor lijke conditie zodat ruiters en amazones vol optimisme het ko mende ruiterseizoen tegemoet gaan. damse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars hebben zich gerevancheerd op de enige ne derlaag van 6-4, die zij eerder in deze kompetitie bij R.W.R.2 opliepen. Nu werd er, in een thuisweds trijd, met dezelfde cijfers ge wonnen. Deze nipte overwin ning was het resultaat van een zeer spannende wedstrijd. Deze spanning werd vooral ook ver oorzaakt door het falen van Ria Zwanenvelt en Wout Peeman. Beiden moesten genoegen ne men met slechts één overwin ning, die zij op de zeer zwak spelende Verhagen behaalden. Alleen Mare Chomette bleek wederom niet te verslaan en scoorde een hattrick. Wel had hij al het geluk aan zijn zijde in de extra verlengingen, die tegen Verhagen en v. Til burg nodig waren. Ternauwer nood werden deze derde games door hem met 21-19 gewonnen. Ook zegevierde hij, samen met Wout Peeman, in het dubbels pel tegen Van Tilburg en Ver hagen in twee games met 21-14 en 21-15. Na deze krappe over winning, staan De Ooievaars met twee punten voorsprong en nog twee wedstrijden voor de boeg, alleen aan de kop van de ranglijst. De naaste concurrent, De Repelaer 2 is de volgende tegenstander. Om kampioen te worden hebben de Schiedam mers genoeg aan één punt. SCHIEDAM Bij de voet balvereniging PPSC is dins dagavond een voorlichtings avond gehouden. De avond werd druk bezocht en ruim 150 leden toonden hiervoor hun belangstelling. Voorzitter Arie Bel heeft de aanwezigen duidelijk voorge licht en een drietal plannen op tafel gelegd. A. op Thur- lede blijven, b. samengaan met HBSS en C. Woudhoek complex. Er is met betrekking tot deze punten serieus van gedachten gewisseld. De grote meerder heid van de aanwezigen was van mening dat een fusie op korte termijn geen haalbare kaart was. Het is echter niet totaal van de baan, alleen de besprekingen zullen over een langere periode uitgesmeerd moeten worden. Het plan Woudhoekcomplex zal uitgebreid worden en ver der onderzocht. Er is bij PPSC daarvoor een com missie in het leven geroepen en deze zal t.z.t. een rapport bij het bestuur uitbrengen. In deze commissie hebben zit ting genomen: Wim Meij- boom, Rob Wark, Bertus Steenbergen en Jaap Kos- tense. Voorzitter Arie Bel: „de mo gelijkheid tot fusie met HBSS is dus niet totaal afge broken. Het bestuur vond het zeer prettig dat veel leden zich zo nauw met de club ver bonden voelen zodat we de toekomst met een gerust hart kunnen tegemoetzien". SCHIEDAM Op de nieuwjaarsreceptie van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging is het idee naar voren gekomen om tijdens het jubileum van SV HV Schiedam een wedstrijd te spelen tussen een elftal van komen kijken in het sportpark Harga. De deelnemende verenigingen zijn: SV HV Schiedam, For- tuna Vlaardingen, Texas Ran chers, Hekelingen en Demos. Het rolstoelbasketbalteam van SIS De Ooievaars heeft de be langrijke wedstrijd tegen De Sleutels uit Leiden met 48-3f verloren. De ploeg uit Leiden stond twee punten achter op de Schiedam mers en had één wedstrijd meer gespeeld. De Ooievaars speel den met veel inzet maar misten toch wel coach Huub Nelisse die momenteel met het Nederlands team in het buitenland weds trijden afwerkt. De eerste speelhelft verliep vrij goed en er werd aan beide kan ten goed gescoord. De Ooie vaars bleven op een kleine voorsprong staan maar met de rust was de stand 21-18 voor De Sleutels. In de tweede helft speelde De Ooievaars met een halfcord- press om te proberen het scoren van de Leidse ploeg te beletten. Dit lukte niet helemaal. De snelheid van sommige Leidse spelers werd onderschat. Tot halverwege de tweede helft konden de Schiedammers de thuisploeg aardig bijhouden. Toen sloegen De Sleutels toe en binnen vier minuten tijd had den De Ooievaars een achter stand van tien punten. Door op full-press te gaan spe len kon de achterstand terugge bracht worden tot vier punten, maar weer sloeg de thuisploeg een gat van tien punten. Met een 48-38 stand kwam het einde. Vrijdagavond om half acht speelt de Ooievaars in de sport hal Margriet de uitgestelde wedstrijd van het begin van deze competitie. Tegenstander is dan weer de Sleutelploeg. Voor de Schiedammers is er dan het voordeel van een thuis wedstrijd met eigen publiek wat een goede stimulans kan geven. Bij winst is het team zo goed als zeker van het kampioenschap, alleen moet dan de uitslag van DOV uit Leeuwarden nog afge wacht worden. Ten bate van SIS de Ooievaars wordt er op woensdag 6 april weer een bingoavond gehouden in de grote zaal van Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven. De zaal gaat open om zeven uur en om acht uur wordt het eerste nummer afgeroepen. Onderstaande personen hebben met goed succes hun diploma gezwommen in zwembad Zuid aan de West Frankelandsedijk. Diploma A: Dennis van Dipten, Robbie Jaspers, Brendan Land- zaad, Inge v.d. Helm, Jeremy de Rouw, Barbara Termijn, Menno Smit, Linda Schellingerhout, Alwin v.d. Belt, Judith Vincent, Justin Haak, Marijse Meinen, Michael de Jonge, Henri Kooi man, Serge Bakker, Dennis Stolk, Fatma Biner, Corine Markx, Rosalie v.d. Tuin, Da nielle de Melker, Mevr. Soe- pardi, Mevr. G. Douma, Mevr. v.d. Heede, Mevr. Kars, mevr. Kiroko Takahaski, Eveline Clausing, Brenda Zwaan. Diploma B. Mevr. P. Wijk, Stephanie Reichwein, René Verschoor, mevr. M. M. Schuit man, Samenta Jansen, Ane moon U tens, Marije Bos, Wendy Wijsbroek, Peter Markx, Roy van Wezel, Kim Bakker, Tanja Smits, Jolanda Vroegh. 4 modellen, 8 kleuren leder, antiek plus wit, grijs en zwart, kan met los dons of vast gekapltonneerd kussen, 5 jaar volledige garantie. Gratis bezorgen. Als Chesterfield-specialist kunnen wij aan de me^st modieuse eisen voldoen. Chesterfield naar maat dus, voor confectieprijs. Za. 26 maart en za. 2 april verkoop tegen zeer scherpe prijzen. Langestraat 47, 's-Gravenzande, 01748-7418

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 9