Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Ter hoogte van buurtschap De Zweth wmmmtamm II Uitstapje reumapa tien ten neem vaker een bloemetje mee! rrx Dierenbescherming royeert ex-werknemer als lid Metc.J.v. op kampavontuur mmM Na publicatie o v Stadsblad Zaterdag boottocht Zonnebloem Aerobic: medisch dansen óók na zessen en tijdens zon-enfe RADIO ABA EUROT Uitslag Paas- kleurwedstrijd adameneva Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren VERHUIZEN OP Z N ZUINIGST Schienoko als parkeerterrein RET gaat bezuinigen op avonddienst P. Verspeek voorzitter van SSSN Excelsior-cricket: If jaar van de waarheid MetCJV op kampavontuur Zelfbediening Particulier De Zweth. Schipper mag jk overvaren? Maar nog geen organisatie heeft 7ich opge worpen als veerdienst-exploitant. Vrouwelijke leden van de reumapatientenverenigingen stappen in de bus die hen naar Baarle-Hertog zal bren gen. bex bkwmsterianst De Volvo en Daf specialist NNurtti& r.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! O O consumentenbeurs voor het hele gezin SPORTHAL MARGRIET SCHIEDAM MO O* VOOR EEN RIKS MIST U NIKS 0o* Ombudsbeest Grondwet 1 VOOR ALLE SOORTEN KONTAKJLENZEN LIDA.N.V.C. DAG EN NACHT ZIEKENFONDS - GAK - DETAM OOK ROLSTOELBUSVERVOER 65+ KORTING VIA BONBOEKJE VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN TEL. 370733 Op woensdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 8 APRIL 1983 - NR. 28 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM De speurtocht die buurthuis Nieuwland zater dag 9 april zou houden is we gens het slechte weer afgelast. Aan de Albardastraat 65 wor den nu tussen twee en vier uur tekefilms gedraaid voor de jeugd van zes tot elf. Entree één gulden. Op dinsdag 12 april houdt de WAO-werkgroep van de FNV- Schiedam een algemene ge- spreksmiddag in De Vier Mo lens aan de Nw. Damlaan. Ver toond wordt de film „Schiedam kiest voor het water" van de ci neast Jan Schaper. Aanvang twee uur, iedereen welkom. Jongerensociëteit QT aan de Nieuwstraat (gebouw De Teers- toof) presenteert op zaterdag avond 9 april een internationale band: „Mambos", waarin musici uit o.a. Nederland, Uruguay, de Antillen en Chili meespelen. Hun muziek heet krachtig en opwindend. Aanvang van het concert rond half elf. Niet-le- den betalen vijf gulden entree. Op woensdag 13 april vindt in De Blauwe Brug aan het Bach- plein een ontmoetingsochtend plaats (van 9.15 tot 11.15) waar uiteengezet zal worden hoe de binnenkort te starten thema werkgroep is opgebouwd. Onderwerpen: werk, jeugd, ge zondheid, geweld, etc. Kosten per ochtend zijn 1,50. Kinderop vang is mogelijk. Donderdagavond 14 april geeft Mandolinegezelschap O.N.I. een uitvoering in de foyer van het Passage Theater. De uitvoering begint om 20.30 uur en de toe gang is gratis. Meer informatie over deze uitvoering en over O.N.I. bij: mw. J. A. Bijl, Oostsingel 25, 3112 GC Schie dam tel. 010-265498.S Op 12 april is het weer tijd voor een spelletje bingo bij carna valsvereniging De Rietzeilers. Op het vertrouwde adres (zaal Irene, Nieuwe Haven) rollen vanaf acht uur de balletjes. Invalidensportvereniging De Ooievaars speelt ook bingo, en wel op woensdag 13 april in het gebouw voor Chr. en Soc. Be langen aan de Lange Haven, aanvang acht uur. Iedere deel nemer ontvangt een kaart voor een gratis ronde. vla,«dingen 01Ü-349062 rotterdam 010-253746 SCHIEDAM/ VLAARDINGEN Voor de november vorig jaar ge vormde Regionale afdeling Schiedam van de landelijke „Zonnebloem", belooft zater dag 9 april een feestelijke dag te worden. Voor de eerste keer wordt dan een dagboottocht gehouden met als vertrekpunt het Schiedamse Hoofd. Aan boord bevinden zich 250 personen: langdurige zieken en andere mensen voor wie va kantie iets uitzonderlijks is. In begrepen is een team van ver zorgers, medische en geestelijke begeleiders terwijl ook de Stich ting Ziekenomroep aan boord is van het m.s. Geulvallei voor het verzorgen van een muzikaal programma. De vertrektijd is vastgesteld om 9 uur en burgemeester John te Loo komt de gasten uitwuiven! De tocht gaat richting Biesbo- sch, een van de uniekste na tuurgebieden van ons land. De algehele leiding is in handen van regio-voorzitter Els Heli- wig. Om 17 uur wordt de Geul vallei weer terug aan het Hoofd verwacht. Ter verwelkoming staat hier dan het Majorettenpe- leton „Juliana" aangetreden. Met argusogen bekijkt de orga nisatie het weerglas in de hoop dat de lente zaterdag zal blijken te zijn uitgewinterd. Een dag op het water kan niet zonder een warm zonnetje! &>.- r~j V Rijnmond pleit voor voetveer over Schie SCHIEDAM/DELFT Het Openbaar Lichaam Rijnmond gaat de mogelijkheden bekijken om het voetveer over de Schie bij de Zweth (Kandelaarweg) in ere te herstellen. Lang geleden was op deze plaats een overzetveer in ge bruik, maar deze dienstverlening werd indertijd gestaakt bij gebrek aan belangstelling. Door de ontwikkeling van Midden-Delfland tot recrea tief gebied is thans de vraag gerezen of een veer voor fietsers en voetgangers bij de Kandelaar opnieuw kan wor den opgezet. De commissie voor Vervoer en Verkeer van Rijnmond behan delt deze vraag op 14 april. Het aantal mogelijkheden blijft ech ter beperkt: zoals de kaarten thans liggen heeft een veer- bootje, bemand door vrijwilli gers nog de meeste kans. De provincie Zuid-Holland die zich ook al met de zaak heeft beziggehouden, kwam onlangs tot de conclusie dat een veer dienst met een geregeld vaar- schema plus bijbehorend perso neel in elk geval een veel te groot financieel offer zou ver gen. De Technische Hogeschool in Delft is gevraagd een ontwerp te maken voor een veilig „zelf- bedieningsveer" maar de vooruitzichten dat dit een bruikbaar alternatief zal ople veren, zijn somber. Struikelblok bij de uitvoering van dit idee zijn problemen van technische en financiële aard. Belangrijkste punt is de vraag, hoe een dergelijke investering zichzelf kan terugverdienen als er op de exploitatie juist besp aard moet worden. Volgens Rijnmond ligt het meer voor de hand, een door vrijwil ligers bemande veerdienst na te streven. Maar ook die oplossing roept meteen weer vragen op, bijvoorbeeld: wie gaat zich be zighouden met het op poten zet ten van een waterdicht vrijwil- ligers-systeem? Rijnmond vindt dat bij uitstek pen 7a ak voor het particulier initiatief. Maar voor zover be kend is er tot op heden geen vereniging of stichting geweest die zich als kandidaat heeft aangemeld. De commissie zal op 14 april vermoedelijk tot de conclusie komen dat Rijnmond in samen werking met de betrokken ge meenten (Schiedam, Rotterdam en Delft) en met de buurtschap De Zweth maar een nader voorstel moet uitwerken. Momenteel is een veerdienst over de Schie nog geen absolute noodzaak. Het belang van een overzetdienst ter hoogte van De Kandelaar zal echter in de na bije toekomst wel duidelijk worden, namelijk tegen de tijd dat het provinciaal fietspad dat van Berkel en Rodenrijs tot in het Westland zal reiken, wordt aangelegd. De veerboot vormt dan een onmisbare schakel in deze fietsverbinding. Daarom wil Rijnmond er ook op aandrin gen dat het veer, ongeacht de exploitatieopzet, straks wordt opgenomen in de in voorbereiding zijnde herzie ning van het provinciaal fietspadenplan. SCHIEDAM De Reuma patiëntenvereniging Nieuwe Waterweg Noord heeft donder dag voor het eerst een uitstapje gemaakt. Zeventig leden reis den die dag per bus naar Baarle-Hertog en Baarle- Nassau in Noord-Brabant voor een ontspannen samenzijn. „Het is goed voor de mensen om elkaar ook eens op deze manier te ontmoeten,aldus de voorzit ter van de Reumapatiëntenver eniging, mevrouw Hoogdalem. Normaal komt de vereniging éénmaal per maand bijeen in een zaaltje van De Vier Molens om wat bij te praten. „De belangstelling voor de ver eniging is dermate groot dat de leden 's avonds ruim voor aan vang van de bijeenkomst voor de deur staan te trappelen van ongeduld", vertelt mevrouw Hoogdalem. Ook uit het ledental valt op te maken dat deze vereniging die de reumapatiënt uit zijn dage lijks isolement wil halen, danig in de belangstelling staat. In ja nuari 1982 opgericht, werd door de vereniging al in november het 100e lid verwelkomd, en iedere maand opnieuw melden zich nieuwe deelnemers voor de praatavonden. Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. AutoVGaroge-Rcknratte Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken SCHIEDAM Onder het motto „kleur je blij, kleur je rijk" schreef Winkelcentrum Broersvest een Paaskleur- wedstrijd uit voor de plaatse lijke jeugd. Dik 400 kinderen gaven aan de oproep gevolg en sloegen aan het kleuren. De re sultaten van de drie leeftijd- kategoriën plaatste de jury voor een niet gemakkelijke taak hieruit de mooiste kleurplaten te selecteren. Tien hiervan, gemaakt door meisjes/jongens tot 12 jaar, kre gen een prijs toegekend. Ze krijgen thuis hiervan bericht. De prijzen bestaan uit boekwer ken naar eigen keuze, af te ha len bij boekhandel Van Leeu wen op de Broersvest. De winnaars zijn: Harmen Huiskens, Sharmita Kaliar, Ri chard Holthuisen, Anne Marie Dingenouts, Richard Geul, Elise v.d. Wal, Ramona Verwijs, Mi chael Hartman, Manuela v.d. Ree en Raymond Cols. De tien winnende kleurplaten hangen in de etalage van boekhandel Van Leeuwen. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - ftoparatio Ook voor uw vorlichtina (aan de rijksweg) 12 t/m 16 april dagelijks van 14.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur zaterdag vanaf 11.00 uur. elke middag en avond professionele modeshow elke avond demonstraties - dans - sport - hairstyling dinsdagavond S.V.V.-avond elke dag sfeermuziek op gezellig terras alles over tuinieren zaterdag „kind en dier" elke dag kans op een gratis weekend in riante bungalow woensdagmiddag ballonwedstrijd bezichtiging van een echt vliegtuig zaterdagavond feestelijke sluiting met SCHIEDAM De voormalig beheerder van asiel „De Har- gahoeve", Wim Haslinghuis, is door de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren afdeling Schiedam ge royeerd als lid. Aanleiding tot dit schrappen van de leden lijst zijn diverse publikaties over wanbeleid waaraan de af deling Schiedam zich zou hebben schuldig gemaakt. Haslinghuis, die ruim drie jaar beheerder was van de Hargahoeve, deed in die pu blikaties een boekje open over het massaal afmaken van katten en honden in op dracht van de Dierenbescher ming. Zijn verklaringen werden on derschreven door zijn voorgan ger Han Klaasse, die van 1976 tot 1979 beheerder was van het asiel. Klaasse kreeg indertijd zijn ontslag omdat hij het beleid van de plaatselijke dierenbe scherming afkeurde. Hasling huis nam om dezelfde reden ontslag. Volgens het bestuur van de af deling Schiedam heeft Hasling huis de belangen van de Die renbescherming geschaad, be rusten vele van zijn uitlatingen op onwaarheid en zijn ze zeer denigrerend en beledigend voor de afdeling. Bovendien heeft hij de hem indertijd opgelegde ge heimhoudingsplicht geschon den. Haslinghuis kwam tot zijn uits praken op aandrang van de Stichting Ombudsbeest te Ams terdam. De initiatiefneemster van deze stichting, Riet Banen, legde in de loop der tijd een zwartboek aan over de praktij ken in „De Hargahoeve". In Het Nieuwe Stadsblad van 16 maart 1983 werden grote delen uit dit zwartboek gepubliceerd. Materiaal van gelijke strekking werd gebruikt voor een artikel in het aprilnummer van het maandblad „Kat en Hond" te Zoetermeer. Haslinghuis her haalt in dit artikel zijn aan klacht tegen de Schiedamse die renbescherming. De voormalig beheerder heeft zijn vroegere werkgever inmid dels laten weten, het royement te zullen aanvechten. Volgens Haslinghuis draagt niet hij persoonlijk, maar de Stich ting Ombudsbeest de verant woordelijkheid voor de ge noemde publikaties. De gege vens die hij aan het Ombuds beest heeft verstrekt dienen volgens Haslinghuis het alge meen belang. Aan het slot van zijn bezwaar schrift citeert Haslinghuis arti kel 7 van de Nederlandse Grondwet: „Niemand heeft voorafgaand verlof nodig om door de drukpers gedachten of gevoelens te openbaren, behou dens ieders verantwoordelijk heid volgens de Wet". Haslinghuis is van plan de alge mene ledenvergadering van de plaatselijke dierenbescherming op 2 mei in Irene bij te wonen en daar mondeling bezwaar te maken tegen de schorsing. Ruim voor deze datum staat de affaire rond „De Harga hoeve" opnieuw in de be langstelling. Zowel Riet Ba nen als Wim Haslinghuis zijn uitgenodigd voor een gesprek in de „Sonja op Vrijdag show" die op 8 april (van avond) door de televisie wordt uitgezonden. Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 SCHIEDAM De C.J.V.- Y.M.C.A. afdeling Schiedam or ganiseert ook dit jaar weer voor de 36e keer zomerkampen voor jongens en meisjes, door te brengen in het eigen vakantie centrum in Leusden. Het wordt een week vol avon tuur van 13 tot en met 20 augus tus. Het slapen in tenten, het maken van nachtwandelingen, het houden van speurtochten in de vrije natuur en het uitvoeren van opdrachtspelen zijn wel de belangrijkste onderdelen van deze kampweek. Er zijn drie kampen: één voor kinderen in de leeftijd van 7 t/m 9 jaar, een middenkamp voor 10 t/m 12 jaar en een Tie nerkamp voor de leeftijdsgroep van 13 t/m 15 jaar. Voor alle drie de kampen be dragen de kosten 147,50 (incl. reiskosten en verzekering). Ie der tweede kind uit een gezin betaalt 127,50. Voor de verzor ging wordt wederom een team van vrijwilligers ingezet zodat het de jeugd in die week aan niets zal ontbreken. Niet alleen leden van de C.J.V. kunnen hun kinderen aan het zomerkamp laten deelnemen. Ook niet leden mogen mee. Voor inschrijven en aan ou ders/ verzorgers verstrekken van informatie over de kamp- week zijn de navolgende adressen: Ria Boshart, Rooyaardsplein 109, tel. 704274; Paul Feelders Franklinstraat la, tel.268697; Pleun Lgendijk, Abel Tasmanlaan 420, Vld. tel. 346175; Jan v.d. Most, Newton- plein 83, tel. 620112; Bram v.d. Tuyn Vondellaan 20a, tel. 263318. TAXI 151122 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1