Wat trekken we onze kinderen Je kleren en je kleuren de Burgerhout doorgroei-kamer biedt dé oplossing. 1395: 99Sr 99,5o I *59,501 Voor kleine z >■->.>-\ Mi Dat kun je niet tuttig noemen 7(i(l,gr> 't Modeseizoen begint thuis met: Randstad Edities lila E.T.: draag het op je hart Je zou Kickers op kunnen zetten U 10% KORTING M bare sta Voor twee verschillende voeten één Bunnies nsi HOOGSTRAAT 92 - SCHIEDAM Tot ziens op de HOOGSTRAAT 92 M 10% KORTING RANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF TOTAL LOOK De jongsten Wat anders Ook de babykamer ontkomt niet aan de greep van onze ekonomie. Vernuftige ontwerpers hebben de oplossing gevonden om het (te) korte gebruik van baby's meubeltjes te verlengen tot in de tienerleeftijd. En zelfs voor een prijs die veelal lager ligt dan die van de traditionele kamertjes. Het ledikantje verandert in een handomdraai tot een volwaardig tienerburo en de kommode in een royaal 1-pers. bed met bijpassend nachtkastje. Het resterende aankleedblad kan dienen als werktafel aan de muur. Deze puur ekonomische kamer in grenen kost bij Burgerhout slechts W (dus ook °p dit 9renen stel) d.m.v. onze Bebie-Kado-Cheques Ook leverbaar in eiken en witlak. Nieuwe Binnenwea 106-Rotterdam-C. Telefoon 010-365076 Kinder wagen Bëkenïï Nederl. merk. Gekleurd of chroom frame Oud hollandse Kinderstoel Bruin oebeit ruin gebeitst met edraaide knoppen, an 169,50 deze week STUNTPRIJS n vuren. Melklak, met massief ^lijsten front. Nergens zo goedkoop. Van 895,- aeze week voor STUNTPRIJS In blauw/ariis of bruin rib. Gebloemde binnenbekl. Van 459,- deze week voor STUNTPRIJS met verstelb. rug en duwer. In diverse kleuren. Van 279,-, let goed op nu Klepkast met ledikant In oranje. Ledikant met verstelb. bodem..685/ STUNTPRIJS -m- A Opvouwbare Kindertroon met plastik po. Van 29,95 deze week ^Gevoerde Kinderslaapzakken ▼In diverse kleuren. Van 39,95 ST Deze super-aanbiedingen gelden alleen op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag Suède pakjes Suède rokken Suède broeken Suel de luxe Jack Suel de luxe Colberts Suède Jacks Leren Broeken voor dames Leren Broeken geschuurd Leren Body Warmers v.a v.a. v.a. 225.- 125.- 197.- 99.50 125.- 245.- 225.- 199.50 199.50 Leren Colberts dames en heren v.a. 275.- Lange leren Jassen dames en heren v.a. Z95-- Spijkerbroeken bekende merken v.a. 39.50 Zomerbroeken 35.- Body Warmers v.a. 25.- Speciale aanbieding: 3 Jeans 95.- Tijdens de Braderie op alle artikelen HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 22 APRIL 1983 PAGINA 24 „Ja ik zal me daar voor gek gaan lopen". In hoeveel gezinnen is en wordt dat niet gezegd. Voor gek lopen met die broek. Of die jurk. Of dat jack. Of die schoenen. Ze kijken wel uit. Niemand in de klas draagt zoiets. Dan zal jj daar even als één of andere maffe figuur zoiets idioots/lelijks/ouderwets/ truttigs/lorrerigs (doorhalen wat niet gewenst wordt) aantrekken. Jou niet gezien. Konklusie: de school maakt mode. Het schoolplein beslist waarmee je er té gek of onwijs uitziet. En wie uit de toon valt, kan zich knap ongelukkig voe len. Waar nog bij komt, dat in dit opzicht de ene school de andere niet is; en dat loopt door tot aan 't eind van de scholen voor vervolgonderwijs toe! Op de ene school is het ene merk het bittere einde, een wijk of een stad verder draag je zoiets gewoon niet. Konklusie nummer twee: toch maar dat nageslacht meene men bij het kleren kopen. Wil len ze dat niet (want zulke lui heb je meestal in de jongens- sektor ook nog een keer) dan moeten ze het zelf maar weten. Eigen schuld, dikke ruzie bult. Nu weten de kinderkleren-ont werpers èn makers meestal wel wat er zo'n beetje in de lucht hangt. En al kan geen en- De meegroeikamer: van baby. tot tiener. Commode wordt (met bed-delen) buro, een kleerkast er eventueel bij en men zit voor jaren geöeiteld. De een noemt het vagebond, de ander clochard, er zijn er, die het hebben over 'krisis'- mode, maar hoe je het ook noemt: heel wat jeugd gaat nonchalant gekleed het nieuwe seizoen in. Deze getekende im pressie van die vagebond-lijn is van het Ned. Mode Instituut. Je kent het: E.T., dat bui tenaardse wezentje. Mis schien heb je de film ge zien, verhalen er over gele zen. Weet je dat Lady Dia na tranen in haar. ogen had, toen ze naar E.T. had gekeken? (Zeggen ze ten minste). E.T.: we gaan er geen lang verhaal over ophangen. Want bijna ieder kind en iedere jongere weet er van of heeft het er over en heeft dat verbluffende, le lijke, hartveroverende, noem maar op, ver-buiten aardse figuurtje al eens gezien denken we. E.T. zit nu ook op je T- shirt. Of op je sweatshirt. Wist je dat al? Dan vertel len we het nu in Total Look en zeggen erbij, dat E.T. er is op shirts in heel veel maten en prima kleuren. Kickers zijn schoenen. Dat weet (bijna) ieder kind. Maar je kunt ook Kickers op je neus zetten, want dit bekende merk is er nu ook in jeugd-brillen. Sterke brillen zijn het van een lichte kunststof met in de rand een kleurtje. Er is een bril voor meisjes (rechts) en met een an der getinte rand, voor jongens. Prima idee: achter in de veren (poten) zit een gleuf, waardoor de erbij behorende elastische band kan worden gehaald. Blijft dat ding bij het sporten zitten. Verder is er een door zichtig etui bij, dat je om je hals kunt hangen en krijg je die voetstappen als stickers kado. Natuurlijk is er nog veel meer brillennieuws voor jou, maar wij vonden dit wel leuk om er een foto van te maken. Het wordt vast een warme zo mer, als we naar de kinderkle ren kijken. Veel shorts, leuke korte rokken, bermuda's en natuurlijk ook de vagebond broek met die hoge „opstand" in de taille en als 't even kan een touw er doorheen. „Hoog water in het dorp" zie je voor veel leeftijden, de lange, liefst wat strakke bandplooi-broek, is er in veel kleuren, meestal van katoen. Waarbij we voor „mode-clochards" het stoned washed denim mét bodywar mer voor de jongens (enkel meisje) niet vergeten. Daarop: shirts te kust en te keur. Met boothals, kapmouw- tjes en niet te vergeten veel opdrukken. Sportnamen, maar ook leuke voorstellingen. Geo metrische figuren (heet dat), zorgen voor vlakverdeling (heet dat), heel veel strepen van fijn tot breed en leuke katoenen minijurkjes: dat gaat we aan trekken van de zomer. Plus wijde rokken met ruches en bloeses, liefst van dunne stof fen (seersucker b.v.). Nu het nog fris is, kiezen we een jasje van katoen of een jack van poplin, de bodywar mer mag er ook zijn. De kleuren zijn, naast die ba bytintjes: veel hardroze, ko baltblauw, geel met pit, ver schillende soorten paars, zwart met wit of alleen wit en voor de jongens zullen marine met wit, dit seizoen ook met grijs erbij, het altijd in de wat klassiekere sfeer blijven doen. Het laatste meisjes-mode- nieuws: de Shirley Temple- Look, heel erg lief met ruches, kanten en dat Annie-krullen- kopjes-gebeuren uit die musi cal. Nieuws voor iedereen: net- stof! kele modeman of vrouw voor spellen: die kleur, dat merk óf zo'n model gaat het helemaal worden, (zou je goed kunnen verdienen): er is genoeg goeds/leuks/acceptabels- /voordeligs/duurs/geinigs waarmee die lieverdjes van ons zich redelijk plezierig voelen. Wederom: doorhalen wat niet gewenst is. Er zijn kleren en spullen, waar ze zelfs als al dan niet gewezen welvaartskinderen nog hart stikke blij mee kunnen zijn. Alleen de allerjongsten hebben nog geen baby-, peuter- of kleutervinger in de pap. Nu we voor het eerst in Total Look vrij veel dingen voor de (jonge) jeugd bij elkaar hebben gezet en niet alleen de kleding bij de kop nemen, geven we daar een voorbeeld van. We beginnen zelfs met een jeugdtrend voor kinderen, die nog geboren moeten worden en waarvoor de aanstaande ouder(s) zich de nodige dingen gaan aanschaffen. Daar we ons op deze pagina voornamelijk tot trends bepa len, geven we in dit kader door, dat wit voor die aller jongsten toch dé vraag is en nog sterker gaat worden. In de kleding krijgen die kleine pukken er dan vaak een ac- centkleur bij, pittig of in pastel, in de witte kinderkamer zorgen vloerbedekking, gordijnen en de hemel van het ledikantje voor die kleur. Eiken en grenen: ze zijn en blij ven er, wit lacqueé is de door- of meegroeikamer voor de ja ren tachtig. Je begint pril, met wat handige kunstgrepen of een niet te gro te aanschaf kan zo'n kamer meegroeien tot men tiener of zelfs ouder is! Wie een beetje vooruit kijkt, denkt toch die kant uit, is de ervaring van Gorry Lambregts, een vakingewijde, die dit als tijdsbeeld onderkent. De prij zen bij die meegroeikamers variëren. Kinderwagens, waarvan je later een buddy of een wandelwa gen maakt, passen al jaren bij ditzelfde beeld, nieuw is kwa materiaal een stevige poplin met een waterafstotende coa ting. Wafelcorduroy met borg als 't kind in een koudere pe riode in de wandelwagen zit, is in grijs- of staalblauw ook weer eens wat anders. En u weet hetOp alle niet afgeprijsde artikelen Eksklusief verkrijgbaar bi] 'alles voor debaby^ Goudsesingel 39/41/43 Rotterdam (Metrostation 'Oostplein') Telefoon 010-12.44.67 Vrijdag koopavond geopend uïor moet u STUNTPRIJS 18 vestigingen door heel Nederland Alles binnen 14 dagen bij u thuis Alle bekende merken Bezorging door heel Nederland. W.WV.V SCHIEDAM, Broersvest 33c, tel.010 - 269029 NAALDWIJK Mblenstraat 5, tel 01740 - 24100 's-GRAVENZANDE. Marktplein 1, tel 01748-2576 DELFT, Wijnhaven 18, tel. 015-124587 Pynepeort 14-16 „In de Veste", tel.015 -12408 Ook vestigingen in DEN HAAG - LEIDEN - ROTTERDAM Zwart-wit (dat's mode) stre pen en ballen (ook mode) een rok met een bloes erbij... en dan krijg je zo'n leuk geval als 't zomer is. Wees er maar blij om als de aan uw zorgen toe vertrouwde kinderen probleemloze voeten heb ben. Wees er óók maar blij om, dat wanneer het tegendeel waar is er niet alleen aan or thopedisch prima verantwoord en uitgebalan ceerd schoeisel voor al die jonge en wat grotere jeugdvoeten aandacht wordt besteed, maar het tij is gaan keren. Dit als we aan mode denken. Al eerder in Total Look gesignaleerd, toch graag weer even benadrukt: „die tut-schoenen" (zoals de lieve jeugd vaak zegt) zijn verleden tijd. Ook 's zomers. Een indruk ervan? Bekijk deze modellen vn Pie- dro maar met links een fijne sandaal met alle bekende Piedro-mogelijkheden voor jongens. Rechts voor meisjes een schoen-sandaal, waar bij de gekruiste band achter via een lus in het contrefort doorloopt. Goede kleuren zijn er in, waaronder „new blue" of zeg maar: 'n nieuwe tint blauw. De éne schoen maat 35, de andere maat 37... En daar zit je dan in de schoenzaak met zo'n voetmaatverschillend kind. Niks aan de hand, zegt de Nederlandse fabri kant van Bunnies dan. Elke (goede) zaak met Bunnies omvangsmaten en de eigen meetappa ratuur in huis, weet dan dat men gewoon die af wijkende maat kan nabestellen. En dat geldt voor alle maten, die bij Bunnies begint vanaf 19 en doorloopt tot en met 42. Schoeisel, om ver antwoord mee weg te lopen. Dat je met de zelfbewuste kinderen van nu toe vallig ook nog rekening moet houden met mode uitgesproken jonge wensen, weet Bunnies even eens. Twee modellen voor dit seizoen laten het zien. Rechts op de foto een witte schoen voor jongens met kontraststrepen aan de zijkant (er zijn ook andere kleuren), rechts een meisjes-, schoen met als zomers detail een gevlochten band door leren lusjes. Te koop gevraagd: loop- Te koop: Fiat 131, bouw en sloopwagens, met af- jaar 1977, vraagprijs 1600,- standverklaring. Tel. 266946. Tel. 264475. Vraag bij onze kantoren om de speciale dagtochten- Te koop: Simca 1100, folder, goed, gezellig, voor- bwj. 1977, km.st. 71.000, delig. Bondsspaarbank prijs 850,-. Galileistraat Schiedam, tel. 010-260605. 87B.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 24