De dag houdt niet op als het avond wordt Thuisvrouwen niet met de kippen op stok ^"'Ondoorzichtig en naadloos Zo'n „stelletje" is bodyfashion Triumph Gisèle: Goed nieuws voor sportvrienden. Hollandia IJ S/OO0 Met wit tóch niet terug naar toen meteen charmant kantje. filialen in: Rotterdam, Capelle a/d IJssel, Den Haag Leiderdorp, Schiedam, Vlaardingen. RANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF TOTAL LOOK Ouderwets woord Franse set XfOó-zijdig Kleuren: wit. huid en champagne. Bikinimodel 8.95 Heupmodel 9.95 Taillemodel 10.95 Het slipje dat elke vrouw vanaf nu wil dragen! BH Stepy, in wit, zwarten huidskleur. Maten: A-B 65-80, C 70-85 en D 70-80 19.95 r Tangaslip Slogai zwart en huidskli Alle maten BoobsBH 19.95 Bloomers slip 8.50 Sportief ondergoed heefteen merk: HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 22 APRIL 1983 PAGINA 25 I Geen filevorming bij de Van Brienenoordbrug. Al evenmin zo'n rij met auto's voor de Coentunnel, noch langzaam rijdend verkeer bij het verkeerskruispunt Deil. Niets van dat alles. Triumph International heeft (in zijn kalender) gewoon de bloemen buiten gezet en laat ze naar u ziet uitstekend verzorgen. De charme van zo'n voorjaar kan dan gevolgen hebben en daar we sinds het begin van Total Look altijd zo'n kalender-grap meenemen, laten we u deze zomerse idylle even meebeleven. Niet altijd houdt de dag op als het avond wordt. Dan hebben we meestal nog heel wat uren voor de boeg eer we horizontaal gaan, onze kleren uit trekken en nachtgoed aanschieten. Welterusten en gezond weer op horen we dan mét Sonja steeds meer. Wat óók steeds meer gebeurt is het gebruik van die nacht-kle- ding voor de vrije uren. Vooral 's avonds. Het gemak dient ook dan de mens, dus uit met die dag dracht en aan zo'n jumpsuit of lang nachthemd in het winter seizoen, een korter model als 't gaat zomeren. Nu kun je dat, zo op het eerste oog, soms amper nachtgoed meer noemen, die ongedwon gen ,,gezond-weer-op"-kle- ding. Plezierige stoffen, leuke modellen, de goede kleuren: dat is gewoon iets gezelligs voor de thuisvrouw. En dan ga je nog lang niet met de kippen op stok. Daar zitten voor killere dagen trainingspakachtige pyama's bij of modellen van mooi ve lours, in deze lente- en zomer Total Look houden we het op het kortere nachthemdje. Er zijn zelfs merlin, die een short brengen met een pullover-ach- tig geval er op, kompleet met V-hals en voorzien van een korte mouw. De nachthemdjes (en als je ze ziet kun je ze amper dat ouder wetse woord nog meegeven) lijken bijvoorbeeld op een lang T-shirt. Er zijn badstof mi- nijurkjes bij in helder rood of marine blauw, een wit tricot model met zuurstok-strepen mag er voor de thuisvrouw net zo goed zijn. Ter illustratie nemen we in deze modebijlage een modelle tje mee, waarin men zelfs op camping, aan het strand of noem maar op helemaal geen gek figuur slaat, 't Is een be langrijke trend, zo stelt een vak-ingewijde, Bep Meeder. Uitgesproken nachtkleding neemt natuurlijk de belangrijk ste plaats in als we het over 't welterusten-gebeuren hebben. Wit. Dat is de kleur van meneers ondermode. Al thans voor 't grootste deel, zeker nu het zomer wordt. Vooral de bovenmode met bijvoorbeeld de witte jeans en andere lichte pantalons is daar debet aan, want daaronder staat donker bruin of blauw (twee be kende heren-ondergoed- kleuren) nu eenmaal niet zo best. Terug naar vroeger dus met dat wit? Helemaal niet. De modellen en mate rialen zijn anders, zeker als we het over slips hebben. De zogenaamde car-slip is en blijft nog steeds gewild door het bij 't autorijden aangepaste model. Verder: van tanga naar taille, schrijven we voor de dames, maar ook de man nen kunnen inderdaad kie zen uit de minimale tot in de taille komende moge lijkheden. Naast wit zijn het dit sei zoen in verband met de pastel-tinten-mode dan toch de zachte kleuren, die 't best zullen doen. Het etiketje „lief" blijft dan nog steeds bengelen aan tal van modellen. Broderie, zachte pastel-streep jes of effen rose, veel vrouwe lijk wit: we gaan wéér lief sla pen dit seizoen, zoals we al eens signaleerden. Voor wie daar een andere kijk op heeft blijft er genoeg super- vrouwelijks met (vaak) een pi kante knipoog te beleven. Blote schouders en een kanten decolleté, van hele korte mo dellen af tot de lange toe, al of niet met een split opzij, glan zende materialen met enig raf finement: dat's ook goeie- nacht. Voor de thuisvrouw net zo goed als voor het moment, waarop de dag, inclusief de avond, ten einde loopt. Dit is een... nachtjapon. Een zomers kort model in blauw met wit, dat ook wordt aange schoten een paar uur voor het slapen gaan door wat we dan maar de thuisvrouw noemen. Met andere woorden: je lekker makkelijk thuis voelen in soe pele (nacht)kleren. In de „boven" mode zijn de lingerie-achtige tops dit sei zoen belangrijk. De ondermo de sluit er bij aan, bijvoorbeeld met deze lingerie-beha in zij deglans met 20% katoen aan de binnenkant, 20% lycra voor blijvende elasticiteit en 60% polyamide voor het draagcom- fort. De slip heeft eenzelfde motiefje. Een ondoorzichtige, naadloze beha. Dat is de (koop)wens van zeer veel vrouwen dit seizoen. Vooral nu menige zomerstof vrij dun is en daarnaast nog al wat tricot wordt gedragen, zijn dat ondoorzichtige én dat naadloze (dus niet aftekenen de) belangrijk bij de keus. Veel modellen worden „mol ded" gebracht, zoals dat heet, er is een grote interesse in ka toen. Juist direkt op de huid is het absorberende en ventile rende katoen plezierig en 't laat zich goed wassen. Van de sportbeha's noteerden we een model, waarvan de schouderbandjes tussen de schouderbladen iets schuin lo pen, waardoor ze niet kunnen afzakken. Wie een beha vooral nodig heeft om de funktionaliteit, heeft niet alleen als we aan de cup-grootte denken flink wat keus, zo'n beha kan net zo goed modieus zijn. Na de warme zomer, die we in 1982 beleefden, houden we het ook nu maar op flink wat war me dagen. Vorige jaren liep het met de strapless beha (een model dus zonder schouderbanden) enorm hard, want onder veel hoogzomers is het fijn dragen. Niet alleen in dit opzicht de meestal probleemloze a- en fa- cups zien we in strapless, ook aan c en d is ruimschoots ge dacht. De kleuren: wit én huid, waar bij wit die skinkleur aan het in halen is. Wit is uiteraard ook dé kleur voor de jupons van batist. Er zijn voor de wijde rokken mooie met ruches en stroken, we zagen nu óók in batist een jupon van nog geen negen gul den, anti-statisch uiteraard en met een kanten schulprandje. Beslist niet iedereen loopt in haar (of zijn!) bovenste blootje onder blouse, jurk, shirt of noem maar op. Plegen jonge ren dan wel eens een T-shirt te gebruiken, zo'n ding kun je be slist niet overal onder dragen, dus valt er zelfs in die leeftijds groep toch ook wel de keus op een hemdje. Mogen progressieve fabrikan ten dat soms de naam „shirt" meegeven, wij houden het ge woon op camisooltje of hemd je. We hoorden laatst iemand in deze sektor gezellig over een „stelletje" praten, een wel licht wat ouderwetse uitdruk king voor wat we thans „sets" moeten noemen, maar 't ver telt wel exact waarom het gaat. Want met een „stelletje" is ook de kleding die je niet ziet - ondermode dus - voor hon derd procent op elkaar afge stemd. Want we zouden niet graag de (Hollandse) vrouwen de kost geven, die van de on dermode nog iets als een ratje toe maken. Wit hemdje, huid- kleurige beha, een slipje in een andere kleur: multicolor zoge zegd... En 't hoeft niet, want er zijn van bijna honderd procent ka toen met een paar procent ly cra voor de elasticiteit zulke prima „stelletjes" gemaakt, dat we er vooral kwa model veel kanten mee uit kunnen. Door het gebruik van uitste kend elastiek met bijvoorbeeld HR-gummi er in, blijft zo'n slip ook na honderd keer kookwas (wie kookt nog was overigens?) klachtenvrij. De hemdjes van hetzelfde ma teriaal gemaakt, zitten (blij vend) perfekt. Zo'n stelletje kun je dan rustig bodyfashion noemen. Veel wit, wat in huidskleur met als doorloper voor haar, die het dragen, toch ook nog wat zwart, zijn het meest praktisch. Voor de vrouwelijke touch zorgt vaak een kanten inzet of zelfs een rand kant, die door loopt tot op de schouders. Een er anders uitziend én iets minder hemderig verhaal is die Franse set. Vervaardigd van glans-satin „kant aan m'n broek" en „kant aan m'n hemd" vormen ze een uiterma te charmant stukje ondermo de. Men draagt ze onder een Noem het set, zeg „stelletje", spreek over bodyfashion: maar zo'n goed zittend én goed in model blijvend hemdje met bijpassende slip, óók een stukje mode. Slips zijn er van tanga (zoals deze) tot taille, de hemdjes hebben verschillende modellen met bijvoorbeeld ook kant, doorlopend in de schouder bandjes. japon of rok met blouse, want ze passen (letterlijk) niet onder een T-shirt en spijkerbroek. Pratend over de mode die je niet ziet als 't goed zit, signale ren we toch ook nog even, dat het funktionele van foundation zich de laatste jaren toch steeds meer verschuift van de zwaardere corsetterie naar de lichtgewicht foundation. Corselets, nu eenmaal nodig voor bepaalde figuur-correc ties, dus een beter silhouet om de bovenkleding plezieriger te doen uitkomen, houden hun corrigerende eigenschappen, zonder dat loodzware. Mis schien overbodig te zeggen dat passen bij juist zo'n corse let, naast een vakkundige in formatie, een belangrijke voor waarde is voor goed slagen. WOORJAARS Q(1 elastische \z katoen sluit fantastisch aan volgt elke beweging geen zijnaden, tekent niet af badstof kruisje voor extra hygiëne probleemloos wasbaar, blijft mooi als tailleslip of heupslip in wit, skin en champagne IUD hem. •Hvion Dé onder mode Badstof T-shirt met V-hals 24.75 Badstof slip 15.50 N T E R N AT BH in wit en ivoor. Cup A en B. Maten 70,75 en 80 19.95 Bijpassende slip in wit en ivoor. Maten S, M en L 12.95 De gladzittende BH'tjes en slipjes die je niet voelt of ziet. Zacht en soepel gemaakt van de beste garens. dat zit wel goed. Zo lekker heeft 't nog nooit gezeten. Kleuren: wit, skin en bleu. De nieuwe Hollandia sportslips zijn speciaal ontwikkeld voor sportieve mensen die hoge eisen stellen aan bewegingsvrijheid en draagkomfort. Met een speciale Hollandia sport band die bij elke beweging onberispelijk op zijn plaats blijft.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 25