Familie berichten - VAN BEKKUM TUINONTWERPEN KWEKERIJ „HOLY" BERICHT O 3990. SCHNEIDER A interieurverzorging J HET CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN 4- m «r - -I 7 PQLN5ffimJKl-7.IT PLEZIER GRATIS YAMAHA RD Autorijschool „Nieuwland" A OPGAVE LIDMAATSCHAP P. H. J. K. v.d. Boogert freek koelman opkomst? j De baby Is er! Hoera?! AMjemene (Sèegrajënis (Andernemm^ MAKEN BEKEND KAMERPLANTEN BeGrcaFenisoerc ziou gi tig 1 R öen HoLLanöew INFORMATIEBULLETIN Groeiboek FRANCIEN STEENHOUWER KAREL SEBASTIAAN ANNA BODE Begrafenis- en Crematieverzorging verbouwingen ontfernoucf renovatie schiedarri tel. 010-268112 J\ korsetten steunzolen Kunst- en hulpmiddelen Erkend Ziekenfonds leverancier Vlaardingen breukbanden elast. kousen Kruisverenigingen Floreslaan Schiedam St. Liduinastraat 15 Op het gebied van tuinarchitectuur kunt u bij ons terecht. Alle tuinbenodigdheden zijn aanwezig zoals: Er is vast iets voor U bij. Motorhome Henk Vink Martin Loch VOOR IEDERE HAIRSTYLE! Velen slaagden bij lest in Datsun Sunny altijd dezelfde instrukteur Telefoon 735731 rGroeneiaan45-49 Schiedam Tel. 010 269862 TELEFOON 739900 Redaktie-adres: van Swindensingel 40 3112 RJ Schiedam Wat vindt een Schiedamse moeder van het consultatiebureau voor zuigelingen? Schema voor inentingen Hoe wordt u lid van de plaatselijke Kruisvereniging? Schiedam: Kruisvereniging Schiedam Plaatselijke kruisvereniging Ik wens lid te worden V 7 V HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 29 APRIL 1983 PAGINA 4 TC- Met droefheid delen wij u mede dat heden, na een langdurig, moedig gedragen ziekte van ons is heen gegaan onze lieve zuster en tante op de leeftijd van 72 jaar Schiedam: J. Timmerman-Steenhouwer 's-Gravenhage: F. Steenhouwer Nichten en neven Schiedam, 27 april 1983 „Huize Frankeland", St. Liduinastraat 10 Corr.adres: J. Timmerman-Steenhouwer St. Liduinastraat 10, kamer 754 3117 CS Schiedam De begrafenis heeft vrijdag 29 april plaatsgevonden te Schiedam. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het plotselinge overlijden van onze zoon 2 1/2 jaar John en Greet Weimar Oranjestraat 77, Schiedam De crematie heeft reeds plaatsgevonden. Kolossenzen 1:13,14 Na veel en smartelijk lijden is in vrede ontslapen onze zuster, schoonzuster en tante weduwe van Johannes Leendert van Schijndel op de leeftijd van 68 jaar Familie Bode Familie van Schijndel Schiedam, 27 april 1983 Bejaardencentrum „De Harg" Corr.adres: Mevr. M. Bode den Bommelsestraat 54 3114 RB Schiedam D.V. maandag 2 mei zal er om 13.30 uur in het Be jaardencentrum „De Harg", Hargplein 100 te Schiedam, een dienst des Woords worden gehou den, waarin zal voorgaan de Weleerwaarde Heer Ds. L. W. G. Blokhuis Daarna vindt de begrafenis plaats op de Algemene Begraafplaats, Laan van Spieringshoek te Schie dam om 14.30 uur. Na de begrafenis is er in de ontvangkamer van de begraafplaats gelegenheid tot condoleance. Verzoeke geen toespraken en geen bloemen. Verhuur van: stoelen tafels bars glaswerx porcelein koffieketels enz Korte Haven 38, Schiedam Tel. 26 43 66 Stijlvolle uitvaartverzorging - Begrafenissen en crematies Nassaulaan 68 - 3116 EX Schiedam - Tel 010-267678 b.g g Tel. 010-624002 (administratie) UitvaartverzorgersJ. Heinsbroek en R. H. Heijster Rouw- en ontvangkamers beschikbaar. Dag en nacht direkte hulp. Louise de Colignystraat 8, Schiedam Tel. 010-265374 b.g.g. 265189/261149 Rouwkamers en aula beschikbaar Burgemeester en wethouders van Schiedam dat op grond van de hen bij artikel 1 van de Verordening 10-dagen-rege- ling toegekende bevoegdheid: 1. vrijdag 29 april 1983 en Koninginnedag, zater dag 30 april 1983, zijn aangewezen als dagen waarop ten behoeve van de verkoop van diverse produkten door pachters van standplaats tijdens het op het ter rein aan het Spinhuispad hoek Sint Annazuster- straat, alhier, te houden Schiepopfestival, vrij stelling is verleend van het bepaalde in artikel 8, eerste lid onder b. en e. van de Winkelsluitings wet voor het in de uitoefening van een bedrijf, anders dan in een winkel of in de uitvoering van markthandel, straathandel of handel te water, goederen aan particulieren te koop aan te bie den, te verkopen of af te leveren op Koninginne dag en op een werkdag na 18.00 uur doch in beide gevallen tot uiterlijk 24.00 uur. 2. Koninginnedag, zaterdag 30 april 1983, is aangewezen als dag waarop ten behoeve van de verkoop van diverse produkten door houders van standplaats op een aan de Groeneiaan, al hier, te houden braderie, vrijstelling is verleend van het bepaalde in artikel 8, eerste lid onder b. van de Winkelsluitingswet voor het in de uitoefe ning van een bedrijf, anders dan in een winkel of in de uitoefening van markthandel, straathandel of handel te water, goederen aan particulieren te verkopen, te koop aan te bieden of af te leveren op Koninginnedag; Schiedam, 27 april 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, M. J. Blok G. J. te Loo Voor moederdag! Tegen inlevering van deze adverten tie een portret in kleur op 10x15 cm van 17,50 voor 2,50. Dit geldt voor kinde ren tot 5 jaar. Ouderen beta len 7,50. Van dit portret kunt u natuurlijk gewoon na bestellingen of vergroting bestellen. Kom gauw naar fo tostudio Hans Hill, Boter- straat 89, Schiedam (achter het stadhuis). Tel. 269968. Te koop: ant. klokjes, missaal, Moulinex stofzuiger 500 w„ skibroek mt. 48, mech. tafelkleed. Tel. 732522. mm Spreekuur in het gebouw van de telefoon 267964 Geopend dinsdag t/m vri|dag van 9.00 tot 17 00 uur ROTTERDAM: Goudsesingel 223-225 Zuidpleinflat 117 Motorstraat 7-9 Iedere donderdagmorgen van 9.00 tot 10.30 uur bomen, vaste planten, aarde, perkplanten, mest, compost, zand, gereedschap, zaden, bollen etc. Graszoden bel hiervoor vroegtijdig. ook met kamerplanten kunnen wij U van dienst zijn. G. L. A. v. Leeuwen Willemoordseweg 1, Schipluiden, tel. 01738-8437. RD 50 MX Yamaha maakt een bromfiets waarmee je ontzettend veel plezier kunt hebben Omdat ie beter, mooier en aparter is. Die Yamaha staat bij in Maasland en bij Station Vlaardingen Oost. telefoon 010-344561 Keus uit 5 merken! Ook voor alle onderdelen, kleding en reparaties! Kon- tant of termijn. Bij Henk Vink slaagt u fijn! Playground's music shop? Verrassend terug van weggeweest! Artsenbezoeker zoekt pit tige vrouw die afspraken kan maken en als zodanig een werkzame planning opzet. Vergoeding per afspraak. Tel. 010-268367. Te koop: kleuren T.V. spelend te zien i.z.g.st. pr. n.o.t.k. Tel. 734197. Herenkapper B.K. Laan 245, Schiedam ZÓNDER AFSPRAAK dinsdag gesloten Begrafenissen worden in Vlaardingen Rotterdam en omstreken uitgevoerd door Beukestroot 12, 3134 VA Vlaardingen. Tel. 010-348313 Transporten van en naar alle plaatsen. Dog en nochf te ontbieden. Geen crematies Chique bericht voor klassiek- liefhebbers AA Prachtig bankstel in de styling voor de jaren '80. Beeldig freeswerk en zeer komfortabele voorgevormde kussens in een gedistingeerde velours. U komt toch ook naar de braderie op Koninginnedag in Schiedam-Zuid. Dan kunt u dit rijk gebeeldhouwde massief eiken bankstel zien bij KRUISVERENIGING SCHIEDAM Omstreeks 1870 was er een héél hoog zuigelingen sterftecijfer, nl. 211 per 1000 levendgeborenen. Dit betekent dat ruim 1 op de 5 baby's overleed in 't eerste levensjaar. Rond 1900 was de zuigelingen sterfte nog „maar" 136 per 1000 levendgeborenen. Deze daling wordt voor een groot deel toegeschre ven aan de langzaam op gang komende sociale en medische verbeteringen. In 1901 werd het eerste zuigelingenconsultatiebu reau opgericht. Men hoopte door het geven van voe dingsvoorlichting en adviezen voor een betere hy giëne, de zuigelingensterfte nog meer terug te drin gen. Langzaam kwamen er meer van deze consulta tiebureau^ en het doel is inmiddels glansrijk be reikt. De zuigelingensterfte is gedaald tot 8,7 met 1000 le vendgeborenen in 1979 en Nederland hoort daar mee tot de Westeuropese landen met de laagste zui gelingensterfte. Met dit boekje kun je de groei en de ontwikkeling van je kind op de voet volgen. Het is geen baby boek, maar een eenvoudig notitieboekje, waarin je praktische aantekeningen kunt maken over voeding, lengte gewicht, over inentingen en over handige tips die je van de dokter krijgt, kortom over alles wat maar betrekking heeft op de verzorging van je kleintje. Als uw baby ongeveer twee weken oud is, kunt u een bezoekje van de wijkverpleegkundige verwach ten. U krijgt dan het zogenaamde groeiboekje, waarin allerlei aardige tips staan en waarin u zelf aantekeningen en vragen kunt opschrijven. U wordt dan voor 't eerst uitgenodigd om een maand later op 't consultatiebureau te komen met uw kindje. Op het consultatiebureau werken de wijkverpleegkun dige en de consultatiebureau-arts samen. Uw baby wordt gemeten, gewogen en door de arts nagekeken. U kunt er bovendien met al uw vragen, over o.a. de voeding, of andere problemen die u ter sprake wilt brengen. Op het consultatiebureau krijgt uw kind op de juiste tijden vaccinaties, tegen difte rie, kinkhoest, polio en tetanus. Als u of de consulta tiebureau-medewerkers opmerken dat uw kind zich te langzaam ontwikkelt, of wanneer er een afwijking wordt gevreesd, zal uw kind in overleg met uw huis arts, voor verder onderzoek worden doorverwezen. Wanneer uw kindje ongeveer 9 maanden oud is, wordt er een gehoortest gedaan. Na de eerste verjaardag, of na de mazelenvaccinatie op 14 maanden, wordt u voortaan op 't kleuterbu reau uitgenodigd. „Ik vind het héél fin dat mijn kindje iedere maand gewogen en gemeten wordt. Zodoende voel je je als moeder wat geruster, want je doet toch eigenlijk maar... er is immers geen opleiding voor moeders. Bovendien geeft het mij een veilig gevoel dat er iedere maand een dokter naar mijn baby kijkt. Ik kan er ook al mijn vragen kwijt, waarmee ik niet zo gauw naar mijn huisdokter wil lopen, zoals: „waarom heeft hij zo vaak de hik" of „hoe komt hij aan die traanoogjes", „hij huilt zo veel" etc. etc. Vaak heb je vriendinnen of buren met kinderen, die veel vlugger zijn dan jouw kind. Ze zitten al met 6 maanden, lopen al met een jaar en jouw kind doet dat allemaal veel trager. Het is dan plezierig op het consultatiebureau te horen dat het echt heel nor maal is en dat je je heus geen zorgen hoeft te ma ken. Af en toe vind ik het wel vervelend dat ik er zo lang moet wachten. Ik maak toch een afspraak en waarom kan dat niet op tijd gaan? Maar soms is het in de boxenkamer (de wachtkamer waar je je baby moet uitkleden) heel gezellig. Dan kletsen de moeders en de wijkverpleegkundige over allies en nog wat. Vaak steek je daar als kersverse moeder nog wel eens wat van op. met 3 maanden (na plm. 13 weken) met 4 maanden met 5 maanden met 11 maanden met 14 maanden op kleuterleeftijd (4 jaar) op leerplichtige leeftijd (9 jaar) 1e inenting D.K.T.P. (tegen difterie, kinkhoest, tetanus en poliomyelitis) 2e inenting D.K.T.P. 3e inenting D.K.T.P. 4e inenting D.K.T.P. tussen de 3e en 4e inenting moet 6 maanden tussen ruimte zitten mazelenprik 5e inenting D.(K.)T.P. 6e inenting D.T.P. N.B. Kinderen, die te vroeg geboren zijn of klein waren bij de geboorte, krijgen hun inentingen wat later. Ook bij ziekte wordt de inenting uitgesteld. Eenvoudig! Opbellen of onderstaande bon invullen, uitknippen en in een open enveloppe versturen naar het volgende adres; Van Swindensingel 40 3112 RJ Schiedam telefoon 739900 Naam en voorletters Adres Telefoon jUm Meestal zijn van te voren de verwachtingen hooggespannen ledereen is van plan er het beste van te maken Maar misschien vraagt u uzelf nu ook wel eens af: - zouden andere vaders en moeders zich net zo voelen als wij - hoe kan ik nu weten wat mijn kind bedoelt welke van al die adviezen moet ik nu opvolgen - hoe zouden andere ouders dat nu allemaal doen De meeste mensen die voor het eerst een baby hebben, zitten met dezelfde vragen Daarom wordt er vanuit het consultatie bureau de mogelijkheid geboden hier met anderen over te praten: in een gespreksgroep voor ouders van baby's Meer informatie kunt u vragen bij de wijkverpleegkundige of consultatie bureau-arts Met het nevenstaande strookje kunt u zich aanmelden. co cc co o" 5 co 2? 9? E Over wat teufc of moeilijk is kurrt o met andere ouders praten. •K,8J5Wl 1 P*&ü ZUtO-WtfUAKD Zwanger zijn en het wachten op de baby wordt door elke aanstaande ouder anders ervaren. Toch is er een aantal vragen waar iedereen zich wel mee bezig houdt: - hoe zal de bevalling gaan - hoe verzorg ik de baby - waaruit bestaat een baby uitzet - wat kies ik: borstvoeding of flesvoeding - hoe zal mijn kind er uit zien - hoe zal ik zijn als moeder of vader Over deze vragen kunt u met andere aanstaande ouders praten. Door het uitwisselen van ervaringen en door de praktische adviezen die u aangereikt krijgt, kunt u zich nog beter voorbereiden op de komst van uw baby. Meer informatie kunt u krijgen bij de wijkverpleegkundige of de consultatie bureau-arts. Met het nevenstaande strookje kunt u zich aanmelden. co co O) Q. O I

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 4