In 't kort VANDAAG in deze krant Feestcomité: „Voor 20 mille doe je niks" 1 Vers van de groothandel Eerste broodje voor Cor van Tilborg' 1 SBBSfpp BOIflW. Stadsblad Brand info Bebinella Rob Jacobs bij finale Horeca toernooi Dieren bescherming rumoert in „Irene" Popfestival ontaardt in veldslag IP1 12.95, P. Groeneveld en Zn. Neptunus opent „stuurhut" RADIO ABA Slapende inbrekers Ooievaar Schiedam Zie pag. 4 Culturele manifestatie in Schiedam en Rotterdam Taptoe m.WÈM I 010 - 260199 Kipb r^dstukk Drie gewonden bij aanrijding WOENSDAG 4 MEI 1983 - NR. 35 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! SCHIEDAM Koninginnedag 1983 is in Schie dam bepaald niet uitbundig gevierd. Weliswaar begaven zich dankzij het mooie weer veel Schie dammers op straat, maar geen van de program maonderdelen, her en der in de stad georgani seerd door de Stichting Viering Nationale Feest en Gedenkdagen, trok ook maar een schijn van de verwachte belangstelling. Geen druppel re gen, en toch viel het in de eerste plaats voor de jeugd bedoelde feest onmiskenbaar in het water. Kindervriendelijk Betrekkelijk veel mensen op de been bracht de jaarlijkse aubade in Kethel. Maar elders in Schiedam liet de belangstelling voor het Oranjefeest te wensen over. UW AUTO WEFjfi ALS NIEUW, OP TIJD AFGELEVERD EN NIET DUURDER DAN AFGESPROKEN. EN ALS 'T EEN FORSE SCHADE IS RIJDT U GRATIS IN 'N LEENAUT0 VAN WCC,WIE ANDERS. Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur SorHmvnt: extrQ eZe H>ee/i v°ordelig Sultan lan- v'SR ,"el*P]es (>,umcrs Pvrkp0.98i 2 kn 1.501 Burg. Honn. (ïretelaan 91 Schiedam. Cor van Tilborg, in innige omhelzing met het Viergranenbrood, overtuigde zich van de ambachtelijkheid van het nieuwe produkt. rr^vrijdag 6 mei Mechaniek Molenweek NIEUWSTE MODELLEN OUDE PRIJZEN Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe Hans Huisman neemt binnen kort afscheid als direkteur van Liedewyde. Dat gebeurt op de receptie ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van deze onderwijsinstelling aan de Parkweg (IHNO, LHNO, MHNO) aan de Parkweg. Tal van genodigden zullen deze ontvangst op 9 juni bijwo nen. Het volgend seizoen be gint de heer Huisman als di rekteur van de Eerste Algeme ne Vakschool te Rotterdam. De Filmclub Schiedam ver toont deze week (vrijdag 6 mei) „L'important; c'est da'ai- mer" van regisseur Andrzej Zulawski. In deze film wordt een derderangs actrice hoofd rolspeelster in een stuk van Shakespeare. Hoofdrollen worden vertolkt door Romy Schneider en Jacques Dutronc. Aanvang half tien in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat. Lidmaatschap (vijf gul den per jaar) verplicht. Onder de titel „Textiel gebon den" houdt het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat tussen 7 mei en 6 juni een expositie met werk van Madeleine Bos- scher, Ria van Eyk, Danielle Keunen, Desirée Scholten, Lam de Wolf en Herman Scholten. Deze kollektie tex tiele kunst werd samengesteld door het ministerie van WVC. Op hemelvaartsdag en 2e pinksterdag is het museum eveneens geopend. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Een 37-jarige bewoner van een pand aan het Laagland in Kethel kreeg zater dagmorgen de schrik van zijn leven. Toen hij omstreeks zeven uur opstond en de woonkamer betrad, trof hij op de sofa twee slapende mannen aan. De bewoner slaakte een kreet, waarna de ongewenste gasten ontwaakten en de benen na men. Bij onderzoek bleek dat het duo 's nachts alle kasten overhoop had gehaald. Tijdens dit karwei hadden zij een appel, een grapefruit en een fles jene ver genuttigd. Aan kostbare goederen werd niets vermist. Koninginnedag moet anders" Jan Brouwer, secretaris van de Stichting VNFG, geeft een aantal oorzaken aan: een veel te klein budget (iets meer dan 20.000 gulden), een wat al te traditioneel pro gramma (noodgedwongen vanwege het genoemde geldgebrek) en een flauwe interesse onder de Schie- damse bevolking. Opvallenderwijs was het voor namelijk de buitenlandse jeugd die zich op 30 april liet verlei den tot deelname aan de kin derspelen. Hun Nederlandse leeftijdgenootjes voelden weinig voor saaie spelletjes als de eier- race of het skippy-bal. Daarentegen was het straatte kenen in Groenoord redelijk bezet, een schrale troost voor Brouwer die nadien zei: „Eigen lijk staan de tijd en de energie die je er in steekt niet in ver houding tot de deelname". Anders dan bijvoorbeeld Vlaar dingen en Rotterdam, die het programma afstemmen op alle leeftijdsgroepen, wil Schiedam op Koninginnedag voorname lijk „kindervriendelijk" zijn. Die goede bedoelingen worden door verschillende oorzaken weer teniet gedaan. De deel name aan schooltoernooien (hand- en voetbal) valt telkens opnieuw enorm tegen, omdat de verenigingen waar de spelers bij aangesloten zijn dikwijls op de 30e april zelf een toernooi organiseren. Gevolg is dat de schoolelftallen flink worden uitgedund. De in vestering (7 a 8000 gulden) le vert nauwelijks rendement op. Brouwer: „Soms komt twee derde van de spelers niet opda gen". Idem bij de scholen die zich op geven voor de kinderspelen. Het aantal aanmeldingsformu lieren is bevredigend, maar als de 30e april is aangebroken en de zon schijnt, nemen veel ou ders hun kind mee naar de camping. Nieuw in het traditionele pro gramma was dit jaar de afslui tende taptoe op het Hemaplein. Maar over de afloop van dit ex periment is Brouwer niet erg te spreken: „Alle inspanningen waren goed bedoeld, maar er zat absoluut geen vaart in. Het duurde alle maal veel te lang, ruim twee uur. Op de tribune zaten zo'n 600 mensen, maar dat werd snel minder. Familieleden die hun zoon of dochter hadden zien op treden namen de benen zodra hun vereniging was afgemar cheerd". Dit onderdeel van het feestprogramma slokte deson danks ongeveer 2500 gulden op. Volgens Brouwer is geldgebrek de belangrijkste reden voor het falen van de Schiedamse Ko- ninginnedag viering. „Wat doe je nou helemaal voor 20.000 gul- deh? Ons budget wordt van wege de bezuinigingen ieder jaar kleiner. Om een grootscha lig feest op te zetten heb je minstens tussen de 50 a 60.000 gulden nodig. We moeten voor volgend jaar echt een andere formule zoe ken, ofschoon het de vraag blijfl wat de mensen nou eigenlijk echt boeit. We krijgen nauwe lijks medewerking van de win keliers en veel verenigingen hebben hun eigen feest. Een grootschalig Koninginnefeest voor de hele bevolking? Zolang ik hier woon heb ik dat nog nooit meegemaakt, 't Is dat ik aan de Stichting verbonden ben, anders zou ik ook naar Vlaardingen of Rotterdam gaan om Koninginnedag te vieren". LID FOCWA Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenessestraat 15, Schiedam irvvP uit ant Por, ipp. Echte bakkers presenteren hun vier gr anenb r o o d .w. Zondagmorgen 8 mei organi seert de Nederlandse Orgel Federatie haar maandelijks theater orgelconcert in het Passage-theater te Schiedam. Dit concert zal verzorgd wor den door de Amerikaanse or ganist: Ashley Miller. Aanvang van het concert half elf. Zaal open tien uur. Kaar ten zijn vanaf 2 mei verkrijg baar bij P. Foncke, Van Ruys- daellaan 35a en aan de kassa van het theater. Entree ƒ5,- voor niet-leden; voor leden, 65-plussers, C.J.P.-houders en kinderen t/m 12 jaar ƒ3,- op vertoon van hun pasje of lid maatschapskaart. SCHIEDAM Wethouder Cor van Tilborg in zijn funktie als loco-burgemeester, heeft maandagmiddag het eerste officiële viergranenbrood in ontvangst genomen. Dat gebeurde op het oude stadhuis aan de Markt, waar om streeks vier uur een delegatie van het Echte Bakkersgilde arriveerde om het stadsbestuur met dit nieuwe produkt vertrouwd te maken. Teneinde het ambachtelijke van dit brood te onderstrepen kwamen de bakkers per koets. Het Schiedamse viergranen brood wordt gebakken met meel dat gemalen wordt in „De Vrijheid", een van de vier his torische molens die het stadsge zicht mede bepalen. Om aan de vraag naar mole naars volkorenmeel te voldoen zijn ook elders in Nederland molens in bedrijf, zoals in Kerkdriel, Peize, Ólst, Groes- beek en Epen. „Net op tijd is de band hersteld tussen ambachtelijke bakker en ambachtelijke windmolenaar, want het ouderwets malen was op sterven na dood", zo bena drukte de voorzitter van het Bakkersgilde, bakker Willem van Herk uit Dordrecht. verlengd gezienheb__ Showdagen: donder - gezienhebbenn ru*?*- -- donderdagavond 408 USA s-Gravelandse ITel 37.84.44 12^^40 iaar tonaal Saab dealer metrn^ eivaring. Mede dankzij Schiedamse in spanningen op het gebied van molenrestauratie is de belangs telling voor de tarwekorrel, ge malen onder een „milieu vriendelijk mechaniek" nog steeds groeiende, meende van Herk, een compliment dat Van Tilborg als vervanger van de zieke burgemeester Te Loo glunderend in ontvangst nam. Kritiek hebben de Echte Bak kers ook, niet op het Schie damse gemeentebestuur, maar op de beunhazen uit het vak, die zich soms tooien met de titel „warme bakker", een vogel vrije term die het Gilde niet in bescherming kan laten nemen. Vandaar dat het gilde nu een ei gen vignet voert en strenge ei sen hanteert voordat een vak broeder tot het selecte gezel schap wordt toegelaten. Het viergranenbrood dat maan dag werd geïntroduceerd is een produkt van dit gilde. Het brood wordt samengesteld uit tarwe, gerst, mais en rogge. Het tijdstip om het brood op de markt te brengen werd met zorg gekozen. Deze week is het molenweek en hoogtepunt van deze zevendaagse campagne wordt zaterdag 7 mei, de lande lijke Molendag die traditioneel samenvalt met de Landelijke Fietsdag. Op 7 mei serveert De Noordmo len een speciaal molenmenu. In de Vrijheid wordt 's middags een broodbakwedstrijd gehou den. Alle Schiedamse molens zullen die dag van wiek tot wiek bespannen zijn met vro lijke vlaggen. SCHIEDAM Verreweg de meeste gemeentelijke diens ten zijn op 5 mei (bevrij dingsdag) en 12 mei (hemel vaartsdag) gesloten. Ook het Gewestelijk Arbeidsbureau zal beide dagen dicht zijn. In verband met Dodenherden king op 4 mei vervalt het avondspreekuur op het ar beidsbureau. SCHIEDAM Op ko mende Hemelvaartsdag (12 mei) start exploitant Hans Visser met zijn Petit Restaurant annex Poffer tjeskraam op de Maasbou levard. Momenteel wordt hard gewerkt aan de af bouw van het interieur, dat met de naam „De Stuurhut" het karakter krijgt van een scheepson- derdeel. De officiële opening vindt plaats op maandag 16 mei en dat belooft een echte maritieme gebeurtenis te gaan worden. Met toestemming van de gemeentelijke instanties gaat het iets worden dat de stad doet uitlopen. Zee- God Neptunus himself komt hiervoor uit de Nieuwe Waterweg opdui ken om samen met burge meester John te Loo de opening te verrichten, de doop van „De Stuurhut" met champagne. Aan begeleidende muziek zal het niet ontbreken en mogelijk zal een vuurwerk het officiële gedeelte van deze opening gaan afslui ten. Tijdens dit ceremonieel is „De Stuurhut" uiteraard voor het publiek geopend. Vanaf 20.00 uur kan ieder een naar binnen om de zaak te bekijken en zullen de eerste poffers aan be zoekers worden geser veerd en gaan ook de dranken vloeien in dit ho- reca-bedrijf waarmee in een voor Schiedam en Omstreken, reeds lang be staande behoefte wordt voorzien. SCHIEDAM Bij een ernstig verkeersongeluk op de hoek van de 's Gravelandseweg, de Plesmanstraat en de Scholten- straat zijn zondagmiddag drie Schiedammers gewond geraakt. Op de kruising kwam een Volkswagenbusje in botsing met een BMW. De bus reed tegen het verkeer in en wilde zonder voorrang te verlenen de kruising overste ken. De BMW die in volle vaart kwam aanrijden boorde zich in de bus, die kantelde en pas later door de brandweer overeind ge zet kon worden. Beide bestuurders, een 18-jarige en 24-jarige Schiedammer moesten naar het ziekenhuis. Ook een 19-jarige passagiere uit de BMW raakte gewond. Vrijdagavond heeft de politie na een klopjacht door de stad een 20-jarige automobilist aan gehouden die eerst een paaltje op de Koemarkt omver had ge reden en vervolgens een aanrij ding had veroorzaakt op het Rubensplein. Na beide botsin gen reed de man gewoon door. Op het Rubensplein liet hij een slachtoffer achter, een 25-jarige automobilist, die later door de GGGD met een hersenschud ding naar het ziekenhuis werd gebracht. De wilde rit eindigde in de Fa- bristraat. Ofschoon er verfspo- ren op de bumpers van de auto werden aangetroffen, beweerde de bestuurder zich van geen kwaad bewust te zijn. vlaardingen rotterdam 010-34908 010-253746 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1