Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Evenement dat klinkt als 'n klok" Richard Ram op orgel Grote Kerk Kelner vindt dood WïêlSrèiiiHi na ruzie in café Parkweg houdt lentebraderie Wie weet iets van bevri jdings 1 revue? Vlaardings echtpaar gearresteerd Stadsblad Gerrie Kneteman start landelijke aktie voor het ORA-Hotel waaraan ook Randstad-Edities medewerking geeft Volgend jaar weer Zeskamp Atoomwapens in de raad ASPERGES? Uitslag broodbak wedstrijd Jubileum In voetbalwereld RADIO ABA Randstad-Edities, ee Voor de Barbecue Gemarineerde kippepootjes 4.95 Gemarineerde kuikenvleugels 2.90 SLUIS van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT? SCHIEDAM In Nederland een zeldzaamheid, en op Schiedamse bodem vijf jaar geleden voor 't laatst gehouden: een Jeugdtaptoe met landelijke allure, vooraf gegaan door een grootse ontvangst en een spektakulair défilé. Klaas S. de Wit durft gerust van een unieke ge beurtenis te spreken. „Het wordt een parade die klinkt als een klok", verzekert hij. „Het publiek zal zich geen ogenblik vervelen." Struikelen Geen rust Goede buren VERHUIZEN OP Z N ZUINIGST SPECIALE AANBIEDING EEN PRIJS OM VAN TE WATERTANDEN VLAARDINGEN/Maassluis De 45-jarige kelner Klaas Bergwerf uit Maassluis heeft wat de politie noemt een „ordinaire café-ruzie" in de nacht van zon dag op maandag met de dood moeten bekopen. Na een vechtpartij met een 39-jarige Vlaardingse caféhouder en diens even oude echtgenote, werd de man om streeks vier uur levenloos aangetroffen op een par keerterrein in de Vlaardingse Landstraat. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 DINSDAG 10 MEI 1983 - NR. 37 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Vrijdag 13 mei wordt bij de Filmclub „Or- din&ry People" vertoond, het regiedebuut van Robert Red- ford. De film handelt over pro blemen in een gezin: van de twee zoons is de oudste bij een zeiltocht om het leven geko men. In de hoofdrollen: Donald Sutherland en Mary Tyler Moore. De film begint om half tien in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. Wie lid wil wor den van de Filmclub Schiedam betaalt 5 gulden per seizoen plus 3,50 per film. In het Novotel vindt op 22 mei het Open Dartkampioenschap van Schiedam plaats. De zaal gaat open om elf uur. Wie wil meedingen naar een van de prijzen moet zich voor half één hebben ingeschreven. Inschrijf geld 10 gulden per deelnemer. Bezoekers kunnen gratis naar binnen' Inlichtingen over dit kampioenschap: 129974. In de openbare bibliotheek aan de Lange Haven 131 exposeert van 6 mei tot 4 juni de in Schie dam verblijvende Vlaamse sur realistische schilder Daniel Vanmeerhaeghe. Hij volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie van Schone Kunsten te Gent, en is nu verbonden aan de Schiedamse Kunste naarsvereniging s-45-. Te bezichtigen is dezelfde over zichtstentoonstelling welke de afgelopen maand in het Passa getheater was opgesteld: een se lectie uit zijn werk van 1975 tot 1982. De kunstenaar exposeerde voorheen te Brussel, Maasland en Schiedam (Noordmolen, Teerstoof en Passage). De ten toongestelde olieverfschilde rijen zijn niet te koop. kilo Poelier De vakman, die weet er toch het meeste van St. Llduinastr. 50, Schiedam Spektakulaire jeugdtaptoe voor 45-jarige JRB Wij helpen direktü! Vidoospeciallsten Telefoon 260778-733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Reparatie Oek voor uw verlichting Zie pag. 4 De Wit is secretaris van de Jeugd Rijnmondband, een jong gezelschap van pakweg 30 spelende leden, dat eer daags het 45-jarig jubileum viert. Het wordt een allesbehalve be sloten verjaardagsfeestje: heel Schiedam mag delen in het ge luk, en een aantal collega korpsen komt het partijtje opluisteren. Dat zijn: Bernhard uit Amers foort, Excelsior uit Rotterdam, Jong Jubal uit Dordrecht, Wil helmus II uit Sliedrecht en uit eigen stad de Jeugd OBK. Van zelfsprekend is de Jeugd Rijn mondband als gastheer ook pre sent. In totaal zullen op de dag van de Jeugdparade, zaterdag 14 mei, zo'n 36U jeugdige muzikan ten afreizen naar Schiedam, jongens en meisjes die hun spo ren hebben verdiend in een lange reeks binnen- en buiten landse optredens. Na het défilé langs het oude stadhuis, niet op het bordes bur gemeester Te Loo (rond half twee) gaat de eigenlijke taptoe van start op het Hemaplein, om twee uur. Vooraf wordt nog een rond wandeling gehouden, met als vertrekpunt omstreeks één uur de Lange Nieuwstraat. Via de Smalle Hoogstraat gaat het dan richting stadhuis. Deze route is gekozen om massaal gestruikel op de opge broken Broersvest te voorko men. „We hebben het uitgepro beerd, we kunnen met z'n allen net over de Hoogstraat", zegt Klaas de Wit. „Het zal passen en meten worden, maar het gaat. Over het programma zegt de se cretaris: „Het publiek wordt weinig of geen rust gegund. Het festival moet lopen als een trein. Geen hinderlijke pauzes tussen de diverse optredens. Zo dra het ene korps is afgemar cheerd, verschijnt het vol gende". Als het even kan, wil de organi satie voorkomen dat het pu bliek op het Hemaplein gaat zit ten gapen, zoals dat gebeurde op de recente taptoe op Koningin- De Jeugdrijnmondband grijpt het 45-jarig bestaan aan voor een grootse Jeugdtaptoe. Daardoor hoopt het korps meteen nieuwe leden te werven, zodat het 50-jarig jubileum met verdubbelde krachten kan worden gevierd. nedag. Toen hielden de meeste bezoekers het al na vrij korte tijd voor gezien. Omdat het op touw zetten van een dergelijke parade nogal wat geld kost, heeft de Jeugdrijn mondband een financieel be roep gedaan op de gemeente Schiedam, die er een extra subsidiepotje voor aansprak. Maar de inhoud daarvan was bij lange na niet voldoende om de begroting te dekken. Hoeveel geld er met de Jeugd parade is gemoeid, houdt De Wit liever voor zich. Geen ge heim maakt hij er van dat de Bondsspaarbank zich financieel garant stelt: door deze instelling wordt al het drukwerk bekos tigd, plus het vervoer van de deelnemende korpsen tussen Schiedam en hun woonplaats. Klaas van der Geest, direkteur van de Bondsspaarbank, vindt die sponsoring vanzelfspre kend. „We zijn al jaren goede buren", verklaart hij, doelend op de korte afstand tussen het bankgebouw en het Blaauw- huis, het repetitielokaal van de JRB, beide gelegen aan de Lange Nieuwstraat. Prijzen zijn er aan de Jeugd taptoe niet verbonden. De Wit: „Te winnen valt er niets, behalve veel plezier. En na tuurlijk krijgen alle deelne mers een leuk presentje". Ook dit geschenkje wordt door de Bondsspaarbank be kostigd. jyiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiif SCHIEDAM De Schie- E d^mse journalist Cees van E E der Wel is op zoek naar E materiaal dat betrekking E E heeft op de lang geleden E E op de planken gezette re- E E vue „Het zit er op". In E E deze meidagen kan die ti- E E tel naar slechts één ding E E verwijzen: de bezetting en E E de daarop volgende be- E vrijding. E „Het zit er op" is een re- E E vue die direkt na de E E komst van de geallieerde E E troepen in Schiedam E E werd opgevoerd. Een E E week of wellicht lan- E 5 ger traden een kleine E E honderd plaatselijke ama- E S teurtoneelspelers op in E E het Passage Theater. E De decors voor deze show E E zijn waarschijnlijk al tij- E dens de oorlog vervaar- E E digd, en wel op de werf E E van Wilton Fijenoord. In S E het diepste geheim zou- E den daarvoor ook de teks- E ten zijn geschreven. E Tijdens de oorlog zou voor E de revue al zijn gerepe- teerd, zodat direkt na de Duitse capitulatie deze be- =j vrijdingsrevue kon wor- den opgevoerd. Cees van der Wel wil over dit merkwaardige stukje Schiedamse ge- schiedenis een artikel schrijven en is op zoek E E naar mensen die hem E meer kunnen vertellen over de voorbereidingen E en uitvoeringen van deze E E show. E Heeft iemand nog ergens E E een programmaboekje, E E beschikt de een of ander E S over teksten van de re- E vue, weet iemand iets van E E de clandestine voorberei- E dingen, laat hij of zij kon- E E takt opnemen met Cees E E van der Wel, telefoon E 265874 of per briefkaart E Rotterdamsedijk 160a, E 3112 BJ Schiedam, illlllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllfó vldilK Vifjcn 010-349062 rotti-rdam 010-253746 Een hele overheerlijke Edam mer van ca 1,7 kg uit de bes te streken van Noord-Hol land nu voor Richard Ram bespeelt zijn lievelingsinstrument. SCHIEDAM Het tweede orgelconcert in de serie 1983 zal worden gegeven op dins- Bij Bas v.d. Heijden dag 17 mei te 20.15 uur in de Grote Kerk. De Haagse orga nist en dirigent Richard Ram bespeelt dan het orgel. Deze jonge musicus studeerde aan het Koninklijk Conservato rium te 's -Gravenhage. Hij be haalde in 1980 cum laude zijn einddiploma orgel. - Daarbij werd hem de zilveren Fock- medaille toegekend, Aan het zelfde conservatorium slaagde hij ook voor het examen koor directie. Richard Ram is dirigent van het Schiedams mannenkoor „Orp heus" en daardoor in Schiedam ook geen onbekende. Ook el ders dirigeert hij verschillende koren. Als organist gaf hij reeds bespelingen in binnen- en bui tenland, waarvan sommige in samenwerking met het Resi dentie Orkest. Voor zijn concert in de Grote Kerk heeft hij een programma samengesteld met werken van Frescobaldi, Scheidemann, Buxtehude, Walther en J. S. Bach. Van deze laatste o.a. So nate no 2. en het virtuoze Pre ludium en Fuga in D grote terts. Programma's, tevens bewijs van toegang, zijn 's avonds bij de ingang van de kerk ver krijgbaar. De prijs bedraagt ƒ5,en voor houders van C.J.P. of 65-plus kaart 3,50. SCHIEDAM De zaterdag door de winkeliers van de Parkweg georganiseerde Lente braderie heeft over belangstelling niet te klagen gehad. Het ging weer voetje voor voetje tussen de hier opgestelde kramen. Mede dankzij diverse attracties ontstond met een echte kermissfeer. Volop muziek, de mogelijkheid de inwendige mens te versterken en te kijken naar de uitvoering van oude ambachten droegen bij aan het succes. Een attractie voor de kinderen was niet alleen het luisteren naar een geestige monoloog van een clown. Ook de gelegenheid om gefotografeerd te worden, gezeten op een pony, werd door menigeen aangegrepen. lilliiiliiiiliillliiiillllliliiiililliilllllliliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiilllllillllliilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliilliiiiliiiiiiiiiiiiiiiillliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllli Aan deze vondst ging een wil de achtervolging vooraf, die in Maassluis begon toen een sur veillerende politieauto op de Laan '40-'45 een BMW op merkte die met knipperende lichten richting Vlaardinger- dijk reed. De bestuurder negeerde het door de politie gegeven stopte ken en verdween met hoge snelheid in Vlaardingen-West uit het gezicht. Tien minuten later werd, na een opsporingsactie waaraan ook de gewaarschuwde Vlaar dingse politie deelnam, de auto teruggevonden. Het levenloze lichaam van de kelner lag on geveer zes meter van de auto verwijderd op de parkeer plaats. Via het kenteken kwam de politie de caféhouder J.H.K. en diens vrouw T.I. op het spoor. Zij werden van hun bed gelicht en legden in de loop van maandag een gedeeltelijke bekentenis af. Daaruit bleek dat Bergwerf en- het echtpaar eerder die nacht in een Vlaardings café ruzie hadden gekregen. Toen de kelner rond vier uur een taxi naar zijn woning in Maassluis nam, werd hij gevolgd door K. en zijn vrouw. Na een vechtpartij, voor de huisdeur van het slachtoffer, werd Bergwerf in de auto van K. naar Vlaardingen vervoerd. In de Landstraat raakte de man opnieuw slaags met zijn belagers. Volgens de patholoog-anatoom Dr. Zeldenrust die sectie op het lichaam heeft verricht, is de man overleden aan diverse inwendige kneuzingen en bloedingen. De Vlaardingse politie zegt voorlopig nog slechts te gissen naar het motief van deze doodslag. „Voorlopig houden we het op een uit de hand ge lopen caféruzie", aldus hoofd inspecteur G J.M. Bierling. Ook is het de politie nog niet duidelijk waarom het slachtof fer na de vechtpartij in Maas sluis per auto naar Vlaardin gen vervoerd moest worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1