Nieuwe In't kort U VANDAAG in deze krant Planten kopen en beessies kijken Goed nieuws voor vakantiegangers De Groote Lucht houdt 14 mei open dag neem vaker een bloemetje mee! Schiedam voor invaliden straks onneembare vesting' Streekmuziekschool vindt veel weerklank BOWL* FNV-werkgroep eist maatregelen Stadsblad RADIO ABA Sloopkogel vernielt wegdek ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Controleurs organiseren prijsvraag Winnaars prijsvraag Broersvest John Osteen Watervrienden dreigen te verdrinken Vakantie varen met Lentefeest Personeel Frankeland leert koken Succes voor korfballers Stadsverfraaiing Wedstrijd óók na zessen en tij zon-en fees ns HHHNBii Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijksetotaaloplagevan circa 1 miljoen exemplaren r.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV kan ook uw actieve makelaar zijn! Bemiddeling aan- en verkoop onroerend goed V SCHIEDAM De jaarlijkse Geraniummarkt van de K.M.T.P., zaterdag 14 mei op het He- maplein, belooft anders dan anders te wor den. Het is de laatste dag van de IJsheiligen (11 tot 14 mei). Blijft nachtvorst uit, dan is de tijd aangebroken om alle soorten bloeiende plantjes in tuin of border uit te zetten Het Hemaplein zal zater dag belegd zijn met een kleurrijk en fleurig tapijt, vermengd met alle voor komende soorten groen, waaronder ook heesters en rankenplanten. Gaat u met vakantie naar Schouwen- Duiveland, Ouddorp of Voorne? Dan heeft het Rotterdams Nieuwsblad goed nieuws voor u. Tegen inlevering van speciale bonnen (deze kunnen gratis worden afgehaald op het kan toor Coolsingel 67), kunt u op een groot aantal campings deze krant met extra's, gedurende 14 dagen kosteloos verkrijgen. Dit aanbod geldt voor lezers die geen abonnee zijn van het Rotterdams Nieuwsblad. Wilt u nadere informatie? Bel dan 010-144.144, toestel 124. Het voorjaar is bij uitstek de tijd om plantjes te kopen. Op de geraniummarkt zal het zaterdag aan groen niet ontbreken. bar btoemsteikunst Direkteur H. Mulder, hier voor de hoofdvestiging van de Streekmuziekschool in Vlaardingen, kan terugzien op een geslaagd 1982. NIEUWSTE MODELLEN OUDE PRIJZEN Autorijschool AAD VAN LEEUWEN )t Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 13 MEI 1983 - NR. 38 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Tijdens de ere dienst op Pinksteren, zondag 22 mei, wordt door de Hervormde Gemeente Schiedam centrum oost de intrede bevestigd van Ds. J. D. Wuister. Dit gebeurt om drie uur 's middags in de Grote Kerk aan de Markt. De bevestiging zal geschieden door Ds. L. de Ru, predikant te Schiedam. De halfjaarlijkse kringvergade ring van Jehova's Getuigen uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis vindt op zaterdag 14 en zondag 15 mei plaats in de kringhal te Bennekom. Nadere inlichtingen over programma en vervoer bij J. H. Bolle, G. Borgesiuslaan 12, Schiedam, te lefoon 711668. „Humanisme, wat is dat eigen lijk?" Geen eenvoudig recept voor een gelukkig leven, wel een waardevolle uitdaging, zegt het sekretariaat van de Werk groep Schiedam. Over humanisme en de ver schillende manieren waarop het beleefd kan worden gaat de in formatieavond die op maandag 16 mei wordt gehouden in wijk- gebouw De Blauwe Brug aan het Bachplein. Aanvang acht uur, toegang gratis. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Roparatlo Ook voor uw varlichting SCHIEDAM Tengevolge van een zonderling ongeluk is het verkeer op de Horvathweg richting Rotterdam maandag avond enige tijd gestremd ge weest. Het oponthoud werd veroor zaakt door een zwaar transport dat bestaande uit twee vrach tauto's op weg was naar de Maasstad. Een vrachtwagen, geladen met de 3000 kilo wegende sloopko gel van een dragline die op een truck voor de tweede auto ui treed, verloor tussen zeven en half acht haar zware last. Het ronde gevaarte sloeg een flink gat in het wegdek. Het duurde geruime tijd voor dat de dragline in een zodanige positie was gemanoevreerd dat de kogel kon worden aange haakt. De politie zag zich ge noodzaakt het verkeer tijdelijk om te leiden. Hypotheken Verzekeringen Beheer Administratie vereniging van eigenaren Financieringen Rembrandtlaan 2 te Schiedam, telefoon 010-731391. Geraniummarkt '83 groter dan ooit De markt krijgt dit jaar een nieuwe attractie, aantrekke lijk voor jong en oud, name lijk een dierenshow te pre senteren door de regionale V.P.K.V. De leden van deze vereniging hebben als doel stelling het instand houden van kippen- en konijnenras sen. Bij de hoenders komt in de show het accent te liggen op kleine rassen, de z.g. krielen. Ze vragen minder leefruimte dan de grote en middelgrote kippenrassen. Van Aziatische oorsprong is o.m. het lang- staarthoed Yokahama, als kleinste ras op de show, te be wonderen. Ook komen er sa- belpootkrielen, waaronder ook een kloek met kuikentjes. Aan raskonijnen is eveneens het nodige gedierte te zien, zoals een nest Lotharingers. Opvallend mooi is de pelsteke ning (in zwart/wit) van deze dieren. Dan komt er het Russi- che ko.iijn, ook wel brandneus genoemd, vergezeld van een nest kleuters. Aangezien meer mensen dwergkonijntjes als huisdier gaan houden ontbreekt op de show ook het hangoordwergje niet. Vanzelfsprekend is ook de cavia, een knuffeldier voor menig kind, present. Over al deze dieren verschaft de V.P.K.V. voorlichting over huisvesting, verzorging en de wijze waarop ermee te fokken. Met dit zelfde doel presenteert zich ook de Schiedamse Aqua rium- en Terrariumvereniging „Natuurgenot aan huis" op de markt met een voorlichtings stand. Ook wordt aangetoond dat een bakje zoetwaterdieren de moeite waard is om naar te kijken. Dit alles wordt aange vuld met een aantal kleine hoefdieren, bijeen gebracht door de dienst Plantsoenen. Samen de met K.M.T.P. gaat tijdens de markt ook de Dienst Plantsoenen het aanleggen van balkon- en gevelversierin gen propageren. Het budget van de stadsverfraaiing vanuit de Stadskwekerij is immers sterk ingekrompen. Dit is een reden om de burgerij te akti- veren hun eigen straat wat op te vrolijken met geveltuintjes en balkonversieringen of met een gemeenschappelijk te on derhouden (en te bewaken(!) plantenborder. In diverse wij ken is de saamhorigheid op dit gebied reeds goed merkbaar. Gemeente en de particuliere K.M.T.P. geven zaterdag sa men voorlichting met folders en persoonlijke adviezen. Ook de aan de markt deenemende handelaren in planten en an der soortig groen kunnen le ken van advies dienen bij hun keuze. Voor de K.M.T.P. wordt de ge raniummarkt in feite het start sein van de ook dit jaar weer te houden wedstrijd in Bal kon- en Gevelversieringen. Een klein legertje „beoordeel aars", dames zowel als heren, trekken twee keer door de stadswijken, om uiteindelijk te komen tot het selecteren van prijswinnaars uit elke stads wijk afzonderlijk. In de hoog bouw gaat men hiervoor tot de vierde woonlaag. Hogere eta ges zijn vanaf de begane grond nu eenmaal niet goed waar neembaar. In septemnber is de uitslag van de wedstrijd bekend. De prijzen worden uitgereikt tij dens een feestavond. Zij die in de prijzen zijn gevallen krijgen voor deze avond een persoon lijke uitnodiging toegestuurd. Of de geraniummarkt net als voorgaande jaren een succes zal worden hangt af van het weer. De laatste dag van de periode IJsheiligen is de naamdag van Bonifacius. Aan hem de taak, een goed woordje te doen in de hemel se regionen. Aangenomen mag worden dat hij hier voor, meer dan wie ook, de weg weet. Tussen half tien en vier uur kan zaterdag ook een bezoek gebracht worden aan de Stads kwekerij aan de Fokkerstraat, waar een open huis gehouden wordt. De stadskwekerij is sinds kort ook via het Beatrix- park bereikbaar. WATERWEG-NOORD Op zaterdag 14 mei, van 10.00 tot 16.00 uur is de rioolzuiveringsinstallatie 'De Groote Lucht', Maassluissedijk 175, Vlaardingen opengesteld voor eenieder die daar een kijkje wil nemen. De installatie zuivert het huishoude lijk en het industrieel afvalwater van de gemeenten Vlaardin gen, Schiedam, Maassluis, Maasland en De Lier. Tijdens de open dag zullen er door diverse verenigingen demon straties worden gegeven. Een modelbotenvereniging zal boten laten varen op een van de na-bezinktanks; er komt een drum bandshow en een gymnastiekvereniging houdt een springde- monstratie. SCHIEDAM /ROTTERDAM Ter gelegenheid van de verlen ging van de metro/sneltram naar Ommoord hebben de con trole-beambten van de RET het initiatief genomen tot het hou den van een prijsvraag. Vanaf 24 mei zullen de contro leurs tijdens hun werk in me tro, tram en bus in totaal 10.000 wedstrijdformulieren uitreiken aan jongeren tussen 12 en 18 jaar. Er staan tien vragen op, die alle betrekking hebben op het werk van de controle beambten. Tot 3 juni kunnen de ingevulde formulieren worden ingeleverd bij de eigen kaart- verkooppunten van de RET. De RET stelt vijf kadobonnen en vijt troostprijzen ter beschik king. De prijsuitreiking vindt plaats op 16 juni 1983 in het Bu reau Kaartcontrole van de RET op het Kruisplein. Voor de prijswinnaars wordt bovendien een excursie naar het RET-be- drijf georganiseerd. De prijsvraag is o.a. bedoeld om het publiek (en in het bijzonder de jongeren) wat meer begrip te laten krijgen voor het werk van de kaartcontroleurs. Met hetzelfde doel wordt op za terdag 28 mei (de open dag van de sneltram naar Ommoord) door de controle-beambten een expositie gehouden op de snel tramhalte Romeijnshof in Om moord. Wie wat moeite heeft met het invullen van de juiste antwoor den op het prijsvraagformulier moet daar zijn ogen goed de kost geven, want in de ten toonstelling zijn alle antwoor den verwerkt. Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. SCHIEDAM Schiedam is voor invaliden prak tisch onbegaanbaar. Opge broken straten, nieuwe verkeerskonstrukties, aangepaste trottoirs en zelfs de speciaal voor ge handicapten aangebrachte schuine opritjes veroorza ken regelmatig ongeluk ken. Voor de WAO werkgroep van de FNV is de maat vol. In een open brief wordt het gemeentebestuur gevraagd zo snel mogelijk maatrege len te nemen, anders wordt Schiedam voor mensen die slecht ter been zijn een on neembare vesting, zo schrijft de werkgroep van de vakcentrale. „Proefondervindelijk is ons gebleken dat Schiedam op ver schillende punten een wel haast onneembare stad is ge worden voor invaliden en dat er levensgevaarlijke situaties voorkomen," aldus de FNV. „De reeds genoemde schuine trottoirbanden zijn vaak zo in het wegdek gekonstrueerd dat klemzittende (kleine) zwen- kwielen en het achterover- klappen van rolstoelwagens, met alle gevolgen vandien, geen uitzonderingen zijn." Bij sommige openbare gebou wen, zoals het „Schieland-zie- kenhuis" zijn op- en afritten voor rolstoelgebruikers ge plaatst die alleen met hulp van tenminste twee forse hulp- krachten kunnen worden ge nomen. Dit lijkt de werkgroep geen bevordering tot een gro tere afhankelijkheid en zelf standigheid van de invalide burger. „Wij begrijpen dat de aanleg- werkzaamheden voor de snel tram de nodige problemen veroorzaakt, maar voor min- dervalide mensen is het bijna een onmogelijkheid geworden zich in het Schiedamse stads centrum te verplaatsen. Dit moet anders!," zegt de werk groep met klem. B en W moeten de dienst ge meentewerken opdragen in het vervolg een grotere zorg vuldigheid in acht te nemen als het gaat om voorzienin gen voor gehandicapten, vindt de werkgroep, die het liefst zou zien dat het ge meentebestuur ook kontakt opneemt met gebuikers van rolstoelen en met organisa ties die deze invalidenwagen verstrekken. SCHIEDAM VLAARDIN GEN MAASSLUIS De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord, opgericht in 1978 door de gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, voorziet duidelijk in een behoefte. Uit het jaarverslag over 1982 blijkt dat het aantal leerlin gen in de laatste drie jaar is toegenomen van ruim 1300 tot iets meer dan 1900. En vol gens het bestuur is de Streek muziekschool daarmee nog niet aan het maximaal haal bare. Getracht zal worden, nog meer mensen voor het muziekonderwijs te inte resseren: culturele minderhe den, bejaarden en werklozen. De muziekschool dankt haar populariteit voor een groot deel aan het feit dat de lessen op verschillende adressen gevolgd kunnen worden. In alle drie de steden zijn filialen van de school gevestigd. Schiedam blijkt verreweg de muzikaalste stad van het trio, met 1001 leerlingen. Vlaardin gen telt 570, en Maassluis 347 leerlingen. Daaronder zijn veel scholieren die in klassikaal ver band muziekles nemen. De school wil door een breed aanbod een zo groot mogelijk publiek bereiken. Naast onder wijs aan particulieren en scho len, hebben zaken als de alge mene muzikale vorming, het gezamenlijk musiceren, het re gelmatig optreden voor het pu bliek en de aandacht voor de popmuziek het gezicht van de school bepaald. Het bestuur is niet weinig trots op deze resultaten, te meer daar de Streekmuziek school evenals zovele door de overheid gesubsidieerde in stellingen in toenemende mate te maken krijgt met be zuinigingen. SCHIEDAM De prijsvraag die de winkeliersvereniging Broersvest uitschreef in ver band met moederdag 9 mei, heeft de volgende prijswinnaars opgeleverd: 1. Martijn van Marsbergen 6 jaar; 2. Anneke de Priëz 8 jaar; 3. Edwin Boshart 9 jaar; 4. René v.d. Reijden 10 jaar; 5. Casimir Goedendorp 10 jaar; 6. Sander Lems 12 jaar; 7. Hetty Verhoe ven 12 jaar; 8. Annemarie Bui tenhuis 5 jaar; 9. Anneke Enge- ring 12 jaar; 10. Monika de Joode 9 jaar. Op zondag 22 mei om 15.00 uur, wordt in de Havenkerk, Lange Haven 70, een bijzonde re samenkomst gehouden met de bekende Amerikaanse Bap tistenpredikant John Osteen. Reeds meer dan 40 jaar heeft John Osteen een wereldwijde bediening als evangelist en in de huidge charismatische be weging geniet deze voorganger grote bekendheid. Van de hand van John Osteen verschenen ook vele boeken, die voor christenen over de gehele wereld tot grote inspi ratie zijn. Iedereen is welkom deze bij zondere samenkomst mee te maken. vlaardingen 010-3490 rotterdam 010-253746 Lest In de nieuwste Opel Kadett. Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onnealaan 185 Telefoon 264174 b.g.g. 375516 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1