Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Wijzigingen in lijnennet RET Klassieke melodieën in Passagetheater Open school voor vrouwen Stadsblad Hondenshow Circus komt OOIEVAAR 9e Lenteloop In startblokken Afscheid van John te Loo Achttax gaan opzette» VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN RADIO ABA ASPERGES? >Nurth& Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Veel succes gewenst op je tijdelijke nest. MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV kan ook uw actieve makelaar zijn! Bemiddeling aan- en verkoop onroerend goed FEYENOORD-CELTIC _t»B0TTÏRDAMS NIEUWSBLAD Worst met goud bekroond SCHIEDAM Bij bedrijven in de 's Grave- landsepolder bestaat nog steeds grote behoefte aan een busverbinding met het centrum van Schiedam, en vooral met het station. Veel perso neelsleden die niet over eigen vervoer beschik ken moeten elke dag tweemaal twintig minuten lopen naar hun werk. De dichtstbijzijnde bushal tes zijn immers gelegen bij Plein '40-'45, of aan het Stationsplein. Pendeldienst Willy Caron Brief DAG EN NACHT ZIEKENFONDS - GAK - DETAM OOK ROLSTOELBUSVERVOER 65+ KORTING VIA BONBOEKJE liiMi «- De Arnhemmer Marius Jansen maakte deze impressie van het uit 1725 daterende Zakken dragershuisje. Waardering VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN TEL. 370733 T.V. DEFEKT? LIDA.N.V.C. De Volvo en Daf specialist i Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 20 MEI 1983 - NR. 40 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Chris Zijdeveld begeeft zich opnieuw onder de winkeliers. Op vrijdag 27 mei zal de wethouder voor ruimte lijke ordening wederom spreek uur houden in zijn winkeltje aan de Hoogstraat. Zijdeveld verstrekt tussen twaalf en twee inlichtingen over de werkzaam heden in de binnenstad. Het spreekuur is ook voor niet-mid- denstanders toegankelijk. Sociëteit De Instuif organiseert voor 3 juni een... instuif, met medewerking van discjockey Martin Green en de band After All. Deze avond vindt plaats in sporthal Margriet. Op het oude adres (Arcade, aan de Lange Haven) kan de Instuif voorlopig niet terecht omdat de toekomst van dat gebouw nog steeds on zeker is. De instuif begint om acht uur. Inlichtingen over de aktivitei- ten van deze soos: Postbus 189, 3100 AD Schiedam. De Rotterdamse Rhytm 'n Blues formatie „Tip On In" verzorgt op zaterdag 21 mei het week- eindprogramma van sociëteit QT aan de Nieuwstraat met een optreden dat omstreeks half elf begint. De muzikale stijl die deze band ten beste geeft houdt het mid den tussen Slim Happo en The Fabulous Thunderbirds. Toe- gangsrprijs: vijf gulden voor niet-leden van QT. De jaarvergadering van de reumapatiëntenvereniging Nieuwe Waterweg Noord vindt plaats op woensdag in De Vier Molens aan de Nw. Damlaan, aanvang half acht. Na de pauze worden films vertoond die zijn aangeboden door De Snelle Vliet reisorganisatie. Voor inlichtingen: mevrouw Tetenburg-Brinkman, telefoon 348013. De prijsvraag die dierenasiel „De Hargahoeve" had uitgesch reven tijdens de consumenten beurs Adam en Eva, is gewon nen door E. M. Schotte uit de Villastraat. Deze Schiedamse wist vrijwel nauwkeurig te schatten hoeveel Bello woog. Bello was de stenen hond die de „Hargahoeve" voor deze gelegenheid tentoonstelde. Zijn gewicht was 7990 gram. E. M. Schotte zat er precies tien gram naast. Bestuur van Museum tot Stadhuis Hypotheken Verzekeringen Beheer Administratie vereniging van eigenaren Financieringen Rembrandtlaan 2 te Schiedam, telefoon 010-731391. op 27 mei v.a. 19.30 uur met de profs uit 1970 Prijzen: 7.50 eretribune 5.00 overige vakken Kaartverkoop bij het Be- spreekburo Rotterdams Nieuwsblad Tot en met 28 mei expositie Feyenoord 75 jaar Industriepolder nog zonder bus Het ziet er evenwel niet naar uit dat de Rotterdamse vervoersmaatschappij RET de „psychologische barrière" die spoor- en snelwegvia- dukt vormen, eerdaags zal oversteken. „Voor zulke dingen is gewoon geen cent beschikbaar", zegt RET voorlichter Reijnders kort maar krachtig. Niets wijst er op dat deze ver voersonderneming de oude wens van het Schiedams stadsbestuur nog in vervul ling kan doen gaan. Nadat het Ministerie van Ver keer en Waterstaat eind 1981 liet weten dat er geen geld was voor deze nieuwe lijn in noordelijke richting, zag de RET er voorgoed vanaf. Wel werd een nieuw traject geopend naar Woudhoek (bus 58). Wethouder Christ Zijdeveld lanceerde dit jaar een alterna tief: een pendeltaxi waaraan be drijven uit de industriepolder zouden meebetalen. Deze busdienst zou enkel in de spitsuren rijden, en mogelijk ook tijdens de lunchpauze werknemers uit de polder ver voeren tussen arbeidsplaats en binnenstad. Van dit plan, waarmee Zijde veld in januari op de proppen kwam, is tot dusver niets geko men. Het lijkt er zelfs op dat er nooit stappen zijn ondernomen om het ten uitvoer te brengen. M. G. Huijzer zegt namens Eu- rotax, het grote particuliere vervoersbedrijf dat ook in de polder is gevestigd, dat Zijde veld nooit kontakt heeft opge nomen met deze taxidienst. Dit tot verwondering van de be drijfsleiding, die wel degelijk oren had naar het plan. ROTTERDAM Op maan dag 30 mei 1983 gaat de me tro/sneltram op het traject Capelsebrug - Binnenhof (Ommoord) v.v. officieel in exploitatie. In principe wordt op het nieuwe traject gedeelte gedurende de ge hele dag een 7 1/2-minuten dienst gereden. Buiten de spitsuren rijden alle treinen vanaf Capelsebrug als snel tram door naar Binnenhof. Met ingang van 30 mei worden de autobuslijnen 36 (Bramante plein - metrostation Kralingse Zoom v.v.) en 37 (Ommoord - Centraal Station v.v.) opgehe ven. De autobuslijnen 30, 34, 35 en 48 ondergaan een routewijzi ging. Bij wijze van proef wordt voorlopig met een minibusje een halfuurdienst onderhouden tussen het metrostation Kra lingse Zoom en het NS-station Alexander ter bediening van de verpleeginrichting aan de Veen weg. Het streekvervoerbedrijf West nederland gaat eveneens voor aanvullend busvervoer in de deelgemeente Prins Alexander zorgen. Buslijn 94 rijdt van Krimpen aan den IJssel via Ca- pelle aan den IJssel en de Prins Alexanderlaan naar het station Alexander. Buslijn 96 rijdt va naf het beginpunt in Capelle Schollevaer via station Alexan der en de Alexanderlaan naar de Capelse wijken Schenkel, Middelwatering en Oostgaarde. Een geheel nieuwe Westneder- landbuslijn 175 gaat de verbin ding onderhouden tussen sta tion Alexander en Waddinx- veen via Ommoord Oud Ver laat en Zevenhuizen. SCHIEDAM Op dinsdag 24 mei verzorgt het Passage Theater een avond met ope rette- en musicalmelodieën die gezongen worden door Henny May, Willy Caron, Lieuwe Visser. Zij worden aan de vleugel begeleid door Hans Broekman. Het programma bestaat uit composities van o'a. Ralph Benatzky, Paul Abraham, Frans Léhar en George Gershwin. De voorstelling begint om kwart over acht. Prijzen: 22,50, 20,en 15 gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa. Telefonisch re serveren kan onder nummer 269563. Huijzer: „Wij zouden er zeker iets voor voelen. Maar bij ons bestaat de indruk dat men niet weet wie een dergelijke dienst gaat betalen. Blijkbaar komt het stadskantoor daar ook niet goed uit". Intussen hebben al verschil lende ondernemingen in de pol der zelf maatregelen genomen. Voor diverse bedrijven ver voert Eurotax op zakelijke basis dagelijks personeel tussen be drijf en station. Dat gebeurt per zogenaamde achttax (een bus voor maximaal acht passagiers), in de ochtend en avondspits. Eén van de vaste klanten is bijvoorbeeld het Esso-concern in de kantorenflat Torendijke. Andere bedrijven wachten nog met een abonnement op deze (nogal kostbare) service. Het schoonmaakbedrijf GOM bij voorbeeld hoopt nog steeds dat er eerdaags een reguliere bus halte in haar nabijheid wordt aangelegd. Een woordvoerder verklaart: „Het wordt hoog tijd dat er aan deze vervelende situatie iets verandert. Onze mensen moe ten nu elke dag een flink stuk lopen of fietsen. In de zomer is dat wel te doen, maar als straks de winter invalt kan het ont breken van openbaar vervoer voor veel narigheid zorgen". De elektrotechnische groothan del Nijkerk deelt die mening van harte, blijkens een brief wisseling tussen dit bedrijf en de GOM, waarin wordt gepleit voor een busverbinding. Ook de GOM zegt echter, nooit door Zijdeveld te zijn benaderd, zodat men zich afvraagt in hoe verre diens plan voor een pen deltaxi serieus was bedoeld. De woordvoerder van de GOM: „Jammer dat die bus naar Woudhoek er wel is ge komen. Naar ons idee be stond er hier meer behoefte aan. De woonwijken in het noorden hadden al twee bu slijnen, en wij zitten nog steeds zonder". SCHIEDAM In het nog steeds groeiende hondenbestaan gaat de Dobermann-Pincher meer en meer een belangrijke plaats innemen. Het is een mid delmatige grote gespierde hond, krachtig en fraai gebouwd, maar wat aan de felle kant. Wat belangrijk is, de Dober- mann is een uitstekende waak- en verdedigingshond. In groten getale zijn ze te zien op het ter rein van de Kringgroep Rotter dam, gericht op africhting en kynologie van dit hondenras, Op zaterdagmiddag 28 mei. Het terrein is gelegen aan de Adm. De Ruyterstraat. Dan wordt de eigen accommodatie van deze kringgroep officieel geopend en in gebruik gesteld. Aanvang 13.00 uur. Niet alleen staat de presentatie van de „Dobermann's" op het programma. Tevens zal een de monstratie gegeven worden door een Koninklijke Neder landse Politiehonden Vereni ging uit Capelle a/d IJssel. Voor dit alles is de toegang gratis. TAXI 151122 SCHIEDAM Ten minste 40 bedrijven in de 's Gravelandsepolder vinden dat de gemeente zich niet aan haar belof ten houdt. Aan ondernemingen die zich in de industriepol der vestigden is inder tijd toegezegd dat er een busverbinding met de binnenstad zou komen. Die verbinding is er nog steeds niet, en dus blijft de situatie bestaan dat veel personeel op eigen gelegenheid naar het werk moet komen. Uit een enquete onder ongeveer 80 onderne mingen in de polder blijkt dat minstens de helft druk wil uitoefe nen op de gemeente om de gewekte verwachtin gen alsnog na te komen. Dat zegt N. Wissink van de firma Nijkerk (elek trotechnische groothan del) die al veertig adhe siebetuigingen binnen heeft na zijn voorstel om dan zelf maar, in sa menwerking met de ge meente, een busdienst te beginnen. Een uitgewerkt plan daarvoor zou al op het stadskantoor circule ren. Om te zien hoe het met de behandeling daarvan staat gaat Wissink eerdaags met de gemeente praten. Wissink: „Zoals het nu gaat is het hopeloos. Veel van onze mensen moeten dagelijks hun werk onderbreken om collega's weg te brengen of op te halen. Dat bete kent een enorm verlies aan arbeidsuren". Zijdeveld bestrijdt dat zijn plannetje enkel een zeepbel was: „Integen deel", er wordt hard aan gewerkt. Maar als je als gemeente een vergun ning aanvraagt voor een busdienst terwijl je al op een vervoersnet bent aangesloten, wil de pro vincie wel weten wat je met die vergunning van plan bent. En zo zijn er nog een hele hoop andere hob bels die we één voor één moeten nemen. We zijn onderweg heel wat beren tegengekomen, en die hebben we tot nu toe stuk voor stuk afgescho ten. Het is helaas niet zo dat wij als gemeente de zelfde vrijheid hebben als een ondernemer". De industriepolder moet dus nog even geduld oe fenen? Zijdeveld: „ge duld, dat klinkt zo lullig als 't zwart op wit staat. Laten de ondernemers zich nou niet vergissen: als 't aan de gemeente had gelegen was die bus er al geweest. Maar wij hebben ook weer met ho gere overheden te ma ken." SCHIEDAM Op zaterdag 28 en zondag 29 mei brengt circus Renz een bezoek aan Schiedam Het hooggeëerd publiek zal worden verrast met een geheel nieuw programma, zo laat de circusleiding weten, en noemt als artiesten Paquito Cardinale Mireille Vienne, Miss Brenda en Herman Renz Junior. Dieren zijn er ook: slangen, be ren, leeuwen en natuurlijk paarden. Het circus slaat de ten ten op aan het Bachplein. De voorstellingen beginnen 's mid dags om drie uur. Schiedam in prentbriefkaarten SCHIEDAM/ROTTERDAM De St. Laurenskerk, het stadhuis en de Aelbrechtskolk in Delfshaven dat zijn drie van de zes Rotterdamse gebouwen en sfeervolle plekjes die de Arnhemse kunstenaar Marius Jansen heeft uitgekozen voor een serie stads- prenten die op briefkaartformaat wordt uitgebracht. Zij maken deel uit van een inmiddels omvangrijke reeks prentkaarten van Nederlandse stedeschoon, die wordt gemaakt op initiatief van het in Ede gevestigde publiciteitsbureau AD. „Niet omdat ik toch in de buurt was, maar omdat Schie dam ook tal van karakteris tieke gebouwen en schilde rachtige plekjes heeft, heb ik ook van die stad een serie van zes prenten gemaakt. De keuze daarvoor was niet zo gemakkelijk, want ik had ruim vijftien lokaties op mijn keuzelijst staan. Dat duidt er op dat uw stad ei genlijk al eerder in onze reeks had moeten worden opgeno men, maar ja, Aken en Keulen zijn ook niet op één dag ge bouwd en evenmin getekend", aldus de 37-jarige Marius Jansen. Voor Schiedam heeft hij zijn keuze laten vallen op een ge zicht op de Lange Haven, het stadhuis met de Grote Markt, de Grote Kerk (gezien vanaf het Oude Kerkhof), het zak kendragershuisje en omgeving, de Korenbeurs en de molen „De Walvisch". Misschien dat die andere mogelijkheden binnen afzienbare tijd ook nog wel zul len worden uitgewerkt", aldus Jansen. AD-direkteur Dick Dijs sluit uitbreiding van de Schiedamse SCHIEDAM In septem ber start er een nieuwe kursus van de Open School. Dit is een kursus voor vrou wen van alle leeftijden met tenminste 4 jaar lagere school en ten hoogste 2 jaar vervolgonderwijs. Voor vrouwen die iets willen le ren over de maatschappij, over zichzelf, maar ook over bv. Nederlands, Engels, re kenen, geschiedenis enz. Voor vrouwen die op een niet-schoolse manier hun kennis willen ophalen. De groepen komen tweemaal per week, de nieuwe groep op maandag- en woensdagochtend, van 9 tot 11 uur bij elkaar in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan. Tijdens de kursusochtenden is er peute- ropvang aanwezig; in de school vakantie is er geen les. Wat kunnen vrouwen zoal le ren op de Open School? In prin cipe alles wat zij zelf willen. Daarom bepalen kursisten en begeleidsters ook samen over welke thema's ze gaan praten, wat ze verder willen leren. Bij het behandelen van de thema's kunnen ook excursies worden gemaakt. In de afgelopen jaren zijn o.a. de gemeenteraad, de giro, de A.A. en de rechtbank bezocht. Ook worden gastdocenten uit genodigd. Belangrijk is dat er gekozen wordt voor thema's waar de vrouwen zelf iets van willen leren. Binnen zo'n thema kunnen al lerlei vakken aan de orde ko men. Een belangrijke plaats is ingeruimd voor Nederlands en Engels. Die krijgen dan wel op een andere manier aandacht dan vroeger op school. Wie interesse heeft en meer wil weten over de Open School kan bellen naar Len van Berkel, te lefoon 373244 of Berna Etman, telefoon 375737 en daar het in formatieboekje van de Open School aanvragen. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voer uw verlichting Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 reeks beslist niet uit. „We ver wachten dat men ons initiatief in Schiedam, en zeker ook in Rotterdam op prijs zal stellen. We hebben inmiddels al zo te gen de zeventig dorpen en ste den met onze prentkaarten ver rast. De reacties daar waren steeds erg positief. Inwoners van die plaatsen blij ken de kaarten met series tege lijk te kopen. Een deel daarvan wordt naar familie en beken den gestuurd. Andere worden ingelijst. De kopers gebruiken die dan als wandversiering of als exclusief geschenk voor fa milie en kennissen. De kaarten worden ook erg gewaardeerd door geëmigreerde inwoners van de betreffende steden en dorpen, die de kaarten dan van ouders of vrienden krijgen toe gezonden. Bovendien vallen ze erg in de smaak bij toeristen, die voor een redelijk bedrag 75 cent eens wat beters kunnen ko pen dan altijd maar diezelfde hardgekleurde en sfeerloze ansichten". Zie pag. 4 Alto's-Garage - Bekreotte Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1