Nieuwe VANDAAG deze krant In't kort Omwonenden Nw. Damlaan uitgenodigd voor eerste paal 1 n Schiedam bla-bla-vri j Cue» CCPPENS Stoelendans begint om nieuwe burgemeester van Stadsblad in Geheimzinnige bordjes aan stadsgrenzen slaapco/nforl 1 Vers van de groothandel il*>r fo'eeA P. Groeneveld en Zn DARTPROMOTIE DEMONSTRATIE JILLES VERMAAT m Horecatoernooi zit er weer op Windmolen aan de Waterweg ROVER tegen RET-avondnet Visseizoen zaterdag geopend Spaar de natuur I PROFITEER NÜVAN| AL ONZE SPECIALE SKALA.365 DAGEN r^iilliiilll JiÉiiff/.'il T.V. RADIO ABA '"foppen Sri Lanka in Korenbeurs SCHIEDAM Zaterdag 28 mei wordt officieel een begin gemaakt met de ondertunneling van de spoorweg aan de Nieuwe Damlaan. Het voorbe reidend werk voor het viadukt, dat bestaat uit een nieuw station met daaronder een halte voor bussen en tram, en een verkeersweg is al enige tijd aan de gang. Omstreeks april moet de eerste fase van dit gigantische karwei geklaard zijn. De afbouw van weg, trambaan en station zal daarna nog tot zeker juli 1985 duren. Hoogstraat 86, Telefoon 010-730733. i f*1 IP Tekening van het nieuwe station Nieuwland. Rechts de fietserstunnel, midden onder de tram. Wij helpen direktü! Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur dSs°rtiment; H "id va voorde^ G, II"11- grote ilo^kool s'uk 1.9x1 Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Mantel Station Het huidige stationnetje bij Nieuwland schuift enkele honderden meters op in ooste lijke richting. Betrekkelijk Gé Brouwer: „Geen breuk in coalitie als er een VVD- i burgemeester wordt benoemd". Vraagtekens Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 WOENSDAG 25 MEI 1983 - NR. 41 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Voor de veran dering wordt er bij de Filmclub Schiedam een keer een voors telling gegeven op zaterdag, en wel op 28 mei. Óp de spoelen staat dan „Edipo Re" van Pier Paolo Pasolini, een film die zijn stof putte uit de Griekse mytho logie. Aanvang half tien in ge bouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. Lidmaatschap a vijf gulden per seizoen ver plicht. Wegens slecht weer moest het afsteken van het vuurwerk dat de opening van pofferkraam „De Stuurhut" aan de Maasbou levard zou begeleiden, vorige week worden uitgesteld. Op donderdagavond 26 mei, om tien uur, hopen Hans en Eve lien Visser onder betere om standigheden de vuurpijlen te kunnen afsteken. Lentefeest organiseert weer een van haar bingo-avonden op donderdag 26 mei in de sociëteit aan de Broersvest 101. Aanvang acht uur, iedereen welkom. Tijdens het laatste weekend dat de tentoonstellingen „Getekend te Westerbork" en „Diezelfde plekken grond" te zien zijn, zal op zaterdagmiddag 28 mei 1983 in de aula van het museum aan de Hoogstraat, de film Nacht en Nevel van Alain Resnais ver toond worden. Aanvang 15.00 uur. Toegang gratis. In galerie Het Koetshuys aan de Lange Haven 78, vindt tussen 27 mei en 28 juni een expositie plaats van keramiek. Er is werk te zien van Joop Beek wilder, Petra van Heesbeen, Netty van der Heuvel, Heieen van Nieuw- land, Anton Reinders en Eko Yoshiya. Keramiek is ook te bewonderen in het stedelijk Museum (Hoog straat) waar het 10-jarig bestaan van keramisch werkcentrum Heusden aanleiding vormde een speciale tentoonstelling in te richten. Deze tentoonstelling duurt van 27 mei tot 21 juni. J. B. Huisman, direkteur van de school Liedewyde aan de Park weg ruilt zijn betrekking per 1 juli in voor een onderwijsfunk- tie in Rotterdam. Zijn opvolgers bij Liedewyde worden me vrouw Th. L. M. Snel-de Rijcke en de heer F. J. J. Zappeij, als respectievelijk directrice en ad- junkt-direkteur. Aanleg treinviadukt begint zaterdagvp^M SI Ongeveer duizend buurtbe woners zijn door de ge meente uitgenodigd het slaan van de symbolische eerste paal mee te maken. Die ceremonie wordt ver richt door wethouder Chris Zijdeveld, omstreeks elf uur 's avonds. Omwonenden die het feest willen meemaken zijn vanaf tien uur welkom in hotel Rijnmond. KW***»*#* SCHIEDAM Bij een aan tal invalswegen naar Schie dam zijn dinsdagnacht bord jes neergezet met de tekst „Bla Bla Vrije Gemeente". Een organisatie die zich de Samenwerkende Aktiegroe- pen Schiedam (SAS) noemt, zegt dat dit is gebeurd naar aanleiding van het gemeen- Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting rt'eP Uit f.ns eerlijk Rclir, rotv k t0l"atcn n v';voc Si„ Ptr """sunn teraadsbesluit om binnen kort over te gaan tot het aanbrengen van anti-kern- wapenbordjes. „Wie op maandag 16 mei de discussie in de gemeente raad bijwoonde zal volledig met deze aktie kunnen in stemmen, aldus SAS in een persbericht, doelend op de met 17 stemmen voor en 16 stemmen tegen aangenomen motie van Ivonnne Siljee (PvdA). „Ook wij zijn van mening dat Schiedam kernwapen- vrij moet blijven (worden?). Doch wanneer dit nu het krachtige gebaar moet voor stellen dat de Schiedamse gemeenteraad meent te moe ten maken naar Den Haag, dan schiet ons dat in het ver keerde keelgat. Immers even zinloos en inhoudsloos zou zijn plaatsing van bordjes met teksten als: „vrouw vriendelijke gemeente", „ho- movriendelijke gemeente" en „jeukvrije gemeente", zegt SAS. „In plaats van anti-kernwa penbordjes wachten we op konkrete daden van het ge meentebestuur", zegt de ge heimzinnige organisatie, die echter bang is dat dergelijke konkrete daden nog lang op zich zullen laten wachten „gezien de huidige samen stelling van de gemeente raad". De bla-bla-bordjes aan o.a. de Laan van Bol'Es, Vlaar- dingerdijk, Rotterdamsedijk en Horvathweg dienen om deze gewraakte besluitvor ming in de gemeenteraad aan de kaak te stellen, zodat „dit soort bla-bla ons in de toekomst bespaard zal blij ven", aldus SAS. Bij de politie was de aktie woensdagmorgen nog niet bekend. Een woordvoerder had geen flauwe notie van de mogelijke identiteit van de organisatie SAS. Voor dit ongebruikelijke tijdstip heeft de gemeente noodgedwongen moeten kie zen, omdat zowel trein- als snelverkeer van het werk geen hinder mogen ondervin den. Vandaar ook de aanwe zigheid van de buurtbewo ners, die door het nachtelijk heien naar verwachting wel met overlast te maken krij gen. Zijdeveld zal zaterdagavond, voordat hij zich hult in de traditionele witte oliejas nog maals uiteenzetten welke maatregelen getroffen zijn om die overlast zo veel moge lijk te beperken. De sporen worden zaterdag nacht tussen één en half zes buiten werking gesteld. Het wegverkeer kan de hele nacht doorgang vinden, zij het via een versmalling. Ook in de daarop volgende weekeinden, tot en met 20 juni, wordt er aan de spoorbaan ge werkt. De heimachine, die voor verre weg de meeste herrie zal zor gen, wordt afgeschermd met een mantel. Dit om het ergste lawaai te dempen, en de buurt bewoners althans nog enige uren nachtrust te garanderen. Eerste onderdeel van het pro- jekt is het aanleggen van de tunnels voor het langzaam ver keer. Zodra deze gereed zijn wordt hier het autoverkeer doorheen geleid. Fietsers moeten dan bij het kruisen van de spoorbaan afs tappen of gebruik maken van een andere route tussen cen trum en Groenoord, bijvoor beeld bij Spieringshoek of de Parkweg. Vanaf maart 1984 is de huidige situatie zodanig veranderd, dat automobilisten niet meer voor de overweg hoeven te wachten, omdat zij via de tunnels onder de spoorbaan doorrijden. Als laatste wordt het eigenlijke station aangelegd, dat zes meter hoger komt te liggen dan de tramhalte. De perrons van tram en trein worden met trappen met elkaar verbonden. Voor invaliden en gehandicap ten is geen lift beschikbaar; zij moeten gebruik maken van hellingbanen. „Overigens kun nen mensen die moeilijk ter been zijn ook in de tram blijven zitten tot Rotterdam Centraal, en daar op de trein stappen", al dus Zijdeveld. De kosten van uitvoering voor het gehele projekt bedragen rond de 35 miljoen gulden. Aan en door 3-voudig landskampioen vrijdag 27 mei a.s. 20.00 uur in de Mississippi, Julianalaan hoek B.K. laan, Schiedam, telefoon 269797. Gelegenheid voor aanmelding bij onze Dartvereniging „Mississippi" Beddenspeciaalzaak, slaapkamers, slaapsystemen, linnenshop Hoogstraat 46-48 Schiedam Telefoon 010-268717 dit bedrag wordt meebetaald door de gemeente Schiedam, de NS en de RET. De verlenging van de trambaan tussen Broers vest en Woudhoek Noord kost naar schatting in zijn geheel 90 miljoen gulden. Daarbij is de bouw van het viadukt inbegre pen. Als in 1985 de tram op dit tra ject gaat rijden, zal buslijn 58 naar Woudhoek worden opge heven. Ook bus 53 zal dan ver moedelijk verdwijnen. Lijn 52 blijft gehandhaafd om de verbinding met Vlaar dingen in stand te houden. Mogelijk wordt de route van deze bus in de toekomst ver legd naar het geplande spoor wegstation in Kethel. ÉjJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!: SCHIEDAM Deze week begint tussen de politieke partijen die in de gemeenteraad zijn vertegenwoordigd de gebruikelijke stoelen dans als antwoord op de vraag: wie moet de nieuwe burgemeester van Schiedam worden? Initiatiefnemer tot dit geheel is de fraktievoor- zitter van de PvdA in de Schiedamse gemeente raad, Gé Brouwer. Als eerste gaat hij nu het seniorenconvent uit de gemeenteraad bijeen roepen. Dit seniorencon vent, waarvan de eerder genoemde Gé Brouwer als voorzitter van de grootste PvdA fraktie in de gemeenteraad voorzitter is, gaat de eerste lijnen uitzetten. Vervolgens komt er misschien een vertrou wenscommissie be staande uit dezelfde fraktievoorzitters die gaat praten met de solli citanten. Voordat het zover is komt overigens eerst de commissaris van de ko ningin in de provincie Zuid-Holland, Mr. Maarten Vrolijk naar een speciale vergade ring van de gemeente raad om een zgn. pro fielschets aan te horen. Overigens is de invloed van de gemeenteraad bij een benoeming van een nieuwe burgemeester maar zeer betrekkelijk. Zo'n benoeming geschiedt per Koninklijk Besluit na een voordracht van de re gering, die op haar beurt weer een voordracht van drie personen krijgt doorgestuurd. Over personen die voor de nieuwe burgemeesters- funktie in aanmerking komen is uiteraard zo kort na de benoeming van de huidige burgemeester John te Loo in Leeuwar den nog niets bekend, ter wijl een eventuele voor dracht van alleen de grootste partij wel eens tot grote hilariteit kan leiden hetgeen in 1979 in Schie dam geschiedde toen niet de gedoodverfde Sjaak Wallage maar John te Loo werd benoemd. Zelfs is het zo dat er nog een oproep moet verschij nen in de Staatscourant, maar de verwachting is dat dit deze week zal ge schieden. Ook over de samenstel ling van de gebruikelijke vertrouwenscommissie is nog geen overeenstem ming bereikt. CDA fraktievoorzitter Aad van Lingen: „Een sa menstelling van zo'n com missie heeft alleen maar zin als de vertrouwelijk heid ook werkelijk ge waarborgd is en daar zet ik gezien de recente erva ringen in den lande wel de nodige vraagtekens bij". Wel is het zo dat Gé Brou wer er naar wil streven een voordracht van deze commissie voor 1 augus tus te doen. Hij verwacht overigens zelf niet dat de nieuwe burgemeester van Schiedam voor oktober of november zal worden be noemd. Opmerkelijk is het wel dat het CDA bij monde van het raadslid Van Kat wijk zich nu al uitspreekt voor een VVD-burge- meester in Schiedam. „Zij zijn onderbedeeld inzake burgemeestersfunkties in het Rijnmondgebied", zegt hij. PvdA fraktievoorzitter Gé Brouwer, die er alles aan wil doen opnieuw om een partijgenoot als eerste E burger naar Schiedam te E halen, zegt op zijn beurt: E „Er is geen sprake van dat E wij de coalitie met de E VVD in het college van E burgemeester en wethou- E ders zullen verbreken als E er een VVD-er wordt be- E noemd. E Wel is het zo dat de ge- talsverhouding binnen het Schiedamse gemeen- tebestuur dan gelijk is, die PvdA tegenover twee VVD wethouders plus één VVD burgemeester, maar zo ver is het nog niet". Ik sluit overigens niet uit", aldus de eerder ge- noemde Ge Brouwer, „dat één en ander wel gevolgen kan hebben E voor een coalitie in 1986 als er een nieuwe ge- E meenteraad wordt geko- E zen en dus ook een E nieuw gemeentebestuur van start gaat. Je weet E nooit wat een PvdA le- E denvergadering ons dan E voor dringende voorsch- E riften oplegt". Èülllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 51llllllllllllllllllllllllll!l|||l||llll|lllllllll!ll!l!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllll||l|||||||||lT Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1