Geen Gedoe, Geen Fouten, LulrtMijHi tf/*o»L350E B[rabM avo ■HM EEKLUK VOORDEEL BU EEN ECHTE SLAGER Soep- pakket k 6.45 5.98 .2.95 .4.95 .4.95 .3.95 .6.95 9.98 10.98 12.95 1.60 13.98 Schiedam: "STEUNDE 625.000 AVO DOET Kuiken filet Heel Kilo 2.25 je gaat er nü breeduit voor zitten Uw 4 sterrenslager Perstuk 500 gram Vers Gehakt 500 gram Tartaar Samen 7 il - SCHIEDAM Er liggen heel wat decennia tussen wat eens „Het Gors" was en de huidige Maasboulevard toch een van de belangrijkste recreatiepunten van Schiedam anno 1983. Terwijl veel stadgenoten hun ontspanning vin den in het landelijke en agrarische Kethel, blijft ook de Maas zijn aantrekkingskracht uitoefenen. Want elk jaargetijde biedt deze rivier andere boeiende aspecten... Bij mooi weer kan men ge nieten van een kalme kabbeling, bij storm van de woeste natuurkracht. Groei De Nikon L 35 AD. De nieuwe volledig automati^h&compafitca%era voor het hele gezin. Want gemak dient döbiens. Legt kostbare herinneringen automatisch vast. Tuinlaan 98, Tel. 267464 Hof van Spaland 7, Tel. 704275 (Nikon) foto-film Mgr. Nolenslaan 688, Tel. 738133 minder kansen op sociaal kontakt, werk, vervoer, vorming, wonen, studie enz. wat écht nodig is Antwoordnr. 201, 3800 VB Amersfoort. Tel. 033-63 5214. Maaskantje Café Maas Kwaliteit Staatssecretaris P. H. van Zeil (2e v.l.) brengt samen met de Rheinhessische Wijnko ningin (4e v.l.) mevrouw Kerstin Walldorf, de Nederlandse Wijnambassadrice (1e v.l.) mevrouw Evelyn Melchers-Mey en mevrouw Julie Verberne (3e v.l.) van het Informa tiebureau voor Duitse wijn een dronk uit op de Duitse Wijnmaand in juni. Oogst KNIPTIP Let op de achtergrond als u een foto maakt. Een tak uit een oor of 'n boeket uit een hoofd is geen gezicht. „DE VORMER LEKTRfl WACHT RANDSTAD Hagelblank en dagvers TOT 3 UUR ZATERDAG- Harst karbo nade, kilo DINSDAG Varkenslappen, kilo 7.98 Speklappen, 500 gr. 2.78 WOENSDAG Vers Gehakt, kilo 5.98 Harstkarbonade, kilo 6.98 Mager Hart, kilo 4.98 DONDERDAG Runder kogel- a AO biefstuk, 500 gr. Soepvlees 500 gram Riblappen m kilo J Sukade- <m lappen, kilo J Schouder- lappen, kilo J Runder- rollade, kilo J Rosbief/Bief- m lappen, kilo J Varkens lappen, kilo Varkens rollade, kilo Hainfrikando kilo Originele Schnitzels, 100 gram Paarde kogel biefstuk, kilo Vleeskrabjes kilo HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 1 JUNI 1983 PAGINA 15 Van Gors tot Maasboulevard SCHIEDAM Eindelijk een luxe pofferkraam, tens lotte toch een complete bui tenwaterkering en straks huizen op het voormalig GTB-terrein en stadsver nieuwing elders in Zuid: het lijdt geen twijfel dat het aan zien van de Gorzen gaande weg verandert. En wellicht heeft de toe komst nog meer verrassin gen in petto. Over hoe het vroeger was, en morgen mis schien wordt, daarover bij gaande „profielschets" van een Schiedamse woon- en werkwijk in ontwikkeling. Eens was de Maasoever een riet en bieslanden, doorsne- stukje wildernis waar het den met kreekjes, die bij eb water bij vloed vrij spel had. droogvielen. Een rijke vo- Gors en griendlanden met gelstand trok bovendien veel natuurliefhebbers aan. Bij vloed was het een ideaal oord voor het maken van een roeitochtje. Het bleek ook een schuiloord te zijn voor verliefde paartjes... en voor smokkelaars. In het begin dezer eeuw werden plannen om het gebied droog te leggen ge realiseerd. Ongeveer 70 hecta ren oeverterrein werden opge spoten. De baggerspecie kwam uit Rotterdam, waar juist de Waalhaven werd gegraven. Zo ontstond in 1908 ook het Sterre- bos, inmiddels ten offer geval len aan industrievestigingen. Het Poldertje Zuidgors bleef be staan. Na het onderlopen gedu rende de wintermaanden, diende de polder als plaatselijke ijsbaan. Het ontstaan van de Gorzen als zuidelijke woonwijk dateert al uit de jaren 1856-1857, toen hier de eerste gasfabriek werd ge bouwd. Veel wandelaars in die dagen richtten hun schreden zuidwaarts, om de bouw van nabij te kunnen volgen. Toen ontstonden de woonstra- Nikon Je staat ervan te kijken hoe je met de kleine L 35 AF zulke goede foto's maakt. 't Zit 'm in de negen volautomatische functies van deze kiene, compacte camera. Zoals bijvoorbeeld de automatische scherpstelling voor mooie, heldere beelden. Geprogrammeerde automatische belichting zorgt er bovendien voor dat er ook daarmee niets mis kan gaan. De ingebouwde flitser werkt automatisch als dat nodig is. Verder beschikt de L 35 AF over 'n automatische filminleg, automatisch transport en terugwikkelen. Tel daarbij op: de hoogwaardige Nikon lens, een 35 mm objectief met een ruim blikveld en een aantal andere op bedieningsgemak gerichte voordelen, en u zult het fotograferen met de Nikon L 35 AF onmiddellijk waarderen. Nikon zet tenslotte z'n naam niet zomaar op een toestel... 2 jaar garantie 2 jaar verzekerd. jè ten tussen Dwarsstraat en Groenelaan waar de „Gorzene- zen" een eigen leventje begon nen te leiden. De Havendijk kwam tot stand, met de nodige bedrijven. Daar achter lag een diepe put: ook deze werd opgespoten, wat de bewoners van de laaggelegen straten nogal wat overlast be zorgde. Op een gegeven moment brak de omdijking van het op te spui ten gebied door en vloeide de baggerspecie in de straten en zelfs in de huizen. Na het ops puiten kon een begin worden gemaakt met bebouwing van wat nu het woongebied is tussen Nieuwe Maasstraat en Haven- dijk. Na de aanleg van het Sterrebos, dat zou uitgroeien tot een waar lustoord, kregen de Schiedam mers de beschikking over een stukje groen oevergebied, de Maaskant. De term om op zon nige dagen een „Maaskantje" te pikken was in die tijd erg in zwang. Ook het Havenhoofd, waar zich buiten de sluizen een op de scheepvaartgebied druk han delsverkeer was ontstaan, was in die dagen een door wande laars veel bezocht oord. Aan de kade, tussen sluizen en het Havenhoofd, vestigden zich kleine en grote bedrijven die goed floreerden, een zeilmake rij, een kuiperij en zelfs een ijs fabriek, om er maar enkele te noemen. Dat ijs was noodwendig voor de kleine scheepjes van de kust visserij, die de haven binnen vielen om aan de vismarkt op de Lange Haven hun vangsten te kunnen slijten. Naast handel in scheepvic- tualiën, kende de kade ook de nodige caféetjes waar schippers hun zaken afdeden en gezag voerders zich konden verpozen, al dan niet in gezelschap van dames! Voor menig wandelaar was het op 't Hoofd gevestigde café „De Maas" met zijn verhoogde bor desje en de aangrenzende kleine plantage een waar eldo rado. Hier vertrok ook regelma tig de paardentram, die de ver binding onderhield met de stad en het station van Schiedam dat toen nog buiten de bebouwde stadskern lag. Iedere Schiedammer heeft het verval rond Voorhaven en Hoofd kunnen volgen. Geluk kig maakte de aanleg van de Maasboulevard de dagjesrecrea tie mogelijk. En de hoop op nog meer vernieuwingen leeft nog steeds. Want eens moet toch de tijd ko men dat de verlaten Gustowerf en de verzakte kademuren een beter lot beschoren is, dat wo ningbouw aan de waterkant dit deel van de Hoofdstraat een an der aanzien geeft. Nu al proberen gemeente en VVV het zuidelijk stadsdeel aantrekkelijk te maken voor de toerist. En misschien daagt er ooit een exploitant op voor een rondvaartbootje richting Oude Maas. Het blijft toekomstmu ziek, maar toch liggen de kansen volgens menigeen in de Gorzen niet ongunstig. „Als we maar tijd van leven hebben", zeggen deze optimisten. RANDSTAD EDITIES Juni Duitse wijnmaand De heer P. H. van Zeil, staatssecretaris van Econo mische Zaken, heeft in het Kurhaus Hotel in Scheve- ningen officieel de Duitse Wijnmaand geopend, die in juni zal plaatsvinden. Deze maand zal bij veel wijnver kopers in Nederland in het teken staan van Duitse wijn. Bij de openingsceremonie werd de heer Van Zeil geassisteerd door de Rhein- hessische Wijnkoningin me vrouw Kerstin Walldorf en ie Nederlandse Wijnam bassadrice mevrouw Evelyn Melchers-Mey uit Schiedam. De heer R. Muth, voorzitter van het Deutsches Weinbauver- band, zei optimistisch te zijn over de afzetmogelijkheden van Duitse wijnen in Nederland. Onder de exportmarkten van Duitse wijnen staat Nederland in 1982 met 227.000 hectoliter (een toename van meer dan 20% op een gemiddelde oogstop brengst) na Groot-Brittannië en de Verenigde Staten op de derde plaats. Wanneer men naar het aantal inwoners kijkt, komt Nederland voor wat be treft de consumptie van Duitse wijnen betreft zelfs op de eerste plaats. Na afloop van de openings plechtigheid werd een wijn proeverij gehouden, ingeleid door de heer dr. F. W. Michel, directeur van het Deutsches Weininstitut te Mainz. Er wer den 18 wijnen uit 8 verschil lende Duitse wijnbouwgebieden geproefd. Daarbij bleek eens te meer dat Duitse wijnen geen goedkope eenheidswijnen zijn. Zij laten een scala aan druivesoorten, herkomst, kwaliteitsgraderin- gen en smaak zien. In de maand juni kunnen de Nederlandse wijnliefhebbers met de rijkdom van het Duitse wijnassortiment bij de handel en in de gastrono mie kennismaken. De rijke oogst, het welkome ge schenk van de natuur in het wijnjaar 1982, kwam voor de Duitse wijneconomie na drie magere jaren juist op tijd om aan de groeiende exportvraag van alle wereldmarkten te kun nen voldoen. Daar de Duitse wijngaarden aan de Rijn en haar zijrivieren tot de meest noordelijke van de wereld behoren, zijn vaak ex treme verschillen in de oogstop brengst te constateren. Zo was de opbrengst in 1980 slechts 4,8 miljoen hectoliter en in 1982 bijna 16,0 miljoen hl. met een gemiddelde van ongeveer 9,0 tot 10,0 miljoen hl. De organisatie van de Duitse Wijnmaand berust bij het Infor matiebureau voor Duitse Wijn in Amsterdam, dat onder an dere tot taak heeft gerichte voorlichting te geven en de consument, de handel en de Ho reca bij aktiviteiten op Duitse wijngebied ten dienste te staan. De aktiviteiten tijdens deze wijnmaand zijn er vooral op ge richt om middels de wijnverko per de bekendheid van Duitse wijnert bij de consument te ver groten. Vele wijnverkopers zul len als onderdeel van de aktivi teiten de komende dagen een seminar over Duitse wijn vol gen om de consument gerichte voorlichting te kunnen geven. Voor meer inlichtingen: Infor matiebureau voor Duitse Wijn, Wibautstraat 12, 1091 GM Ams terdam, Julie W. A. Verberne, telefoon 020- 923737. DOE-HET-ZELF Partij sanitair voor spotprij zen in div. kleuren: duobloc ƒ119,-, wastafels 39,-, toi letpot 39,- zuil 24,95, Vaillant geyser 279,-, fon tein v.a. 19,50, planeet 22,50, douchebak 44,50, div. mengkraan aanbiedin gen bij Verschuren, Rem- brandltaan 103, Schiedam, tel. 261904. Te koop gevraagd: vraagt te koop, en geeft als enige garantie-prijzen voor uw in goede staat verke rende spullen. Bankstellen 50.- tof 750.- Grote koelkasten 30.- tof 175.- Kleine koelkasten 20.- tot 100.- Gastornuizen 25.- tot 250.- Eethoeken 25.- tot 350.- Gashaarden 20.- tot 350.- Wandmeubels 30.-tot 500.- Onyx tafels 30.- tot 125.- Onyx minisets 30.- tot 125.- Tevens vragen wij: kom- plete inboedels, slaapka mers, radio-installaties,, schilderijen, platteel, tapij ten, antiek. En alles wat u nog meer heeft tegen kontante beta ling. Telefoon 702122,332680. Bewaar deze advertentie a.u.b. DIEREN EN PLANTEN HET POEDELPARADIJS, de trimsalon van Schiedam voor alle hondenrassen. Rotter- damsedijk 38, hoek v. Ma- rumstraat, Schiedam. Tel. 153795. Voor het scheren of knippen van uw hond: Mevr. Hout man, B.K.Laan 280, ook 's a- vonds en bij u thuis. Tel. 264150. Poezenliefhebbers opgelet. Grote balen kattebaksteen a 16,50, zaterdag 4 juni weer gratis thuisbezorgd. Dieren huis, Dam 27, Schiedam, tel. 268278. Hengelaars let op. Super wit- vis insteek met schoonheids foutje van 275,- voor 99,- (8.40 mtr). Carbon insteek 8 mtr. 299,-, insteekhengel super 3.90 mtr. 19,-, 4.50 mtr. 23,50. Albatros in steek 3 mtr. ƒ21,-, 4 mtr. 30,-, 5 mtr. 40,-, 6 mtr. 52,50. DAM oversteekhen- gel 5.40 mtr. van 100,- voor ƒ51,-. Volop kiemhennep met garantie. Meer dan 150 soorten visvoer. Carbonhen- gels bij ons het goedkoopst. Haal onze nieuw folder met fantastische aanbieding Henk Koster, Delfgauwseweg 327, tel. 015-570510. Te koop: groene grasparkie ten, kanaries. Tel. 705142. STOFZUIGER STUK? Aleidastraat 77 te'etoon 267515 ONROEREND GOED AANGEB. Kethel. Te koop: herenhuis met tuin op zuid-west, prijs 169.000,-. Schiedamseweg 98, tel. 702929. Schiedam-Boylestr. 24b. Te koop: 5-kamer bovenwoning met douche, goed onderhou den, prijs 35.000,-. Int. C. Boone, tel. 010-153023. u i ir BS Openingstijden dinsdag t/m vrijdag 8.30-17.30 uur zaterdag van 8.00-15.00 uur geopend en maandag gesloten geldig van 1/6 t/m 8/6

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 15