I Huursubsidie: een goed recht voor iedereen met een hoge huur en een laag loon Wettelijke huurverhoging per 1 juli 1983 t 995. SANDUX ƒ879.' ƒ174.. asto keukens bv WIR GBBBM «0™»»!* fey* eTworfe IAAKHMU3 «èmW; Caravan- en Tentencentmm Aangevraagde bouwvergunningen SANDUX houdt de prijzen zonnig laag ms ZWAAR KASSETTESCHERM ALUMINIUM JALOEZIEEN ƒ125.' ROLGORDIJNEN Waarom overal roeken/"^ je mi 660.- 198.- 138.- 13.- 194.- 20.- Opnlef! '*S.i KOM KIJKEN BIJ am tenten VOOf t UilXOCKdl HOT*" Vermogen en inkomen Algemene wenken Zonder deze kopieën/papieren kan uw aanvraag niet in behandeling worden genomen. 30% korting VERTIKALE JALOUZIEËN nooit meer verven! Stadskantoor Emmastraat 1 Bureau Voorlichting •el. 010 260500 Nu de huren met ingang van 1 juli a.s. zullen worden verhoogd en de huurlast zwaarder is geworden, willen wij u nogmaals wijzen op het be staan van de individuele huursubsidie. Het uitgangspunt van deze regeling is dat iedere huurder geacht wordt een redelijk deel van zijn inkomen aan huur te besteden, t.w. 1/6 cq. 1/7 deel. Wanneer de huurlast daarboven uitkomt kan de overheid aan die huurder jaarlijks een bijdrage verstrekken ter gemoetkoming in de kosten, verbon den aan het genot van die woning. Wat u moet weten en wat u kunt doen Als u in Nederland woonruimte huurt, kunt u een keer per jaar een wettelijke huurverhoging krijgen. Meestal gaat die huurverhoging in per 1 juli. Dit jaar is de wettelijke huurverhoging 5%, met een maxi mum van 10%. U kunt echter alleen maar de maximale huurverhoging van 10% krijgen als uw oude huur duidelijk te laag was in verhouding tot de waarde van de woning. Wat is uw woning waard, en wel ke huur past daarbij? De waarde van uw woning kan worden bepaald aan de hand van een puntenwaardering, die door de overheid is vastgesteld. In het kort komt het erop neer dat hoe groter en comfortabeler het huis is, hoe meer punten het krijgt. Voor elk puntenaantal heeft de overheid ver volgens bepaald welke huur erbij past. De verhuurder moet met de pun tentelling en de bijbehorende huur rekening houden, als hij een nieuwe huur voorstelt. In sommige gevallen is een huurverhoging niet terecht. Bijvoorbeeld als uw woning ernstige gebreken heeft of als er reparaties niet zijn uitgevoerd. U kunt dan be zwaar maken tegen de voorgestelde huurverhoging. Haal de informatiefolder bij uw gemeente of woningbouwvereni ging De overheid heeft een folder in uw eigen taal met uitgebreide informa tie over de huurverhoging. Die kunt u gratis krijgen bij uw woningbouw vereniging of op de afdeling Voor lichting van uw gemeente. Zo kunt u te weten komen hoe u kunt controleren of het puntenaan tal van uw woning juist is, en of de voorgestelde nieuwe huur daarbij past volgens de wettelijke regels. De folder vertelt u ook, in welke geval len u kunt protesteren, en hoe u dat moet doen. vele goede eigenschappen: met wind-vaste arm en op maat gemaakt. Voorbeeld, let oplll 350 cm. breed 100 cm. uitval Kost normaal nu tijdelijk U betaalt 462. ZWAAR TERRASSCHERM Wij meten gratis op en bezorgen gratis thuis. Bel eens op of kom eens langs. in vele stoffen, bij ons te zien in grote stukken. Bij ons betaalt u voor alle stofsoorten de zelfde prijs. VOORBEELD: 500 cm. breed x 250 cm. hoog 1099.' 20% korting 220.' U BETAALT Let op voor de snelle beslissers slechts enkele stoffen met 50% korting zolang de voorraad strekt. zowel in breed en smal leverbaar. Voorbeeld in breed 200 breed x 180 hoog Korting U BETAALT Nu met kettingsysteem. Voorbeeld 3Q0 breed x 190 hoog korting U BETAALT SLECHTS f PORTkS® f Tel. 010-341695+01899-1 2943 naar komplete inbouwkeukens van alle bekende merken, in vele uitvoeringen, in alle prijsklassen. ASTO-e//fe - Alno - Leicht - Goldreif Heidapal -Eggersmann Heer Bokelweg 121 - Rotterdam Tel.: 010 - 65.11.40 en 65.39.82 achter het Hofpleintheater, met ruime parkeergelegenheid, vooral op Zaterdag EEN GREEP UIT HET GROTE ASSORTIMENT NU KEUS UIT MEER DAN 50 MODELLEN Stad ion weg 313077 AP Rotterdam Telefoon: 010-321455 Openingstijden: ma t/m vrij. 9.00-17.30 zaterd. 9.00-17.00 Vrijdag koopavond. 18.30-21.00 naast naxis HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 10 JUNI 1983 PAGINA 15 De bijdrage geldt voor het tijdvak van een jaar, aanvangende op 1 juli 1983 en eindi gend op 30 juni 1984. De beschikking individuele huursubsidie kent een tweetal subsidietabellen, te we ten: a. Een tabel voor huurders die op 1 juli 1983: - gehuwd zijn of gehuwd geweest zijn, of - één jaar of meer samenwonen of samen langer dan één jaar stonden ingeschre ven (een combinatie van deze twee eisen is ook mogelijk bijvoorbeeld 7 maanden ingeschreven en 5 maanden samenwo nend), of - 30 jaar en ouder zijn en nooit gehuwd zijn geweest, of - recht hebben op kinderbijslag ingevolge de Algemene kinderbijslagwet, of - bij de heffing van loon- of inkomstenbe lasting in aanmerking komen voor af trek wegens buitengewone lasten ter zake van uitgaven tot voorziening in het levensonderhoud van een kind dat jon ger is dan 27 jaar. b. Een tabel voor huurders, die jonger zijn dan 30 jaar en niet aan een van de hier voor genoemde kenmerken voldoen. ad a. In deze tabel zijn t.o.v. de regeling van vorig jaar ondermeer de volgende wijzigingen aangebracht: - de minimum-huurgrens van de woning, waarbij subsidie kan worden verleend, is verhoogd van ƒ217,50 tot 232,92 p.m.; - de maximum-huurgrens is verhoogd van 700,- tot 735,- p.m.; - de minium-bijdrage is verhoogd van 12,50 tot 15,- p.m.; - de maximum-bijdrage is verhoogd van 425,- tot 440,- p.m.; - de grens van de soms van de belastbare inkomens waarbij in beginsel nog subsi die kan worden verkregen, is gesteld op 39.000,- p.j. ad b. In deze tabel zijn t.o.v. de regeling van vorig jaar ondermeer de volgende wijzigingen aangebracht: - de minimum-huurgrens van de woning waarbij subsidie kan worden verleend, is verhoogd van 161,67 tot 174,59 p.m.; - de maximum-huurgrens is verhoogd van ƒ470;- tot 495,- p.m.; - de minimum-bijdrage is verhoogd van 12,50 tot 15,- p.m.; - de maximumbrijdrage is verhoogd van 260,- tot ƒ270,- p.m.; - de grens van het belastbaar inkomen, waarbij in beginsel nog subsidie kan worden verkregen, is verlaagd tot ƒ26.500,- p.j. Zoals bekend kunnen aanvragers die ver mogensbelasting verschuldigd zijn niet in aanmerking komen voor huursubsidie en huurgewenning. Voor het tijdvak 1 juli 1983 - 1 juli 1984 geldt in dit verband als peildatum 1 januari 1982. Er kan ook géén subsidie worden toegekend als één of meer van de partners of één of meer van de inwonende kinderen vermogensbelas ting verschuldigd is. Ter bepaling van het zogeheten tabelin komen (het inkomen dat voor de bereke ning van de subsidie wordt gehanteerd) wordt met ingang van 1 juli 1983 uitge gaan van de som van de belastbare in komens van de aanvrager, van even tuele partner(s) én van eventuele in wonende kinderen. Onder inwonende kinderen wordt ver staan alle eigen, aangetrouwde en pleeg kinderen van de aanvrager en/of part ners) die in de woning waarvoor de sub sidie wordt aangevraagd, wonen. Gehuw de kinderen worden ook mede verstaan. In beginsel moeten alle inkomsten die volgens de Wet op de inkomstenbelas ting 1964 tot het belastbaar inkomen worden gerekend in de som van de in komens worden meegenomen. Maar de inkomsten van inwonende kinderen waarvoor de (pleeg)ouders nog kinderbij slag ontvangen of kinderaftrek genieten, worden niet in de som meegenomen. Dit geldt eveneens voor het inkomen van een inwonend kind van 20 jaar of jonger dat een R.W.W.-uitkering ontvangt. Voor het tijdvak thans lopende van 1 juli 1983 tot 1 juli 1984 dient wel een aanvrage ter verkrijging van een bijdrage aan de hand van de beschikking individuele huursubsidie te worden ingediend. De aanvragen moeten voor 31 decem ber 1983 worden ingeleverd; als men na 1 juli 1983 huurder wordt, dient de aan vraag binnen zes (6) maanden te wor den ingeleverd, te rekenen vanaf de da tum waarop de huur is ingegaan. De volgende categorieën subsidieontvan ger krijgen automatisch via het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer een aanvrage met geïntegreerd ponsconcept en toelichting toegezonden. - De aanvragers die voor het einde van de maand april een toekenningsbeschikking voor de periode 1 juli 1982 - 1 juli 1983 hebben ontvangen van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer. - De aanvragers die in de periode 1 juli 1982 - 1 juli 1983 een aanvrage ter ver- kijging van een huurgewenningsbijdrage hebben ingediend, op voorwaarde dat deze bijdrage voor eind april 1983 reeds is toegekend door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. De mogelijkheid bestaat thans dat aanvra gers die in de vorige periode een bijdrage ontvingen een brief van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer toegezonden heb ben/gekregen of nog toegezonden krijgen (dit geldt alleen voor aanvragers die een Gemeentewoning of een woning van de Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (S.S.S.W.) bewonen). In deze brief wordt medegedeeld dat de aanvraagformulieren voor bovengenoem de aanvragers bij de desbetreffende ver huurders liggen. De verhuurder zal met u contact opnemen over het invullen ervan. Als u echter niet (meer) wilt dat uw ver huurder u de huursubsidie voorschiet, kunt u het aanvraagformulier bij hem op vragen. U moet het dan zelf bij de ge meente indienen. Het is wel van belang dat u gebruik maakt van het formulier, dat aan u of aan de verhuurder is toegezonden. Op dat formulier staan namelijk al gegevens vermeld die op u betrekking hebben en die een snelle afhandeling van uw aan vraag bevorderen. Vanaf heden dienen anderen de aanvraag ter verkrijging van een bijdrage aan de hand van de beschikking individuele huursubsidie af te halen en in te leveren bij de volgende adressen: A. Het Gemeentelijk Woningbeheer Noordvest 18. Uitsluitend volgens af spraak, telefoon 739166, toestel 32 voor 09.00 uur. Men kan hier alleen terecht voor gemeentewoningen. B. De Stichting Samenwerkende Schie damse Woningcorporaties (S.S.S.W Kerklaan 33, elke dinsdag en donder dag tussen 09.00 uur en 12.00 uur; men kan hier alleen terecht als de aanvra ger een woning van deze woningbouw vereniging huurt. De afdeling Algeme ne en Burgerzaken, 's-Gravelandse- weg 567, elke werkdag van 08.30 uur en 15.30 uur; men kan hier terecht voor woningen van particulieren en/of wo ningbouwcorporaties en/of makelaars. De huursubsidiebijdrage kan op verschil lende manieren worden uitbetaald: - De (particuliere) verhuurder die de bij drage direct in mindering brengt op de huur (huurmatiging); - bij gemeentewoningen, Gemeentelijk Woningbeheer die de bijdrage direct in mindering brengt op de huur (huurmati ging); - bij woningen van de Stichting Samen werkende Schiedamse Woningcorpora ties die de bijdrage direct in mindering brengt op de huur (huurmatiging); - de gemeente betaalt u maandelijks een voorschotbijdrage uit; - rechtstreeks door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Bij het inleveren en/of aanvragen van huursubsidiebijdrage dient u de volgende gegevens en/of papieren mee te brengen: Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouw- vergunning binnen gekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krij gen bij Bouw- en Woningtoezicht, in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur bij de heer M. W. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. A. F. Wieringa voor Stadshouderslaan 95; berging/bijkeuken vergroten alsmede dakkapel plaatsen aan de achterzijde v.d. woning. J. de Graaf voor Hoogstraat 168; pand herbouwen en opnieuw inrichten tot win kel met erboven gelegen magazijnruim ten. H. W. Steenhoven voor St. Liduinastraat 64; 2 woningen samenvoegen en gedeelte lijk verbouwen alsmede gedeelte van de zolderetage verbouwen tot dakterras. G. van der Linden voor Frans Halsplein 5b; berging plaatsen. A. v.d. Engel (Rijksgebouwendienst) voor Strickledeweg 115/119; voorgevel wijzi gen. J. J. Huis in 't Veld voor Oever 27; achter gevel gedeeltelijk wijzigen. J. Zeeuw voor Groeneweg 32; varkensstal oprichten. A. indien u reeds in het bezit bent van het aanvraagformulier, dit formulier zo mogelijk reeds ingevuld; B. indien de verklaring van de verhuur der niet is ingevuld, de brief van de verhuurder met daarin vermeld He aangekondigde huurverhoging met verder dezelfde gegevens als die wor den gevraagd in het aanvraagformulier (o.a. de gespecificeerde service/stook kosten); C. gegevens over het jaarinkomen van aanvrager en/of partner en eventueel inwonende kinderen over 1982, zoals: - een kopie van de jaarkaart met de opga ve van het inkomen over 1982 (formu lier IB 54 gratis verkrijgbaar op het be lastingkantoor); - een kopie van de jaaropgave wat men aan pensioen, lijfrente, loon, salaris, tan tième, enz. in 1982 heeft ontvangen; - een kopie van het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting over het jaar 1982. U dient zoveel mogelijk zelf een kopie van bovengenoemde bescheiden mee te brengen daar er anders een aanzienlij ke vertraging in de behandeling van de aanvragen ontstaat. Voor nadere informatie en inlichtingen kunt u zich op werkdagen van 08.30 uur tot 15.30 uur in verbinding stellen met de secretarie-afdeling Algemene en Burger zaken, 's-Gravelandseweg 567, 2e etage, telefoon 010-732111, toestel 315 of 245. 1. Konstruktie oersterk stabiel van vorm en konstruktie gemakkelijk schoon te maken korrosievrij gesloten kastsysteem elegant en sierlijk 2. Doek licht- en weer bestendig absoluut kleurecht oersterk lichtgewicht geen kans op verrotting kan probleemloos in natte toestand worden opgerold. bestand tegen chemicaliën waterafstotend snel drogend en luchtdoorlatend gemakkelijk schoon te maken incl. oogwindwerk Voorbeeld: 500 cm. breed, 200 cm. uitval Kost 1251.- nu tijdelijk ZONWERINGFABRIEK OOSTHAVENKADE 87 VLAAROINGEN TEL.: 010-346260 Wij zijn geopend van ma.- 9-17 uur, zat. 9-16 uur, vrij. koopavond. vrij. Hoe verbruikt of uitge leefd Uw deuren er ook uitzien, met barsten of gaten, zij worden voordelig weer mooi, binnen één dag, door de PORTAS kunststofommanteling in vele natuurgetrouwe houtmotieven en effen kleuren. Passend bij Uw ipte riuer, naar wens als vlakke deur, stijl- of glasdeur. Ook speciale voordeur renovatie' Sinds jaren 100.000 voudig toegepast. Wij vernieuwen deuren Meer dan 450 PORTAS- Vakbedrljven in 10 Europese landen Exclusief voor Vlaardingen. Maassluis, Maasland, Hoek van Holland, 's-Gravenzande. Naaldwijk en Schiedam PORTKS® PORTAS-Vakbedrijf van der Wfeijden Fultonstraat 50, 3133 KH Vlaardingen Trek er op uit met een puur natuur tent. Een katoenen 2-stoks lengteslaper met sterk PVC kuip- grondzeil. Dubbeldaks inclusief noklat. Een kwaliteitstent voor een kampeervriendenprijs. NU KEUS UIT MEER DAN 50 MODELLEN Colorado bivaktent in 100% ten Cate katoen Ruime, dichte voorbouw. In 2-, 3- en 4-persoons uitvoering Ga mee naar buiten en trek de natuur in met deze degelijke bivaktent waarbij z'n royale leefruimte direkt opvalt. Kompleet met grote vensters alsook een geheel oprolbare voorzijde. 2 - persoons Eindelijk: mooi vormgegeven tentmodellen in de middengewichtklasse voor een kampeervriendenprijs Europa's permanente caravan en tenten tentoonstelling. Het mekka voor kampeerders. Enorme overdekte tentenshow en kam peersupermarkt met SUPER LAGE PRIJZEN Ruime parkeergelegenheid onze hoofdvestiging Rotterdam Een serie 100% katoen bungalowtenten met vaste luifel, die kompaktheid en kwaliteit paart aan een opzien barend lage prijs. En kijkeen zee van ruimte, een stabiel 4-poots frame en kompa kt te verpakken om zo mee te nemen in een kleine auto Ook voor u is er een Fulda tent op maat van uw wensen en budget (tussen v. Brienen.brug en stadion)

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 15