Nieuwe In 't kort VANDAAG deze krant Scheeres met Vier P's de boer op ORA-prijzen in Schiedam Reclame voor het huwelijk neem vaker een bloemetje mee! OCCASIONS MET BEWIJS VAN GOED GEDRAG. in BRADERIE yflf) Stadsblad Eerste paal centrum Woudhoek-N. Gemeente stimuleert opknappen eigen huis Roeien in Voorhaven óók na zessen en tijdens zon-en fees M. den Uijl weg bij politie Bibliotheek met vakantie Afscheid H. Kars Buitenlandse koren zingen in „De Ark" Revalidatiecentrum herstelt zich Korfbalclub ODI in tweede jeugd I I J/URIJNEFKENS Sterkin elk merk t Morgen RADIO ABA Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren ,;j* SCHIEDAM De gemeente Schiedam wil haar kontakten met het plaatselijk bedrijfsleven sterk gaan verbeteren. Precies een jaar na de nota „Op de bres voor werkgelegenheid" verscheen deze week een studie over de relatie gemeente-onder- nemers, die één ding overduidelijk aantoont: wil de stad de groeiende werkloosheid te lijf (mo menteel zitten al ruim 3000 Schiedammers zon der werk), dan zal er onversaagd geleurd moeten worden met de laatste 6000 vierkante meters be drijfsterrein. Jaap Brouwer: te onbe kend in ondernemersland Klap Vier P's Bereidheid Klaverstede, de poort van de 's-Gravenlandsepolder. In dit leegstaande complex kunnen nog heel wat ondernemers hun kantoren vestigen. □K btoemsterkunst MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV kan ook uw actiën makelaar zijn! Bemiddeling aan- en verkoop onroerend goed y Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 10 JUNI 1983 - NR. 46 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Ten bate van Invalidensportvereniging De Ooievaars wordt op woensdag 15 juni een bingoavond gehou den in de grote zaal van Ge bouw Chr. en Soc. Belangen aan de Lange Haven, aanvang acht uur. Elke deelnemer ont vangt een gratis kaartje voor een extra ronde. In Schiedam-West bestaan plannen om een wijkkrant te gaan maken. Het ligt in de be doeling de vervaardiging uit te besteden aan wijkbewoners, zodat het een krant voor en door de buurt wordt. Op maandag 13 juni wordt we gens dit projekt een informa tieavond gehouden in De Be ver aan van Van Beveren- straat. Aanvang acht uur. Bij deze gelegenheid wordt te vens een film vertoond onder de titel „Nieuws tekoop". In houd: wat komt er allemaal kijken bij het samenstellen en uitgeven van een krant. Woensdag 15 juni houdt de Open School Schiedam een Open Ochtend. Vrouwen, die komend cursusjaar of mis schien in de verdere toekomst een cursus bij de Open School willen volgen of gewoon eerst wat meer van de Open School willen weten, zijn die ochtend van harte welkom. Zij kunnen die ochtend tussen 9 en 11 uur binnenlopen in het M.C.M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30. Zij kun nen daar kennismaken met begeleidsters, werkgroepleden en peuterleidsters. Ook zullen er cursisten en oud-cursisten aanwezig zijn, zij zullen vertel len wat zij op de Open School leren, waarom zij naar de Open School zijn gegaan en wat de Open School voor hen betekent. De koffie staat klaar en er wordt die ochtend, net als tijdens de cursusochtenden voor kinderopvang gezorgd. De commissie voor het Open deur werk van de Hervormde gemeente houdt op zondag 12 juni een Opendeur dienst in de Opstandingskerk P.J. Troel- stralaan hoek Kon. Gretelaan. Aanvang 10.00 uur. Het thema van deze dienst is; Leren bij het leven In deze dienst zal voorgaan Ds. Hemmes uit Oegstgeest. Mede werking aan deze dienst verle nen het Groenoordkoor en N.P.B. koor o.l.v. dhr. v. Oord. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zijn momenteel drie exposities te bezichtigen. Tot 21 juni is nog te zien „tien jaar keramisch werkcentrum te Heusden". Daarop sluit aan de tentoonstelling „Van klei gemaakt", die eveneens tot de 21e toegankelijk is. Naar aan leiding van de 75e verjaardag van Theo Wiegman zijn van deze Schiedamse schilder tot 19 juni een aantal bloemstille- vens te bewonderen. SCHIEDAM De Protestants Christelijke Woningbouwver eniging „Onze Woning" (aange sloten bij de SSSW) slaat op dinsdag 14 juni de eerste paal voor 64 woningen in Woud- hoek-Noord. Het heikoord wordt gehanteerd door de voor zitter, de heer H. J. van Game ren. Ook Chris Zijdeveld (wethou der ruimtelijke ordening) zal in de bouwput aanwezig zijn. Na afloop van de plechtigheid zal Zijdeveld dit projekt toelichten. De 64 woningen maken deel uit van het toekomstig centrum van Woudhoek. iv,; .n i Schiedam flirt met bedrijfsleven Maar ook andere Rijnmond gemeenten dingen naar de gunsten van de ondernemer. Een harde dobber dus voor Reinier Scheeres, wethouder economische aangelegenhe den, die met het „produkt" Schiedam de boer cp moet. In het verleden toonde de ge meente nauwelijks interesse in het doen en laten van de in dustrie. Dat zeggen althans enkele voormalige Schie damse bedrijven, die thans el ders zijn gevestigd. Die onverschilligheid van ge meentezijde werd in onderne mersland als een groot gemis ervaren. Een steekproef die de Delftse student Bedrijfskunde, Hans Hollegien (door de gemeente in gehuurd) onder plusminus 200 bedrijven hield, bracht nog een ander verrassend feit aan het licht: ondernemers betrekken hun informatie voornamelijk uit de plaatselijke kranten. De gemeente wordt zelden geraad pleegd. Met name voor Mr. Jaap Brou wer was dat een gevoelige klap. Brouwer is hoofd van het bu reau Economische Aangelegen heden, dat enkele jaren geleden speciaal werd opgericht om de ondernemersmarkt te bewer ken. Nog geen kwart van de door Hollegien geënquetteerden bleek van Brouwers bestaan op de hoogte te zijn. De pakweg 50 kleine en grote bedrijven die Brouwer sinds 'zijn aantreden naar Schiedam heeft weten te lokken, zijn over Schiedam als vestigingsplaats overigens redelijk tevreden. Een mening die gedeeld wordt door veel collega-ondernemers. Weliswaar is Schiedam geen paradijs voor de industrieëel, maar biedt de stad tocli zekere voordelen, waarvan de gunstige ligging wel de voornaamste is. Tot voor kort was de hoge erf pacht een bezwaar, maar sinds de tarieven zijn verlaagd wordt over dat punt geen klacht meer vernomen. De grootste nadelen zijn echter: gebrek aan huisvestingsmoge lijkheden voor personeel, tekort aan parkeerplaatsen, een gering aanbod van geschoolde arbeids krachten en het ontbreken van optimaal vervoer. Schiedams industriegebied nummer één, de 's Gravelandsepolder, is bij voorbeeld geheel verstoken van een busverbinding. Laatste „zwakke punt": de extreem hoge watertarieven. Scheeres wil die kritiek niet verdoezelen. „Daar schieten we niks mee op", aldus de wethou der. Als optimist legt hij de klemtoon vooral op de voorde len van Schiedam. En met de „Vier P's" in het achterhoofd (produkt, prijs, plaats en promotie) denkt hij zijn stad in ondernemerskrin gen wel te zullen slijten. Méér dan andere steden heeft Schiedam in feite niet te bie den. Aantrekkelijke vestigings premies zijn er bijvoorbeeld niet te vergeven. „Wij doen het zelfde als anderen, alleen is bij ons de bereidheid het ook in derdaad te doen, veel groter", meent Scheeres. Vanwege die besluitvaardig heid mag iedere nieuwkomende ondernemer er op rekenen dat er met het stadskantoor „bin nen een paar dagen" zaken zijn te doen, tenzij wettelijke bepa lingen dat verhinderen. Meer overleg, het uitgeven van een bedrijven-krant en een za- kengids, ontmoetingsdagen en het soepel tegemoet komen aan wensen en verlangens uit on dernemersland moeten de ver standhouding met de industrie verbeteren. Vaker bij hen op bezoek gaan, ol met de ondernemers rond de tafel gaan zitten zijn volgens Brouwer en Scheeres bij uitstek de manieren om nuttige kon takten te leggen. „Er zijn plenty bedrijven in m Schiedam waar ik nooit een voet heb gezet", aldus Scheeres, die toch al acht jaar de econo mische belangen behartigt. Met de nieuwe aanpak wil hij die achterstand weer goedma ken. „Alleen lid worden van Lions of de Rotaryclub (twee vooraanstaande onderne mersgezelschappen, red.) gaat me te ver", aldus de wet houder. SCHIEDAM In ons blad van vorige week pu bliceerden we de 2e ronde van de promotie-aktie on der het motto „Holland- Vakantieland". Deze ak- tie beoogt geld bij elkaar te brengen voor het Heer- lense gehandicapten-hotel ORA, dat een ingrijpende renovatie ondergaat. Omdat het ORA-hotel het enige hotel van deze opzet in Nederland is en boven dien zonder winstoog merk draait, hebben hon derd weekbladen uit het gehele land, waaronder dus ook ons blad, inge haakt op deze aktie. Het is van belang, dat we zwaar gehandicapten uit onze samenleving in groeps- of gezinsverband van een vakantie kunnen laten genieten in een ho tel voor deze mensen. Een geheel aangepast hotel, zonder drempels, maar geheel ingericht voor de genen die anders die drempels (of drempel vrees) wel ontmoeten. Vrijdag had onder toe zicht van een notaris de trekking van de le ronde plaats. Uit het grote prijzenpak ket viel een aantrekke lijke Atari-video game, een geheel nieuw video- produkt, toe aan de heer J. D. Molenaar, Stork- straat 12 te Schiedam. Verder was er een Pam- pedie encyclopedie voor C. U. Demmers, Lelie straat 28 en een cool-can voor mevr. F. Kooijman, Burg. van Haarenlaan 1061. SCHIEDAM Een niet al ledaags geval van woning nood? Tenslotte moeten ook vogels zeker in het voorjaar gehoor geven aan de wetten der natuur. Wat doe je als alle bomen al door soortgenoten zijn bezet? Dan ga je op zoek naar „ver vangende woonruimte". Voor een inventief stel, dat het met de voorschriften uit de vogelboekjes niet zo nauw neemt, is er altijd wel een mouw aan te passen. In ieder geval moet het me relpaartje dat vorige maand de gevel van Eurotax aan de 's Gravelandseweg als broedplaats uitkoos, er be halve ruime opvattingen ook wel een zeker gevoel voor humor op nahouden. Want 's avonds als het neon gaat branden, heb je volop licht. Gratis. En je maakt u meteen reclame voor het huwelijk. En voor Eurotax, dat met vervoer van bruids paren het dagelijks brood verdient. Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. Nefkens occasions zijn altijd tot Nefkens Eurodam B.V. en met gekeurd en met Bovag- garantiebewijs voor extra zeker- Fokkerstraat 576, heid. Schiedam, telefoon 010-622022 SCHIEDAM Op vrijdag 17 juni neemt hoofdcommies M. den Uijl afscheid van zijn colle ga's bij de gemeentepolitie. Tussen kwart voor drie en vier uur wordt het huidige Hoofd van de afdeling Vreemdelin genzaken een receptie aangebo den in het bureau aan de Lange Nieuwstraat. M. den Uijl kwam in 1945 bij de Schiedamse politie als hulpa gent. Na zijn carrière bij de geü niformeerde dienst stapte hij in 1974 over naar een burgerfunk- tie. De in 1920 geboren hoofd commies gaat per 1 juli met VUT. Over brood gesproken: toen de medewerkers van het ta xibedrijf ongeveer een maand geleden hun logés in de gaten kregen, werd een van hen zo ontroerd dat hij trachtte enkele broodkrui mels in het nest te werpen. „Die waaiden dus weg", zegt Martin Huijzer, de bedrijfs leider droog. De merels zit ten trouwens niet te sprin gen om restanten van mensenvoer. Getuige de gezonde staat van het kroost, dat luidkeels van zijn aanwezigheid blijk geeft, is er zelfs in de indus triepolder volop smakelijk merelvoedsel te vinden. Eurotax is niet van plan deze huwelijkspropaganda te verwijderen. Huijzer: „We laten ze lekker zitten. Het is toch een aardig gezicht, dat die jonkies steeds groter worden?" SCHIEDAM De sluiting van de Gemeenschappelijke Open bare Bibliotheek tijdens de va kantieperiode is als volgt vastgesteld: Filiaal Oost, Lorentzlaan 6, 20 juni t/m 2 juli. Filiaal Zuid, Leliestraat 10, 27 juni t/m 9 juli. Centrale Jeugdbibliotheek, Korte Haven 29, 15 juli t/m 30 juli. Filiaal Nolenslaan, Mgr. No- lenslaan 99a, 1 augustus t/m 13 augustus. Filiaal Rosa, Archimedesstraat, 8 augustus t/m 20 augustus. De Centrale afdeling volwasse nen en het filiaal Kethel zullen teneinde het publiek zo min mogelijk overlast te bezorgen, niet gesloten worden. De nor male openingstijden zullen ech ter gedurende de vakantiepe riode beperkt worden. Centrale Lange Haven 131: ge sloten op zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur in de periode 9 juli t/m 13 augustus. Filiaal Kethel, Bachplein 590: gesloten op vrijdagavond én za terdagmorgen in de periode 8 juli t/m 13 augustus. SCHIEDAM Na een dienst verband van ruim 22 jaar ver laat de schilder van de afdeling Onderhoud Gebouwen van de hoofdafdeling Volkshuisves ting/bouwkunde, de heer H. C. Kars per 1 juli 1983 de gemeen tedienst. In verband hiermede zal de heer Kars recipiëren op don derdag 30 juni 1983 van 16.15 tot 17.15 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emma- straat 1, Schiedam. Hypotheken Verzekeringen Beheer Administratie vereniging van eigenaren Financieringen Ftembrandtlaan 2 te Schiedam, telefoon 010-731391. SCHIEDAM Vier buiten landse koren zullen samen met het Kon. Schiedams Mannekoor Orpheus op 1 juli een interna tionaal concert verzorgen. Dit concert vindt plaats in „De Ark" aan het Hargplein. Het wordt georganiseerd door „Orpheus" en de Schiedamse Gemeenschap. Als gasten zijn uitgenodigd het vrouwenkoor „Volan Vasvari" uit Hongarije, het Hamburger Alterspatzen Kinderkoor, het Mladinsky Pevski Zbor gemengd koor uit Joegoslavië en het Parish Chamber Choir (jongens en mannen) uit Finland. Kaarten voor het concert kos ten 7,50 per stuk en zijn ver krijgbaar bij de VVV aan de Buitenhavenweg. De NOS zal opnamen maken die later via de radio worden uitgezonden. SCHIEDAM Een 20-jarige Schiedammer heeft woensdag middag bij het voetballen een sleutelbeen gebroken. De jon gen was met enkele vrienden een partijtje aan het voetballen in het grasveld onderaan de Vlaardingerdijk. ,Het slachtoffer maakte een noodlottige smak toen hij als keeper een reuzeduik nam om de bal uit het doel te houden. Tengevolge van het ongeluk moest hij in het ziekenhuis wor den opgenomen. .V. DEFEKTi Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Raparatio Ook voor uw verlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1