Nieuwe In't kort Moderne sportshirts 6.90 5kla i VANDAAG in deze krant 9 Vers van de groothandel 9.95 CüLIS tCPPCNS SBB slggpco/nforl BKB Stadsblad Vaderdag TV IN VIDEO jgi Hnask arftonade ?ro>°»iZt,k'rsensi P. Groeneveld en Zn Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Randstad-Edities, een combinatiè van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren VADERDAG AANBIEDING korte mouw in diverse dessins kado prijs 35.- KREUGER AANBIEDING SCHOTSERUIT SOKKEN KADOPRIJS KREUGER PROFITEER NU VAN! AL ONZE SPECIALE AANBIEDINGEN!!! Ni Hoogstraat 86, Telefoon 010-730733. SKALA.365 DAGEN VfcVUVL Orakel van Brakel politietaak met maatschappelijke trekjes Demos voorzitter Witters er is een nijpend tekort aan sporthallen Het gemeentelijke bureau voorlichting dat John te Loo zo na aan het hart lag had voor hem een apart ge schenk, een tekening van Haar Wiegman met zichzelf erop en de groeten uit Schiedam. X, Oude bekenden op de afscheidsreceptie; v.l.n.r. ach- teréénvolgens burgemeester Verplanke van Ridderkerk; burgemeester John te Loo van Schiedam naar Leeuwar den en Rijnmondvoorzitter André van der Louw Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur ret'P uit ooitjes vasteTI Voor AG e prijs assorf, Deze Week extra v°ordelig 8rarn 2.98 i 1-981 Met lekkere kip van Sluis, uw poelier op tafel, heeft vader z'n dag. gemarineerde kippepootjes k"°. 4 QC SLUIS Eigen karakter VADERDAG AANBIEDING ALCANTARA COLBERTS KREUGER Weliswaar op de kop, maar raadsnestor Jan de Koning (CDA) overhandiqt het qe- schenk van de raad. een tekening van Theo Wiegman. i In de rij voor de afscheidsreceptie in het stadskantoor. Een Vlaardingsgeschenk uit handen van burgemeester Fred van Lier (Vlaardingen) voor zijn collega John te Loo nu nog Schiedam, maar morgen Leeuwarden. Wisselspeler van Wiegel Vervolg op pagma 3 KADOTIP VADERDAG! Badjassen vanaf 89.- Badlakens vanaf 19.95 Tennisshawls 26.95 Uw slaapadviseur Beddenspeciaalzaak, slaapkamers, slaapsystemen, linnenshop Hoogstraat 46-48, Schiedam, telefoon 010-268717. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 WOENSDAG 15 JUNI 1983 - NR. 47 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Donderdag 16 juni is er in het pandje van Len tefeest, Broersvest een bingo avond die om acht uur begint. Vrijdag 17 juni is er in het zelfde pand een mini markt tussen 10 en 17 uur. SCHIEDAM In de Dorps kerk in Kethel vindt zaterdag 18 juni vanaf 20 uur een zan guitvoering plaats dat verzorgd wordt door het Haagse „Bethel Kleinkoor" o.l.v. H. Jansen en het Loosduinse „Kleinkoor Ad ventkerk" o.l.v. T. Groen met medewerking van enkele in strumentalisten in de Dorps kerk van Kethel. Goed in het gehoor liggende werken van 17e, 18e en 20e eeuwse componisten als Praeto- rius, Schütz, Byrd, Lotti en an deren, worden ten gehore ge bracht. Voor het programma, aan de kerk verkrijgbaar wordt 1, gevraagd, terwijl er na afloop een collecte ten bate van het o gelfonds zal worden gehouden De maandelijkse orgelbespeling in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam zal op zaterdag 18 juni a.s. worden verzorgd door Arie Metaal. Medewerking verleent de fluitiste Corrie Verbiest. Het programma vermeldt orgel werken van Krieger, Scheidt, Wesley e.a., terwijl twee sonates voor fluit en orgel van Hendrik Focking en Joh. Seb. Bach zul len worden uitgevoerd. Dit con cert op zaterdag, 18 juni 1983 vangt aan om 15.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is vrij. Gedurende de vaakantiemaanden juli en augustus zullen er in de Aula van het Stedelijk Museum geen orgelconcerten worden gege ven. De eerstvolgende orgelbe speling is dan op zaterdag, 17 september a.s. om 15.00 uur door de Rotterdamse organist Gerard Legierse. De herenmodezaak van Schiedam Broersvest 6 Stylemaster, 45 wol/55 pol. De herenmodezaak van Schiedam Broersvest i _LU Veel lovende woorden bij afscheid burgemeester Te Loo SCHIEDAM Het tijdperk burgemeester John te Loo in Schiedam is maandagmiddag- en avond definitief afgeslo ten. Maandagmiddag vond de bijzondere gemeenteraads vergadering plaats, waarbij niet alleen politiek Schiedam, maar ook tal van genodigden uit Schiedam en ver daarbui ten afscheid namen van de heer en mevrouw Te Loo. 's A- vonds was er een afscheidsreceptie voor de burgerij in het stadhuis aan de Grote Markt. Tijdens de nauwelijks een uur durende zitting van de Schie- damse gemeenteraad, en bijge woond door oa. de twee oud burgemeesters van Schiedam, de heren Roelfsema en Lems met hun echtgenoten ging de heer Te Loo uiteraard in op zijn snelle afscheid van Schiedam, een stad waar hij tenslotte maar drie en een half jaar turgemees- ter ;s geweest. „Mijn vrouw en ik hebben met veel genoegen gewoond en ge werkt in Schiedam", zei hij. „Wij hebben getracht de marges die ons gelaten werden inhoud te geven aan het werk waar wij ons beiden zeer bij betrokken voelden. Ik doe dat om een ver antwoordelijkheid te aanvaar den die ik niet heb gezocht. Te snel vindt de wisseling van de wacht plaats' In het span ningsveld tussen de te korte ambtsperiode in de gemeente Schiedam en de uitdagende uitstraling van de provinciale hoofdstad van'één van de, in mijn beleving, meest markante provincies van ons land, heb ik mijn beslissing moeten nemen. Toen mijn leve sweg, ook tot mijn verrassing, de mogelijk heid van het burgemees tersambt van Leeuwarden ont moette, heb ik gemeend de vraag die zeer nadrukkelijk op mij afkwam en waarop een ant woord gegeven moest worden, positief te moeten benaderen. Ik hecht eraan te verklaren dat ik de beslissing, die in een zeer RePersaus opde*-6ec;; 'Ment: Per kil0 <00 eu^ek.::oent^ooi Tevens voor de barbecue: nog steeds w ^0 Uw poeliervakman die weet er toch het meeste van Alleen St. Liduinastraat 50, telefoon 269884 Gratis krulden laat stadium van de procedure viel, van harte heb genomen. Het is met zeer veel enthou siasme dat ik a.s. donderdag de nieuwe verantwoordelijkheid die mij is opgedragen en waar toe ik inmiddels werd beëdigd, hoop te aanvaarden," aldus de heer Te Loo. Uiteraard ging de heer Te Loo in op 3 1/2 jaar burge meesterschap van Schiedam. Schiedam, aldus de bijna oud Schiedams en bijna nieuwe burgemeester van Leeuwar den de heer Te Loo is een stad met ondanks haar ligging in een naar Nederlandse begrip pen grote agglomeratie een eigen karakter; met een eigen geschiedenis, ook een geheel eigen sociale geschiedenis; met een daarmee verwante geheel eigen sfeer. Een afscheid roept herinnerin gen op. De Lange Haven, waar t.v.-kij kend Nederland zich in bewon dering aan vergaapte toen het boek Bouwkundig Bezit van de stad Schiedam werd gepresen teerd en publicieteit trok. Het bedrijfslepen in al zijn ge varieerde schakeringen waar onder zeer nadrukkelijk Wil- ton-Feijenoord waar periodieke bezoeken de ups en downs van de Scheepsreparatiepoot visueel markeerden. De ook gemeenterechtelijk cu rieuze periode toen zonder col- legM moest worden bestuurd, d.w.z. met alle terughoudend heid die een dergelijke situatie vereiste. Het herkenbare en bloeiende organisatieleven op kerkelijk, cultureel en sportief gebied. Duizenden ingezetenen vinden er hun levensvulling, hun onts panning, hun plezier. Een beduidend accent vormt de problematiek rondom de beide plaatselijke ziekenhuizen. Fusie en integratie zijn hier de woor den waar een veelheid van zo wel inspanningen als spannin gen achter schuil gaan. De sa menloop van de persoonlijke belangen en die van het gehele complex af te wegen factoren De beperkingen die op natio naal niveau aan de gezond heidszorg, met name de intra murale gezondheidszorg in de weg worden gelegd brengen een extra moeilijkheidsdi mensie aan in het proces dat moet leiden naar het ene geïn tegreerde Schielandziekenhuis. Het is de moeite waard in be lang van de daar werkenden en de patiënten de toekomstge richte lijnen die een eerste aam- zet hebben gekregen, door te trekken. Vooral zijn er echter de herin neringen aan de ontmoetingen met mensen. Inwoners van deze stad. Bejaarden, kinderen, vol wassenen. De bontgeklede jon gens en meisjes tijdens het Turkse kinderfeest zo rond 24 april. De deelnemers en deel neemsters aan de boottochten van de stichtingen Lentefeest en de Zonnebloem en van het Rode Kruis. (bij ons ALLE colberts met genummerd garantie etiket) nieuwe kleuren, vele maten, fi 4) Q speciale prijs QcOi1 Bij aankoop een reis opbergkledinghoes kado De herenmodezaak van Schiedam, Broersvest 6 Enige tientallen zestigjarige hu welijken en een enkele maal een 100-jarige. Ik weet dat ér in dit verband ooit gesproken is van het fruitmanden bezorgen. De aanbrenger van deze ge dachte gaf zich daarbij bloot als een primitief denkend materia list. Het gaat in het openbaar bestuur niet alleen om belan gen. Het gaat daarnaast vooral om belangenbehartiging en niet zelden om belangstelling. De kiezer is er niet slechts om één maal per vier jaar mee te bepa len op welke wijze de ge meentelijke bestuursorganen voor de volgende periode zullen zijn samengesteld. De kiezer verdient in de tussen twee ver kiezingen liggende periode de warme belangstelling van zijn overheid voor de wijze waarop het hem mogelijk is in harmo nie met zijn omgeving op een redelijke manier te leven. Het attent zijn op deze zeer persoon lijke belangen van individuele burgers behoort stellig tot het takenpakket' van de lokale overheid. De plannen die in de gemeentelijke sfeer worden ontwikkeld kunnen nog zo be langrijk zijn, ze hebben voor al les zich te onderschikken aan de belangen van de burgerij. Het is de taak van de lokale be stuurder deze belanswijzer nauwkeurig in het oog te hou den èn zo te sturen dat de uits lag van de wijzer niet eenzijdig 4An richting uitgaat". >XyVX"v -v.-.xvéT?' Tot slot zei de heer Te Loo: „Niet wij brengen de continuï teit aan, de continuiteit is er als een gegeven. Steeds worden er overal en op ieder momept pe riodes afgesloten: van burge meesters, maar ook van wet houders en raadsleden, functio narissen en ingezetenen, van mensen op velerlei terrein bin nen en buiten de gemeente. Te zamen grijpen deze periodes in elkaar, kruisen en overlappen ze elkaar, vormen ze eikaars complement als elementen in het gigantische vlechtwerk van het menselijk bestaan". PvdA-wethouder en loko-bur- gemeester Reinier Scheeres noemde Te Loo de wisselspeler van Wiegel, de huidige com missaris van de Koningin in Friesland en en oud minister van binnenlandse zaken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii Lest in de nieuwste Opel Kadett Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Tel. 264174 b.g.g. 375516 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 V.rkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1