Twee PvdA gemeenteraadsleden willen: Vernieling fonteinen neemt erg toe Collectanten gezocht voor Diabetes-aktie Vakatures Waterweg Noord op een dieptepunt Ziekenfondsen fuseren op 1 januari 1985 ■ËsÊB wamm ,Geef 's voor diabetes Werkloosheid stijgt weer Eigen verzamelwerk in Coop museum Gouden eremedaille voor M. den Uijl l%MRWDING I GEI Prijs geven Jubilarssen W.F. Koninklijk zilver voor H. H. Sliep OIO - 260199 Het Nieuwe Stadsblad ZO schi WATERSPORT '$ËS 1ÜS -i x M. Klinkum, huisarts Wegens vakantie is de praktijk vanaf 25 juni tot 18 juli a.s. gesloten. G. W. Kentie, P. A. R. Rombout, Vervolg van voorpagina HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 JUNI 1983 PAGINA 3 Straten Woudhoek Noord vernoemen naar strijders vrouwen emancipatie SCHIEDAM De twee PvdA gemeenteraadsleden in Schie dam namelijk Truus de Nijs-van Loon en Hans van Kleef willen dat een aantal straten in Schiedams nieuwste wijk Woudhoek Noord zullen worden vernoemd naar strijdsters voor de vrouwenemancipatie. De gemeentelijke commissie voor het geven van straatnamen heeft namelijk gemeenteraad en bestuur geadviseerd een aantal straten in Woudhoek Noord te vernoemen naar Neder landse strijders voor de democratie en daar behoren ook de strijders voor de vrouwenemancipatie bij, aldus de twee vra genstellers. De twee gemeenteraadsleden stellen verder: onder Neder landse strijders voor de demo cratie onder meer verstaan die nen te worden die strijders die zich hebben ingezet voor de ge lijkberechtiging van man en vrouw: het vooral strijdbare vrouwen zijn (geweest), die zich voor deze gelijkberechtiging hebben ingezet: Deze vrouwen ieder op eigen wijze en geplaatst tegen de achtergrond van hun eigen tijd als zodanig een bijdrage heb ben geleverd aan de emancipa tie van de vrouw in het bijzon der en aan een hervorming van de maatschappij in demokrati- sche zin in het algemeen? De twee vragenstellers hebben het gemeentebestuur van Schiedam ook een lijst gestuurd van personen die zich in de laatste eeuw hebben ingezet voor de vrouwenemancipatie. Dat zijn: Jeltje de Bosch Kemper (1836- 1816). Haar grote verdienste is, dat zij een eind heeft gemaakt aan de opvatting dat betaalde arbeid voor de vrouw een schande was. Zij zorgde er o.a. voor dat er een fonds tot stand kwam voor vakopleiding voor vrouwen. Betsy Perk (1833-1906). Femi niste. Stichtster Algemene Ne- derl. Vrouwenbeweging die tot doel had onvermogende vrou wen (voornamelijk ongetrouw- den en weduwen) economisch onafhankelijk te maken. Mede oprichtster vrouwenbladen Onze Roeping en Arbeid Adelt. Mina Krüseman (1839-1922). Feministe. Spoorde vrouwen aan zich te verzetten tegen de oorlog (1916). D.m.v. artikelen, boeken en vooral ook lezingen leverde zij een belangrijke bij drage aan de gedachtenvorming over de positie van de vrouw. Aletta Jacobs (1854-1929). Aan haar wilskracht en doorzet tingsvermogen is het te danken, dat de Universiteit ook voor vrouwen toegankelijk werd. In 1878 legde zij het artsenexamen af en Nederland had zijn eerste vrouwelijke arts. Wilhelmina Drucker (1847- 1925). Feministe. Oprichtster Vrije Vrouwen Beweging en Vereniging voor Vrouwenkies recht. Dolle Mina is naar haar genoemd. Johanna Naber (1859-1941). Schrijfster over vrouwen. Felle strijdster tegen het wetsont werp Heemskerk (1910) dat ontslagregeling rijksambtena ressen en onderwijzeressen in hield bij huwelijk. Wetsontwerp werd in 1912 ingetrokken. Lid SCHIEDAM Regelmatig wordt de gemeente Schiedam geconfronteerd met vernielin gen aan fonteinen in de Schie- damse singels. Vaak moeten de dure sproeikoppen het ontgel den. De schade die vanwege de nuttige funktie van de fontei nen hersteld moet worden loopt al gauw op tot in de duizenden guldens. Schiedam heeft sinds 1975 ge leidelijk aan 8 fonteinen in de singels geplaatst. Deze zorgen ervoor dat de kwaliteit van het I WCC MAAKT 'M WEER I ALS NIEUW en u krijgt I 'n gratis leenauto mee Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15 f J x Schiedam i t u.D-rUC-V 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 oppervlaktewater in de stads singels, onder meer in de Stad houderslaan en de Burg. Hon- nerlage Gretelaan op niveau blijft. Met behulp van de fontei nen wordt het zuurstofgehalte van het water in de singels ver hoogd. Met name voor de vissen is dit belangrijk. Een goede ge zondheidstoestand van de vissen is van belang voor het natuurlijke evenwicht in de stadssingels. Een andere be langrijke reden is het voorko men van botulisme. Kadavers van vissen in de singels dragen ertoe bij dat botulisme ver spreid wordt. Fonteinen in de singels leveren eveneens een bijdrage aan de stadsverfraaiing. Bij het kiezen van een spuitkop voor een fon tein wordt rekening gehouden met de effecten voor de stads verfraaiing. Echter de hoofd- funktie van de fonteinen blijft het constant houden en of ver beteren van de waterkwaliteit in de Schiedamse singels. Reeds 17 jaar uw vertrouwd adres voor aJle tuinmeubelen Alleen topmerken van onverwoestbare kwaliteit staan bij ons in de showroom (200 m2) van 8.30-17.30 uur Donderdag tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00-16.00 uur Boterstraat 8-10 (achter de Hema) telefoon 267215 gemeenteraad Amsterdam. Pre sidente van de nationale en in ternationale vrouwenraad. Cornélie Huygens (1848-1903). Feministe en strijdster voor de economische onafhankelijkheid van de vrouw. Bestudeerde het Marxisme. Schreef en hield le zingen over het wezen van de klassemaatschappij, het arbei ders- en het vrouwenvraagstuk. Roos Vos (1890-1932). Lid van provinciale staten. Oprichtster van de vakbond „Allen Eén" voor vrouwen in de kledingin dustrie. Redaktrice van diverse bondsbladen. Heieen Ankersmit (1872-1944). Een van de meest felle, stimule rende strijdsters in de vrouwen beweging voor het algemeen vrouwenkiesrecht en voor de vrede. Heeft zich ook in de laatste oorlog fel tegen het fas cisme verzet. Mathilde Wibaut (1862-1952). Voorzitster van de vrouwen bond der SDAP. Mede-opricht ster van de vrouwenbeweging der SDAP „Samen Sterk". Was fel voorstandster van absolute ontwapening. Suze Groeneweg (1875-1940). Eerste vrouwelijk lid Tweede Kamer. Lid van provinciale sta ten en de gemeenteraad van Rotterdam. Joke Smit (1933-1981). Femi niste en pacifiste. Kwam op voor gelijke behandeling van man en vrouw. Strijdster voor vrouwenrechten Hannie Schaft (1921-1945). Ver zetstrijdster. Was studente in de rechten aan de A-damse Uni versiteit toen de Duitsers ons land binnenvielen. Weigerde de door de Duitsers geëiste loyali teitsverklaring te tekenen en kon studie dus niet voortzetten. Haar eerste verzetswerk was het helpen van onderduikers en paspoorten voor hen te bemach tigen. Later waren haar voor naamste aktiviteiten tegen de S.D. gericht. Drie weken voor de bevrijding werd zij door de Duitsers gefusilleerd. Liesbeth Ribbius Peletier (1891- Dankzij haar kwam in 1933 het vormingswerk voor vrou wen tot ontwikkeling. Speciaal voor dat doel werd huize De Born in Bennekom gebouwd, waar de Rooie Vrouwen ook nu nog regelmatig bij elkaar ko men. Na de tweede wereldoor log was zij 12 jaar lang lid van G.S. in Noord-Holland en in 1958 kwam ze als eerste vrouw in de Raad van State. Voor zo ver bekend verkeert Liesbeth Ribbius Peletier ondanks haar hoge leeftijd nog in goede ge zondheid. Suggestie: officiële onthulling door haarzelf laten verrichten. Betje Wolff (1738-1804) en Aagje Deken (?-1804). Voor vechtsters vrouwenemancipa tie, die in hun tijd met hun rea listische romans een aanzet hebben willen geven tot een an dere samenleving. Schrijfsters van o.a. „Saartje Burgerhart". Henriëtte Roland Holst (1869- 1949). Strijdster aan de zijde van de arbeidersbeweging en dich teres. Haar naam blijft boven alles verbonden aan de periode van de bewustwording van de arbeidersklasse. Annie Romeind Verschoor (1895-1978). Deed literaire en historische studies in Leiden. Haar vele publikaties zijn door gaans duidelijk Marxistisch georiënteerd. Heeft haar ziens wijze wat betreft de noodzake lijkheid van emancipatie van de vrouw nooit onder stoelen of banken gestoken. In 1970 ont ving zij de C. Huygensprijs voor haar gehele oeuvre. Harriet Freezer (1911-1977). Is in 1948 uit geldgebrek begon nen met schrijven. Heeft zich middels haar boeken vooral ook toegelegd op de positie van de ouder wordende vrouw. Haar helderheid door eenvoud, haar spitse en toch vriendelijke hu mor werden in alle geledingen van de vrouwenbeweging zeer gewaardeerd. Eens per jaar wordt door het feministisch maandblad Opzij de Harriët Freezer-ring toegekend aan een vrouw die zich voor de vrou wenbeweging bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt. Oosthavenkade 15 Vlaardingen Telefoon 010-354083 De heer Van Hoorn heeft foldermateriaal voor u klaar liggen. SCHIEDAM Ook dit jaar zal er in de gemeente Schiedam weer een collecte worden ge houden voor het Diabetes Fonds Nederland. Actieleider van dit gebeuren is de heer D. van Hoorn uit de Dr. Zamen- hofstraat. Al jarenlang is hij erg aktief voor het Diabetes Fonds. Enigszins met trots vertelt de heer Van Hoorn: „Verleden jaar haalden we in Schiedam ruim 4500 gulden op, dit jaar hopen we dit bedrag nog te overtreffen. Het probleem is echter dat er tot dusver te wei nig collectanten zijn. Mogelijk kunnen een aantal vrijwilligers zich bij mij aanmelden". Het geld dat via de collecte binnen komt zal gebruikt worden voor wetenschappelijk onderzoek op het gebied van diabetes mellitus (suikerziekte). Diabetes is een stofwisselingsziekte die het le ven van een patiënt en zijn di recte omgeving enorm kan beïnvloeden. Diabeten produceren geen (of te weinig) insuline, een hormoon dat nodig is om voedsel in het lichaam om te zetten in warmte en energie. Insuline is dus van levensbelang. Tevens moet men zich aan een streng dieet hou den. Wie meer over de ziekte wil weten kan ook bij de heer Van Hoorn terecht. Hij heeft ruim 250 folders klaar liggen. U kunt hem ook bellen: het tele foonnummer is 153384. WATERWEG-NOORD In tegenstelling tot het landelijk beeld, waar de werkloosheid (ongecorrigeerd voor sei zoensinvloeden) daalde, is deze in het gewest Nieuwe Water weg Noord gestegen. Ook het aantal vakatures vormde een dieptepunt met 50 gere gistreerde vakatures, hetgeen betekent dat er op het arbeids bureau voor elke vakature 185 werklozen zijn. Vooral het lantal vakatures in de metaalsektor is hier debet aan: Vormde vorig jaar de vakatures uit de metaalsektor nog 63% zan het totale vakaturebestand, in mei '83 is dit nog slechts 18%. !n de maand mei is de geregis- reerde werkloosheid in het ge vest Nieuwe Waterweg Noord gestegen met 102 personen tot ïen totaal van 9.238 (plus 1,1%). Het aantal inschrijvingen be droeg deze maand 574 en het aantal uitschrijvingen 318. Aan het eind van de maand waren 50 vakatures geregistreerd. Er werden in mei 66 vakatures aangemeld (april 94) en 81 va katures afgevoerd (april 93). In percentage van de afhankelijke beroepsbevolking bedraagt de werkloosheid onder de mannen per eind mei 11,6% en bij de vrouwen 15,2%. De werkloosheid in de bouwnij verheid daalde in geringe mate van 773 naar 755. Het aantal va-' katures aan het eind van de maand bedroeg 4; er werden in mei 10 vakatures gemeld en in 9 vakatures werd voorzien. De werkloosheid onder metaal- personeel steeg van 1421 naar 1434. In mei lieten 133 mannen zich inschrijven als werkzoe kende en 56 werden uitgeschre ven. Het aantal vakatures be droeg aan het eind van de maand 9, terwijl er 3 vakatures gemeld werden in mei en in 11 vakatures werd voorzien. De werkloosheid onder het handelspersoneel steeg van 1030 naar 1042. Er werden in mei 8 vakatures gemeld bij het arbeidsbureau en in 6 vakatures werden voorzien, zodat het standcijfer aan het eind van de maand steeg van 5 naar 7. Bij het kantoorpersoneel steeg de werkloosheid van 1346 naar 1373. Het aantal geregistreerde vakatures aan het eind van de maand daalde van 16 naar 8' Er werden 13 vakatures gemeld en in 21 vakatures werd voorzien. De werkloosheid onder de jeugd bleef nagenoeg gelijk plus 5), t.w. een stijging bij de vrouwen en een daling bij de mannen. De jeugdwerkloosheid vormt momenteel 31% van de totale werkloosheid (1982:35%), terwijl de schoolverlaters 11,3% vormen (1982: 9,9%) van de to tale werkloosheid. SCHIEDAM Na de exposi tie van de Historische Vereni ging met enkele collages van karakteristieke punten van Schiedam, zijn de etalages van Coöperatie 't Winkeltje aan de Kethelstraat 12 te Schiedam thans ingericht met attributen, die ons aange dragen zijn door bezoekers van het Coöperatiemuseum. Elk jaar opnieuw trekken veel Nederlanders met vakantie naar het buitenland. De ge woonte om uit de bezochte lan den souvenirs mee te brengen hebben vele vakantiegangers ook toegepast op dit museum. Dit moet dan uiteraard betrek king hebben op de Coöperatie. De coöperatie is een wereld wijde organisatie, zodat er overal wel wat te vinden is waarop de naam COOP of Konsum voorkomt. Door de vele schenkingen is het al een hele internationale verzameling geworden, te veel zelfs om alles in de etalages uit te stallen. Juist voor het aanbreken van het vakantieseizoen is er een keus gemaakt. Er is een geva rieerde verzameling. Kubus van 125 jaar Konsum Oosten rijk, COOP Kakao van Noor wegen, Koffieblikken uit Enge land, Frankrijk en Zweden. Tassen uit vrijwel alle Europese landen en zelfs uit Canada. Een winkelhanger uit Zwitserland, een schapstrook uit Israël enz. De achtergrond van de etalage wordt gevormd door een werk stuk van één van de goede vriendinnen van het museum waaraan meer dan 30 uren is gewerkt. De „hand in hand" fi guren zijn geborduurd in de ze ven kleuren van de regenboog, het symbool van de wereld wijde coöperatie. Heel toepasse lijk wordt dit werkstuk aan beide zijden geflankeerd door een regenboogvlag. Voor dringende gevallen wordt waargenomen door de volgende huisartsen: Weide 2, tel. 710219 Smetanalaan 26, tel. 712265 2. Aansluitend hierop volgt de eis dat de nieuwe burgemeester ook bekend moet zijn met het funktioneren van-hogere over heden. Anders, populair gezegd, hij of zij zal de weg moeten weten in Den Haag (Provincie en Rijk) en zo mogelijk ook in Rotterdam (Rijnmond). 3. Van de nieuwe burgemeester wordt verwacht dat hij of zij openstaat voor maatschappe lijke vernieuwing, openheid toont en de openbaarheid van bestuur nastreeft. Met deze ei genschappen hangt samen dat tevens van hem of haar wordt verwacht dat hij of zij bereid moet zijn en de behoefte moet voelen om verantwoording af te leggen aan de raad en rekening te houden met de wensen van de raad in zijn eigen beleid. 4. De nieuwe burgemeester zal naast het coördineren en lei ding geven, h,et beheer van de aan hem of haar toegewezen portefeuilles als hoofdtaak heb ben, naast zijn of haar represen tatieve taken. Deze laatste hou den een veelvormig kontakt in met de bevolking, met als doel het kweken van onderling be grip tussen enerzijds de bevol king en anderzijds het gemeen tebestuur. Nevenfunkties, die niet relevant zijn voor de bur- gemeesterstaak, dienen zeker vermeden te worden. 5. Tenslotte wordt van de nieuwe burgemeester verwacht, zeker gezien de ervaringen van de laatste jaren, dat hij of zij be reid is in Schiedam, tenminste één ambtstermijn aan zijn of haar karrière verder te bou wen. In feite worden hiermee twee eisen genoemd die, mede gelet op het voorgaande, tot de volgende konkrete punten lei den: Iemand, midden in zijn of haar beroepskarrière; een leeftijd van ca. 40 jaar." CDA fraktievoorzitter Aad van Lingen merkte op dat er in de regio Vlaardingen en o.l. Rijn mond PvdA funktionarissen de algehele leiding hebben (van Lier en Van der Louw). Maassluis heeft overigens wel een CDA burgemeester (Van Es). „Wij hebben Schiedam prijs gegeven voor de funktie als voorzitter van het o.l. Rijn mond, waarin bij de oprichting de CDA'er Marijnen werd be noemd, maar waarna de CDA'er Fibbe de voormalige PvdA burgemeester van Delft en huidige PvdA commissaris van de koningin in Drente Ad Oele werd benoemd, die in mei van dit jaar is opgevolgd door de bekende PvdA'er Andre van der Louw. In Schiedam zijn bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen 25% van de stemmen op het CDA uitgebracht. Wij bezetten negen van de 35 raadszetels en zijn niet vertegenwoordigd in het college van burgemeester en wethouders, merkte hij ver der op. „De man of de vrouw moet vanuit het evangelie geïnspireerd zijn", verklaarde hij verder nog. „Schiedam dient," aldus Aad van Lingen, „een CDA burgemeester te krij gen". Nadat alle andere fraktievoor- zitters nog waren ingegaan op de profielschets zei de heer Vrolijk nog: „Ik ga geen debat aan met de raad over de nieuwe funktiona- ris. Ik ben bemiddelaar met ho gere kringen die er over moe ten beslissen. Opmerkelijk was ook dat PvdA fraktievoorzitter Ge Brouwer verklaarde geen moeite te heb ben met politieke verantwoor delijkheden voor een nieuwe burgemeester binnen het col lege, hetgeen dan zoveel bete kent dat het licht op groen staat voor meerdere zaken die de nieuwe burgemeester krijgt toe gewezen zoals de bekende poli tie en brandweer. Oud burge meester Te Loo kreeg bij zijn komst alleen maar deze zaken te behandelen en kreeg na veel heen en weer gepraat tenslotte ook nog voorlichting en mocht als voorzitter funktioneren van het samenwerkingsverband Schielandziekenhuis. Voorlopig zullen de stappen die gaan leiden tot een nieuwe burgemeester van Schiedam in nevelen gehuld zijn, omdat alle zaken zich buiten Schiedam gaan afspe len. De vertrouwenscommissie ontvangt de kandidaten bui ten de stad dit om strikte ge heimhouding te bewaren en van de sollicitatiegesprekken met de heer Vrolijk lekt vrij wel nooit iets uit. Volgende etappe derhalve in september als er misschien wel wat zicht komt over de vraag wie wordt de nieuwe burgemeester van Schiedam? WATERWEG-NOORD Op 1 januari 1985 zullen een groot aantal ziekenfondsen in de regio gaan fuseren. Het betreft hier de ziekenfondsen van Delfland (Delft), Schieland (Schiedam, Vlaardingen en Maassluis en Westland). Het nieuwe fonds krijgt de naam Regionaal Ziekenfonds Delfland - Schieland - Westland (R.Z.D.S.W.). Door deze fusie zal de controle op de doelmatigheid en de fi nanciële beheersbaarheid van de 9ezondheidsvoorzieningen in het werkgebied verder worden uitgebouwd, dit zo nodig in nauwe samenwerking met de omringende fondsen en andere met de gezondheidszorg belaste instanties en instellingen. Onderzocht wordt nog in welke gemeente binnen het werkge bied, dat behalve de plaatsen Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis ook het gehele West land, Nootdorp en Pijnacker zal omvatten, het hoofdkantoor van het nieuwe fonds zal wor den gevestigd. Uiteraard zal bij de definitieve keuze hiervan mede gelet wor den op een goede bereikbaar heid voor zowel de verzekerden als het personeel. Er zal voor worden gezorgd, dat in iedere gemeente van het werkgebied de mogelijkheid blijft bestaan tenminste wekelijks kontakt te hebben met een vertegenwoor diger van het fonds. Deze fusie, welke plaatsvindt in het kader van de regionalisatie gedachten die binnen de over heid met betrekking tot de ge zondheidszorg leven, zal voor het personeel geen gevolgen hebben. Verwacht kan wtrden, dat dit fonds met ongeveer 250.000 verzekerden en samenwerkend met de non-profit ziektekosten verzekering Het Zilveren Kruis, de haar toevertrouwde taken optimaal zal kunnen ver richten en goed herkenbaar zal zijn voor haar leden. Door ondertekening van deze fusie-overeenkomst hebben de besturen van beide fondsen wil len benadrukken, dat zij ook het Westland als belangrijk deel van het werkgebied van het nieuwe fonds zien. Zowel het personeel, de vakor ganisaties als andere instanties zijn, overeenkomstig de fusie gedragsregels van de S.E.R. van deze fusie in kennis gesteld. SCHIEDAM Vrijdag 17 juni heeft de heer M. den Uijl, chef van de afdeling Vreemdelingen van de gemeentepolitie Schie dam, gebruikmakende van de daarvoor geldende regeling (V.U.T.) de politiedienst verla ten. Ter gelegenheid hiervan heeft de loco-burgemeester van Schiedam, de heer R. Scheeres, hem de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. SCHIEDAM Tijdens een bijeenkomst in de kantine van de Schiedamse scheepswerf Wilton Fijenoord zijn een aan tal medewerkers van dit be drijf gehuldigd wegens een 40 en een 25-jarig dienstverband. Zij werden allereerst toege sproken door de direkteur van de werf de heer T. T. Jonker en vervolgens door de loko burgemeester van Schiedam Reinier Scheeres. Deze laatste reikte aan drie in woners van Schiedam en één inwoner van Vlaardingen een koninklijke onderscheiding uit. De jubliarssen waren: 40 jaar A. v.d. Bosch, chef PD, 's-Gra- venzande P. C. v. Buuren, el. lasser, REP, Rotterdam H. in 't Hol (brons), hout/alu. bew., NB, Schiedam F. J. J. Krauwinkel (zilver), administrateur, FEZ, Vlaar dingen B. Plaisier (zilver), tekening- /konstr., NB, Schiedam J. B. Resoort (zilver), afd. baas, REP., Schiedam 25 jaar R. F. Ernst, el. lasser, REP, Rotterdam A. P. Gommel, projektbaas, NB, Schiedam A. de Haan, tekenaar/kosntr., NB, Rotterdam L. Huigen, el. lasser, NB, Schiedam C. Kalishoek, transporteur, REP, Rotterdam G. Robbemond, werkv./kal- kul., NB, Vlaardingen SCHIEDAM In verband met het feit dat de heer H. H. Sliep, wonende in de Franselaan 155d te Rotterdam na een dienstver band van 45 jaar Van Dijk Scheepsuitrustingen B.V. te Schiedam met vervroegde pensionering heeft verlaten, is hem de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. Deze Koninklijke onderschei ding is hem door de loco-burge meester van Schiedam, de heer R. Scheeres uitgereikt op het bedrijf aan de 's -Gravelandse- weg 375 te Schiedam. De heer Sliep is gedurende al die jaren belast geweest met het vervaardigen van scheepszeilen en scheepstuigen, hetgeen thans nog geheel met de hand ge schiedt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3