Marine houdt weer drie dagen open huis Programma VïÊimÊm Dit jaar organiseert de Koninklijke marine voor de 27e maal de Nationale Vlootdagen. Een manifestatie welke dient om het Nederlandse publiek een indruk te geven van de wijze waarop de Koninklijke marine de haar opgedragen taken uitvoert. Gedurende drie dagen en wel op 8,9 en 10 juli a.s. bestaat er gelegenheid voor elke Nederlander om kennis te maken met de Koninklijke marine. Het organiserend comtitee wederom onder leiding van de Commandant der Maritieme Middelen Texel, kapitein ter zee S. J. de Jong, verwacht dit jaar weer zo'n plm. 150.000 be zoekers te verwelkomen op de Nieuwe Haven te Den Helder. Een aantal dat gezien de ruim te, de parkeermogelijkheden en het grote aan tal deelnemende schepen probleemloos kan genieten van hetgeen wordt geboden. Interessant voor het pu bliek is dat men onderzee boten, fregatten, mijnen vegers en opnemingsvaar tuigen zowel van buiten als van binnen kan be zichtigen. Ook met mij nenvegers vaartochten maken op de rede van Den Helder en met lan dingsvaartuigen en sleep boten door de marineha ven zijn grote trekpleis ters. vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 juli: Show Muziek Veldpost Vervoer (Belgie) Si x:: N ationale Vlootdagen 1983 De Marineluchtvaartdienst verzorgt - met uitzondering van de zondagochtend - de monstraties met vliegtuigen en helicopters. De duik- en de- monteergroep van de marine 09.15 - 17.00 uur: Marinehaven geopend voor het publiek. Schepen open voor bezichtiging. Rondvaart boten door de haven en op rede van Den Helder. 09.29 - 09.30 uur: Demonstratievluchten van het lange-af- standpatrouille-vliegtuig de Brequet Atlantic. (Niet op zondagmorgen). 10.00 - 10.30 uur: Brandblus- en reddingsdemonstraties. Blus sen van brand aan boord van patrouillevaar tuig door havensleepboot. 10.35 - 10.50 uur: Demonstratie z.g. tokkelafdeling vanuit hijs kraan in het water door kikvorsmannen van het Korps mariniers. 10.55 - 11.15 uur: Duikdemonstraties. 11.20 - 11.35 uur: Dropping kikvorsmannen vanuit helicopter en oppikken per motorboot. 11.40 - 11.55 uur: Demonstratie van het Korps mariniers met Zephyr-aanvalsboten. 12.00 - 13.00 uur: Lunch-concerten door de Marinierskapel der Koninklijke marine en de Steelband ge vormd uit tamboers en pijpers van het Korps mariniers. geeft duikdemonstraties en mariniers dalen af uit helicop ters en vanaf een hoge kraan op het haventerrein. Ook brandblus- en reddingsdemon straties waarbij schepen en he licopters betrokken zijn wor den twee maal per dag gehou den. Een grote expositiehal her bergt een statische show inge richt door de diverse diensten van de Koninklijke marine zo als de Mijnendienst, de Onder zeedienst, de Marinelucht vaartdienst en het Korps Ma riniers. De K.N.Z.H.R.M. exposeert sa men met de Marineluchtvaart dienst op het gebied van het reddingswezen. De Marine voorlichtingsdienst en de afde ling personeelsvoorziening verzorgen eveneens een stand waar de nodige informatie in gewonnen kan worden over het leven en werken bij de Koninklijke marine. De muzikale omlijsting van de Vlootdagen wordt verzorgd door de Marinierskapel der Koninklijke marine en de Steelband van het Korps Mari niers. Evenals in voorgaande jaren zijn ook nu weer buitenlandse schepen present en voor be zichtiging opengesteld t.w. de Standing Naval Force Atlan tic, dit is een permanent NAVO-eskader samengesteld uit de lidstaten van de NAVO en bestaat uit de volgende schepen: USS Dewey en USS Comte de Grasse (beiden Amerika), FGS Hessen (Duits land), HMCS Margaree (Cana da), BNS Westhinder scheepsmodellen in het aldaar aanwezige bassin. T.g.v. de Nationale Vlootdagen heeft de Stichting Den Helder Marinestad wederom een her- denkingsenveloppe uitgege ven. Deze is verkrijgbaar bij het op de marinehaven inge richte Veldpostkantoor. Te vens kan op genoemd kantoor alle regulier post door bezoe kers worden afgegeven voor stempeling met Veldpoststem pel no. 62. Het programma van de Natio nale Vlootdagen vangt op alle drie de dagen aan ten 09.15 uur en eindigt ten 17.00 uur. Een speciale boot pendelt tus sen de steigers 11 en 5 om het publiek in de gelegenheid te stellen ook het Helders mari nemuseum te bezoeken. Een programmafolder is bij de toe gangen naar het haventerrein alsmede bij de diverse MAR- VO-stands op het haventerrein gratis verkrijgbaar. Men dient er wel rekening mee te houden dat het bij de Wet verboden is om te fil men of te fotograferen op het haventerrein. Met openbaar vervoer is de Nieuwe Haven goed bereik baar. Treinreizigers kunnen Den Helder met een halfuur- dienst vanuit Amsterdam en Haarlem bereiken. Vanaf het station in Den Helder onder houden bussen een pendel dienst naar het haventerrein. Voor de ingang van de mari nehaven is ook een halte voor de NZH-busdienst zodat be langstellenden vanuit de Pro vince's Groningen, Friesland en IJsselmeerpolders eveneens met openbaar vervoer de vlootdagen kunnen bezoeken. Voor personenauto's en bussen is op het haventerrein een rui me parkeergelegenheid aan wezig. De toegang alsook het parkeren is gratis. Op het haventerrein is nabij de expositietent een grote re creatietent aanwezig alwaar de inwendige mens versterkt kan worden. In genoemde recrea tietent zullen tevens demon straties worden gehouden met PNS Commandante Joao Belo (Portugal), HMS Brazen (En geland) en Hr.Ms. Piet Heyn (Nederland). 15.40 - 15.50 uur: Demonstratievlucht van het lange-afstand- patrouille-vliegtuig de Brequet Atlantic. 16.00 - 16.15 uur: Demonstratie afdaling langs lijn uit LYNX helicopter door leden van de Korps mari niers. 17.00 uur: Einde programma. De lokaties waar de demonstraties plaats vinden staan vermeld in het programmaboekje hetwelk wordt uitgereikt bij de toegang van de marinehaven. 13.35 - 14.05 uur: Brandblus- en reddingsdemonstraties. Blus sen van brand aan boord van patrouillevaar tuig door havensleepboot. Gewondenvervoer per helicopter. 14.10 - 14.25 uur: Demonstratie z.g. tokkelafdaling vanuit hijs kraan in het water door Kikvorsmannen van het Korps mariniers en para-springen afhan- delijk van de weersomstandigheden. 14.30 - 14.50 uur: Duikdemonstraties. 14.55 - 15.10 uur: Dropping kikvorsmannen vanuit helicopter en oppikken per motorboot. 15.15 15.30 uur: Demonstratie van het Korps mariniers met Zephyr-aanvalsboten. 13.15 -13.25 uur: Demonstratievluchten van lange-afstandpa- trouille-vliegtuigen van het type Brequet At lantic en Orion.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 13