Nieuwe In 't kort Vers van de groothandel VANDAAG Ernrnjmmi NIEUW! Skin. Winkeliers gaan zelf klussen Oud-staatssecretaris genoemd als kandidaat burgemeester Schiedam Schapenscheren met veel extra's „..Stadsblad P. Groeneveld en in deze krant Clubhuis Oost tijdelijk dicht Occasions in sporthal TV EN VIDEO Zaterdag in Beatrixpark SKALA.365 DAGEN ZEEMAN'S Mosterdkast? Handballers druk In de weer Voorlichtster migranten weg Industriële kunst In Stedelijk Popoverleg VOC straft woedend op Excelsior af Posthoorn i PROFITEER NU VAN AL ONZE SPECIALE AANBIEDINGEN!!! nu 79.95 Plezierjacht brandt uit „Kapel is groter dan dak alleen" Randstad-Edities, een combinatiè van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam V rijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur T.V. DEFEKT? RADIO ABA HET VOLLEDIGE T.V. PROGRAMMA ADVERTEREN Hoogstraat 86, Telefoon 010-730733. WOLFCRAFT B00R- STANDAARD Onderzoek Verf f Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 WOENSDAG 29 JUNI 1983 - NR. 51 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG avsorfj IJZIRHANDIL B.V. BROERSVEST 50-54 Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Raparatia Ook voor uw vorlichtlng SCHIEDAM Wat een „mosterdkast" is - dat wilde Jan de Koning graag weten. Het CDA-raadslid stelde deze vraag maandag avond aan wethouder Cor van Tilborg, tijdens de de batten over een nieuwe re geling die het opknappen van het eigen huis in de stadsvernieuwingsgebieden aantrekkelijker moet ma ken. Volgens een nieuwe regeling kunnen eigenaar bewoners van de gemeente geld lenen voor de renova tie van hun huis. In de be treffende raadsstukken was De Koning op de „mos terdkast" gestuit. Van Tilborg veronders telde dat het om een tikfout ging. „Er zal wel een mons- terkast bedoeld worden", verduidelijkte de wethou der, „een soort vitrine waarin monsters van te gels, stenen en hout ge toond worden". Van Til borg wist verder wel zeker dat het niet ging „om een opslagplaats voor mosterd gas". Overigens waren de spraakverwarringen bij dit speciale agendapunt niet van de lucht. Zo wil de ge meente in iedere wijk een „opknapcentrum" inrich ten, waar bewoners hun licht kunnen opsteken over de nieuwe regeling. De Ko ning vond dat overdreven. In plaats van diverse cen tra in de wijken, wilde hij „één centraal centrum". vindt u iedere vrijdag in dit blad. Een service, die het Nieuwe Stadsblad haar lezers graag aanbiedt. Op deze pagina is nog mogelijk. Gaarne 'n telefoontje aan ons kantoor. Telefoon 732877-267368 SCHIEDAM Zomer of niet, bij Lentefeest wordt bingo ge speeld. Dit spel van alle seizoe nen gaat weer van start op don derdagavond 30 juni om acht uur precies. De zaal is vanaf ze ven uur geopend voor iedere rechtgeaarde bingoliefhebber. Leerlingen en oud-leerlingen van de Willem de Zwijgermavo zijn op vrijdag 1 juli van harte welkom in de recreatiezaal van het Stadskantoor (Emmastraat) voor de afscheidsreceptie van C. H. Schepens. De plaatsvervangend Mavo-di- rekteur gaat eind van dit sei zoen met pensioen. De receptie, aangeboden door het gemeen tebestuur, duurt van vier tot half zes. In de concertserie 1983 wordt een bespeling van het orgel in de Grote of St. Janskerk te Schiedam georganiseerd op dinsdag 5 juli te 20.15 uur. Voor dit concert is een buitenlandse is- „Waar blijft face-lift Passage?" Passage-winkeliers: „Je kunt vragen zoveel je wilt, maar van de gemeente is niets te ver wachten". SCHIEDAM Bij de kandidaten die genoemd worden voor de sinds 16 juni vakante burgemeestersfunktie van Schiedam heeft zich volgens welingelichte PvdA-kringen deze week een nieuwe sollicitant gevoegd. Saskia Stuive ling, oud-staatssecretaris van Binnenlandse Zaken uit het kabinet Van Agt II zou volgens deze bronnen een gooi wil len doen naar de opvolging van John te Loo. Dit 38-jarige lid van de PvdA was enige jaren beleidsmede werkster van toenmalig burge meester van Rotterdam, André van der Louw. Ook heeft zij in 1981 enige maanden de PvdA vertegenwoordigd in de Eerste Kamer. Sinds de val van Van Agts tweede kabinet is zij ambtsloos bestuurder. Mevrouw Stuiveling zelf ont kent dat zij gesolliciteerd heeft op de tegenwerping dat de be wering toch stamt uit haar ei gen partij, reageert zij met: „Pertinent onwaar. Ik weet zelf het beste welke brieven ik schrijf, en daarbij is geen sollici tatiebrief voor Schiedam". Ondertussen gaan in politiek Schiedam steeds meer stemmen op voor een vrouwelijke burge meester. Die mening was ook te horen tijdens de profielschets die de gemeenteraad op 20 juni voorlegde aan Maarten Vrolijk, de commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland. De Schiedamse Vrouwenkrant heeft inmiddels ook een burge meesterskandidaat naar voren geschoven: de Amsterdamse fe ministe Annemarie Grewel, die behoorde tot de kanshebbers voor het burgemeesterschap van de hoofdstad, dat tenslotte aan Ed van Thijn werd verge ven. Maandagavond heeft de ge meenteraad een voorstel goed gekeurd dat bepaalt dat burge meesterskandidaten moeten solliciteren bij een vertrou wenscommissie. Deze commissie bestaat uit alle fractievoorzitters van de raad. De commissie is in het leven geroepen om de namen van sollicitanten uit de open baarheid te houden. 3400 zware solide stand aard met zeskan ten, getande ko lom. Voor nauw keurig boorwerk Normale prijs 115.- organist uitgenodigd: Ekkehard Schneck uit Trier. Ekkehard Schneck behoort tot de prominente organisten in de Bondsrepubliek Duitsland. Hij is cantor-organist van de „Konstantin-Basilika" te Trier, de oudste stad van Duitsland. Hij is ook dirigent van het Bach-koor in die plaats. Schneck studeerde bij bekende paedagogen, o.a. Michael Schneider, Joh. Driessier, An ton Heilier en L. F. Tagliavini. Ook bezocht hij de Internatio nale Zomeracademie te Haar lem. Deze in 1934 geboren organist werd in 1974 benoemd tot „Kir- chen-musikdirektor". In 1978 ontving hij een leeropdracht voor orgel aan de „Musikhoch- schule" te Saarbrücken. Zijn concertervaring is om vangrijk (Duitsland, Nederland, België, Zwitserland, Italië, Scandinavië en Engeland) en hij beheerst een belangwek kend repertoire. Hij maakte veel grammofoonplaten en ra dio-opnamen. Voor zijn concert in Schiedam staan op het programma werken van Sweelinck, Böhm, J. S. Bach, W. A. Mozart en Joh. Brahms. Programma's, tevens bewijs van toegang zijn 's avonds bij de ingang van de kerk verkrijg baar a 5,p.p. Houders van C.J.P. of 65-plus pas betalen ƒ3,50 p.p. SCHIEDAM Een in de Schie afgemeerd plezierjachtje is in de nacht van vrijdag op zaterdag nagenoeg geheel door brand verwoest. Het bootje was eigen dom van een Schiedammer die de bouw bijna had voltooid. Het vuur, door onbekende oorzaak ontstaan, vernielde eerst het vooronder en sloeg daarna over naar het dek. Het jacht was ver zekerd tegen brandschade. Dit traditionele karweitje, dat altijd veel bekijks trekt, is zaterdag niet de enige at- traktie in het park. Waar de schapenvacht zoal toe dient laat Amalia Voets zien, die een demonstratie wol spin nen geeft. En niet alleen het spinne wiel snort: ook zal een zwerm honingbijen een ge zellig gezoem laten horen. Imker N. van der Drift toont het publiek de .verbazing wekkende vlijt van de werkbij, die dagelijks in de weer is om honing te verza melen. Jong en oud kunnen zater dagmiddag heel wat opste ken in het park. Organisator SCHIEDAM „Als de gemeente het vertikt, gaan we zelf aan de slag." Voor de winkeliers van de Passage is de maat nu vol. Smeekbeden bij de gemeente de eigenaar van deze winkelgalerij die in november 50 jaar wordt om enig klein, maar noodzakelijk onderhoud te plegen, hebben niets uitgehaald. „Wel vijftig keer hebben we gevraagd of dat dak niet eens schoongemaakt kan worden", zegt Adrianus Keijzer van de handel in kunstnijverheid op nummer 10. Hij wijst op het glazen dak van de foyer van het theater, dat dik onder het stof zit. SCHIEDAM „Eigenlijk hoort zo'n fraai bouwwerk onder de beschermde monumenten van Schiedam", zei Piet Roosen (CDA) maandagavond over de kapel op de voormalige Rooms- Katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk. Het raadslid is bijzonder blij met de 11.000 gulden die de ge meente beschikbaar stelt om het lekkende dak van de kapel te repareren, maar vindt tevens dat de restauratie niet beperkt moet blijven tot het dak. „Ik heb de kapel vorig jaar nog bezocht en geconstateerd dat die al behoorlijk in verval is ge raakt. Dat is triest. Het hele ge bouw komt voor renovatie in aanmerking", aldus Roosen. Wethouder Chris Zijdeveld bleek die mening min of meer te delen. Hij wees Roosen op het raadsstuk, waarin de zinsnede voorkomt dat de 11.000 gulden dienen om „verder verval te jaar geleden werd hier een lichtreclame verwijderd, maar de letters zijn nog zichtbaar. Eén kwastje verf en ze zijn weg. Maar de gemeente heeft er geen geld voor," aldus Keijzer. Dus zeggen de winkeliers: dan pakken we zelf een pot verf. De eerste schmink is intussen al aangebracht. De feestverlich ting werd gezandstraald, en om dat die toch slechts één maand mag branden in december hebben de middenstanders er nu bloeakken in aangebracht. Jan van Schijndel, direkteur Woningbeheer, vindt de klach ten van de winkeliers slechts ten dele gegrond. „Sinds de Passage acht jaar geleden aan de gemeente kwam, hebben we regelmatig onderhoud gepleegd. We hebben nu toegezegd dat we er in zullen springen, maar zo snel als de winkeliers willen kan dat niet. We moeten eerst een onderzoek instellen, ook naar de woningen aan de Broersvest die bij de Passage horen. Daar gaat nogal wat tijd in zit ten en dan is er ook nog geld nodig." Op de vraag of de gemeente de winkelgalerij wil opkale fateren voor het jubileum in november, zegt Van Schijn del: „Dan gaan we liever me teen wat verder dan alleen onderhoud. In elk geval zul len we het jubileum niet onopgemerkt voorbij laten gaan". Minstens zo vaak werd de gemeente verzocht, de los liggende tegels in de prome nade te vervangen, en te zorgen voor een egaal pla veisel. Ook hier: nul op het rekest. Keijzer: „Af en toe hoor je 'n bons en als je dan opkijkt zie je iemand met pijnlijk ge zicht verder lopen. Eigenlijk hopen we dat iemand eens een flinke smak maakt, zodat de gemeente zich van de ernst van de situatie bewust wordt." In april richtten elf van de der tien Passage winkeliers een ei gen vereniging op. Zij hoopten dat ze gezamenlijk sterker zou den staan in dit nu al jaren du rende touwtrekken om onder- houdsgeld. SCHIEDAM Op de kin derboerderij in het Beatrix park gaan zaterdagmiddag de schapen onder het mes. Vanaf één uur begint scha penscheerder C. van Dijke zijn „kapperswerkzaamhe den" waar hij tot omstreeks vier uur mee bezig is. Jur van der Veen (plantsoe- gevonden te laten zien wat nen) heeft voor dit natuur- er zoal komt kijken bij de feest zelfs een dame bereid bereiding van geitenkaas. voorkomen". Daaruit zou Roosen moeten afleiden dat de gemeente naar geld zoekt om het gebouw grondig op te knap pen. Of dat haalbaar is, liet Zij develd in het midden. In ieder geval zal getracht wor den, de 11.000 gulden te verha len op het Ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cul tuur. Mogelijk heeft dit depar tement ook geld voor het opk nappen van de gehele kapel. Een delegatie van drie man toog onlangs naar het Woning- beheer en overlegde met een gelijk aantal atenaren over een face-lift van de Passage. Ook deze krachtmeting liep op niets uit. „We kregen te horen dat er geen plannen voor ons lagen. Het duurde daarna nog geruime tijd voordat we het verslag van deze vergadering ontvingen. Weer later kwamen er twee heren van de Technische Dienst en het Onderhoud. Wat er nu precies aan de hand was. Terwijl, als je naar buiten loopt, je je ongelukkig schrikt. Tien r

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1