IltrHr kort VANDAAG deze krant Vers van de groothandel Het Schapen, bijen en geiten trekken veel bekijks alja Geslaagd concert met buitenlandse koren "Sis» in P. Groeneveld en Zn. Alcantara blazer VAKANTIE-VOORDEEL AANBIEDING MOOI MEEGENOMEN Kwal^ei Stadsblad Benoeming J. A. Vlasveld KREUGER De herenmodezaak van Schiedam. Wat deed Patricia in Alcazar? Oud-strijder onderscheiden Hermes zit met kater Dubbel Blijdorp jubileum drukker Wittkampf bezocht Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-1 (van circa 1 miljoen exemplaren assorti Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA zacht en soepel, kreukvrij en makkelijk in onderhoud. Kijkt u hier en daar eens naar de prijzen en dan bij ons Nu slechts Broersvest 6 Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur Bij Bas v.d. Heijden Boemerang op Zweedse radio SCHIEDAM Er was sprake van een ware in vasie toen zaterdag in het Beatrixpark het jaar lijkse schapenscheren plaats vond, georganiseerd door de Hoofdafdeling plantsoenen van Gemeen tewerken. Slechts te schatten was het grote aan tal ouderen maar vooral jongeren onder wie op merkelijk veel kleuters. Per schaap verwerkte spinster Elly v.d. Water tussen de drie en vier kilo wol. Stuifmeel Doe het zelf Mens en dier, broederlijk verenigd in de kinderboerderij. Lijmpogingen Slordig extra v°ordelig lr»pp™ 1.2s 50 Ook de jeugd mocht de tondeuze ter hand nemen. 7 v rtt'P uit Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 V«rkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Wenf; AW*. 2 P£/Q XiPsvr SCHIEDAM Op zondaq 10 juli 1983 zal Dr. Paul Olson, een Amerikaanse evangelist uit Minneapolis, spreken in de Ha- venkerk aan de Lange Haven 70, 's middags om 3 uur. Paul Olson, een van de predi kers in onze tijd, bracht reeds menigten mensen het Evange lie van Jezus Christus. In de loop der jaren is hij ook in Ne derland een graag geziene gastspreker geworden, die een dynamische boodschap brengt voor jong en oud. Hij bereisde reeds vele landen om aldus zijn generatie bekend te maken met de Bijbel. De toegang tot deze samen komst is vrij. De V.O.S. werkgroep Schiedam start wederom een kursus en wel op dinsdag 13 september. V.O.S. betekent: Vrouwen oriënteren zich in de Samenle ving. In een V.O.S. kursus wordt gepraat over onderwer pen die te maken hebben met de vrouw in onze maatschappij. Deze onderwerpen worden door de kursisten zelf gekozen. Men leert er op deze manier over b.v. de gezondheidszorg, hoe de gemeenteraad werkt, of over alternatieve voeding. Een V.O.S. kursus duurt 12 we ken, hierna is een vervolg- kursus van 12 weken mogelijk. Plaats: Dienstencentrum de 4 Molens Plaats: Nieuwe Damlaan, tijd: dinsdagochtend van 9.15-11.15 uur. Kosten 25,Er is gratis kinderopvang aanwezig. Meer informatie: Len van Berkel, tel. 373244; Leida van Grootveld, tel. 264112. Bij de Bedrijfsgemeenschap Schiemond neemt op 8 juli Arie Verkaaik afséheid van zijn col lega's. De heer Verkaaik is sinds 1 oktober 1967 werkzaam bij de BSG. De hoofdwerkmees ter wordt op de achtste een af scheidsreceptie aangeboden die om drie uur begint. Iedereen is rond dat tijdstip welkom in de Vijgensteeg om de heer Ver kaaik, die met VUT gaat, de hand te drukken. De muziekvereniging St. Rad boud geeft op zondag 3 juli een koffieconcert op het Kerkplein tegenover de RK-kerk in Ket- hel. Op het programma staan vooral luchtige werken zoals muziek uit de film „Annie" en werken van Franz Suppé. Het concert begint om 12 uur. Voor lopig is dit St. Radbouds laatste optreden. Het korps gaat zich voorbereiden op een Kethelse feestweek in september. De bewonersvereniging voor Oud-Mathenesse en Het Witte Dorp organiseert voor de jeugd een opstelwedstrijd. Thema is de vakantietijd. De drie beste verhalen worden bekroond met een boekenbon. Deelnemers kunnen hun opstellen inzenden tot 1 september naar de wijk winkel in de Bulgaarsestraat. Het leukste verhaal wordt ge publiceerd in de wijkkrant. WOENSDAG 6 JULI 1983 - NR. 53 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Nieuwe Ware invasie op kinder boeig|er:ij Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 De kleine kudde die door behandeling niet bijster op schapenscheerder C. van prijs te stellen. Maar het Dijk van hun vachten werd moet nu eenmaal gebeuren, ontdaan bevatte het Friese ging trouwens bijzon ras met daar tussen ook het er sne Texelse schaap. Het gemiddelde gewicht per schaap aan wol ligt tussen de Het ontlokte bij de kleintjes drie en vier kilogram. Het spin- menig „ach-en wee geroep" nen van deze geschoonde wol als de schapen blijk gaven de demonstreerde Elly v.d. Water die docente is in dit oude am bacht. Er gebeurde die ochtend nog veel meer op en rond de kin derboerderij waar de levende have, met veel jonge aanwins ten, wat nerveus tussen de me nigte rondscharrelde. Bijenhouder Nick v.d. Drift was aanwezig met een volledig inge richte stand met alles wat een imker nodig heeft bij het win nen van honing en stuifmeel. Alle voorkomende types bijen korven stonden hier opgesteld plus een observatiekastje vol rondwriemelende bijen. De bij enstapel van Nick v.d. Drift be vat momenteel zo'n 150 volken. Geen hiervan is aangetast door de rondwarende virusziekte. Om deze ziekte buiten zijn kor ven en kasten te houden voert hij geen nieuw bloed aan door elders bijen te kopen. Zelf vormt hij regelmatig nieuwe volken om het bestand op peil te kunnen houden. Be langstelling voor dit alles, met voorlichting in woord en beeld, had deze bijen-koninq over igens genoeg. Deze belangstelling kreeg ook de stand over het maken van geitenkaas, een hobby van het echtpaar de Groot uit Nootdorp. Hier werd de jeugd betrokken bij het vervaardigen van deze OJC heeft het moeilijk allerbeste In de opruiming bij Alja koopt u de zoals bijvoorbeeld: Alcantara mantels, korte jasjes Ralph, Basler, Wilken zomermantels Fink, Kio, Elvi japonnen en pakjes Lucia. Mondi, Escada combinaties, pantalons, rokken, jumpers, vesten Marianne Paris blouses. Airconditioned 1010-26 74 16/' Donderdag koopavond De opruiming is van 14 Juli t/m 3 aug. Modehuls ^^^Telefoon Schiedam Broerstvest 109 w SCHIEDAM Het Konink lijk Schiedams Mannenkoor Orpheus heeft het genoegen gesmaakt een zeer succes volle uitvoering begeleid te hebben op vrijdagavond in Het Anker. Van de vier uitvoerende, bui tenlandse koren hadden er drie een prijs gewonnen op het Internationale korenfes tival in Den Haag. De belangstelling voor het op treden van de gastkoren was buitengewoon groot, en in de propvolle zaal van Het Anker hebben de toehoorders bijzon der genoten. Het concert werd opgenomen door de NOS om op een later tijdstip te worden uitgezonden via de radio. Voorafgaand aan het optreden van de koren was er een ont vangst met een broodmaaltijd voor de optredenden, te weten 215 personen, in de Margriethal. Eveneens aanwezig waren le den van de gemeenteraad van Schiedam. Deze dag vormde het besluit van een week vol koorzang; als deelnemers aan het internatio nale concours hadden drie van de vier gastkoren, waaronder het Hongaars Vrouwenkoor, een prijs behaald. Het slotconcert vond plaats op zaterdagavond in het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag, alwaar de hoog- stgekwalificeerde koren nog een staaltje van hun kunnen weggaven. SCHIEDAM De Stichting Open Jongeren Centrum Schiedam Noord, kortweg OJC, heeft het moeilijk. Het jaarverslag over 1982 bevat een opsomming van problemen d(£ voor een deel nog geen einde hebben genomen. En: als er in 1983 geen begin wordt gemaakt met de bouw van het lang beloofde centrum, raken de betrokkenen ernstig gede moraliseerd en zijn vijf jaren werk voor niets geweest. De „lichtpuntjes" uit het voor bije jaar schijnen niet op te we gen tegen de „downers" die de jongerenorganisatie in 1982 moest incasseren. De goedkeuring van het bouw- krediet en een gift van het co mité Zomerpostzegels werden weliswaar met open armen ont vangen, maar intern sudderden conflicten die het bestuur ver deelden en die de naam van de stichting geen goed deden. Doordat in oktober het OJC alle vertrouwen opzegde in Jaap van der Graaf, de jongerenwer ker in dienst bij de Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord, raakte niet alleen het OJC bestuur verdeeld, maar verslechterde ook de verhou ding met de SSSN. Sommige OJC-ers kwamen in een extra lastig parket omdat zij zowel van het SSSN-bestuur als van het OJC bestuur deel uit maken. Bekend is, tussen haak jes, dat het in de gelederen van de SSSN ook al geruime tijd geen koek en ei meer is. Al in oktober, zo blijkt uit het jaarverslag, was de relatie met Jaap van der Graaf inmid dels bij zijn werkgever ook uit de gratie, evenals de SSSN-op- bouwwerker Jos van der Lugt al zodanig verstoord dat lijm pogingen op niets uitliepen. Aanvankelijk wilde het com plete OJC niets meer met Van der Graaf te maken hebben, la ter herriepen drie medewerkers die mening. Wrijving was het gevolg. In diezelfde maand had het OJC niet langer de beschikking over een eigen werkruimte. Dit pand aan de Mozartlaan Van Beinumlaan kon vanwege de hoge stookkosten niet langer door de SSSN betaald worden. Medewerkers van de SSSN on truimden het gebouwtje, maar gingen daarbij zo slordig te werk dat veel materiaal zoe kraakte. Antwoord op het verzoek om in De Blauwe Brug een vertrek te huren zou het OJC volgens het jaarverslag tot op heden niet hebben ontvangen van de SSSN. Door het gemis aan zowel een werkruimte als een beroeps kracht, liepen de aktiviteiten van de stichting hard achteruit. Het werven van nieuwe vrij willigers bleek bovendien heel moeilijk. Uit het jaarverslag blijkt verder dat niet alle aktiviteiten die het OIG in 1982 organiseerde, even goed aansloegen. ma8ere (,F lJRljs ruimen n I '8 U H rSv/a Per Redelijk bezocht werden het horrorfestival in De Blauwe Brug en enkele theater- en filmvoorstellingen, maar aan het groots opgezette popfesti val „Freepop 1982" hield het OJC weer een nare smaak over: de financiële afhande ling bleek na afloop zo'n chaos dat dit leidde tot me ningsverschillen, waarin ook de SSSN werd betrokken. De Open Dag, bedoeld om het jonge publiek kennis te laten maken met het OJC, werd in oktober besloten met een vechtpartij. ft* Het Nieuwe geitenkaas en mochten de kin deren zelfs de wrongel proeven. Voor het bereiden van deze pit tige kaassoort zijn complete sets in de handel, zodat elke houder van geiten nu een kaasmaker voor eigen gebruik kan worden. De organisatie van dit natuur- feest kan terugzien op een ge slaagde presentatie tijdens welke de jeugd blijk gaf van een ware honger naar kennis voor alles wat er die dag aan ex tra's viel te zien en te beleven in de kinderboerderij. Per 1 juli is de heer J. A. Vlasveld (30 jaar) benoemd tot adjunct-directeur van Drukkerij Van der Drift b.v. Als dochteronderneming van Sijthoff Pers b.v., be staat de hoofdaktiviteit van Drukkerij Van der Drift b.v. uit het uitgeven van een 35-tal huis-aan-huisbla- den met een wekelijkse op lage van ca. 1 miljoen, on der de merknaam Rand stad-Edities, waarvan dit blad er één is. In zijn nieuwe funktie zal de heer Vlasveld, tot nu toe d irectie-assistent hoofd Stafafdeling van deze on derneming, verantwoorde lijk zijn voor de dagelijkse leiding van in het bijzonder Randstad-Edities. De heer Vlasveld zal ressor teren onder de heer Th. S. Bakker, directeur van Drukkerij Van der Drift b.v. en adjunct-directeur Sijthoff Pers b.v.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1