Succes met veel zweet verdiend Illllllllllllllllllllll Nu bij Groeneveld: "brilliant facet" Houdt Groeneveld voor ogen ■lllllllIIIIIIIIIHIIIIIIII Onderscheidene I promoveert naar goud Dubbel jubileum bij tuincentrum Wittkampf Miljoenenorder voor Slavenburg's Bouwbedrijven ORANJE „Awards" voor best geklede prominenten schiedarrï Politienieuws Nieuwland zit tijdelijk zonder elektriciteit Gebit stuk? J. VERINGMEIER Boemerang op Zweedse radio Zeer elegante glasbollen met hoog- gepolijste facetranden geven een nieuwe dimensie aan brilmode. Ook geschikt voor hogere glassterkten! Schiedam, Hoogstraat 73 >&--M. SCHIEDAM Onder voortdurend applaus van zo'n 60.000 toe schouwers nam de Jeugd Rijnmondband afgelopen zondag deel aan de optocht tijdens de jaarlijkse stadsfees ten in het Franse Ca lais. Opmarcherende 1 zweepslag. Jeugdrijnmondband: muzikale iiiiiiiiiiiiViiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Doorbraak HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 6 JULI 1983 PAGINA 3 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur J eugdr i jn mondband schittert in Calais IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De uitnodiging om deel te nemen aan dit evenement had de jeugdband te danken aan de presentatie van het korps in het eveneens Franse plaatsje Wattrelos, in 1982. Aan de optocht in Calais werd meegewerkt door circa 15 inter nationale muziekgezelschap pen, waaronder „The Band of H.M. Royal Marines" uit Groot Brittanië. Vooral de aanwezig heid van deze fantastische band, maar niet in de laatste plaats de eenheid binnen de Jeugd Rijnmondband, zweepte de muzikale prestaties op naar een hoog niveau. Voorzitter Jan Poot en bandlei der Cees den Dunnen ondersch rijven dit en vullen verder aan: „Alleen al het feit dat we van daag op één man na kompleet waren èn dat de meeste leerlin gen waren meegekomen bewij zen de sfeer en de wil, iets goed op de mat te leggen". In het warme zonnetje werd niet alleen gemarcheerd, maar waar mogelijk werd ook een show gebracht. Het muzikale gedeelte van de dag werd beslo ten met een showoptreden voor 15.000 belangstellenden. Hier oogstte de Jeugd Rijn mondband, nota bene het enige jeugdkorps bijzonder veel suc ces getuige de enthousiaste reakties van het publiek. Het heeft de fanatieke jeugdrijn- mondbanders veel zweetdrup pels gekost en aan het eind van de dag sloeg bij de meesten van hen de vermoeidheid dan ook toe. Dat er nog wel degelijk le ven in de brouwerij zat bleek evenwel op de thuisreis die in jubelstemming verliep. De Jeugdrijnmondband be schouwt dit uitstapje naar Calais als een onvergetelijk hoogtepunt uit het 45-jarig be staan. SCHIEDAM De Schie- damse omroepplannen heb ben zelfs in het verre Zwe den belangstelling gewekt. In september zal op de Zweedse Nationale Radio een interview te beluisteren zijn met Matthijs Rorije, de woordvoerder van Stichting Schiedamse Lokale Omroep Boemerang. Rorije zet in deze uitzending uiteen hoever Boemerang in de praktijk al is gevorderd met het op poten zetten van een plaatselijk radiostation. Tevens komt aan de orde waarom Boemerang enkele ja ren geleden zich van haar pira ten-imago ontdeed en werd om gedoopt tot een stichting, die streeft naar het verkrijgen van een legale zendmachtiging. Volgens Rorije komen deze za ken aan de orde in een pro gramma dat veel lijkt op Neder landse radiorubrieken als „Luchtruim" en „De Grote Verwarring". Deze program ma's zijn geheel gewijd aan nieuwe ontwikkelingen in me dia-land. Boemerang heeft aan deze uitzendingen al meermaals meegewerkt. De belangstelling van de Zwe den valt voor een deel te ver klaren uit het feit dat men in Scandinavië het verschijnsel ra dio-piraat niet kent. Afgezien daarvan volgen de Zweden de gebeurtenissen in het Neder landse omroepbestel op de voet: nog onlangs werd een pro gramma verzorgd over de Me dianota van de Nederlandse re gering. In het programma waarin Matt hijs Rorije aan het woord komt is ook tijd gereserveerd voor een vraaggesprek met ver tegenwoordigers van de Haagse piraat Radio Centraal. Deze il legale omroep is al ongeveer tien jaar in de lucht. Reeds 17 jaar uw vertrouwd adres voor aJle tuinmeubelen Alleen topmerken van onverwoestbare kwaliteit staan bij ons in de showroom (200 m2) van 8.30-17.30 uur Donderdag tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00-16.00 uur Botarstraat 8-10 (achter da Hema) telefoon 267215 SCHIEDAM Hoewel deze met hekken was afgezet, heb ben maandagnacht twee auto mobilisten gebruik gemaakt van een rijbaan in de Benelux- tunnel. Deze tunnelbuis was ge sloten wegens schoonmaak- werkzaamheden. De versper ring werd aan stukken gereden. Eén bestuurder werd later die nacht aangehouden door de Rotterdamse politie. De man bleek alkohol te hebben ge bruikt. Bij een inbraak in een woonhuis aan de Tuinlaan is voor een on bekend bedrag aan fotoappara tuur, buitenlandse valuta en sie raden gestolen. De dief be diende zich van een valse sleu tel. Via de achterdeur kwam een onbekende de woning van een 50-jarige Schiedammer in de Ampèrestraat binnen, 's Mans postzegel- en muntenverzame ling werd ontvreemd. De col lecties hadden samen een waarde van rond de 20.000 gul den. Een mobilofoon waarde 3000 gulden is gestolen uit een auto van de Dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond. De auto stond geparkeerd in de garage van de DCMR aan de 's Grave- landseweg. Ook andere voertui gen van het DCMR-wagenpark liepen schade op. OpttebtHkk f De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde. iOIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Willi"""""""""""""""""!""""""""""""""""""""""""""""" SCHIEDAM Loko-burge- meester Reinier Scheeres heeft woensdagavond bij de Nederlandse Bond van Oud strijders en Dragers van het Mobilisatiekriuis een Ko ninklijke Onderscheiding uitgereikt. Vergeven werd de gouden me daille behorende bij de Orde van Oranje Nassau, aan Hen drik Diederik Bakkes. Deze werd onderscheiden voor zijn 25-jarig penningmeesterschap van de Bond. Deze landelijke bestuursfunktie vulde Bakkes aan met het se cretariaat van de afdeling Schiedam, een stad waar hij verder bekendheid geniet we gens zijn dienstverband bij De Kuyper en Zonen, het lidmaat schap van zangvereniging „Sursum Corda" en zijn verbin tenis met het Oranjecomité. De versierselen werden de heer Bakkes opgespeld in het lokaal waar de oud-strijders regelma tig bijeenkomen: zaal Wilgen burg achter de Singelkerk. De onderscheiding betekende overigens een niet onaanzien lijke promotie voor de heer Bakkes. In 1972 werd hij al be giftigd met de zilveren medaille die behoort bij de Orde van Oranje Nassau. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.Viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii""""""""" li"""""""""""""""""""""""""""""!,mrJII"""""""""""""""""""""""""" Kapper in de showwereld Wie er ook was: Patricia Paay. SCHIEDAM Al een reeks van jaren is het tuincentrum A. Wittkampf in de Schiedamse binnenstad aan de Warande een botanische oase, een plekje nog lang niet door iedereen ontdekt, met uitzondering van de klan tenkring die de ontwikkeling op de voet heeft kunnen vol gen. Aan het einde van deze week is het 40 jaar geleden dat de heer A. Wittkampf zich aan de Wa rande 127 vestigde als bevoegd tuinarchitect. De tuinruimte waarover hij beschikte was be doeld als opslagplaats voor ma terialen en andere benodigdhe den. Van hieruit trok het perso neel er op uit voor het aanleg gen van tuinen, door de archi- tekt Wittkampf ontworpen. In feite was het dus een hove niersbedrijf waaraan tien jaar later een tuincentrum werd ge koppeld. Met beide kreeg de heer Witt kampf grote bekendheid die niet beperkt bleef tot Schiedam alleen. Wat hij wist te ontwer pen aan kleine tuinobjekten was doorgaans aangepast aan de gezinnen van de opdrachtge vers. Tuinen voor ouderen of voor gezinnen met kinderen maak ten voor de heer Wittkampf een wezenlijk verschil. Ook de samenstelling van groen voor grote tuinobjekten werden door de heer Wittkampf intens doordacht. Op de vroegere R.K. Bewaarplaats zijn bijvoorbeeld boomsoorten aan te treffen die de mens herinneren aan zijn vergankelijkheid. Het nieuwe leven symboli seerde hij bij de aanleg van een waterpartij achter een nieuwe doopkapel van de Willibrodus- kerfe in Rotterdam. Het doop water vloeide als het ware over in de vijver met als filosofie, dat de aanplanting rond de vijver levenskracht kreeg zoals het boorlingetje genade ontving middels de doop. Alvorens in bezit te komen van SCHIEDAM De dames- en herenkapper Henk Kors ten, met drie vestigingen in Schiedam en binnenkort één in Nieuwerkerk, mag zich sinds kort rekenen tot inti mus van de prominenten. SCHIEDAM Op maandag 11 juli zal tussen ca. 10.00 uur s morgens en ca. 12.00 uur 's middags de electriciteitstoe- voer in een aantal straten van Nieuwland onderbroken wor den. Dit aldus de Nutsbedrijven, in verband met het verwijderen van een laagspanningskast aan de Dr. Wibautstraat/P. J. Troelstralaan. Deze 1.80 m. hoge en sinds 1954 geplaatste kast wordt uit oogpunt van voorzorg verwijderd. Via deze kast zou het mogelijk zijn de luifel van het winkelcentrum Nieuwland te betreden. De laagspanningskast die het knooppunt vormt van de elec- triciteitstoevoer voor de Prof. Aalberselaan, P. J. Troelstra laan, Dr. Wibautplein, gedeelte Goeman Borgesiuslaan en Dr. Wibautstraat, wordt gevoed va nuit twee van de 203 transfor matorhuisjes die Schiedam kent. Het laagspanningsnet in het be treffende gedeelte van Nieuw land wordt dusdanig aangepast dat (her)plaatsing van een laagspanningskast niet meer noodzakelijk is. Al kan het nog even aanlopen tot zijn hoofd levensgroot verschijnt om het omslag van „Story" of „Privé" waar zijn ambities trouwens niet naar uitgaan het uitstapje dat deze succesvolle hairsty list vorige week maakte naar een dure discotheek in Put- tershoek, geeft goede hoop voor de toekomst. Korsten sluit zeker niet uit, ooit nog eens het kapsel van Lee To wers of Patricia Paay te mogen vormgeven. Op verzoek van een Rotter damse modeontwerper woonde Henk Korsten onlangs „de Nacht van de Prominenten" bij, een exclusief en bruisend feest voor de jet set dat werd opge luisterd met een optreden van Doris D. and the Pins, gevolgd door een wervelende mode show. Kaartjes voor deze party kostten 150 gulden per stuk, zo dat lang niet iedereen die avond in de Puttershoek discotheek Alcazar te vinden was. De bijdrage van Henk Kors ten bestond uit het tot in de puntjes verzorgen van 15 mannequin-kapsels. Zijn cou pes oogstten soms evenveel bewondering als de gedurfde creaties van couturieres als zijn architektendiploma, liep de heer Wittkampf stage bij de ge meentelijke plantsoenendienst onder architekt Geurdes. De band hiermee zou een blijvende worden. Veel personeel kreeg in het hoveniersbedrijf een der mate goede opleiding, dat het later overging naar de dienst plantsoenen. Ook heeft de heer Wittkampf voor de gemeente de nodige opdrachten uitge voerd. In de eerder genoemde oase houdt het echtpaar Wittkampf vrijdag 8 en zaterdag 9 juli een open huis voor klantenkring en zakenrelaties met gelegenheid tot complimenteren met het dubbele jubileum: 40 jaar Tui narchitect en Hoveniersbedrijf, en 30 jaar een met succes ge voerd tuincentrum; beide dagen van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM Esso Neder land BV heeft aan Slaven burg's Bouwbedrijven BV in Schiedam een belangrijke bouwopdracht gegund. Deze opdracht omvat een viertal (civiele) projekten op de Esso Raffinaderij in Rotterdam. In totaal is met de opdracht een bedrag van ca. 15 mil joen gulden gemoeid. Tot ae opdracht behoren: de bouw van een nieuwe vleugel van vier verdiepingen aan het bestaande administratiege bouw, de bouw van een nieuw was- en kleedgebouw voor het personeel in ploegendienst, re novatie en aanpassing van het bestaande administratiegbouw en uitbreiding van het be drijfsrestaurant en een ver dubbeling van de materiaal opslagruimte tot ca. 5000 m2 vloeroppervlakte. Bovengenoemde projekten staan onder architectuur van het architectenburo Ir. Harry Nefkens te Rotterdam en zul len in de loop van 1984 wor den opgeleverd. de excentrieke Fong Leng, vertelt de kapper trots. Voor Henk Korsten betekende deze uitnodiging een definitieve doorbraak naar de artistieke re gionen. Daarvoor deed hij erva ring op met haarshows op Schiedamse scholen, in plaatse lijke disco's en tijdens een mode-evenement in wijkge- bouw De Blauwe Brug. De „Prominentennacht" was uiteraard wat sprekender van opzet. Wie er allemaal hun op wachting kwamen maken: Rob de Nijs, Vanessa, Patricia Paay, Ed Nijpels, Tineke Verburg, Lee Towers... en nog vele an dere bekende Nederlanders, die meedongen naar één van de „Awards" voor de best geklede, best gekapte en meest ver zorgde man of vrouw. Deze naar Amerikaans voor beeld ingestelde wedstrijd be leefde in Puttershoek zijn première. Volgens Henk Kors ten komt er in 1984 zeker een vervolg op, want dit sportieve idee is wel degelijk aangeslagen bij de zangers, politici, tv-om- roepsters, filmsterren en andere regelmatig in de schijnwerpers verkerende showpeople. Of de tweede editie een kansje maakt op Schiedamse bodem te worden afgewikkeld, weet Henk Korsten niet. In ieder ge val hoopt hij dan weer van de partij te mogen zijn. Misschien wel als „hofkapper" van de Ne derlandse showbizz.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3