Honkballers prima in vorm GOUDSE KAASCENTRALE oefenende fietscro^sers Darttoernooi groot succes Wielerbaan mogelijk geschikt voor WF past tanker aan Tropisch Nederland 500 gram kaas Roomboter TBS OOK King Size pinda's Gebit stuk? J. VERINGMEIER Bij aankoop van een pakje voor ZlVV Brie van de mat 100 gram van 1.90 voor 1 «60 Sprödker Crackers per rol van 2.25 voor 1 250 gram A* van 2.75 voor AbOw 500 gram 4% Q J» voor Ol VW Geldig t/m 27 juli Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN Collectief ^Gezellig SCHIEDAM N De honkballers van Schie dam zijn er in geslaagd naaste concurrent Blue Birds tweemaal af te troeven. Zaterdag werd de uitwedstrijd met 0-11 gewonnen, terwijl zon dag de Delftenaren met een 10-0 nederlaag naar huis werden gestuurd. Struikelblok IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIJKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Tropische temperaturen in Nederland. Dat betekent massaal uit de kleren, massaal het water in. Op de stranden, bij de plassen en meren, bij de zwembaden mannetje aan mannetje liggen. In het water is er nog net een staanplaatsje. Uitkijken, datje niet wordt over varen door surfers en rubber bootjes. Toch: „He wat lekker!". Nederlands bloot, dat in jaren geen zon heeft gezien, krijgt het zwaar te verduren. Roodverbrande lijven, waar geen after-sunnetje meer op helpt. Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM De Griekse tanker Fantasy L. (43.000 dwt) ondergaat momenteel aan de wer. van Wilton-Fije- noord in Schiedam werk zaamheden ter aanpassing aan de IMO-regels (Interna tional Maritime Organisa tion: vrml. IMCO). De werf deed met gelijksoortig werk al diverse malen ervaring op. Er wordt onder andere een in- ert-gas installatie aangebracht, geleverd door de eigenaren. Daartoe dient plaatsing te ge schieden van een zogeheten scrubber en daarna aansluiting op de ladingtanks. Met een dergelijk systeem wordt een niet-explosief gas met de lading in de tanks ge bracht. De gassen kunnen tij- Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur dens het olictransport niet onts nappen, zodat het explosiege vaar wordt uitgebannen. Behalve de inert-gas plant krijgt het schip tevens een Crude Oil Washing systeem in overeenstemming met de IMO- voorschriften. Deze eis betreft de MARPOL (Marine Pollu- tion)-voorschriften van de IMO-regels ter bescherming van het milieu. Met deze met hode gebruikt men tijdens het lossen onder druk een deel van de eigen (olie)-lading om de tanks schoon te maken. Ook be tekent zulks terugdringing van het explosiegevaar. De aanpassingen vragen om wijziging van het bestaande bal- last-systeem, terwijl ten be hoeve van de controle op het ballast-water een „oil content monitoring system" wordt geïnstalleerd, eveneens in over eenstemming met de IMO-ei- sen. Na deze werkzaamheden moe ten nog diverse reparatiewerk zaamheden in dok worden uit gevoerd, waaronder ook het verven van de huid. Wilton- Fijenoord kön deze opdracht verwerven door het feit al ver scheidene schepen in het verle den op deze manier te hebben aangepast aan de IMO-regels. Het karwei betekent vooral voor de Afdeling Pijpfitters/- Reparatie een aanzienlijke hoe veelheid werk. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Lest in de nieuwste Opel Kadett Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Tel. 264174 b.g.g. 375516 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 13 JULI 1983 PAGINA 17 Titel kan Schiedam niet meer ontgaan Het gaat Van der Have te ver om de successen alleen aan Henk Meijer toe te schrijven: „Hij is natuurlijk een prima all- rounder, maar ik zie dit succes vooral collectief. We vormen een echte vriendenploeg. De wil om kampioen te worden was bij iedereen aan het begin van dit seizoen aanwezig en men accepteert fouten van el kaar. Kortom, honkbal leeft weer bij Schiedam". Zaterdag in de uitwedstrijd zorgde Wout van der Have voor een taktische verrassing. Niet Henk Meijer verscheen op de plaat, maar tweede werper Fred Reymer. „Kijk, De Blue Birds hadden zich helemaal op Henk Meijer ingesteld en dan is het wel eens leuk om hem juist achter de hand te houden. Reymer voldeed prima en kreeg slechts vier honkslagen tegen, terwijl Henk Meijer als slagman maar liefst vijf honkslagen liet noteren". Ook zondag wist Blue Birds geen punt te scoren, terwijl Schiedam er dit keer tien reali seerde. Op een niet mistevers- tane wijze heeft Schiedam dus duidelijk gemaakt wie er de sterkste in de afdeling is. Van der Have: „Ondanks het voor honkbal veel te warme weer hebben de jongens een uitstekende inzet getoond. Iedereen was bijzonder goed ge motiveerd, maar er werd dan ook al weken naar dit alles be slissende weekeinde toegeleefd. Na zondag ben ik ervan over tuigd dat we ongeslagen kam pioen worden. Het kan gewoon niet meer fout". De van honkbal bezeten coach is voor zijn twaalfde jaar als zo danig betrokken bij Schiedam. Weliswaar met onderbrekingen (ondermeer twee jaar Vlaardin- gen-Holy), maar je kunt hem toch een Schiedam-lid in hart en nieren noemen, aangezien hij al vanaf zijn twaalfde jaar lid is. „Ik vond het bij Holy even ge zellig als bij Schiedam, maar Schiedam trekt mij natuurlijk meer dan welke andere vereni ging dan ook. Daarom is het erg leuk dat we volgend jaar weer een onvervalste derby tegen el kaar kunnen spelen. Dat trekt altijd veel publiek en dat is goed voor het honkbal". Afgelopen zondag waren ruim 500 toeschouwers getuige van de grote overwinning van Schiedam. Jan Stijl liep- tot grote vreugde van hen al sprin tend een home-run, aangezien zijn bal net het veld niet verliet. In de vijfde innings werd Je roen de Rouw (bevangen door de warmte) vervangen door de 16-jarige Addy Brink man, die foutloos zijn werk deed. Ook qua jeugd heeft Schiedam dus niets te klagen. SCHIEDAM Het voor de eerste keer gehouden Open Randstad Toernooi is een groot succes geworden. In totaal 87 darters (of pijltjes- gooiers) waren aktief in The Dutch Inn aan de Singel in Schiedam. De organisatie van het hele gebeuren was in handen van John van Dijk (van Dartpub Rotter dam) en Richard Strauss (The Dutch Inn). Met ligt in de bedoeling om het toernooi als een jaarlijks terugkerend evenement op de Dartkalender te laten zetten. Strauss: „Het aantal inschrij vingen is ons vanwege het warme weer bijzonder meege vallen. Dat is toch een teken dat een dergelijk initiatief in deze regio aanslaat. We zijn dan ook vast van plan om er een traditioneel toernooi van te maken". ■De twee organisatoren kunnen terugzien op een uitermate gladjes verlopen toernooi, dat zonder één wanklank verspeeld werd. „Pure propaganda voor de dartsport", stelt Strauss. „Alles is in een gezellige sfeer verlo pen en dat is natuurlijk ook een belangrijke bijkomstigheid". Onder de deelnemers bevonden zich enkele nationale en inter nationale toppers. Zij allen wa ren afgekomen op de eerste prijs, die een twee persoonsreis naar Londen en tweehonderd vijftig gulden opleverde, naast natuurlijk een grote beker. Tot ieders verbazing werd de jeugdige Peter Kessel uit Den Haag eerste. Tweede werd Mike Sandford uit Engeland, terwijl de als favoriet gestarte Colin Rice (driemaal winnaar van de Open Duitse kampioenschap pen) derde werd. „Mede door die verrassende nummer één was het een inte ressant toernooi", benadrukt Strauss nogmaals. In september organiseren we Het Open Kop- peltoernooi. De prijzen zijn waarschijnlijk hetzelfde als af gelopen zondag. Het zal dus wel druk worden". Parallelweg achter het NS sta tion. Speciaal ten gerieve van de fietsende waaghalzen heeft de gemeente daar wat hobbels en heuveltjes laten aanbrengen, wat, zoals iedere rechtgeaarde fietscrosser weet, onontbeerlijk is voor een enerverend ritje. Maar het blijft behelpen. Toch geeft de wethouder voor jeugdzaken, Luub Hafkamp, de moed niet op. Als de gemeente overeenstemming kan bereiken De Fantasy L, bij Wilton in dok. ilillllllllliliiiiiillllllilliiiiiiiillllllllllllllllilill Pitcher Henk Meijer in aktie. Na dertien wedstrijden is de ploeg van coach Wout van der Have nog steeds ongesla gen en de voorsprong op Blue Birds is nu tot acht punten uitgebreid. Het moet wel heel raar lopen, wil men nu nog geen kampioen wor den van de districtsafdeling. Eerste pitcher Henk Meijer is voor een groot gedeelte ver antwoordelijk voor de suc cessen van Schiedam. Hij kwam dit jaar over van Sparta en bleek een prima versterking te zijn. Wout van der Have: „Hij heeft het bij ons prima naar z'n zin. Ook volgend seizoen kunnen we gelukkig weer op hem reke nen. Bij Sparta was hij het ple zier in het honkbal kwijt ge raakt, omdat hij slechts speelde wanneer hij mocht pitchen. Bij ons speelt hij echter constant en dat bevalt hom p-'ma". Grote concentratie bij de darters. SCHIEDAM Hoewel het fietscrossen aan populariteit blijft winnen, ziet de ge meente Schiedam voorlopig geen kans, een min of meer officiële fietscrossbaan aan te leggen. De jeugd die zo'n stoer karretje bezit en daarmee wat wil oefe nen, moet zich voorlopig maar tevreden stellen met het provi sorische crossterreintje aan de Fietscrossen is erg populair, maar geld om een echte oe- fenbaan aan te leggen heeft de gemeente niet. Zelfwerk zaamheid is de boodschap die wethouder Luub Hafkamp heeft voor de drie Schiedamse wielerorganisaties. met de drie üehiedamse organi saties die het fietsen in de ruimste zin des woord beoefe nen en stimuleren, kan wellicht 'het binnenste gedeelte van de wielerbaan in sportpark Harga voor de crossers geschikt wor den gemaakt. Deze wielerbaan, die overigens al jaren niet meer wordt ge bruikt, is daarvoor volgens Haf kamp de meest geschikte plaats. En de wielerorganisaties zijn de aangewezen partners om toe zicht uit te oefenen en de crossers ter zijde te staan, vindt de wethouder. iiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Geld om een echte crossbaan aan te leggen heeft de gemeente nauwelijks. Daarom wil Haf kamp een beroep doen op de „zelfwerkzaamheid" van de wielerorganisaties. Maar de hamvraag blijft, aldus de be windsman, „wie bereid is dat allemaal op zijn nek te nemen". Voordat dit overleg van start kan gaan moet de gemeente nóg een struikelblok uit de weg rui men. Het binnenterrein van de wielerbaan wordt thans name lijk gebruikt door een voet balvereniging. Komt er een crossbaan, dan moeten eerst deze sporters over een ander veld kunnen be schikken. En sportvelden heeft de gemeente ook niet in voor raad. liggen. Hafkamp zei dit maandag tij dens de persconferentie waar het Jeugdland-programma voor 1983 werd gepresenteerd. Fiets crossen is een jaarlijks weerke rend onderdeel van Jeugdland Jeugdlandbaas Joop van Broek hoven heeft bij de wethouder al meermaals gepleit voor een permanent oefenterrein voor fietscrossers. Jan Stijl wordt na zijn home-run enthousiast door publiek en medespelers toegejuicht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 17