In 't kort „Tramfestiade" op 24 september «GS* KW^ge" qdja Vers van de groothandel Stadsblad P. Groeneveld en Zn. Honkballers prima in vorm Jeugdland klaar voor de start Connie Egqink gaat theaters leiden Randstad-Edities, een combinatiè van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam Wilton past tanker aan Sparen met de energiekalender Opsterlandse oplossing voor lage inkomens Wielerbaan straks crossbaan? J. D. Van Velsen kan terugzien op een lange loopbaan in het onderwijs. Bloemen T.V. Wij helpen direktü! RADIO ABA SCHIEDAM In de anders zo rustige dorpskom van het oude Kethel was het vrijdagochtend vo lop lawijt. Het tumult concentreerde zich tussen Dorpsstraat en Vlaardingerweg. Met een open landauer werd de heer J. D. van Velsen van het Geleidelijk meesterhuis afgehaald, omringd door leerlingen van de Prinses Julianaschool. Het gebouw was uitgerust met feestbogen en een passagier werd begeleid door tromgeroffel. Opvolger Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broers vest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 WOENSDAG 13 JULI 1983 - NR. 55 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Nieuwe ':x7:: assortii Kreeg het echtpaar Van Velsen in „De Rank" al de nodige ge schenken in ontvangst te ne men, dit werd vrijdag nog eens dunnetjes overgedaan. De leer lingen boden een fraai schilder werk aan en nog een bedrag, te besteden aan bloemen voor de tuin van meesters nieuwe „home". Daarnaast waren er de nodige bloemstukken op deze dag die voor de leerlingen een kermis op het schoolplein inhield, met allerlei aktiviteiten waarmee prijzen waren te verdienen. Traktaties waren er op deze warme vrijdag genoeg van pan nekoeken tot ijsjes en koele fris drank. De Kethelse gemeen schap pakte weer eens uit op traditionele wijze wat het echt paar Van Velsen als bijzondere herinnering aan Kethel zal meenemen. Een leuke geste was dat hier bij ook een boekwerk behoort waarin alle leerlingen hun zegje hadden gedaan over hun meester Van Velsen. SCHIEDAM Met een spetterend feest, dat voorlopig „Tramfestiade" heet, willen de winkeliers van de Broers- vest op 24 september het nieuwe tracé van lijn 1 inwijden. Grootste attraktie van dit welkomstfeest moet het optreden worden van „Stars 45", de succesvolle zanggroep van de ge- zusjes Paay. Volgens het draaiboek zullen deze sterren playbackend over de Broersvest heen en weer rij den. Dit „optreden" wordt ver zorgd vanaf een trambalkon. Voor de muziek zorgen luids prekers die langs de winkelpro menade zijn opgehangen. Veel middenstanders zijn over dit plan zo razend enthousiast, dat een ander onderdeel van de tramfestiade er voor moest wij ken. Dit onderdeel was een zoge naamde „Ontbijtshow" in de Passage, waar tot 11 uur 's mor gens lange tafels, rijkelijk voor zien van spijs en drank, zouden worden opgesteld. Iedere voor bijganger had daar gratis kun nen aanschuiven. Die pret wordt nu bewaard voor een volgend evenement. Het budget liet niet toe dat er zowel ontbeten werd, als geno ten van de „Stars-45" -de zang groep eiste namelijk een hono rarium van viifduizend eulden Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw vorlichting Daarbij bedacht de organisatie dat het in de derde week van september wellicht niet zulk mooi weer zal zijn als thans, en dat het ontbijten daardoor wel eens een koude aangelegenheid kon worden. Het huwelijk tussen de tram en de Broersvest wordt verder in gezegend door een drumband en een wandelend dixieland or kest. Het publiek zal die dag ook gratis mogen meespelen met het rad van avontuur. Voor de jeugd wordt een lucht kussen opgesteld en voor de wat meer op show belusten komt het Camel Safari team met hun stoere rallyauto's. De „Tramfestiade" vindt plaats twee weken na de offici'Te in gebruikneming van de nieuwe tramverbinding. Wethouder Crhis Zijdeveld zal op 12 sep tember de verlengde lijn 1 wel kom heten. Het Nieuwe Op donderdag 14 juli is er bij Lentefeest aan de Broersvest weer een bingo-avond. De zaal gaat om zeven uur open. Om acht uur gaan de balletjes rol len. Lentefeest is te vinden aan de Broersvest 101, en iedereen is welkom. De tolk, die tot dusverre alle dinsdagen aanwezig was op het Buro voor Rechtshulp aan de Hoogstraat 198, is vanaf 1 au gustus op de donderdagavond, tijdens het spreekuur, bereik baar. De spreekuurtijden van Buro Rechtshulp blijven ongewijzigd te weten: maandag en dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur, donder dag van 17.00 tot 19.00 uur (Turkse tolk aanwezig). Kethel loopt uit voor scheidend schoolhoofd SCHIEDAM Van 7 juli tot 8 augustus wordt in de Schieland galerie (ingang ziekenhuis Stadhouderslaan) werk geëxpo seerd van Petra van den Boog aard, Jos Andrea en Hanna Geertsema. Te zien zijn teke ningen, keramische voorwer pen en kunstwerken van ge mengde techniek. Galerie Schieland is dagelijks gratis te bezichtigen. In verband met de vakantie-pe riode zal het spreekuur op de wijkpost Schiedam-Zuid van de Stichting Raad voor het Bejaar- denwerk, gevestigd aan de Groenelaan 31, voorlopig ko men te vervallen. In de periode van 18 juli tot en met 26 augustus 1983 is er op de dinsdagmorgen geen spreekuur. Dit betekent niet dat er gedu rende deze weken niemand aanwezig is op de wijkpost. Als u ergens mee zit kunt u even bellen en als het nodig is een afspraak maken; het tele foonnummer is 735764. Als u geen gehoor krijgt kunt u ook kontakt opnemen met het dienstencentrum De 4 Molens, tel. 705500. Buurthuis De Put in Oud-Mat- henesse organiseert ook dit jaar weer een zomerkamp voor de jeugd. De bestemming is Hoen- derloo (op de Veluwe) en de data zijn: van 6 tot 13 augustus. Alle kinderen tussen de 6 en 14 jaar kunnen mee, tegen betaling van 110 gulden. Inlichtingen bij het buurthuis aan de Pinkstraat 10, telefoon 155523. SCHIEDAM In de maanden augustus en september wordt een begin gemaakt met een as faltering en herstructurering van de Rotterdamsedijk, tussen Koemarkt en het kruispunt Nieuw Mathenesserstraat. Dit in aansluiting op de werkzaam heden voor de aanleg van een trambaan op de Koemarkt waarbij ook het gedeelte Rotter damsedijk tot aan de Singel is betrokken. In het kader van de asfalte- ringswerkzaamheden zullen ook de zijbermen en parkeer- kommeri worden herbestraat. Het ligt in de bedoeling de rij baanbreedte van 2 (rij)stroken van 3 meter te brengen naar 1 (rij)strook van 4.50 a 5.00 meter breedte. Hierdoor zal de middenberm waarop thans de trambaan is gelegen met 2x ca 1.50 meter worden verbreed. Deze stroken zullen over een breedte van 1 meter van een klinkerverharding worden voorzien en het niveauverschil van de trottoirband zal gering zijn. Dit om bij een eventuele nood zaak te kunnen passeren. Er wordt nog bezien of het moge- Het zou diens laatste gang worden als hoofd van deze school, waar hij in 1951 zijn intrede deed, als klassele raar, om acht jaar later als hoofd te worden benoemd. baan begon in 1943 in de ge meente Rhoon. Als zodanig was hij werkzaam in Kra- lingseveer en ook Molenaars graaf alvorens in Kethel te recht te komen. SCHIEDAM Connie Eggink is aangesteld als de nieuwe di rectrice van zowel het Passage Theater als zoldertheater De Teerstoof. Dit heeft het bestuur van de Stichting Passage Thea ter deze week besloten. Volgens Herman Posthoorn, voorzitter van deze stichting, heeft het bestuur van de Teers toof tegen deze benoeming geen bezwaren. Connie Eggink is al geruime tijd belast met de leiding van het Passage Theater. Feitelijk werd de direktievoering haar taak toen Ruud Pillard twee jaar geleden zijn funktie als di- rekteur neerlegde. Sindsdien hield Connie Eggink zich bezig met zowel de pro grammering van het Passage Theater als van De Teerstoof. Dit laatste theater had al meer maals aangedrongen op een di- rekteur in vaste dienst, omdat het bestuur volledig uit vrijwil ligers bestaat. De vernieuwingen in het on derwijs zijn aan deze school niet voorbij gegaan. Hierover zegt de heer Van Velsen: „Bij ons heeft het oude nog altijd waarde. De christelijke gronds lag blijft gehandhaafd. Bij het toepassen van veranderingen gebeurt dat langs de weg der geleidelijkheid. Een welbe wuste keuze maakt de vereni ging. Niet alles over boord gooien en weten waar we bij het invoeren van veranderingen op uit komen, is nog altijd de principiële grondgedachte op deze school." Van de leerlingen gaan er dit jaar 26 jongens en meisjes over naar het voortgezet onderwijs. De toekomst ziet er gunstig uit voor wat betreft het aantal nieuwe leerlingen in het ko mende schooljaar. „De kleuter school levert hiervoor ook een aardige onderbouw, aldus het scheidende schoolhoofd. In gebouw „De Rank" nam hij al eerder afscheid van het be stuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs die in 1984 het 60-jarig bestaan gaat herdenken. Namen als Dr. Sauwer en Dr. v.d. Kuy prijken op de ere-lijst van voorzitters die de V.C.O. in een reeks van jaren heeft ge kend. Het oorspronkelijke schoolgebouw voor openbaar onderwijs (100 jaar oud) heeft inmiddels plaats gemaakt voor de bouw van de kleuterschool „Windekind". De Koningin Julianaschool werd ingericht in een aangren zende bebouwing. Dit leerjaar volgden 112 leerlingen hier la ger onderwijs. De kleuterschool telde 47 jongens en meisjes, een soort onderbouw voor de lagere school, met nog eens vier leer krachten. Tijdens het officiële afscheid werd de opvolger van de heer van Velsen voorgesteld; de nog jeugdige heer J. v.d. Vlies uit Vlaardingen. Het was naar zijn eigen zeggen een emotionele dag voor de Utrechtenaar Van Velsen die de beste herinneringen mee neemt naar zijn nieuwe woon plaats Rozenburg aan zijn lang durig verblijf in de leefgemeen schap Kethel. Niet alleen on derhield hij contacten met de ouders van leerlingen, ook met collega's, schoolhoofden stond hij op goede voet. Toen de Sint Jacobusschool ging sluiten kwa men de leerlingen onder de hoede van meester Van Velsen en zijn staf. Op de Koningin Julianaschool is al van oudsher het voor de leerlingen dagelijkse „overblij ven" ingevoerd. Immers, de leerlingen komen vaak van heel ver, zelfs uit Schipluiden en die uit de omliggende pol ders. Momenteel zijn er tevens scholieren uit de nu bij Rotter dam behorende enclave „De Kandelaar". Eerst was dit „overblijven" een zorg voor de leerkrachten. Later namen da mes van de oudercommissie de zorg hiervoor over. Het zou een ware feestdag wordem, deze vrijdag voorbe reid door de leerkrachten en de oudercommissie. De man die voor de kinderen nog al tijd „meester" van Velsen (61) is gaat in de VUT. Hij vestigt zich in Rozenburg en sluit daarmee een periode van 40 jaar af als onderwijzer in scholen met een christe lijke grondslag. Deze loop- In de opruiming bij Alja koopt u de allerbeste bijvoorbeeld Alcantara mantels, korte jasjes Ralph, Basler. Wilken zomermantels Fink. Kio. Elvi japonnen en pakjes Lucia. Mondl. Escada combinaties, icantalons. rokken, jumpers, vesten Marianne Paris blouses Fiets 'm SCHIEDAM Hoe kom je deze hete dagen op aangename wijze do Bij het Hoek-loos fi liaal aan ae Overschieseweg be dacht het personeel een origi nele oplossing. Ieder vrij minuutje ging er zit ten in een speciaal karwei, een warm klusje dat uiteindelijk toch verkoeling zou brengen... Maandag legden de Hoek-loos medewerkers er de laatste hand aan. Toen om twaalf uur de schaft aanbrak, kwam het re sultaat te voorschijn: een water fiets, vervaardigd van lege gas flessen. Modehuls Telefoon Schiedam Broerstvest 109 i010 Donderdag AIRCONDITIONED lijk is aal ei 111 üe twee stroken van 1.50 meter enige groen voorzieningen aangebracht worden. Tevens is het de bedoe ling om ter hoogte van de pan den 234-236 een voetgangerso versteekplaats aan te leggen. Met de asfaltering zullen de be woners van dit gedeelte van de Rotterdamsedijk van veel ver keerslawaai verlost zijn. Vooral als zwaar verkeer passeert schudden de huizen op hun grondvesten. Een voorbeeld van roeien met de riemen die je hebt, want zoals bekend is dit bedrijf ge specialiseerd in het afleveren van tientallen soorten gassen- op-fles. Hoewel, roeien, is het daarvoor niet te warm? En fietser1, zelfs te water, kost ook het nodige zweet. Daarom brachten de waterspor ters van Hoek-Loos niet alleen een paar comfortabele stoeltjes aan op hun vaartuigje, maar tikten ze ook een buitenboord motor op de kop. Voor het geval de benen het laten afweten. Met de Schie zo vlak voor de deur kan ook de werkende mens tussen de bedrijven door even recreëren. Dus klinkt, zo dra het pauze is, bij Hóek Loos de kreet: Jongens, fiets 'm d'r in!

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1