VANDAAG in deze krant Aantal gedwongen ontslagen valt mee VVV wil ook eigen rondvaartboot Tramfestiade hangt af van „Stars 45" Vers van de groothandel SPECIALE '1.98 P. Groeneveld en Zn. Stadsblad Tolkentelefoon 'n uitkomst Cricketers op dreef Indeling afdelings voetbal Hoe goed is uw bloed? Koude start Jeugdland Begin uw eigen café WOENSDAG 20 JULI 1983 - NR. 57 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren 00rges,i, PolitipTapport T.V. DEFEKT? RADIO ABA SCHIEDAM Het Schielandziekenhuis wil voor 30 miljoen gulden reorganiseren om de fusie tussen Nolet en Gemeenteziekenhuis zoals die in 1981 tot stand kwam, definitief gestalte te geven. Het handhaven van twee aparte ziekenhuizen is volgens algemeen directeur F. Sonneveld niet langer verantwoord. Het plan dat het zieken huisbestuur vorige week bij de minister indiende, zal zichzelf binnen een aantal jaren terugbetalen. Onthoudt de minister zijn toestemming, dan zal dat volgens Sonneveld ernstige gevolgen hebben voor de gezondheidszorg in Schiedam. De VVV wil ook in Schiedam een rondvaartboot. Gegadigden zijn welkom een dergelijke attraktie op poten te zetten Rondvaart Keuken Verpleegkundigen Bij de fusie in '81 werd wel de naam van de twee ziekenhuizen gewijzigd. Intern lieten de veranderingen op zich wachten. Het interim-plan dat nu op het Ministerie ligt, gaat uit van één hecht georganiseerd ziekenhuis in de jaren 90. Patiënten Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur Ss°rtinient: v°ordelig U'/. 'l'RusM,:,k' Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Volgeboekt Vervolg op pagina 3 AANBIEDINGEN ZIE ONZE ZIJ ETALAGE BOORDEVOL MET: HORLOGES GOUDEN- ZILVEREN SIERADEN ZILVER PLEET Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethql en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe 'CcrHjk SCHIEDAM Twee Schie dammers van 25 en 26 jaar zijn zaterdagavond na een achter volging per auto door de politie aangehouden. Omstreeks half tien werd het tweetal op heterdaad betrapt bij het stelen van een autoband op de 's Gravelandseweg. Toen de politie de dieven nazette, wier pen deze twee autowielen uit hun wagen. In de 's Grave- landsepolder slaagde de surveil lanceauto er in, de daders te achterhalen. Een brand in haar keuken, zon dagmiddag ontstaan nadat zij een pannetje met vis op het vuur had gezet, werd door een 60-jarige bewoonster van de Toon Verheijstraat in het ge heel niet opgemerkt. Door hitte overmand was de vrouw in de voorkamer in slaap gesukkeld. Zij ontwaakte pas toen de keuken vol rook stond en de brandweer op de ramen bonsde. Het vuur was daarna snel geblust. Uit een lederwaren winkel aan de Rotterdamsedijk is dit week einde voor circa 50.000 gulden aan portemonnees en tassen ge stolen. De daders die nog voort vluchtig zijn, kwamen binnen via de poort. Het forceren van de toegangsdeur ging hen vol gens de politie bijzonder ge makkelijk af. Met het verhoor van 29 ver dachten tussen de 14 en 25 jaar oud, heeft de politie de diefstal van 36 brommers, 8 fietsen en in totaal 10 inbraken opgelost. Het onderzoek duurde van maart tot eind juni. De totale buit van de bende bedroeg rond de 60.000 gulden. Een klein aantal voorwerpen kon door de politie aan de eigenaren worden teruggegeven. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Van 16 juli tot 2 augustus wegens vakantie gestoten Schieland ziekenhuis wil voor 30 miljoen reorganiseren Met 30 miljoen kan het zie kenhuis in de jaren '90 haar uiteindelijke structuur be reikt hebben. In het voor malig gemeenteziekenhuis wordt dan de eigenlijke kli niek ondergebracht. Aan de Stadhouderslaan (vm. Nolet) worden gevestigd het spreekuur (polikliniek), de psychiatrische afdeling en de ruimten voor patiënten die wachten op een plaats in een verpleeghuis. Schiedam op radio en tv SCHIEDAM De slogan Schiedam schenkt meer dan u denkt, tot uitdrukking gebracht door de V.V.V. met de uit gave van een toeristische Schiedamfolder, een Stadswande ling en een Molenfolder heeft als basis gediend voor een nieuw plaatselijk toeristisch beleid. Om dit beleid effectief te doen zijn, ontvouwde de gemeente onlangs plannen met als motto: Werk maken van Toerisme. Dat het bij plannen is gebleven valt toe te schrijven aan de al gehele bezuinigingswoede van Den Haag. Ook in Schiedam wordt die maar al te vaak erva ren als het hanteren van de botte bijl. Vanuit de plaatselijke V.V.V. is toch besloten de promotie van Schiedam ter hand te gaan ne men. Als een historische stad, jeneverstad, molenstad en het culinaire hart van Rijnmond biedt Schiedam het dagtoerisme de nodige mogelijkheden. Toeristen uit binnen- en buiten land kunnen pro; eren van onze bezienswaardigheden. Zaak is het, dit alles onder de aandacht te brengen van orga nisaties die zich bezig houden met het nationale en internatio nale dagtoerisme en die er op speculeren dat veel mensen hun vakantie dicht bij huis door brengen of zich bepalen tot het maken van korte uitstapjes. Bij het promoten van Schiedam gaan t.v. en radio een belang rijke rol spelen. Door de Tros worden 10 tot 12 televisie- en radiouitzendingen voorbereid die opgenomen worden in Schiedamse lokaties. Wat deze programma's precies zullen inhouden wordt later be kend gemaakt. Het worden shows met entertainment en een blik op Schiedam. Medio september is er reeds een groot feest in het groen van het regio nale Beatrixapark. In december volgen drie opnamen in Sport hal Margriet met o.a. het pro gramma: „Op Volle Toeren". Herman Emmink komt naar Schiedam in een radio-amuse- mentprogramma en maakt in terviews met bekende Schie dammers. Vast staat tevens dat volgend jaar de opname plaats vindt van groots Western- Country Festival dat duizenden bezoekers zal trekken. Ook een „sportcafé" staat op het programma met de inrichting van een proeflokaal, aanslui tend op het Drankmuseum. Nog dit seizoen wordt in samenwer king met de Hoogstraatwinke liers een origineel waterfeest georganiseerd in de Lange Ha ven. De VVV is ook op zoek naar ge gadigden voor de exploitatie van een eigen Schiedamse rondvaartboot. Liefst rond april 1984 wil de VVV een dergelijke onderneming in de vaart zien. Voor deze varende vorm van Schiedam-promoting is uiter aard de steun van de middens tand en het bedrijfsleven onont beerlijk. Pillard, die zich beschouwt als de motor achter deze groot scheepse Schiedam-aktie, hoopt in stilte ook op een financiële bijdrage van het gemeentebe stuur. Wie er voor voelt, naar Rot terdams voorbeeld, rondvaar ten op de binnen- en buiten wateren te organiseren, kan zich daarvoor melden bij de VVV. Absolute voorrang krijgt de samenvoeging van de kinder en de kraamafdeling. Thans komt het regelmatig voor dat moeder en kind gescheiden in het ziekenhuis verblijven. Ook aan het gebrekkig funk- tioneren van de eerste hulp afdeling moet uiterlijk in de herfst van 1983 een einde zijn gemaakt. Het oplossen van deze twee knelpunten mag niet meer kosten dan twee honderdduizend gulden. Het plan voor de „interimfase" dat nu op het Ministerie ligt, be staat uit vier onderdelen. 23 miljoen is bestemd voor het verplaatsen van diverse afde lingen, zoals de intensieve be waking, de verloskunde en het nieuwe kinderpaviljoen; onge veer 4 miljoen wordt gestoken in verbeteringen van gebrek kige (sanitaire) voorzieningen, en nog eens een paar miljoen is nodig om het ziekenhuis aan te passen aan bijvoorbeeld de brandweer voorschriften, Laatste kostenpost is het aan trekkelijker maken van de in gang aan de BK-laan. Ondanks de scherpe bezuini gingen op de gezondheidszorg hopen Sonneveld en zijn staf Den Haag over de streep, te kunnen trekken: „De exploita tie zal dan per jaar met enkele miljoen dalen. Nu bijvoorbeeld hebben we nog steeds twee keu kens. Dat betekent twee keer voeding inkopen. Vanzelfspre kend is één centrale keuken stukken goedkoper". Voor Sonneveld blijft het over igens gissen naar de bereidwil ligheid van Den Haag. „We weten enkel dat de minister het wel een zinnig plan zou vin den", aldus de direkteur. De reorganisaties en de sterk teruglopende bedbezetting missen niet hun uitwerking op het personeel. In maart zag het er nog naar uit dat er 72 werk nemers ontslagen moesten wor den. Vorige week op basis van nieuwe cijfers, bleek dit aantal te kunnen worden gehalveerd. Een enquête heeft inmiddels uitgewezen dat 37 personeelsle den bereid zijn korter te gaan werken, of hun baan willen op geven, mits zij verzekerd zijn van wachtgeld. Het aantal ged wongen ontslagen zal daardoor erg meevallen, verwacht Son neveld. Overigens zal vooral de ver pleegkundige sector de bezuini gingen moeten opbrengen. Leerling-verpleegkundigen die in het Schielandziekenhuis hun diploma behalen, maken vijftig procent kans op onmiddellijk ontslag, tenzij zich onder het personeel groot natuurlijk ver loop voordoet. De patiënt zal de bezuinigingen vooral daardoor merken dat zijn verpleegduur steeds korter wordt een trend die zich trouwens niet alleen in het Schielandziekenhuis voordoet. Medisch direkteur C. J. M. Vlootman weet te vertellen dat in sommige Amerikaanse zie kenhuizen boven de bedden een sirene gaat loeien als de verpleegdagen van de patiënt „op" zijn. In Nederland is het nog niet zo ver: wel zijn er ziekenfondsen die bij de arts informeren of een bepaalde patiënt zijn verpleeg duur niet overschrijdt. In an dere gevallen is het gebruike lijk dat de arts het fonds belt als een patiënt langer dan ver wacht in het ziekenhuis moet blijven. Om op deze kostbare verple ging te bezuinigen, doet zich ook in het Schielandzieken huis een verschuiving voor naar steeds meer poliklini sche behandelingen. Centrum in september vol feestgedruis SCHIEDAM Zoals de plannen thans liggen, zal Schie dam op zaterdag 17 september driedubbel feest kunnen vie ren. Op verschillende plaatsen in de stad vinden die dag festiviteiten plaats, georganiseerd door winkeliersvereni gingen, de VVV, de gemeente, de RET en het Zeekadet- korps. De programma's zijn onderling nog niet helemaal op elkaar afgestemd, maar volgens VVV-direkteur Ruud Pil lard „bijten de evenementen elkaar niet" en kan het pu bliek zich „vergapen aan leuke aktiviteiten". Allereerst is het feest rond de Broersvest waar de winkeliers de tram een warm welkom wil len heten. Oorspronkelijk zou de middenstand lijn 1 een week later op 24 september binnen halen. Maar op aandringen van ge meente en RET, die de 17e in hun agenda hadden staan, wordt ret'P Uit one ase extra Arss in nu gepoogd alle festiviteiten ge zamenlijk op één en dezelfde da tum te laten plaatsvinden. De winkeliers voelen daar wel voor, maar maken één voorbe houd, namelijk dat hun hoofd- attraktie, de zanggroep „Stars 45" die dag kan optreden. De onderhandelingen met de ma nager van de zusjes Paay zijn echter nog niet afgesloten. Blijkt dat de sterren voor de 17e september al zijn volgeboekt, dan verplaatst de middenstand het zwaartepunt van het feest toch liever naar de zaterdag daarop, en leveren zij de 17e slechts een klein aandeel in het feest. De RET heeft inmiddels laten weten, voor het optreden een oude tram beschikbaar te stel len. Deze vervoert de playbac kende zanggroep over de Broersvest heen en weer. Als tijdstip wordt genoemd vier uur 's middags. De winkeliersbijdrage aan deze „Tramfestiade" gaat rond een uur of twaalf van start, kort na het officiële gedeelte, dat wordt afgewerkt door gemeente (wet houder Chris Zijdeveld) en RET. Merkhorloges als Omega, Tis- sot, Pontiac, Prisma, Seiko e.a. In alle catagorieën. Siervoorwerpen BROERSVEST 68-70 CENTRUM SCHIEDAM TEL (010) - 26 75 93 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1