Nieuwe VANDAAG in deze krant SSSN beraadt zich over nieuwe structuur Werkloosheid stijgt tot boven 10.000 Dieren liefde op vakantie Café mag in Proveniershuis Stadsblad Inbraken Bezwaarschrift afgewezen Gewijzigde spreekuren sociaal raadsman Boemerangen: Vangen is de kick! Programma Jeugdland Derby's in de sporthal Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Mathenesser'dijk 395, 010-765551. Kralingseweg 343, 010-524561 SSSN-bestuurders Penning en Ravensbergen: „Aan een teamleider is meer behoefte dan aan een opbouwwerker". Vooral lager geschoolden de dupe T.V. DEFEKT? RADIO ABA Schoolverlaters EHBO -cursus SCHIEDAM Het welzijnswerk in Schiedam Noord moet in zijn geheel op de helling. De ge meente Schiedam heeft daar middels een brief op aangedrongen bij de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam Noord, die verantwoordelijk is voor het welzijnswerk in de wijk. Het zoeken naar nieuwe vormen voor zowel de SSSN als haar aktiviteiten heeft twee oorzaken. Allereerst heeft de tot bezuinigen gedwongen ge meente laten weten dat de SSSN volgend jaar re kening moet houden met een kleiner budget. En verder vindt de subsidiegever het van het grootste belang dat de normale verhoudingen binnen de stichting worden hersteld. Tevreden Opbouwwerk mm. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 22 JULI 1983 - NR. 58 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Bij de Schie- damse Gemeenschap heerst een zomerse rust. Tijdens de maan den juli en augustus worden er geen Stichtingsraad vergade ringen gehouden; er zijn zoveel leden en medewerkers van de SG op vakantie dat vergaderen weinig zinvol is. Op donderdag 4 augustus orga niseert D.C. „De Woudhoek" (Heijermansplein) een viskon- kours voor ouderen. Er wordt gestart met vissen om 10.00 uur, waarna de prijsuitreiking zal plaats vinden. Om 12.30 uur be gint een broodmaaltijd met vis. Inschrijfgeld is 6,— voor het konkours en de maaltijd. In~ schrijven kan tot en met 29 juli in het dienstencentrum, waar de visplaats naast is, of telefoni sch 709555. Ook als u nooit ge vist hebt of niet in het bezit bent van een hengel, bent u van harte welkom. Tijdens de zomervakantie ont plooit ook de Ned. Ver. van Huisvrouwen weinig aktivitei- ten. Voor inlichtingen over on derstaand programma: me vrouw Keuzenkamp, H. Du- nantlaan 4, Vlaardingen, tele foon 704705. Donderdag 21 juli 10.00 uur Wandelen in het Beatrixpark Donderdag 11 aug. 10.00 uur Wandelen in het Beatrixpark. Donderdag 18 aug. 14.00 uur Contactmiddag voor de dames, die deelnemen aan de reis naar Wenen in het gebouw van de Protestantenbond, Westvest 92. Donderdag 25 aug. Instuif en informatie over de cursussen in geb. Chr. Soc. Belangen. Donderdag 1 sept. Wandelen in het Beatrixpark. Maandag 12 sept. Dagexcursie naar de Veluwe. Welzijnswerk Noord moet op de helling1 SCHIEDAM Twee gezinnen aan de Oostsingel zijn deze week het slachtoffer geworden van inbraak. Uit één woonhuis werden een tafelklok, enkele sieraden en wat geld gestolen. De buit bedroeg duizend gul den, de schade honderd gulden. Het huis werd van onder tot bo ven doorzocht. Verderop in de straat verdwe nen uit een woning een verza meling zilveren guldens en rijksdaalders en een spaarbank boekje. In beide gevallen kwa men de dieven binnen door een openstaande deur of een niet gesloten venster. Bij een inbraak in de Lange Kerkstraat werd uit een huis een videorecorder gestolen. De dief wist ook beslag te leggen op een portemonnee met een paar honderd gulden. WATERWEG-NOORD De werkloosheid in de regio (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland, Maasland en Rozenburg) is in juni tot boven de 10.000 ge stegen. In één maand tijd meldden zich 764 nieuwe werklo zen op het Gewestelijk Arbeidsbureau in Schiedam. In de kaartenbak van het GAB worden momenteel niet meer dan 47 vakatures aangeboden. Door bemiddeling van het arbeidsbureau werden in juni toch 89 mensen aan een baan geholpen. De werkloosheid onder de vrouwen is nog altijd groter (16,7 procent) dan onder de mannen (12,5 procent). Een fors aandeel van de werkloos heid komt voor rekening van de jongeren. In de leeftijds groepen tot 23 jaar zitten 3355 mensen in de omtrek zonder werk. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Lest in de nieuwste Opel Kadett Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Tel. 264174, b.g.g. 375516 Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Van 16 juli tot 2 augustus wegens vakantie gesloten De stijging die zich in juni voor deed is volgens de waarnemend direkteur van het arbeidsbu reau H. C. M. de Vrieze voor het grootste gedeelte toe te schrij ven aan de grote stroom school verlaters. De kans dat zij spoedig een be trekking vinden is klein. Om dat er zo weinig vakatures ge meld worden, is de belangstel ling voor die banen zo groot dat de meeste binnen één week vergeven zijn. Van de zes gemeenten die bij het GAB zijn aangesloten, telt Schiedam de meeste werklozen: 4183. Vlaardingen volgt met 3615, Maassluis met 1238. In Ro zenburg, Hoek van Holland en Maasland wachten achtereen volgens 605, 253 en 108 mensen op een baan. Uitgesplitst naar deelmarkten zijn het vooral de metaalsector en de bouwnijverheid die wei nig perspektief kunnen bieden. Kantoor- en handelspersoneel heeft eveneens weinig kans op een spoedige betrekking. Uit de cijfers van het arbeids bureau blijkt verder dat vooral mensen met een lagere opleiding snel werkloos ra ken. Maar liefst 82 procent van alle geregistreerde werk lozen heeft een opleidingsni veau van MAVO of lager. Wie in het bezit is van een HAVO diploma of nog een trapje hoger staat op de maat schappelijke ladder, maakt minder kans snel tot het leger van werklozen te gaan behoren. Voorts wijst de statistiek uit dat de lagergeschoolden doorgaans langer als werkloos staan inge schreven dan de beter opgelei den. Mensen met een opleiding op het niveau van basisonder wijs en onvoltooid vervolg on derwijs (zogenaamde „dro pouts") nemen volgens De Vrieze een bijzonder moeilijke positie op de arbeidsmarkt in. SCHIEDAM Op maandag 26 september start er weer een cursès eerste hulp bij ongeluk ken, georganiseerd door de Kon. Ned. Ver. EHBO, afdeling Schiedam. De lessen worden gegeven op de maandagavonden in het lo kaal aan de Korte Haven 127. De kosten van deelname bedra gen 180 gulden, inclusief theo rieboekjes, oefenmateriaal en examengeld. In totaal worden 24 lessen gegeven. Aanmeldingen bij het vereni gingsbestuur onder de num mers 706782,261244 of 735467. Het welzijnswerk in Groe- noord heeft door interne ru zies bij de SSSN het laatste halfjaar een geduchte knauw gekregen. Door het ontslaan van haar opbouwwerk en het aanvra gen van een ontslagvergun ning voor een jongerenwer ker, verspeelde de Stichting niet alleen veel goodwill in de wijk maar bracht zij haar eigen bestaan in gevaar, doordat een aantal bestuurs leden tegen het gevoerde be leid fel in opstand kwam. Hoe de toekomstige SSSN er uit gaat zien is nog niet duidelijk. Penningmeester Piet Penning, die werkt aan een nieuw orga nisatieschema, gelooft dat er een betere „scheiding van be langen" tot stand moet komen. De nauwe band tussen SSSN en de Stichting Open Jongeren Centrum bijvoorbeeld, waar sommige bestuursleden dubbel- funkties bekleden, veroor zaakte in het verleden meer maals problemen. Penning acht het daarom niet ondenkbaar dat hij in de toe komst zijn bestuursfunktie in één van beide organen opgeeft. SSSN-secretaris Henk Ravens bergen die schoon genoeg heeft van het geruzie, maakt er geen geheim van dat hij bereid is ge heel van het toneel te verdwij nen. „Als ze (de gemeente) een ander bestuur willen, ben ik de eerste die opstapt", zegt hij, in het midden latend of de ge meente dit inderdaad wil. De eerste stappen tot „sane ring" zijn inmiddels gezet. Om dat die een haard van „onrusts tokers" zou zijn, werd door de aktiviteitencommissie van de Blauwe Brug (dit wijkgebouw fungeert als brandpunt van het welzijnswerk in noord) de be zem gehaald, en kreeg dit or gaan de status van stichting. In de SSSN zelf vonden een aantal bestuurswisselingen plaats. In de al genoemde brief liet de gemeente onlangs nog weten, zeer tevreden te zijn over de wijze waarop de SSSN, „deze wel zeer gevoelige materie" tot dusverre had afgehandeld. Volgens Ravensbergen is er in de toekomstige SSSN niet lan ger plaats voor een opbouwwer ker. Hij betwijfelt of Noord wel behoefte heeft aan een derge lijke beroepskracht. „Er zijn al genoeg groepen en organisaties die hier voor hun belangen opkomen", meent hij. „Wat wij nodig hebben is een coördinerend figuur, een team leider". De voormalige opbouwwerker van de SSSN Jos van der Lugt is het daar niet mee eens: „Noord is geen oude wijk, reno vatie kom je er niet tegen; je hebt als opbouwwerker dus duidelijk een andere taak. Die bestaat uit het van de grond til len van nieuwe voorzieningen. Ik vind dat een nog steeds groeiende stadswijk als noord wel degelijk baat heeft bij een opbouwwerker." Volgens deze ontslagen mede werker van de SSSN is er maar één manier om voor goed een einde te maken aan het ondoorzichtige geharre war in het Groenoordse wel zijnswerk, een wel de radi- kale methode: „Iedereen naar huis sturen, bestuur en perso neel incluis, een nieuwe stich ting oprichten en met nieuwe mensen verder gaan". SCHIEDAM Ook dieren hebben last van de warmte. Dat schijnen mensen nogal eens te vergeten. Ook hondebezitters zelf, die tijdens het boodschap pen doen hun behaarde metge zel even in de auto achter laten. Hoe kort dat „even" ook duurt, zeker als de raampjes slech ts op een kiertje openblijven, zal me nige hond een verblijf in zo'n snikhete auto niet erg waarde ren. In enkele grote steden zijn al verschillende dode honden in een auto aangetroffen. Zij wa ren bezweken door de hitte. Van dierenmishandeling kan men in zo'n geval moeilijk spre ken, wel van dierenkwelling. De vakantietijd schijnt trou wens bij uitstek de periode te zijn om het met de dierenliefde niet al te nauw te nemen of om een „lastig" dier op de stoep te zetten. Zo worden bij het asiel aan de Sportlaan dagelijks zwervende honden binnengebracht. Of ko men eigenaren hun dier inle verenomdat het plotseling vals geworden is. Volgens een medewerkster van asiel „De Hargahoeve" zijn dit jaar vooral katten de gebeten hond. Opvallend veel mensen ontdekten opeens dat zij allergi sch zijn voor hun kat, maar als je dan naar een doktersverkla ring vraagt kunnen ze die niet tonen aldus deze medewerks ter van de Schiedamse dieren bescherming. „De Hargahoeve" heeft de laatste weken zoveel katten moeten herbergen dat er nau welijks nog plaats is voor nieuwe logés. SCHIEDAM Het bezwaarschrift van Prove niershuis bewoners tegen het vestigen van een feest zaal in het achterhuis van dit historische pand aan de Overschiessestraat, is onge grond verklaard. Volgens de gemeente hoeft het Proveniershuis geen vrees te hebben voor geluids hinder omdat de exploitant van het in aanbouw zijnde café-reastaurant isolerende maatregelen zal treffen. Onder de bewoners van het Proveniershuis leeft echter de indruk dat het gemeentebe stuur het economisch belang zwaarder laat wegen dan de (nacht) rust van de ongeveer 30 kleine huishoudens in het vorig jaar gerestaureerde pand. Voor sommige bewoners van het idyllische hofje betekent de komst van een horecagelegen heid de tweede aanslag op hun rust. De helft van de woninkjes is namelijk gelegen aan het „stadserf", waar vanaf septem ber de trams van lijn 1 zullen keren. Aldus behouden enkel de huisjes aan de Schie-zijde iets van de oorspronkelijke stilte. Nu het bezwaarschrift is afge wezen, heeft het Proveniers huis schriftelijk een onderhoud aangevraagd met de exploitant van de nieuwe eet- en drinkge- legenheid. Men hoopt als goede buren afspraken te kunnen ma ken over een vlekkeloze ver houding in de toekomst. Met name de aankomst en het vertrek van late gasten kan vol gens de bewoners van het Pro veniershuis wel eens wat la waaiig gaan worden. Verder bestaat er nog geen dui delijkheid over de bestemming van het hofje, dat voor de café bezoekers mogelijk een aan trekkelijk alternatief biedt voor een eventueel terras. In elk geval wil het Proveniers huis met de horeca-eigenaar tot overeenstemming komen over één lastig punt, namelijk dat men vanaf de bovenste verdie ping van het achterhuis vrij uit zicht heeft op keukens en slaap kamers van sommige Prove niershuiswoninkjes. Ondertussen komt er enig schot in de verbouwing van het achterhuis tot eet- en drinklokaal. Volgens de eerste plannen zou de gele genheid al in februari geo pend worden. Een winstgevende exploitatie van het achterhuis zou echter niet mogelijk zijn zonder er een feestzaal aan toe te voe gen voor bruiloften en par tijen. De protesten van de be woners waren vooral tegen deze toegevoegde faciliteit ge richt. SCHIEDAM Het Instituut Sociaal Raadslieden heeft met ingang van maendag 25 juli ge wijzigde spreekuren. Wie bij dit Instituut om bijstand wil aan kloppen kan dat voortaan doen op maandag van twee tot vier, op donderdag van zeven tot ne gen en op zaterdag van tien tot twaalf. Het adres blijft Broers- veld 140. Na het vertrek van één van de raadsvrouwen werden de spreekuren tijdelijk opgeschort. Drie collega-raadslieden van het Vlaardingse instituut nemen nu voorlopig de honneurs waar. De begeleidingscommissie voor het instituut heeft op een ad vertentie niet minder dan 101 reacties gehad. Het merendeel van de sollicitanten heeft een juridische vooropleiding. Het aanbod van gegadigden met ervaring en opleiding op het maatschappelijk vlak is echter zo gering, dat het met moeite is gelukt om vijf kandidaten voor de eerste selectieronde te vin den. De tentoonstelling „Tekeningen en grafiek uit Esslingen am Neckar" die momenteel in het Stedelijk Museum aan de Hoog straat te bezichtigen is, zal tot 15 augustus duren. Volgens eer dere berichten zou de expositie tot eind augustus duren. (Esslin gen is de Duitse partnerstad van Schiedam). Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1