Schade aan uw auto DRIES PRENATAL RUIMT OP Zondag clubwedstrijden in het park Koersvast bij WF Zomer (verkoop) expositie in Galerie 't Koetshuijs Singelkwartier: levend stratego in Loon op Zand PRENATAL RUIMT OP prénotol Kies Dries! Pa's voordeel! Schiedammer vast wegens valsheid in geschrifte Sluraerliike Gebit stuk? J. VERINGMEIER zonwering schiedam Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. SPAANSEPOIDER Luxe wandel wagen met verstelbare rug. Blauw perion cord. Binnen- bekleding met vlinder dessin. Voorzien van voeten steun, rem en wagen mandje. 7 BESTE VOOR BEIDEN Het Nieuwe Stadsblad Lokaliteit Nieuwe cursus Geld ƒ1- Journaal Komplete Curver badset, bestaande uit badje, emmer met deksel en po. In wit met blauwe beertjes of écru met bruine beertjes. Van 49,85 voor 7 BESTE VOOR BEIDEN HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 27 JULI 1983 PAGINA 3 Verkeer naar industriegebied stijgt in 1982 sterk VLAARDINGEN/ SCHIEDAM De uit- en invalswegen van (Rijnmond) waar bedrijven zijn geves tigd behoren tot de drukste wegen van de regio. Dat blijkt uit het rapport ontwikkelingen wegverkeer in Rijnmond 1976-1982. Zo steeg bv. in 1982 het ver keer op de 's Gravelandse- weg in Schiedam met vijf procent, terwijl een andere groeier de Westlandseweg in Vlaardingen was met zeven procent. In de rapportage worden enkele overzichten gegeven van de ontwikkelingen van het weg verkeer in het Rijnmondgebied. Onderscheiden worden de ge gevens van de werkdagen, za terdagen en zondagen in geheel Rijnmond en delen van dit ge bied, uitgedrukt in absolute aantallen en voertuigkilome ters. Op ca. 75 plaatsen in het Rijn mondgebied wordt deels per manent deels jaarlijks terugke rend de intensiteit van weg vlakken geregistreerd. Deze telgegevens van Rijk, Provin cie, gemeenten en uit eigen waarneming, vormen de basis voor de vergelijkingen in dit rapport. De verkeersintensiteiten in het gehele Rijnmondgebied ver toonden over alle werkdagen bezien tot 1979 een groei van 5% of meer. Na 1980 viel deze groei terug tot 1,4% terwijl nu de groei in '81-'82 weer klimt naar 2,8%. Op werk-, zater- en zon dagen was de groei in '81-'82 respectievelijk 2,5%, 3,1% en 4,7%. Binnen de ruit blijft het weg verkeer afnemen met ca. 0,3% op werkdagen en 1% op week- einddagen. Op de rijkswegen, waarop nu 35 1/2% van het gehele Rijnmond- verkeer zich afwikkelt, be draagt de groei op werkdagen 2,3%. Op de weekeinddagen was er in 1981 een achteruitgang, maar in 1982 was er een groei tempo van goed 4% per jaar. In de rand van de Rotterdamse agglomeratie nam het verkeer met ongeveer 5,5% toe (wee keinddagen iets meer). De nieuwbouw in dit gebied en het drukker verkeer tussen de wij ken zijn hieraan in belangrijke mate debet. In het westelijk Rijnmond nam het verkeer op werkdagen met 2,5% toe. Vooral op de week einddagen heeft bet recreatieve verkeer hier veel invloed op de intensiteiten. De sterke toe name in 1982 is daarmee voor een deel niet structureel; voor de zaterdagen is geschat dat van de groei ca. 4% trendmatig is. Uit de gegevens komt de veron derstelling naar voren dat de niet verplichte reismotieven zoals bezoek en ontspanning een relatief groter aandeel heb ben gekregen, ten koste van de verplichtie motieven zoals woon-werk. Voorts blijkt een mogelijke verklaring dat men wat minder ritten maakt, maar dat de ritten binnen Rijnmond een grotere lengte hebben ge kregen. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. Scheepsmodellen bij „De Viking" SCHIEDAM Op verdenking van valsheid in geschrifte heeft de fraudeafdeling van de Rot terdamse recherche donderdag de Schiedammer C.v.d.Z. gear resteerd. In verband met deze aanhouding werden gelijktijdig op diverse adressen' in Schie dam huiszoekingen verricht. Hoewel daarbij geen belastend materiaal werd gevonden, zegt de Rotterdamse politie over vol doende „duidelijke aanwijzin gen" te beschikken om de hech tenis van v.d.Z. met nog enkele dagen te verlengen. Geruchten dat nog meer perso nen zijn gearresteerd, en dat ook de FIOD, de fiscale recher che, bij het onderzoek betrok ken is, berusten volgens Rotter dam op een misverstand. „Dit is voor ons een geval waar van er dertien in een dozijn gaan", aldus de politiewoord voerder. Wegens gebrekkige voorlich ting van politiezijde is niet ROTTERDAM-C., Keerweer 21 (tussen Binnen weg en Westblaak, metrostation Beurs) tel. 010-124245. ROTTERDAM ZUID, Wink, centr. Zuidplein Hoog 587, tel. 010-810021. HELLEVOETSLUIS, Rijksstraatweg 52, tel. 01883-15835. 'N BANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 duidelijk of tegen v.d.Z. nog an dere klachten lopen dan alleen valsheid in geschrifte. De Schiedamse politie, die bij de huiszoekingen assisteerde wil geen enkele mededeling doen. In Rotterdam laat men doorschemeren dat de arrestant voor verhoor naar een ander korps is overgebracht, zonder dat men zegt om welke ge meente of aanklacht het gaat. SCHIEDAM Wie op zondagen het Prinses Beatrixpark bezoekt kan hier leden van de Schiedamse Modeljacht Vereniging „De Vi king" in hun eigen vaarvijver aan het werk zien. Op afstand gezien gaat het vaak om hele kleine miniaturen van op schaal gebouwde scheepjes, in de puntjes afgewerkt, met alles d'r op en eraan. Ze zijn uitgerust met mini-elektro motoren en radio grafisch bestuurbaar. bouw voelen aangetrokken. Om ook deze jongeren te kunnen opvangen moet men echter kunnen beschikken over een lokaliteit waar de club regelma tig voorlichting en instructie kan geven aan beginners. Tot dusver mankeert het hieraan. Ter vervanging van deze ruimte nodigt het bestuur van „De Viking" geïnteresseerden voor deze hobby uit op zonda gen naar de vaarvijver in het park te komen om op de vaar- vlonder een kijkje te komen ne men. De komende zondag 31 juli is hiervoor een geschikte dag. Dan worden er open clubweds trijden gehouden, de derde in een reeks van vier. Het blijft niet bij kleine scheep jes alleen. Er zijn Vikingers die kapitale schepen bouwen naar voorbeeld van bestaande reu zen uit de handels- en sleep- vaart. Degenen die deze modellen bouwen zijn doorgaans techni sch onderlegde mensen. Zij die niet in staat zijn op schaal te bouwen, kunnen zich bouwpak ketten aanschaffen. De keuze is overvloedig. „De Viking" dateert uit 1965 en kreeg onlangs een geheel nieuw bestuur. Men is van oordeel dat in onze tijd de modelbouw ook voor schepen voor veel mensen een zinvolle bezigheid kan zijn om hun teveel aan vrije tijd op te vullen. Gebleken is dat ook de nodige jongelui zich tot deze model- GEBOREN: René, z.v. Molijn-Stehouwer. Jayant A. z.v. Kanhai-Nejal. Iffat Waris, d.v. Mohammad Waris-Nasim Akhtar. Frank, z.v. van der Vooren- Visser. Dennis H.. J. G. z.v. Bouw meester-van de Water. Fieke M. d.v. Kreischer-Hoeij- makers. Ikram, d.v. Bousraa-Belhadi. Deborah, d.v. de Vries-de Ligt. Rory, z.v. Kornaat-Warmer- dam. Ronald, z.v. van Wijnen-Mey- er. Nick, z.v. Egberts-van Immer- seel. Charlotte S. d.v. Hoogendijk- Ottens. Kimberley I. d.v. Mertens-van der Bliek. Angela A. d.v. Rack- Schrumpf. Muhammet M. z.v. Sener-Sa- glam. Neelis A. W. z.v. Koorevaar- Romijn. Embertus J. A. z.v. Kinneging- van den Berge. Patrick, z.v. Zwanenburg- Bockkom. Wing C. d.v. Pang-Tang. Linda, d.v. Rijgersberg-Hagen. Betül, d.v. Serim-Istif. Pim, z.v. van der Waal-Roelfs. Leendert A. M. z.v. Kapoen-de Bruin. ONDERTROUWD: M. J. Brobbel, 29 jr. en Y. van de Poppe, 33 jr.; M. Broek, 25 jr. en S. Groen, 21 jr.; H. de Bruin, 22 jr. en M. C. Kuijpers, 22 jr.; H. W. M. van der Burg, 26 jr. en Y. G. M. Kerkhof, 20 jr.; R. B. Groenendaal, 26 jr. en Y. M. de Langen, 24 jr.; R. van der Sloot, 28 jr. en E. J. van Schaijk, 24 jr.; H. H. de Veld, 33 jr. en A. Hoffenaar, 37 jr. GETROUWD: H. H. A. van Veen, 35 jr. en M. J. van der Bil, 35 jr.; C. J. H. M. Heimeriks, 37 jr. en M. C. J. van Leeuwen, 36 jr.; R. L. van der Werf, 19 jr. en C. de Bok, 21 jr.; J. H. van der Lin den, 27 jr. en A. A. M. van Eijk, 25 jr.; J. Overgoor, 24 jr. en A. Kootkar, 18 jr.; A. M. H. Matthijssen, 24 jr. en A. P. van Vliet, 23 jr.; J. J. C. Fontijne, 24 jr. en A. J. M. Rensman, 25 jr.; W. K. L. van Mastrigt, 40 jr. en C. J. G. Kooijmans, 32 jr.; J. H. Bernard, 25 jr. en M. J. van der Beek, 24 jr.; G. van der Knaap, 23 jr. en B. Krom menhoek, 19 jr. OVERLEDEN: C. A. M. Flippo, vr. 86 jr., geh. gew. met D. Koene; H. Steen bergen, man, 65 jr.; P. de Regt. man, 81 jr.; A. P. Groenheijde. man; 89 jr.; F. H. Kosse, vr. 81 jr., geh. gew. met K. L. Da niels; J. C. Phernambucq, vr. 71 jr.; M. H. A. Hulhoven. man, 72 jr.; F. P. C. van Kolck, man, 77 jr.; C. H. Krommen hoek, vr. 74 jr., geh. gew. met A. W. Bakkes; A. M. Loch, man, 76 jr.; B. Schoonman, man, 85 jr.; L. van Haren, man, 72 jr.; C. Rouss, man, 61 jr- SCHIEDAM Wilton-Fijenoord verricht deze weken aan het Amerikaanse container-schip Sea-Land Consumer (27.051 dwt.) van de rederij Sea-Land Service Inc. zeer hoogwaardig werk. Behalve het normale onderhoudswerk als dokken, gritstra- len, verven en diverse dekreparaties, moet ondergaan het schip ter hoogte van de schroef een zogeheten „directional flow fin" worden aangebracht. Dit is een constructie die als het ware de scheepsconstruc- tie ter plekke zodanig verbetert, dat de stroming van het water positief wordt beïnvloed. HeJ schip verkrijgt onder andere ook een grotere koersvastheid. De constructie ver hoogt het rendement, waardoor op den duur een aanzien lijke brandstof-besparing optreedt. Uiteraard betekent de vervaardiging plus aanbrenging een nauwkeurig werk, dat om veel vakmanschap vraagt. De Schiedamse werf deed echter in het verleden al soortgelijk werk. De op schaal door Henny Doornbos gebouwde zeesleper, waarover hij 2 1/2 jaar heeft gedaan. In 1982 behaalde hij hiermee in klasse F.2 C. het clubkampioenschap. Lentefeest start aktie ..Vriend van het theater" SCHIEDAM Met ingang van oktober gaat de Stich ting Lentefeest in het maan- dorgaan een bulletin opne men met informaties en te vens programma's van het Passage Theater, De Teers- toof en het Theaercafé. Een maandabonnement, dat gratis wordt toegezonden gaat vijf gulden kosten. Wie hiertoe overgaat wordt ge lijktijdig genoteerd op de lijst „Vrienden van de Schie damse theaters". Doelstelling is, vooral ook ouderen te wij zen op wat de theaters aan ontspanning en cultuur in het komende seizoen te bieden hebben. Ook gehandicapten kunnen te recht in het Passage Theater sinds dit beschikt over een lift, een invalidentoilet en een ring leiding voor slechthorenden. Gehoorapparaten zijn boven dien aan de kassa verkrijgbaar. In de eerste maand van septem ber start Lentefeest met een cursus costuum-naaien en het hanteren van de breimachines. De lessen worden in de ochten duren gegeven. In de namiddag kunnen de cursisten het ge leerde in praktijk brengen. Vrijdag en zaterdag vond de eerste van een reeks openlucht- markten plaats in de inmiddels opgeknapte tuin achter de sociëteit. Er was weer van alles te koop, vooral schoenen die voor heel weinig geld van de hand gingen. De collectie gedragen kleding is voor aanvulling vatbaar. De to tale beschikbare voorraad is in eens verkocht dus, wie kleding over heeft kan dit melden op de Broersvest 101. De Stichting kreeg weer aardig wat geld in 't laadje door enkele schenkingen. Het bedrijf „Nooit Gedacht" vroeg bij de viering van het gouden bestaansjubi- leum relaties en kennissen geen bloemen te sturen, maar geld te schenken voor goede doelen. Uit deze pot kreeg „Lentefeest f 1500,Een zelfde bedrag de poneerde de Schiedamse karna- valsvereniging „De Rietzeilers" in kas, die beide aanvullingen goed kan gebruiken. Ook al is de waarde van oud papier bijzonder laag, toch kan men dit nog altijd inzenden on der het motto: Vele kleintjes maken toch één groot (bedrag). In de etalage van de sociëteit staan momenteel een aantal fraai gekostumeerde bruidspop pen te pronken, werkstukken van de handwerkende dames. Wie hiervan eigenaar wil wor den dient een lot te kopen ad. SCHIEDAM Van 28 juli tot 24 augustus vindt in gale rie Het Koetshuijs aan de Lange Haven 78 een zomer- verkoop expositie plaats. Va naf zes uur donderdagavond kunnen bezoekers werk be wonderen dat particuliere verzamelaars tijdelijk aan de galerie afstonden. Tentoongesteld worden: Skulptuur: Lotti van der Gaag. Gouaches, tekeningen: Gianni Bertini, Bram Bogart, SCHIEDAM Gewoontege trouw zijn de kinderen uit het Singelkwartier ook dit jaar weer een weekje op kamp in Loon op Zand. Mevrouw Nesse-v.d. Hoek, voorzitter van vereniging het Singelkwartier, en contactper soon tijdens de kampweek, liet ons weten hoe het de Schie- dammertjes in het Brabantse vergaat. Dit weekeinde komen de kinderen terug. Hier vast een deel van hun reisverslag, via mevrouw Nesse opgete kend uit de mond van de- kampleiding: Alle kinderen zijn goed in het kamp gearriveerd. Onderweg is er wat regen geweest, maar het was toch erg wa^m, ook in het kamp. De slaapzalen wer den ingedeeld en 's avonds zijn de kinderen beziggehouden met spelletjes. Zondag. Het weer is goed. In tegenstelling tot wat er in Schiedam is gevallen, is dat in Loon op Zand erg meegeval len. De kinderen zijn toch de hele dag buiten geweest. Vanmorgen hebben ze speur tocht gehouden en vanmiddag is er schrijfuurtje gehouden en hebben de kinderen vrij ge speeld. Hoewel er met dit warme weer niet zo erg goed wordt gegeten, is er toch een flinke aanval gedaan op de sperzie boontjes, aardappelen, rollade en fruitthee. Dit alles volgens de keukenleiding. Vanavond hebben de kleintjes bingo gespeeld en zijn dan naar bed gegaan, de groteren bleven uiteraard wat langer op en speelden levend stratego. Maandag. De kinderen hebben zich vandaag ook prima gea museerd. Het weer was goed, zo'n 30 graden, 's Morgens hebben de kinderen vrij ge speeld en 's middags is er ge wandeld en zijn er in het bos spelletjes gedaan. Het eten bestond deze keer uit snijbonen, aardappelen, vlees en een pannekoek toe. Dinsdag. Ook vandaag nog stralend weer. Tijdens het ont bijt hadden we een flinke on weersbui, maar daarna is het heel snel opgeknapt en werd het zo lekker, dat we het zwembad hebben opgezocht. Vanavond wordt de avond- en nachtwandeling gehouden. Er zijn gelukkig geen zieken, al les gaat naar wens. Ferenc Gögös, Daan van Gol den, Maria Manton. Grafiek: Karei Appel, Corneille, Jef Die deren, Jean Dubuffet, Herman Gordijn, Karl-Heinz Heuner, Harry van Kruiningen, Kurt Löb, Marino Marini, Joan Miro, Gust Romijn, Ru van Rossem, Bram van Velde, Ans Wortel, Zao Wou-Ki. Daarnaast heeft Het Koets huijs werk in voorraad van Wally Elenbaas (grafiek), Tyro (meubelen) en Petra v.d. Boogaard en Frans van Loon (keramiek). De galerie is geopend: don derdag 18.00-21.00 uur, vrijdag 12.30 uur tot 17.30 uur, zater dag 11.00-17.00 uur. Gevaren wordt in 4 catego rieën. In klasse F.2. A. Scheep jes met een lengte van 70 cm. tot 1.10 meter. Klasse F.2 B„ lengte 1.10 tot 1.70 meter. Klasse F.2 C. klasse F.2 X brengt schepen op het parcours, figuurvaren tegen het horloge, waarmee de schippers aan de wal diverse acts kunnen opvoe ren in combinatie met anderen. Aan deze wedstrijden wordt een „vlootschouw" toegevoegd die een indicatie geeft wat er zoal met deze vorm van model bouw valt te bereiken. De wedstrijden beginnen om 10 De wedstrijdcomimissie heeft, samen met het bestuur, een tweedaagse vaarwedstrijd in voorbereiding met als inzèt het Nederlandse kampioenschap modelbootvaren met radiografi sch bestuurde scheepsmodellen van allerlei aard. Het nieuwe bestuur van „De Viking" bestaat uit: Piet Pronk, voorzitter; Gé Prein, vice-voor- zitter; Henny Doornbos, le se cretaris; Bart van Luijtgaarden, 2e secretaris; Lou de Witte, le penningmeester en W. van Thienen, 2e penningmeester. De clubcontributie bedraagt voor senioren per jaar 35, voor junioren tot 18 jaar 10, Alle leden ontvangen regelma tig het goed verzorgde Viking- Journaal. Dit krijgen ook de do nateurs die jaarlijks 25,be talen. Dan zijn er nog begunsti gers met als minimum bijdrage tien gulden. Het secretariaat van, „De Vi king" is gevestigd bij Henny Doornbos, Burg. van Haaren- laan 1509, Schiedam. S995 (Excl. standaard) ROTTERDAM-C., Keerweer 21 (tussen Binnen weg en Westblaak, metrostation Beurs) tel. 010-124245. ROTTERDAM ZUID, Wink, centr. Zuidplein Hoog 587, tel. 010-810021. HELLEVOETSLUIS, Rijksstraatweg 52, tel. 01883-15835. Reparatie kiaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur Op de oprit van het Boerhaave- plein naar de Rotterdamsedijk is zondagmiddag een auto ver ongelukt. De 19-jarige bestuur der, die met de schrik vrijk wam, bleek geen rijbewijs te hebben. Hij verloor de macht over het stuur toen de auto in de bocht een klapband kreeg. De auto slingerde over wegdek en trot toir en kwam pas halverwege de trap naar de Halleystraat tot stilstand, hangend over een hek. Er moest een takelwagen aan te pas komen om het karkas uit zijn benarde positie te be vrijden. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Lest in de nieuwste Opel Kadett Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Tal. 264174 b.g.g. 375516 Reeds 17 jaar uw vertrouwd adres voor aJle tuinmeubelen Alleen topmerken van onverwoestbare kwaliteit staan bij ons In de showroom (200 m2) Geopend: van 8.30-17.30 uur Donderdag tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00-16.00 uur Boterstraat 8-10 (achter de Heme) telefoon 287215

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 15