Nieuwe VANDAAG - in deze krant Asvion cricket maakt kans op promotie kort Meeste sollicitanten ondernemers zonder kapitaal Weer ongeluk op overweg Vers van de groothandel Kiosken op Koemarkt september Politienieuws geopend? P. Groeneveld en z'ii. „.„«Stadsblad Theateraktie van Lentefeest s SLUIS Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan- huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplagevan circa 1 miljoen exemplaren Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur Scheepsmodellen zondag te water Bekers VAKANTIE VOORDEEL Verse kipfilet Gemarineerde kipsticks kii<T4.95 T.V. DEFEKT? RADIO ABA SCHIEDAM Bij de VVV zijn erg veel reac ties binnengekomen op het idee, in Schiedam een rondvaartboot te gaan exploiteren. Maar voor zover VVV-direk- teur Ruud Pillard kan beoordelen, zijn de meeste reacties afkoms tig van ondernemers zonder kapitaal. Dagtochtjes Botter Beveiliging SCHIEDAM Nog meer dan vorige jaren bleek de zaterdag verreden fietscross van het pro gramma van Jeugdland een sportieve „topper" met allure. Tegen de glooiing van de Vlaardin- gerdijk, een soort amfitheater, zag veel publiek dat met het vorderen van de cross bleef groeien bijna honderd jongens en meisjes het 220 meter lange parcours berijden, vaak met vinnige pe daalslagen. Vooral de oudere deelnemers bereik ten hierbij vaak indrukwekkende snelheden. Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. exPort Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 reeP Pit On, Sortinient: - Hij was het ook die aan het slot de prijzen, bekers en ander ere metaal aan de winnaars ui treikte. Bovendien kreeg ieder een een blijvende herinnering aan dit daagje spectaculair fietsen. Winnaars leeftijdsgroep 15 tot 16 jaar: 1. Peter Simon, 2. Regilue Pinas, 3. Cock Zeij. 14-jarigen: 1. Erik Dal, 2. Wil fred van Deurzen, 3. Karei Holleman. 13-jarigen: 1. Rai- mines Pinas, 2. Marco Benda, 3. met meisje Trix van Eijk. 12-jarigen: 1. Serge van Ger- ven, 2. Izaak Bruning, 3. IJa- sar Gelmez. 11-jarigen: 1 Marty Jansen, 2. Marin van Rees, 3. Ad Tange. 10-jarigen: IJim Scholsherg, 2. Marcel van Jeveren, 3. Alex Nolet. 9- jarigen: 1. Michael Doornbos, 2. Denis Schouwenburg, 3. het meisje Nancy de Zwart. Kampioene bij de 8-jarigen werd Diane Pinas, 2. Mauriel Schinkel, 3. Rayn Schaper. Voor Jeugdland was de cross een afsluiting van de eerste week vol drukbezochte aktivi- teiten. Zowel het buitengebeu- ren als de voorstellingen in za len trokken over het algemeen grote belangstelling. Een 21-jarige Schiedammer, za terdag op bezoek bij kennissen in de Bellstraat, moest om streeks twaalf 's avonds in een politieauto met loeiende sirene naar het ziekenhuis worden ge bracht. De man had een dubbele slaga derlijke bloeding en een door gesneden pols. Deze verwon dingen aan een pols had hij op gelopen tijdens een ruzie van twee zijner bekenden, 's Mans pogingen tot bemiddelen wer den niet op prijs gesteld. Toen hij tussenbeide wilde komen sloegen de ruziemakers een gla zen deur voor zijn neus dicht. De bemiddelaar ging daar met zj¥ rechterhand doorheen. SCHIEDAM De gemeente streeft er naar, de herinrichting van de Koemarkt te voltooien voordat lijn 1 op zaterdag 17 september zijn eerste officiële rit zal maken. Zoals deze krabt eerder meldde, wil de gemeente een aantal kleine ondernemers aantrek ken voor nieuw te bouwen kios ken op de Koemarkt. Als voor beeld dienen de half houten, half stenen winkeltjes en eetge- legenheden rond het Rotter damse Beursplein. De gegadigden die zich tot nu toe hebben aangemeld zijn voornamelijk afkomstig uit de horecasector. Ook een bloemen handelaar heeft interesse ge toond. Op het standskantoor meent men dat deze branches het best aansluiten op het karakter van de vernieuwde Koemarkt, straks een belangrijk overstaps tation voor tram en bus. De ontwikkeling van het plan is door de gemeente inmiddels overgedragen aan een Schie dams bouwbedrijf. Dit bedrijf wil eerst becijferen om hoeveel kiosken het gaat, voordat een architect wordt ingeschakeld om de ontwerpen te maken. Het aantal winkeltjes, en hun vloeroppervlak, is afhankelijk van de ruimte die er op de Koe markt overblijft na de aanleg van de (wijde) bocht in het tramtracé. Als er gebruik gemaakt wordt van prefab-materialen, acht men het op het stadskantoor ze ker niet ondenkbaar dat de eerst, zo niet alle winkeltjes al op 17 september op zijn. ONGEKEND poelierskwaliteit kilo slechts 14.95 C 1 V)/ uw poelier \\J v vakman, die rriij weel er ,och het meeste van. Alleen St. Liduinastr. 50 W Tel. 269884 Gratis kruiden WOENSDAG 27 JULI 1983 - NR. 59 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Het Ned. Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk (NI- VON) grijpt de zomermaanden aan voor een wandeling. Op zondag 14 augustus trekt de Schiedamse afedeling er op uit. Om tien uur 's morgens rijdt men met bus 58 naar het eind punt in Kethel en begint een wandeling door Midden Delf land. Deelnemers moeten hun lunch zelf meenemen. Inlich tingen: NIVON secretariaat, Damlaan 242, telefoon 738486. Bij Lentefeest is het donderdag 28 juni tijd voor een grote va kantie bingo. Om acht uur 's a- vonds wordt het eerste nummer afgeroepen (zaal open zeven uur). Lentefeest is te vinden aan de Broersvest 101. De we kelijkse bingoavond is voor iedereen toegankelijk. Veel gegadigden rondvaart- pro jekt In „Quitte", het winkeltje voor handgemaakte artikelen in de St. Liduinastraat, beginnen in september een aantal am bachtelijke cursussen. Het aan bod bestaat uit lessen glasgrave ren, poppen maken, brooddeeg figuren kneden, hindeloopen schilderen en stokpoppen ma ken. De kosten variëren van 30 tot 60 gulden. Inlichtingen in de St. Liduinastraat 98b, of telefo nisch onder nummer 734650. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Van 16 juli tot 2 augustus wagens vakantie gesloten Veel sollicitanten zijn enkel geïnteresseerd in een baantje aan boord van Schie dams nieuwste projekt. Een schip, of kapitaal daarvoor, kunnen zij niet aanbieden. Opvallend was verder dat een aantal van de gegadigden al ervaring had opgedaan in deze branche. Dat deed bij Pillard het vermoeden rijzen dat de werkloosheid in de sightseeingbusiness vrij groot is. Als gesprekken met de kandi daten niets opleveren, wil Pil lard reders gaan werven mid dels advertenties. Toch lijken niet alle gegadigden bij voor baat kansloos. Zo stond voor dinsdag een onderhoud gepland met de Scheveningse reder Vrolijk, exploitant van een on derneming die zich specialiseert in sportvisserij op de Noordzee. Vrolijk wil over zijn plannen voor Schiedam evenwel nog niets loslaten. Wel gaat hij door als een serieuze kanshebber. Het rondvaartprojekt maakt deel uit van het nieuwe VVV- beleid, Schiedam aan te prijzen als reisdoel voor dagtochtjes. De VVV kan zelf echter geen geld in het plan stoppen. De plaatselijke vereniging voor vreemdelingenverkeer heeft enkel een bemiddelende rol. Pillard is wel van mening dat Schiedam zich met zijn rond vaarten niet in het vaarwater van de Rotterdamse Spido moet begeven. Hij zou weinig zinvol zijn, een zelfde soort attraktie te bieden als de Rotterdamse rondvaartonderneming va nouds gewend is te doen. Volgens Pillard moet overleg met de Spido een alternatieve route opleveren voor het Schie damse schip. Om iedere gelijke nis te voorkomen, zou Pillard het liefst ook van een ander type schip gebruik maken. Gedacht wordt momenteel aan „een leuke botter", waarmee groepjes kinderen of volwasse nen een dagje het buitenwater op kunnen. Rondvaarten door de Schiedamse binnenwateren staan voorlopig niet op het pro gramma. SCHIEDAM Een automobi list heeft een andere wegge bruiker vrijdagmiddag wel zeer hardhandig gestraft voor het begaan van een verkeersfout. Op de 's Gravelandseweg werd het portier van een 22-jarige Schiedammer plotseling geo pend en bracht een onbekende deze diverse slagen toe in het gezicht. Deze „wraakaktie" gebeurde voor de deur van het ANWB- kantoor. De lijfstraf werd toe gebracht door een ongeveer 20- jarige man. Zaterdagavond is een insluiper na gezamenlijk optreden van burgerij en politie in de kraag gevat. De dief, een I8-jarige Rotterdammer, werd betrapt in een huiskamer aan het Fren- kelpad. De bewoners waren in de tuin bezig met het opzetten van een barbecue. Een handlanger van de Rotterdammer wist de achtervolgers van zich af te Schudden SCHIEDAM Op de spoorwegovergang aan de Kande- laarweg in Schiedam-Kethel is dit weekeinde opnieuw een ongeluk gebeurd. In de nacht van zaterdag op zondag raakte omstreeks half twaalf een personenauto onder de wielen van de sneltrein Amsterdam-Brussel. De auto werd 150 meter meegesleurd voordat de trein tot stilstand kwam. Persoonlijke ongelukken deden Deze commissie is belast met de zich niet voor. De autobestuur- herindeling van het polderge- der was ruim voor de botsing uitgestapt, nadat zijn auto met een defect aan de motor precies op de overweg tot stilstand was gekomen. Bij de nadering van de trein rende de automobilist deze te gemoet om de machinist te waarschuwen. De trein kon het obstakel echter niet meer ont wijken. Met het opruimen van de ravage gingen enkele uren heen. Pas rond half drie 's nachts kon het baanvak weer worden vrijgegeven. bied tussen Delft en Schiedam. Ook het wegennet valt onder de bevoegdheden van de com missie. De aanpassing van de overweg wordt voor het grootste deel be taald door het ministerie van landbouw. De spoorwegen zelf dragen tien procent van alle kosten bij. Fietscross topper in programma Jeugdlan Bij de Nederlandse Spoorwegen bestaan al geruime tijd plannen om de spoorwegovergang in Kethel beter te beveiligen. In het verleden zijn op deze plaats namelijk diverse ongelukken met dodelijke afloop gebeurd. Nog niet zo lang geleden ont vingen aktievoerende bewoners van de Kethelse polder een brief van de NS waarin werd aangekondigd dat de gevaar lijke overweg van AHOBS (au tomatische halve overwegbo men) zou worden voorzien. Die beveiliging de overweg wordt tot op heden door knip perlichten bewaakt is nog niet aangebracht. Volgens een woordvoerder van de spoorwe gen zijn de plannen in theorie al klaar, maar wordt met de uit voering gewacht totdat de Re constructiecommissie Midden Delfland het groene licht geeft. Het was een compleet sport- feest, dat meteen een indicatie gaf over de cross-rage die mo menteel ook tot in Schiedam is doorgedrongen. Voor Joop van Broekhoven (de Jeugdlandchef) aanleiding om nog even nut en noodzaak van een vaste cross baan naar voren te halen. Plannen hiertoe liggen is de ijs kast. „Ze kunnen eruit want zo'n baan moet toch rendabel gemaakt kunnen worden", ver wacht Joop van Broekhoven. Afgezien van de gebruike lijke hindernissen (bulten) was, na de nachtelijke regen, het parcours hier en daar be hoorlijk glad. Dit leidde in de bochten tot slippartijen en de nodige buitelingen. Menselijke brokken bleven evenwel uit, wel deed zich schade voor aan enkele crossfietsen. Voor de nodige kwalificatie ra ces waren de deelnemers(sters) ■ingedeeld in verschillende leef tijdgroepen. Om nog even de gelijkstelling tussen man en vrouw te bevestigen waren de meisjes bij jongens ingedeeld. Vooral onder de groepen oude ren ging het er nu en dan heet aan toe. Heet was het ook op het parcours, zodat de waterdragers werd ingeschakeld. Ook de in wendige mens werd versterkt en aan verkoelende drankjes ontbrak het zeker niet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1