Vers van de groothandel In't kort VANDAAG deze krant Zijdeveld is teleurgesteld in bewoners Proveniershuis GAK stelt twee informanten aan s&H&tt Het Nieuwe Stadsblad P. Groeneveld en Zii. in Boemerang talentenjach Busvervoer naar eilanden staakt Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam Modelbootvaren Steeg Tram Prijswinnaars Vervangend optreden voor misleide Amerikanen Veer ten onrechte in fietspadenplan Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur Randstad-Tjjp^ een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal'oplage van circa 1 miljoen exemplaren Harry van Kapel aan basis van moeilijke winst SVV tegen Zeeuwse amateurs Groot gebrek aan goedkope logies Record visvangst bij Jeugdland SCHIEDAM c- De grootscheepse verbouwing van de Passage die de gemeente op het oog had, gaat voorlopig niet door. In het opknappen van de overdekte winkelgalerij, die in november het 50-jarig bestaan viert, gaat veel meer tijd en werk zitten dan tot nu toe werd aangenomen. In v6rband met het komende jubileum wordt de ga lerij hoogstens met wat verf opgekalifaterd. Wan neer de totale renovatie van start gaat valt nog niet te zeggen. T.V. DEFEKT? RADIO ABA STUDIO assorf, SCHIEDAM De eerstvol gende bingo-avond in sociëteit Lentefeest wordt gegeven op donderdag 4 augustus. Er zijn wederom tal van prijzen te win nen. De avond begint om acht uur, de zaal gaat om zeven uur open. Voor bingoliefhebbers die Lentefeest nog niet weten te vinden: het adres is Broersvest 101. De Kon. Ned. Vereniging voor EHBO afdeling Kethel begint evenals vele zusterorganisaties in de stad dit najaar weer met een cursus eerste hulp. De lessen worden vanaf maan dag 19 september wekelijks ge geven in de huishoudschool Hargahof aan de Valeriusstraat, om acht uur 's avonds. Kosten bedragen 175 gulden in clusief cursusboekjes en mate riaal. Inlichtingen en aanmel dingen bij het secretariaat, te- Xefoon 715097. De jaarlijkse EHBO collecte zal plaatsvinden tussen 15 en 20 au gustus. SCHIEDAM De Schiedamse Modeljacht Vereniging „De Vi king" hield zondag een weds trijd in de serie Openluchtkam pioenschap 1983 jn de eigen vaarvijver aan de rand van het Beatrixpark. Veel bekijks was er weer voor de diverse schaal modellen bij het bevaren van het figuurparcours en de ronds- nellende speedbootjes in de strijd tegen het horloge. De drie hoogst geklasseerden in de verschillende categorieën waKen: F.2-A. schaalmodellen van 070 tot 1.10 meter: 1 A. C. M de Jong (Neptunus R'dam) 100 punten; 2 B. van Luytgaar- den (de Viking) 88 pnt.; 3 W. van Thienen (de Viking) 87 pnt. F.2-B. schaalmodellen van 1.10 tot 1.70 meter: 1 M. Pronk 98 pnt; 2. P. Pronk 96 pnt; 3. H. Doornbos 94 pnt. Alle drie le den van de Viking. Speedboten FSR E. restricted: 1. J. de witte, 19 ronden in 9 sec. (de Viking); 2. G. J. 19-12 (Den Haag); 3 J.A.C. van Giezen, 17- 18 (Den Haag). TSR E. en 2 kg.: 1. C. J. Bleek 29 ronden (Den Haag); J. de Witte 23 ronden (De Viking); 3 L. de Witte 22 ronden (De Viking). Opknappen Passage uitgesteld De vertraging houdt ver band met een studiereisje dat de dienst Woningbeheer, verantwoordelijk voor de Passage, onlangs maakte naar Parijs. Daar werden twee passages bezocht die net als die in Schiedam, opti sch doodlopen. De Lichtstad is er in geslaagd, deze twee overdekte winkels traten die zich aan de Champs Elysées bevinden, zodanig te reconstrueren dat er weer flink de loop in zit. Iets derge lijks streeft Schiedam na, zij het met beperkter middelen. Volgens wethouder Chris Zijde veld is het heel goed mogelijk van de Schiedamse Passage weer een druk beklante „straat" te maken, ondanks het feit dat het winkelende publiek deze thans vaak als een doodlo pende steeg beschouwt. „Om het imago van de Passage op'te vijzelen zal er een greep in de trukendoos gedaan moeten worden", aldus Zijdeveld, die daarbij denkt aan een compleet vernieuwde gevelfront aan de Broersvest. Niet uitgesloten is dat Woning- beheer nogmaals naar het bui tenland gaat om ideeën op te doen. Ook in Antwerpen zou zich nog een tweetal passages bevinden die qua struktuur veel weg hebben van de uit de jaren dertig daterende passage aan de Broersvest. Aardig detail is overigens dat De Passage moet visueel aantrekkelijker worden. Maar dat wordt zo'n ingrijpend karwei, dat het nog wel enige tijd kan duren Schiedam één van de zeer wei nige Europese steden is die over een dergelijke rariteit beschikt. Verreweg de meeste passages vormen de loop lussen twee drukke winkelstraten. Niet het halve eeuwfeest in no vember vormt de direkte aan leiding voor de geplande opk napbeurt. De renovatie vloeit vooral voort uit de herinrich ting van de Broersvest. Tramlijn 1 krijgt een halte vlak voor de ingang en de gemeente wil dat feit aangrijpen om van de nieuwe passage een door gaande route te maken in de richting van bijvoorbeeld Hoog straat en Broersveld. De vertraging betekent wel een ernstige tegenslag voor de winkeliers in de Passage, die al meermaals vergeefs hebben aangedrongen op ver betering van hun sterk ver waarloosde winkelstraat. Enige tijd geleden besloten de winkeliers het wachten beu, zelf de verfkwast ter hand te nemen om in elk ge val de lelijkste plekken aan het oog te onttrekken. Ook een geit is al die belangstelling wel eens moe SCHIEDAM Wethouder Chris Zijdeveld (stadsontwik keling) is eri^stig teleurgesteld in de houding van de Prove niershuisbewoners, die onlangs lieten weten, geen prijs te stellen op een café annex feestzaal in hun direkte nabijheid. Dit café wordt ingericht in het achterhuis, en grenst on middellijk aan enkele van de woningen in de zijvleugels. Geitenkeuring agrarisch feest SCHIEDAM De jaarlijkse geitenkeuring van de vereni ging „Ons Genoegen", dit keer gehouden op de Bio-boerderij van het park Kethel, groeide zaterdag uit tot een agrarisch feest voor jong en oud. Nog een keer was er volop le ven en vertier op wat eens het bedrijf Lansbergen is geweest. Zeker enkele honderden mensen onder wie veel kinde ren, verkeerden temidden van de aanwezige 50 geiten. Witte, hoorndragers en niet hoorndra gers maar ook de nodige Tog- genburgers (afkomstig uit Zwitserland) met hun caramel- kleurige vachten wareln hier bijeen. Bovendien enkele dwerggeitjes, die vooral bij de kleuters bijzonder in trek ble ken te zijn. De keuringsring was in de hooi berg, zodat de dieren niet al te veel last ondervonden van de heersende hitte. Ook buiten de keuringsring waren voor de wachtende geiten zoveel moge lijk schaduwrijke plekjes uitge zocht. Ook het centrum zelf en de hier verblijvende dieren trokken de nodige belangstel ling. De keuring was in diverse ru brieken ingedeeld. Winnaar bij de lammeren (dit jaar geboren) wit was Corry van kinderboer derij De Bokkensprong, Rotter dam. Toggenburgers lammeren: Janny II, eigenaar Piet v.d. Meer uit Kethel. 1 en 2-jarige witte geiten: Irene van de heer de Groot van kinderboerderij Holywood, Vlaardingen. ToggenburgersG Janny van P. v.d. Meer uit Kethel. 3-jarige en oudere witte geiten: Carin van de Groot, Holywood, tevens al geheel kampioen van dit ras: Piet v.d. Meer, Kethel' Kampioen bij de dwerggeitjes werd de 2-jarige bruine dreu mes „Linda" van Piet van Mil, verzorger in de kinderboerderij van het Beatrixpark. De mooiste bonte geit, Miss X. was van de heer D. Kerklaan uit Kethel. Bij het showen van de geiten won het meisje van Eijk samen met de geit van G. Bekerkamp de eerste prijs. Geblekpn is dat onder de toeschouwers nog veel mensen waren die er zo'n mek keraar op na houden. Hiervan gaven de nodigen zich op als lid van „Ons Genoegen". Voor de prijsuitreiking komt in het najaar een aparte avond, mogelijk in het verenigingsge bouw tegenover de r.k. kerk. Het bestuur zal die avond te vens benutten om voorlichting te geven over het houden van geiten als huisdier. De wethouder toont zich uiter mate verbaasd over een bezwaarschrift dat 28 van de 30 bewoners onlangs indienden. Zijdeveld vindt het terecht dat dit bezwaarschrift werd afge wezen: „De bewoners hebben hun huis indertijd zonder mor ren geaccepteerd, terwijl ze wis ten dat er in het achterhuis een horecagelegenheid zou komen". Anderhalf jaar geleden werd het Proveniershuis na een ver woestende brand met geld van Monumentenzorg gerestaureerd en omgebouwd tot woningen voor de kleine huishoudens. De gemeente wilde toen meteen een oud plan verwezenlijken, namelijk een café restaurant onderbrengen in het achter huis, dat gelijktijdig werd óp- geknapt. Het Proveniershuis is bang dat het met de rust rond het in tieme hofje gedaan zal zijn als het café in september zijn deu ren opent. Volgens Zijdeveld is er geen re den voor vrees omdat de exploi tant een optimale geluidswernig laat aanbrengen. „Rijnmond heeft bij een inspectie de be heerder zelfs een compliment gemaakt met de uitstekende isolatie," aldus de wethouder. De vrees dat late gasten de Pro veniershuisbewoners uit de slaap zullen houden is volgens Zijdeveld eveneens ongegrond. Het café wordt ontsloten via het Emmaplein en niet via het hofje of één van de vleugels. Zijdeveld, onuei wiens verant- woordelijkneid de renovatie ge stalte kre g, oelt zich verplicht, „deze misverstanden" recht te zetten, temeer daar het de ge meente vele jaren gekost hee.ft, een exploitant voor het achter- hmis te vinden. De bewoners hebben nu een on derhoud aangevraagd met de beheerder. Deze heeft al laten weten, een goede verstandhou ding met zijn buren na te willen streven. SCHIEDAM/VLAARDINGEN 'MAASSLUIS Het Gemeen schappelijk Administratie Kan toor (GAK) in Vlaardingen heeft voor de regio twee pu- blieksinformanten aangesteld. -Iet zijn de heren G. R. Beek en E. L. Boender. ■i' ue- v Zij kunnen mensen helpen met informatie op het gehele gebied van de sociale verzekering en wat daarmee samenhangt. Daartoe hebben zij de steun en medewerking van speciale con tactpersonen bij de Belasting dienst, de zelfadministrerende bedrijfsverenigingen, de Ge meentelijke Sociale Dienst, het Gewestelijk Arbeidsbureau, de Ziekenfondsen en Rechtswin kel. Deze publieksinformanten zul len trachten de bezoekers zo volledig mogelijk te informe ren. Als dat niet kan, wordt de klant doorverwezen naar de in stantie die de zaken waarom het gaat zelf behandelt. Zón doorverwijzing zal dan liet „passief" zijn (ga maar naar .iet ziekenfonds), maar een ak- i.ieve vorm hebben: door middel van een verwijskaart of telefo nisch wordt men in contact ge bracht met de juiste man of vrouw bij de betrokken instan ce. Indien nodig wordt een afs praak voor hem gemaakt. Jet GAK is tot de aanstelling van de twee publieksinforman- en qekomen omdat er vele wetten en regelingen op het ge bied van de sociale verzekerin gen en aanverwante terreinen "ijn. Er zijn ook vele instanties die deze wetten en regelingen uit voeren. Het is voor het publiek niet altijd gemakkelijk te weten waar men zijn moet voor infor matie. Voor de kinderbijslagwet en de aow moet men bij de Raad van Arbeid zijn. Voor de werk loosheidswet, de ziektewet, de wao en de aaw moet men bij de bedrijfsvereniging zijn of bij het Gemeenschappelijk Adminis tratiekantoor (GAK). G.A.K. Industrieweg 9, Vlaar dingen, telefoon: 010-348800. De heer G. R. Beek, toestel: 234; de heer E. L. Boender, toestel: 224. SCHIEDAM Om de paar honderd mensen die vorige week woensdagavond vergeefs hebben gewacht op de komst van het Amerikaanse orkest Jnited States College Wind Tand, tevreden te stellen, wil de Schiedamse Gemeenschap bin nenkort een vervangend optre den organiseren van een gelijk waardig muziekgezelschap. De Amerikaanse band zou woensdag om zeven uur een op treden verzorgen op de Maas boulevard, maar kwam niet op dagen omdat het de boot naar Engeland moest halen. SCHIEDAM— De ophef fing van het fietsveer VlaardingenPernis, dat op 4 oktober vorig jaar in ere werd hersteld en op 20 mei dit jaar al weer uit de vaart werd genomen, stelt zowel de Schiedamse fietser als de plaatselijke VVV vmor grote proble men. Volgens VVV direkteur Ruud Pillard is er een aanhoudende vraag naar de populaire versie van het Rijnmond-fietspaden plan. Deze uitgave gaat bij het VVV kantoor aan de Buitenhaveöweg momen teel als warme broodjes over de toonbank. In dit -onlangs versche nen- plan staat het fiets veer tussen VlaaKdingen en Pernis aangegeven als zijnde nog steeds in ge bruik. Veel fietsers ma ken daarom vergeefs een ritje naar het Vlaardingse havenhoofd. Volharden zij in hun wens, de andere oever te bereiken, dan zijn zij ge noodzaakt dóór te fietsen naar Maassluis, o$ daar de veerpont naar Rozenburg te pakken. Ruud Pillard betreurt deze gang van zaken. „Idioot dat het v6er in Vlaardingen is opgehe ven. Op die manier missen Vlaardingen en Schiedam de koppeling met de recreatiegebi6den aan de overkant". Zoals bekend, werd de pont uit de vaart geno men omdat de exploitamt, rederij Steinmann uit Spijkenisse, het veer zon der de beloofde garantie van Rijnmond drijvende moest houden. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Raparatia Ook voor uw varlichting SCHIEDAM Wegens een staking bij de vervoersmaat schappij Zuid-West-Nederland is het voor inwoners van Vlaardingen en Schiedam voor onbepaalde tijd onmoge lijk per openbaar vervoer be stemmingen op de Zuid-Hol landse en Zeeuwse eilanden te bereiken. Sinds dinsdag 2 augustus wor den de diensten van de lijnen 80, 81 en 82 niet onderhouden. Wie naar de Zuidelijke Water wegoever wil reizen resteert enkel de mogelijkheid om via Rotterdam per metro tot Hoog vliet te rijden. Spijkenisse en andere bestemmingen op de eilanden zijn onbereikbaar. De staking houdt verband met de ingebruikneming van buurt- taxi's in Zeeuws Vlaanderen. De ZWN is fel gekant tegen deze nieuwe vorm van open baar vervoer. Als dit experi ment ook op andere trajecten van het ZWN-vervoersgebied wordt toegepast, zal dit een aantal buschauffeurs hun ar beidsplaats gaan kosten, zo vreest het ZWN personeel. De Rotterdamse rayonchef Kop kon woensdagmorgen niet zeggen, hoelang de sta king zou gaan duren. WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1983 - NR. 61 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1