Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant In aansluiting op eerste Havenf eest Vers van de groothandel IZt»* Regionale voorziening zwakzinnigen Deuren in buitensluis tijdelijk verwisseld Éfc P. Groeneveld en Zn limn i Stadsblad topniet Bi WÊÈÊÊKÊÊÊÊ Stier Bloemen v°orde/ Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Buro Rechtshulp over WWV „Rietbouwers" naar Duitsland Bandstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan- huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren SVV: vijf nieuwe spelers dankzij club van Honderd Bloemenshow Vijfsluizen ill! SCHIEDAM In het kader van het Lange Havenf eest op 17 september, willen de winke liers van de Hoogstraat aansluitend op 18 sep tember een zondagsmarkt organiseren. Op deze zondagsmarkt, de eerste in de wijde om trek, zal vermoedelijk ook plaats zijn voor kooplieden van buiten de stad. De markt wordt opgeluisterd met kersmisattrakties en veel levende muziek. Al op zaterdag 17 septem ber staat Schiedam bol van de aktiviteiten. Voor naamste aanleiding is het in gebruik nemen "van de vernieuwde tramlijn 1, die op aeze zaterdag zijn eer ste rit over de Broersvest zal maken. De winkeliers van deze winkelpromena de zijn thans druk bezig een aantrekkelijk feest programma samen te stel len. SCHIEDAM Het doek is zaterdag ge vallen over zomer- Jeugdland 1983. Voor het sluitstuk in het Beatrixpark kwamen circa 900 kinderen naar het pretpark. Ook veel ouderen kwamen hier de sfeer proeven van een reeks activiteiten die zich afspeelden in een soort Western en Country-sfeer. Indiaantjes en coywboys dartelden rond in volle vriendschap. Ze behoor den tot de ruim tweehon derd deelnemers aan het Western-spelcircuit waar van de onderdelen herin nerden aan het verre ver leden in de fair-west. Jonge roodhuiden, zoals er velen te zien waren op het slotfeest in het park In 500 gezinnen kwam een fraaie bloemcompositie in de huiskamers terecht. Het hadden er veel meer kunnen wezen, ware het niet dat de bezuiniging de aankoop van meer bloemschikmateriaal in de weg stond. Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur Sortinte„t: Usn: SCHIEDAM/VLAARDINGEN De RK Vereniging voor Ziekenverpleging (v.m. Noletziekenhuis) is met het Openbaar Lichaam Rijnmond overeengekomen dat een nieuwe voorziening voor de zwakzinnigenzorg in deze regio, gebouwd zal worden in Holy-Noord in Vlaardingen. Vorige week liet Rijnmond weten dat Vlaaringen als meest geschikte in aanmerking komt. I Of de deuren van de buitensluis beschadigd zijn, moet een onderzoek van gemeentewerken deze maand uitwij zen T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1983 - NR. 63 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Zaterdag 13 augustus is het weer zo ver: dan vertrekt de Schiedamse afdeling van het C.J.V. met ruim 90 jongens en meisjes, in de leeftijd van 7 t/m 15 jaar, naar het landelijk C.J.V. Kam- peercentrum in Leusden. De kinderen zullen een week lang in 8-persoons tenten ver blijven en eten in een grote eettent. Kampleiders, die vele jaren ervaring hebben, zullen zorgen voor de begeleiding. De twee luxe toeringwagens vertrekken vanaf de hoek Westvest-Korte Haven om 13.00 uur en zullen een week later op zaterdag 20 augustus weer op die plek terug te ke ren om ca. 12.15 uur. Postzegelvereniging „I.V. Phi- latelica, afdeling Rotterdam" begint op 15 augustus aan haar nieuwe seizoen. De postzege laars komen dan bijeen in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. De zaal gaat om half acht open en officieel begint de avond om acht uur. Op donderdagavond 11 augus tus is er bij Lentefeest weer een grote vakantiebingo. Om acht uur wordt het eerste nummer afgeroepen, gewoon tegetrouw in de sociëteit aan de Broersvest 101. Toegang ook voor hen die geen vaste bezoeker van Lentefeest zijn. Vrijdag is er van tien tot vijf weer mini-markt bij Lente feest. i Iciiiedanimiigt zondagi^alH De Broersvest zal vooral 's morgens in het teken van de tramfestiade staan. Later op de dag zal het zwaarte punt van het feest zich gaan deweg verplaatsen naar de Lange Haven, die volge bouwd wordt met kramen. Hier vormt de heringebruik neming van de Appelmarkt- brug de aanleiding. Om te on derstrepen dat het om een „waterfeest" gaat, zal de Lan ge Haven wemelen van aller lei vaartuigjes. Het idee voor de zondags markt is tot stand gekomen na overleg tussen de Hoogstraat winkeliers, de VVV en de ge meente. Op het stadskantoor verwacht men overigens geen problemen met de voorschrif ten van de uit 1976 daterende Winkelsluitingswet, die be paalt dat de middenstand op zondag geen handel mag drij ven. Reden om dit voorschrift te negeren is het feit dat in de Tweede Kamer momenteel een wetsontwerp wordt voor bereid dat het houden van zondagsmarkten mogelijk maakt. Deze wet zal, naar men op het stadkantoor verwacht, medio 1984 van kracht worden. Tot die tijd zal het naleven van de „oude" winkelsluitingswet wat soepeler verlopen, zo hoopt het stadsbestuur. Als experiment op zondag 18 september aanslaat, overwe gen winkeliers en gemeente, voortaan viermaal per jaar een zondagsmarkt te hou den. Een enquête onder de Hoogstraat-winkeliers heeft uitgewezen dat een overgro te meerderheid veel enthou siasme voor dit plan kan op brengen. Hoewel het draaibroek voor het Havenfeest, dat drie dagen zal duren (16, 17 en 18 septem ber) al zo goed als gereed is, hebben de middenstanders het volledige programma nog niet bekend gemaakt. Hoogstraat-winkelier Chris Coppens wil al wel mededelen dat het Havenfeest een jaar lijks terugkerende gebeurtenis moet worden. Bedoeling is, er op de lange duur een even succesvol evenement van te maken als de Rotterdamse Binnenstadsdag of het Vlaar- dingse Haring- en Bierfeest. Deze feesten trekken ieder jaar weer vele tienduizenden bezoekers. Record aantal kinderen op slotdag Jeugdland Met de nodige vaardigheid spelletjes was hier ook het tra ditionele dobbelen en onder meer het hoefijzerwerpen. El ders op het feestterrein werd de rodeo opgevoerd, een spek- takulair onderdeel dat de no dige hilariteit tot gevolg kreeg. Stoere jongens en ferme meid- jes kregen een mechanisch bokkende stier te berijden, met als doel het zo lang moge lijk in het zadel uit te houden. De meesten moesten al snel in het zand bijten, zand dat in dit geval een veilig luchtkussen was. Alle deelnemers aan het spel- circuit kwamen op de foto na vooraf te zijn getransformeerd tot echte indiaantjes, vereeu wigd voor een heuse wigwam. Iedereen kreeg zijn foto mee naar huis, geplakt op een oor konde als bewijs dat het spel goed was gespeeld. Op het ter rein was gelegenheid om zelf een hoofdtooi te maken die bij de sfeer paste. Ook elders werden de kinde ren meer dan vijf uur aange naam beziggehouden. Het po nyrijden en toeren in de paar den- en boottram waren weer erg in trek, terwijl ook de mini-stoomtrein steeds volbe- laden een heen en weerdienst onderhield. Zweef- en draaimolen waren contenu bezet evenals het niet meer weg te denken spring kussen. Grote uitsmijter van het feest was het kindervarié té op het terrein van Excelsior, de tribune totaal was uitver kocht. De country muziek werd hier vervangen door dis coklanken. Na afloop van het geheel was het voor de leiding van Jeugd land en de 27 medewerkenden nog even gezellig nakaarten in het clubgehouw van Excelsior. Voor Joop van Broekhoven en Riet Immerzeel was er een bloemenhulde namens het ge meentebestuur. Jeugdland 1983 gaat als bijzon der geslaagd de geschiedenis in. In totaal namen 6300 kin deren deel aan de diverse acti- viteiten in de open lucht en de zalen. Hieronder bevonden zich veel buitenlandse kinde ren, veelal samen met hun ou ders. Deze laatsten namen vooral deel aan de creatieve onderdelen waaronder het bloemschikken o.l.v. de bloemschikcommissie van de KMTP. rCeP Uit one „c er.se houder ditrd, UPPL'I, Men schrijft ons: Per 1 juli is door een wijziging in de Wet Werkloosheidsvoor ziening het recht op uitkering voor mensen jonger dan 23 jaar beperkt. Naast de algemeen geldende voorwaarden is daar voor hen nog bij gekomen de eis dat zij in de drie jaar aan de eerste werkloosheidsdag voorafgaan de gedurende minstens 130 weken een dienstbetrekking gehad moeten hebben. Niet vereist is dat ook feitelijk gewerkt is. Dus tellen bij vast stelling van genoemde periode b.v. ook ziekte- en vakantieda gen mee. Bij dat alles moet het gaan om een dienstbetrekking van niet- bijkomstige aard. Dat wil zeg gen een dienstbetrekking van meer dan één dag per week. Wanneer aan bovenstaande voorwaarden wordt voldaan dan kan in principe aanspraak gemaakt worden op een uitke ring. De duur hiervan is in te genstelling tot de uitkering van 23-jarigen en ouderen, maximaal één jaar. Zij die niet (langer) voor een WW V-uitkering in aanmer king komen kunnen bij de So ciale Dienst een RWW-uitke- ring aanvragen. Het is intussen al gebleken dat bovenstaande regeling in de praktijk tot de nodige moei lijkheden aanleiding geeft. Daarom willen wij die mensen die vragen hebben of die me nen dat ten onrechte hun WWV-aanvraag is afgewezen dan wel hun WWV-uitkering is gestopt of beperkt er hierbij nog eens op wijzen dat zij zich voor hulp kunnen wenden tot het Buro voor Rechtshulp, Hoogstraat 198 Schiedam. De spreekuurtijden zijn maan dag- en dinsdagmiddag van 2 tot 4 uur en voor hen die over dag niet kunnen donderdag avond van 5 tot 7 uur. Namens Buro Rechtshulp Gerard Douwes SCHIEDAM Drankgebruik is er volgens de politie de oor zaak van dat een 52-jarige au tomobilist uit Ridderkerk za terdag op het Kethelplein eerst in botsing kwam met een auto die hem wilde passeren, en vervolgens in de Benelux- tunnel tegen de muur slinger de. De man slaagde er in zijn voertuig op de zuidelijke wa terwegoever op de vlucht strook tot stilstand te brengen. Hij verkeerde in shocktoes tand en was niet aanspreek baar. De man raakte op weg naar het Schielandziekenhuis buiten kennis. Hij heeft sinds dien nog geen verklaring afge legd. SCHIEDAM Boerenkapel „De Rietbouwers" zal op 13, 14 en 15 augustus in het plaatsje Hachenburg (Westerwald- Duitsland) de jaarlijkse „Kir mes" muzikaal gaan opluiste ren. In 1981 waren zij daar reeds te gast, samen met het show korps van OBK. Dat dit zeer in de smaak is gevallen, blijkt wel uit de uitnodiging om weer met de boerenkapel te rug te komen. Naast de Schiedamse boeren kapel zijn er nog diverse ande re verenigingen te gast. De or ganisatie in Hachenberg tracht jaarlijks andere verenigingen ieder met eigen soort muziek en stijl, uit te nodigen. Er wordt opgetreden in een enorme tent met zo'n 4000 zit plaatsen, die bij optredens alle bezet zijn met publiek, dat uit de gehele omgeving afkomstig is. Uit bovenstaande mag blijken dat de Rietbouwers niet alleen tijdens het karnaval met suk- ses optreden. Op muzikaal ge bied is men in Duitslang ook wel wat gewend. De Rietbou wers beschouwen de uitnodi ging dan ook als een grote eer. De RK Vereniging ijvert al sinds zeker een jaar voor een nieuwe voorziening. Eni ge tijd geleden werd het be stuur zelfs uitgebreid met enkele ouders van zwakzin nige kinderen. Mede op aanwijzing van het Ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur is voor de realisatie van deze plannen een samenwerking tot stand gekomen met de Psychiatri sche Inrichting Sancta Maria te Noordwijkerhout en met de Angela Stichting te Nieuw- In nauw overleg met het Openbaar Lichaam Rijnmond en de organisaties, werkzaam op het gebied van de zwakzin nigenzorg in dit gebied, wordt gestreefd naar het indienen van de betreffende plannen bij de Minister van W.V.C. vóór 1 oktober dit jaar. Zoals gemeld heeft de gemeen te Vlaardingen wellicht in het bestemmingsplan Holy-Noord ruimte beschikbaar om een nieuwe voorziening te vesti gen. Dit gebouw zou ruimte gaan bieden aan ongeveer 200 zwakzinnigen. Uit een onlangs gereedgeko men rapport van de Provincia le Raad voor de Volksgezond heid in Zuid-Holland is geble ken dat de Rijnmond-regio een tekort vertoont aan plaat sen voor zwakzinnigenzorg; op dit moment biedt de Kinder kliniek Beatrix-Irene in Rot terdam de enige mogelijkheid. Over de locatie in Vlaardin gen heeft inmiddels een eer ste oriënterende bespreking van het bestuur met de ge meente Vlaardingen plaats gevonden. Inmiddels wor den met het oog op de nood zakelijke aanvraag uit hoofde van de Wet Zieken huisvoorzieningen bij het Minsisterie van W.V.C. in samenwerking met de ande re initiatiefnemers de de tails verder uitgewerkt. SCHIEDAM In ver band met periodiek on derhoud worden op maan dag 22 augustus de buiten deuren van de sluis in de Voorhaven verwisseld. Een drijvende bok zal de massieve deuren uit hun hengels lichten en vervan gen door een stel reservedeu ren dat al jaren werkeloos op de kade heeft gelegen. Dit karwei moet eens in de vijf jaar gebeuren om te kon- troleren of de sluisdeuren, die zich immers voor een groot deel onder water bevinden, nog in orde zijn. Drijfhout en afval kunnen soms ongeziene schade aan de sluizen aan brengen. Het is de eerste keer sinds 1978 dat de deuren worden geïnspekteerd. In dat jaar kwam de verbouwing van de buitensluis gereed, waartoe de gemeente in 1975 besloot. De eerste paal werd geslagen in augustus van dat jaar. De Buitensluis is overigens al veel ouder dan 1975. Al in 1769 bevond zich op deze plaats een voorziening voor de sleepvaart. In de loop der ja ren moest de sluis enkele ma len worden aangepast aan de zich steeds wijzigende hoogte van de waterspiegels. Ondanks deze aanpassingen liep de sluis tijdens de waters nood van 1953 bijna over. Tot de bouw van een geheel nieu we sluis werd (in 1975) beslo- ten om dreigingen zoals die zich in het rampjaar hadden voorgedaan, voorgoed het hoofd te kunnen bieden. In verband met de werkzaam heden zal de buitensluis tussen 22 en 24 augustus gesloten zijn voor alle scheepvaartverkeer. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Varkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1