Nieuwe VANDAAG in deze krant Schiedam en Rijnmond wel akkoord Duitsers zien in Schiedam „voorstad van Rotterdam" Gewonnene Reise nach Rotterdam war ein Erlebnis für die Dürings neem vaker een bloemetje mee! Rotterdamsedi jk: bezwaar tegen reconstructie Veel belangstelling voor startfonds ondernemer ïSlfW** Alle toeristische informatie ten spijt Inbraken HVS ontrukt schilder aan vergetelheid Willem Noorduin wil naar Amerika Zugabe für deutsch-niederiandisches Treffen óók na zessen en tijdens zon- en feestdagen Stadsblad 1 Druk File EUROTAX |3 VOOR ALLE SOORTEN KONTAKJLENZ^, v Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren li VLAARDINGEN- SCHIEDAM Het opstellen van de „oren" van rijksweg 19 bij sportpark Vijf sluizen is wederom in het ongewisse geraakt door de weigering van de gemeente Vlaardingen, een plan van Rijkswaterstaat goed te keuren. Schiedam en rijn mond zijn wel met dit voorstel akkorrd ge gaan, dat het aanleg gen van een op- en afrit aan de noordelij ke zijde inhoudt. Vlaardingen is het niet eens met het door Rijks waterstaat getekende ont werp: het Vlaardingse col lege wil dat er al bij de aanleg van beide opritten ruimte wordt gereser veerd om in de toekomst oo het zuidelijk deel van invoegstroken te voorzien. Voor Rijkswaterstaat is dat onaanvaardbaar. Veto Jammerlijk misverstand in de Westfalische Rund schau: Schiedam en Rotterdam zijn één pot nat. \V. DEFEKT? RADIO ABA -w LIDA.N.VC. bv. bloemsierkunst De veelbesproken Beneluxtunnel oren van Schiedam en Vlaardingen waar nu alleen maar lijnbussen, brandweer, politie en ziekenwagens gebruik van mogen maken. Aan passing kan na een compromis tussen de diverse instanties waardoor iedere ver keersdeelnemer gebruik kan maken van de halve oplossing, maar nu ligt het gemeen tebestuur van Vlaardingen (lees de PvdA wethouder voor verkeer en vervoer Bas Goudriaan weer dwars. SCHIEDAM Tweehonderd bewoners van de Rot- terdamsedijk hebben bij de bij de gemeente gepro testeerd tegen de voorgenomen reconstructie van hun straat. Een bezwaarschrift dat zij deze week in dienden bij burgemeester en wethouders en bij de dienst gemeentewerken, zullen zij mondeling toe lichten op een hoorzitting in het stadhuis op dins dag 16 augustus. RIJNMOND Voor de Stichting Startfonds Rijnmond, enkele maanden geleden opgericht, bestaat een rede lijk grote belangstelling. Al ongeveer 60 gegadigden h^1-' beroep gedaan op dit fonds, dat beginnen- ue ondernemers een financieel steuntje in de rug wil geven. „Als we de vakantietijd in aanmerking nemen, valt het aantal reuze mee", aldus J.M.J. Severijns van Rijnmond. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1983 - NR. 64 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM In de maanden september, oktober en novem ber organiseren de diensten centra en de wijkposten var de Stichting Raad voor het Be- jaardenwerk een groot infor- matie-projekt voor ouderer over gezondheid. Het projekt „Gezond Wel", wordt geor ganiseerd in samenwerking met de Ouderenbonden in Schiedam, terwijl verschillen de instanties en belangenorga nisaties hun medewerking verlenen. Nadere mededelin gen volgen. In clubhuis De Kreek aan de Lange Haven 92 vinden vanaf 15 augustus iedere dag aktivi- teiten plaats voor kinderen van 3 tot 13 jaar. Deelname voor een hele dag kost een gulden. Voor een middag of morgen wordt twee kwartjes entree geheven, 's Morgens kan iedereen zelf kiezen, van af 13.30 tot 15.00 uur zijn er georganiseerde aktiviteiten. Maandag 15 augustus: timme ren. Dindag 16 augustus: handenar beid. Woendag 17 augustus: bingo. Donderdag 18 augustus: to neelstukjes. Vrijdag 19 augustus: film. Maandag 22 augustus: handen arbeid. Dinsdag 23 augustus: bingo. Woensdag 24 augustus: timme ren. Donderdag 25 augustus: spelle tjes. Vrijdag 26 augustus: film. WEEKENDDIENSTEN IN DE GEZONDHEIDSZORG zie advertentie op personeelspagina -4$eMnet*jir»e* •wwca vbvkisbv Vlaardingen zegt nee tegen oren- compromis Deze patstelling bestaat, zo blijkt nu, al een jaar. Om de langdurige impasse rond het al of niet openstellen van de oren te doorbreken, togen vertegenwoordigers van Vlaardingen, Schiedam en Rijnmond vorig jaar sep tember naar de toenmalige minister van Verkeer en Wa terstaat, Zeevalking. Wat uit de bus kwam was een com promis dat Schiedam als het maximaal haalbare be schouwde, maar dat Vlaar dingen niet aanstond. Schie dam had liever ook een vol waardig „verkeersplein" ge zien, maar nam genoegen met de 50 procents oplossing onder het motto „beter een half ei dan een lege dop". In Schiedam is men dan ook zeer teleurgesteld over het Vlaardingse veto, temeer daar rijk en provincie samen 1,75 miljoen hebben toegezegd om het plan uit te voeren. De Schiedamse wethouder voor verkeerszaken Chris Zij develd vindt dat dit geld, ze ker in een tijd dat de overheid uiterst spaarzaam is met subsi dies met beide handen moet worden aangepakt. Zijdeveld hoopt dat zijn colle ga Bas Goudriaan alsnog op zijn standpunt terug komt, ook al omdat naar zijn mening nu het onderste uit de kan is ge haald. Rijkswaterstaat heeft zich vele jaren verzet tegen op- en afrit ten ter hoogte van de Benelux- tunnel omdat de aansluiting met rijksweg 20 nauwelijks twee kilometer verder ligt. Twee kruisingen op zo korte afstand van elkaar vindt Wa terstaat teveel van het goede. Dat Waterstaat vorig jaar toch bereid was een concessie te doen, ligt vooral aan de aan houdende druk die Rijnmond, Vlaardingen en Schiedam vele jaren op Den Haag hebben uit geoefend. Tijdens het overleg werd overigens snel duidelijk dat een direkte aansluiting in zuidelijke richting bij Vijfslui zen onbespreekbaar is en blijft. Op het ministerie vindt men de afstand om ook een oprit die direkt toegang geeft tot de Beneluxtunnel te realiseren, te kort. Daar komt nog bij dat juist op die hoogte rijksweg 19 van een driebaanseweg over loopt in een rijweg met twee banen. De files die daardoor dagelijks ontstaan zouden on toelaatbaar aangroeien als daar ook nog eens het verkeer SCHIEDAM Hoe Schie dam ook zijn best doet, zich als zelfstandige stad te profileren, het zal waar schijnlijk wel nooit luk ken, uit de schaduw van „grote broer" Rotterdam te treden. Dat blijkt eens ter meer uit een bericht in de West- falische Rundschau van vrijdag 8 juli, waarin de familie Düring terugblikt op een bezoek aan Hol land. Hoewel Schiedam inder tijd -eind juni- één van de hoofdattrakties was tijdens een reisje dat het gezin maakte op uitnodiging van nota bene een Schiedam mer, hebben de Dürings hun gastgemeente niet an ders kunnen zien dan als „voorstad van Rotterdam". Dat is nogal spijtig, want het stadsbestuur had zich veel moeite getroost, het eigen karakter van Schie dam te ondestrepen, onder andere met een bezichti ging van de vermaarde molens, die speciaal voor deze gelegenheid hun wie ken lieten draaien. Om de Duitsers zogoedmo- gelijk te informeren, en Schiedam als toeristische trekpleister aan te beve len, voorzagen de VVV en het gemeentelijk bureau voorlichting het gezin nog rijkelijk van documenta tiemateriaal. Vergeefse moeite. ïwu'st Lino icn tnuo zustüic-f. (l" Freienohl. (WiGu) Viel nach- tragliche Freude an den deutsch - niederlandischen Freundschaftstagen in Freien- £nde April hatte die Frei- jlie Diirim Sprossmann, da war an einem Abend die Idee zu dieser Reise geboren, jaap de Bruin Tj, seiner HeimaN'-v sente t'ur die Familie und „obendrauf' gar noch für dit vipischule in Freier Kar.' so zier Misschien kunnen de tweelingzusjes Sigrid en Gudrun Düring, die dit uitstapje te danken hadden aan het winnen van een kleurwedstrijd over Hol land, dit misverstand rechtzetten als hun reis weer eens op school ter sprake wordt gebracht. Geheel denkbeeldig is dat niet, want de Westfdlische Rundschau weet te berich ten dat de Duitse persatta ché in Nederland, Christi an Meisner, de zusjes 400 legpuzzels met een Hol lands motief heeft meege geven: een geschenk aan de schoolkameraadjes in het Sauerlandse Freienohl. Dankzij die puzzels blijft de gedachte aan Neder land in Freienohl voorlo pig voortleven. En anders ligt er een scho ne taak voor de Schiedam mers Jaap en Tiny de Bruin, vaste vakantiegan gers in Freienohl, van wie de de uitnodiging afkom stig was. Wellicht kunnen zij bij hun volgende bezoek aan dit dorp in Sauerland dui delijk maken dat Schie dam weliswaar aan Rot terdam is vastgegroeid, maar daarom nog geen voorstad is van die metro pool. DAG EN NACHT TAXI ZIEKENFONDS - GAK - DETAM OOK ROLSTOELBUSVERVOER 151122 65+ KORTING VIA BONBOEKJE VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN TEL. 370733 "T Wij helpen direkt!!! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Vanuit een woonhuis aan de Delflandse- weg is deze week een kistje met persoonlijke papieren en sieraden gestolen. De waarde is onbekend. Aan de Churchillweg werd het onderkomen van de rand groepjongeren geraakt. Onbe kenden openden met grof ge weld de brandkast en stalen daaruit een bedrag van 12000 gulden. De schade aan het houten pandje bedroeg onge veer vijfduizend gulden. In de 's-Gravesandestraat kreeg een woning ongenood bezoek. Hier worden een vide orecorder en een kistje met 2000 gulden vermist. Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. van een oprit bijkomt. Door een oprit in zuidelijke richting te weigeren, vervalt voor rijkswaterstaat, om rede nen van symmetrie, meteen een afrit aan de overzijde, dus vanuit de Beneluxtunnel naar Vlaardings en Schiedams grondgebied. „Als Vlaardingen ja zegt tegen deze halve oplossing, kan er wellicht nog dit jaar begonnen worden met het karwei," aldus Zijdeveld. Naar zijn mening dringt de tijd: de subsidietoezegging van het rijk blijft niet eeuwig gel dig. Hoeveel Vlaardingen en Schiedam zelf nog aan het projekt zouden moeten bijdra gen, is niet duidelijk. Vermoe delijk loopt dit bedrag in de honderduizenden guldens. Volgens een woordvoerder van het uit drie personen be staande aktiecomité richten de bezwaren zich vooral tegen de versmalling van de Rotter- damsedijk. In plaats van de huidige twee rijbanen aan beide zijden, zou de dijk in de toekomst worden teruggebracht tot één rijbaan voor iedere kant. De bewoners vrezen dat daar door ontoelaatbare verkeers opstoppingen zullen ontstaan. Nu al is, aldus de bewoners, regelmatig spraker van chaoti sche toestanden, omdat er dik wijls dubbel wordt gepar keerd. Ook vrachtverkeer dat de winkels aan de Rotterdamse- dijk bevoorraadt, verhindert vaak een vlotte doorstroming van het verkeer. Die overlast zal nog groter worden als de capaciteit van de rijbaan tot de helft wordt teruggebracht, zo vrezen de aktievoerder, die hun bezwa ren gesteund zien door de be wonersvereniging Schiedam Oost. Als motto voor hun aktie voe ren de dijkbewoners de kreet „Rotterdamsedijk wil geen BK-laan worden". Daarmee wordt verwezen naar de ver smalling van de Burgemeester Knappertlaan enkele jaren te rug. Veel gebruikers van de BK-laan vatten die reconstruc tie indertijd op als een voor beeld van „autootje pesten". Wethouder Chris Zijdeveld ge looft dat het allemaal wel zal meevallen. Volgens hem gaat het vooral om een „optische versmalling". De breedte van de rijbaan wordt weliswaar aangepast, zegt hij, maar voor het verkeer blijft de mogelijk heid bestaan, een op de rijbaan stilstaande vrachtwagen te passeren. Dit wordt bereikt door een soort drempel in de linkerrij baan aan te leggen, die met matige snelheid genomen kan worden. Zijdeveld wijst er voorts op dat de reconstructie onder andere bedoeld is om het verkeerslawaai in te per ken. Over de huidige klinkers wordt asfalt aangelegd. De re constructie houdt verder ver band met het doortrekken van de trambaan en het herinrich- ten van de Koemarkt. Behalve ondernemers die hun geluk willen proberen in branches als de autohan del, de lichtreclame of de re paratie van motoren en ge neratoren, hebben zich ook enkele meer inventieve gees ten gemeld. Eén kandidaat kwam op de proppen met een nieuwe appa- Dat wil echter niet zeggen dat alle gegadigden het ei van Co lumbus komen aanbieden. Se verijns heeft sterk de indruk dat onder de mensen die schriftelijk of telefonisch om inlichtingen vroegen, zich ook tal van personen bevinden die al jaren met een onuitvoerbaar idee rondlopen en voor de fi nanciering bij alle banken bot fonds is niet in het leven ge roepen om iedereen te helpen die met een of ander vaag plan rondloopt". Het fonds verleent overigens geen subsidies, en evenmin verstrekt het renteloze voor schotten. Het gaat om een door Rijnmond en de Nederlandse Middenstandsbank opgerichte stichting, die bemiddelt geldle ningen tegen het normale ren tetarief. Alleen de voorwaar den waarop een lening ver strekt wordt zijn wat soepeler dan bij een gewone bank. ratuur die het intern transport hebben gevangen. Zij kloppen in de havens aanzienlijk zou bij het fonds aan in de hoop vergemakkelijken, een ander daar een gewillig oor te vin- legde een plan voor dat de dis- den. tributie van meel naar bakke- „Dat lukt niet", verzekert de rijen beter regelt. woordvoerder van Rijnmond. Eén van de bedoelingen van „Men moet niet denken dat het Startfonds was juist, on- wij hier met geld strooien. On dernemers met dit soort „inno- dernemers die een beroep op verende ideeën" aan te trek- ons doen moeten harde gege- ken. In dat opzicht kan dus vens kunnen overleggen, zoals van een zeken succes gespro- verwachte produktiecijfers en ken worden. prognoses over de afzet. Dit 4 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1