Schade aan uw auto VAKANTIEPONDJES VERDWIJNEN ALS SNEEUW VOOR DE ZON Acht bijeenkomsten in Vier Molens Stoomdag in Spaansepolder J ubileum-f ancy-f air Vijfsluizen „Orpheus" repeteert weer ^Samen vérder Kies Dries.' Pa's voordeel! Jazz en bier in 1 de tram Wie wordt bruid van de maand? „VERINGMEIER TANDTECHNIEK" VERINGMEIER TANDTECHNIEK f 2,— korting Gebit stuk? J. VERINGMEIER Boterhammen Programma Aanstaande bruidsparen Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010 - 154540. Als gevolg van het overlijden van de Heer J. M. J. Veringmeier, oprichter van ons bedrijf gevestigd te Schiedam aan de Nieuwe Haven 131, be richt ondergetekende dat de praktijkwerkzaamheden op normale wijze zullen worden voortgezet. Schiedam, 5 augustus 1983. namens: Th. W. M. Veringmeier-Schuurmans Het Nieuwe Stadsblad vat kilo's af per week met SLANK SHAKE Blijf fit en slank als DORIS D. met de lekkere, natuurlijke, hongerstillende afslankeT Slank Bon Maak extra goedkoop kennis met Slank Shake. bij inlevering van deze bon bij uw drogist/reformhuis Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Naam: Adres: ROTTERDAM Op za terdag 3 september orga niseert de Stoom Stichting Nederland een stoomdag op haar museumdepot aan de Giessenweg in de Spaansepolder. SCHIEDAM „Gezond en Wel" - onder motto vinden tussen 1 september en 15 no vember een achttal bijeenkomsten plaats in dienstencentrum De Vier Molens. Dit „ge- zondheidsprojekt voor 55 plussers wordt op touw gezet door de drie ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB, het Ziekenfonds en de Stichting Raad voor Bejaardenwerk. Verder verlenen een groot aantal instanties als de Kruisvereniging, de Patientenbelangenvere- niging, de SSSW woningcorporatie en de Bu renhulp-Noord hun medewerking. Stoomlokomotief 41105, te zien bij de Stoomstichting in de Spaansepolder. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Van alles viel er te rommelen, op de fancy-fair van de volkstuinders „Gezondheid is een on derwerp dat momenteel sterk leeft, ook onder ou deren", aldus de Werk groep Gezond en Wel. En verklarend: „Gezondheid heeft immers grote in vloed op de vraag of een bejaarde al dan niet zelf standig kan blijven wo nen". De werkgroep Gezond en Wel: ook bruine boterhammen zijn lekker. SCHIEDAM De grote inzet van bestuur en ont spanningscommissie van de Schiedamse Volkstuin- dersvereniging „Vijfslui zen", maakte van de hier zaterdag gehouden jubile- um-fancy-fair een volle dig succes. Het Nieuwe Stadsblad „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam Anders dan de Kop van Jut, maar kracht is er even zeer voor vereist: hamertje tik voor de jeugd. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1983 PAGINA 3 autorichtspecialist 'N BANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 Verkrijgbaar bij: Drag. J. Coops, Hof v. Spaland 28, Schiedam Van Ham, Lange Kerkstraat 17, Schiedam Reform Verhoef, Liduinastraat 67, Schiedam J^daagse kuurverpakking voor maar Verkrijgbaar bij drogist en reformhuis) Be! voor inform, de DORIS D. SLANK SHAKELUN: 04130-41492 Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur Het eerste optreden van het mannenkoor „Orpheus" zal zijn op zaterdag 24 september ter gelegenheid van de viering van het 35-jarig jubileum van Stichting de Schiedamse Ge meenschap. Voorts staat er op het pro gramma een najaarsconcert in samenwerking met St. Rad boud op zaterdag 5 november. In de maand december er drie kerstconcerten gegeven, o.a. in de oud Katholieke kerk op de Dam en in de dorpskerk te Kethel. In de loop van het jaar 1984 brengt het mannenkoor „Orp heus" een tegenbezoek aan het vrouwenkoor in Hongarije. Dit koor boekte grote suksessen tijdens het Korenfestival in „De Ark" in Schiedam-Noord en in Den Haag afgelopen maand juli. Tijdens het bezoek aan Hongarije zal het mannen koor „Orpheus" Nederland vertegenwoordigen op een cul turele manifestatie die zal worden gehouden in de hoofd stad Boedapest. In 1985 of 1986 zal er met „Orpheus" een uitwisseling plaatsvinden met Eslingen, één van de partnersteden van Schiedam. Het K.S.M. „Orpheus" staat onder leiding van de jonge dirigent Richard Ram. Voor mannen die van zingen hou den is er altijd plaats bij het koor. Informatie wordt verstrekt door de secretaresse mevr. Stouthandel-de Vogel, tele foon 267067. Gezond en Wel houdt ouderen zelfstandig SCHIEDAM Het Konink lijk Schiedams Mannenkoor „Orpheus" hervat, na de ge bruikelijke vakantie perio- MjiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiL de, de repetitie op dinsdag avond 23 augustus. Deze worden gehouden in zaal „Tivoli", Nieuwe Haven 237. De SSN stoomdag is uitge groeid tot een belangrijke ma nifestatie, (vorig jaar ruim 12.000 bezoekers), waarop een groeiend aantal hobbyisten laat zien wat er allemaal op het gebied van stoommachines bewaard is gebleven en in mo del nagebouwd wordt. Het is tevens een unieke dag omdat alle bedrijfsvaardige machines uit de verzameling van de Stoom Stichting op deze dag werkend onder stoom te zien zijn. Dit jaar zijn dat de volgende machines: stoomlocomotief 23 023, stoomlocomotief 41 105, stoomlocomotief 3 en de stoomkranen no. 23 en no. 9, welke laatste eind vorig jaar door de scheepswerf Boele in Bolnes geschonken is. Tevens kan men de vorderin gen van de herstelwerkzaam heden volgen van stoomloco motief 65 018, welke in decem ber haar eerste grote rit door Nederland zal maken. In de nog niet officieel geo pende locomotievenhal, zal naast de daar opgestelde loco motieven een uit modules op gebouwde modelbaan worden opgesteld, alsmede de spoor-1 live-steam demonstratiebaan van de stoomgroep west. Te vens is er weer een miniatuur stoomtrein, waar kinderen op mee kunnenrijden. Ook dit jaar kunnen bezoekers weer een ritje maken in het machinistenhuis van alle stoomlocomotieven. Voor de inwendige mens wordt ge zorgd in het restauratierijtuig, waar op het kolenfornuis weer allerlei hapjes worden klaarge stoomd. In de nieuwe locomo- tievenloods zal ook nog een in formatiemarkt van stoom-rail- verenigingen worden gehou den. E Gereden wordt op vrijdag E E 19 augustus, vrijdag 26 au- E E gustus, vrijdag 2 septem- E E ber en vrijdag 9 september E E van 18.30 tot 21.00 uur (op E E 9 september bovendien E E van 16.30 tot 18.00 uur). E E Verder op de zaterdagen E E 20 augustus, 27 augustus, 3 E E september en 10 septem- E E ber van 14.00 tot 17.00 uur. E Bovendien rijdt deze spe- E E ciale tram op donderdag 8 E E september van 16.30 to E E 18.30 en van 19.30 tot 21.30 E E uur. Op zaterdag 10 sep- E E tember worden ook E E avondritten gemaakt van E E 18.00 tot 21.00 uur. De Heineken-tram ver- E E trekt vanaf het Stations- E E plein vóór het Groothan- E E delsgebouw. Er wordt via E E verschillende routes door E E het centrum gereden. Een E E rit duurt ongeveer een E E half uur. Er kan alleen E worden ingestapt bij het E E beginpunt op het Stations- E E plein. ËIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÏ7 E ROTTERDAM In hetE E kader van het in septem-E E ber te houden Heineken- E E Jazzfestival zal de RET in E E de komende weken op vrijdag en zaterdag een speciale oude tram (van E het bouwjaar 1929/1930)5 E door Rotterdam laten rij- den. E E In de tram zal tijdens de E E rit een jazzband spelen, E E terwijl voor de dorstige E E passagiers een bar aanwe- E E zig is. Bij de ritprijs is een E E vers getapt glas pils inbe- E E grepen. E Als extra attractie mag E men het glas als aanden- E ken mee naar huis nemen. E Plaatsbewijzen zijn uitslui- tend bij de tram verkrijg- E baar tegen de prijs van E 2,50. Lest in de nieuwste Opel Kadet^ Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Tel. 264174 b.g.g. 375516 SCHIEDAM Op verden king van „brand door schuld" heeft een 42-jarige Schiedam mer zaterdag een proces ver baal gekregen. De man zou bij het verlaten van zijn boven huis aan de Nieuwe Maasstraat wat al te onvoorzichtig zijn ge weest met een brandende luci fer, die hij in de vuilnisemmer achterliet. Nauwelijk een half uur later bluste de brandweer een uis- laande brand, die keuken en bijkeuken nagenoeg in de as legde. De benedenwoning liep daarbij aanzienlijke water schade op. Opzettelijke brand stichting is volgens de politie niet bewezen. Zelstandigheid is wellicht hét sleutelwoord in dit jong ste ouderen-projekt, dat ge- plaats wordt tegen de ach tergrond van de twee jaar geleden begonnen aktie „An ders Ouder Worden". De emancipatie die met deze aktie wordt nagestreefd, kan ongeveer als volgt worden sa mengevat: „Zodra ze AOW krijgen is voor veel mensen het aktieve leven afgelopen. Maar waarom zouden ze niet net als ieder ander een vol waardige plaats in de samenle ving mogen opeisen"? De werkgroep beschouwt het gezondheidsprojekt daarom niet in de eerste plaats als pure informatieverstrekking. Het gehele welzijn van de bejaarde mens is er mee gemoeid; voor hem/haar begint en het ein digt zich gezond voelen niet met het aantrekken van een fitnesspak. Het leven van veel ouderen wordt gekenmerkt door over matig medicijngebruik, oneve- wichtige voeding en slaap stoornissen. Ongelukje in huis komen on der deze groep vaak voor, ter wijl de kennis om gezonheid- seuveltjes te verhelpen vrijwel nihil is. „Veel ouderen eten slecht en moeten minder pillen slik ken", meent de werkgroep. Dat lijkt wat boud en bevoog dend gesproken. Gezond en Wel is echter geen projekt dat iemand iets wil opdringen. „We willen de mensen enkel wijzen op andere mogelijkhe den. Dat je in plaats van drie witte boterhammen mischien beter één tarweboterham kunt eten". Gezondheid houdt nauw ver band met andere factoren: li chaamsbeweging, goede huis vesting, en thuiszorg bijvoor beeld. Ook die onderwerpen komen ruimschoots aan bod. Uit de brochure: „kleine ver anderingen in het huis kun nen voorkomen dat men valt of dat er een ongelukje ge beurt. Gezinszorg, burenhulp en wijkverpleging kunnen ou deren ter zijde staan als zij in hun eigen huis willen blijven wonen, in plaats van te ver huizen naar een bejaarden flat". De werkgroep verwacht grote belangstelling voor dit projekt. In Utrecht, Vlaardingen en Heereveen trokken soortgelij ke bijeenkomsten als die in De Vier Molens op stapel staan, veel toebehoorders. En boven dien: Schiedam is een sterk vergrijzende stad. Het aantal inwoners van 55 jaar en ouder wordt geschat op ongeveer 20.000. Behalve voor de gezond- heidsmarkt, waarmee Ge zond en Wel van start gaat, en waaraan het bezoek gra tis is, wordt voor de overige bijeenkomsten een entree van 1,50 gevraagd. Het pro grammaoverzicht (nadere inlichtingen onder telefoon nummer 705500): Gezondheidsmarkt donderdag 1 september van 10.00 tot 16.00 uur.Medicijnen en medicijnge bruik dinsdag 13 september van 14.00 tot 16.00 uur Slapen en slapeloosheid dins dag 20 september van 14.00 tot 16.00 uur. Altenatieve geneeswijzen dins dag 4 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. Voeding dinsdag 11 oktobei van 14.00 tot 16.00 uur. Zelfstandig blijven wonen dinsdag 25 oktober van 14.00 tot 16.00 uur Thuiszorg dinsdag 1 november van 14.00 tot 16.00 uur. Rust Roest Meer bewegen voor ouderen dinsdag 15 november van 13.00 tot 16.00 uur. Een gezellige drukte heerste op de versierde speelweide met attracties voor jong en oud. Voor veel jongens was het ouderwetse paalklimmen een kolfje naar hun hand. Niet minder was dat het ram men van spijkers in een balk en het uitschieten van kaar sen. Nog andere kansspelen, met voorop het gebruikelijke rad van avontuur, brachten veel geld in het laadje. Ook de kramen met hartigheidjes, pof fertjes en andere lekkernijen genoten een goede klandizie! Druk werd er ook gesnuffeld op de rommelmarkt. Nieuw was de uitvoerige pre sentatie van de handwerkclub met allerlei soorten naaldwerk en curiosa. Ook de dames en heren van de bloemschikcur sussen deden goede zaken met de door hen samengestelde bloemstukjes, die waren aan gevuld met kamerplanten. Op 10 september komen de schiksters (en schikkers) weer in aktie. Direkt na de oprich ting van de vereniging „Vijf sluizen" leefde de gedachte, de bewoners van de plaatselijke bejaardencentra met een bloemstukje te verrassen. De eerste keer werden alle te huizen hierbij betrokken. De laatste jaren echter moest hier voor een toerbeurt worden in gevoerd daar het aantal be woners van deze tehuizen te veel is gestegen. Voor dit jaarlijks gebeuren ko men op 10 september de bewo ners en verpleegden van de „Driemaassteden" en huize Thurlede aan de beurt, wat het samenstellen van plm. 250 bloemstukjes vergt. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende ad verteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad. Een aantal cursisten gaat „Vijfsluizen" vertegenwoordi gen op 23 september op de Flevohof te houden 20e Natio nale Kampioenschap Bloem schikken voor Amateurs. Ook zustervereniging „Thurlede" en de plaatselijke KMTP zendt afgevaardigden naar dit artis tieke bloemengebeuren. De opbrenst van de Fancy- Fair gaat deels naar de on- spanningscommissie van „Vijf sluizen". Voor voorzitter Joop Nettenbreijer is het een vrome wens een speelhoek voor kin deren in te richten in het ver enigingsgebouw. Ook buiten het tuinseizoen zijn hier regelmatig leden bijeenkomsten, gericht op ont spanning. Gaat de wens in vervulling dan kunnen de mensen hun kinderen mee brengen die dan in de speel hoek worden beziggehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3