Programma kursussen voor volwassenen in Schiedam, seizoen 1983-'84 Uitgave: o.a. De Trechter, De Schiedamse Gemeenschap, De Blauwe Brug Stichting Huishoudelijke Voorlichting, Open School en ABC-taalcursus ABC dil kurslari Schiedam f Lï'l Voor mensen zonder werk volop aktiviteiten De informatiewinkel Het ontmoetings centrum ABC Fotoklub De Trechter Tekenen en schilderen Bent u zonder werk? Dan hoeven de kosten, verbonden aan het volgen van een kursus, geen pro bleem te zijn. Als u namelijk in Schiedam woont en een WW, WWV, RWW, WAO, AAW of ABW-uitkering heeft kunt u gratis meedoen. Dit geldt ook voor schoolverlaters die zonder werk zijn. Wat moet u hiervoor doen? U moet zich aanmelden bij de instantie die de kursus organi seert. Hier moet u een aanmeldings- kaart invullen waarop ook uw uitkeringsnummer (ofwel: regi stratienummer van de uitkering) vermeld moet worden. Zorg dus dat u dit nummer bij de hand hebt als u zich aan gaat mel den; dan voorkomt u onnodige vertraging. U kunt aan niet meer dan twee kursussen/aktiviteiten tegelijk gratis meedoen. (de aktiviteiten van de Trechter, de FNV/WAO werkgroep en de groep vrouwen in de bijstand tellen hierbij niet mee). Boeken en/of materialen die u tijdens de kursus nodig heeft moet u zelf bekostigen. Het aantal plaatsen op de kursus sen is beperkt. Geef u dus pas op als u er zeker van bent dat u de kursus kan en wil gaan volgen. Het kursusgeld wordt namelijk vooraf betaald en niet meedoen en u wel opgeven betekent dus dat het geld voor niets wordt betaald en dat zou jammer zijn. De informatiewinkel is een onder deel van de Trechter. Misschien bent u hier wel eens langsgelopen, maar hebt u nooit geweten waarvoor u nu precies te recht kunt bij dit winkeltje. Welnu: iedereen kan hier binnenlo pen met vragen over zaken die te %maken hebben met werken en niet- werken. Dus kom gerust eens langs als u vragen heeft over: Ont slag, solliciteren, uitkeringen, mini mumloon, het invullen van een for mulier voor kinderbijslag, huursub sidie e.d. Maar ook kunt u eens lahgs komen om een praatje te maken over wat voor mogelijkheden er zijn voor mensen zonder werk in Schiedam om mee te doen aan allerlei aktivi teiten en kursussen. Bovendien kunt u bij ons terecht met vragen over het doen van vrij willigerswerk met behoud van uit kering. Er zijn folders aanwezig over aller lei onderwerpen. Deze zijn gratis en u kunt altijd even komen kijken of er iets voor u bij is. De Trechter is een stichting, die zich met haar aktiviteiten speci fiek richt op de relatie werken- niet werken. U kunt de Trechter in Schiedam op twee plaatsen vinden: Broersvest 107: Informatiewinkel en administratie Overschiesestraat 44: Ontmoe tingscentrum. De openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en 14.00 tot 17.00 uur Vrijdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur. In het Ontmoetingscentrum kunt u de gehele dag terecht voor een kop koffie, een praatje, de krant lezen, enzovoort. Wilt u schilderen, knutselen of an ders (kreatief) bezig zijn, dan kan dat in verschillende ruimtes (uiter aard in samenspraak met andere gebruik(st)ers. Een ieder kan (soms onder bege leiding) met de aanwezige gereed schappen en machines (b.v. hout en metaaldraaibank, cirkelzaag, lintzaag, van dikte-vlakband) wer ken. Materialen die u in het Ontmoe tingscentrum verbruikt, zoals bij voorbeeld hout, fotopapier, schil derslinnen, zullen door uzelf moe ten worden bekostigd. Er worden bij voldoende belang stelling ook kursussen en andere aktiviteiten georganiseerd waaraan u gratis kunt deelnemen (tekenen en schilderen, volksschilderen enz.) Een klub voor man en vrouw, jong en oud. Gewoon gezellig bezig zijn met o.a. portret- en makro-fotografie en donkere kamertechnieken. Elkaar helpen om uw techniek te verbeteren. Leuke excursies, on derlinge fotowedstrijden en geza menlijke fotodagen. Eventueel be hoort ook het werken met video of zeefdrukken tot de mogelijkheden. Elke woensdagmiddag vanaf 13.30 uur: klubmiddag. Behalve met potlood en olieverf wordt er ook in andere technieken gewerkt zoals b.v. met krijt, inkt, aquarellen en collages maken. Tij dens de lessen worden zowel de technische als de creatievè proble men in de groep behandeld. Het programma bevat onder andere model-, portret-, stilleven- en land schapsschilderen en tekenen. Dag en tijd: Donderdag van 10.30-12.30 uur (vervolgkursus) 14.00-16.00 uur (nieuwe kursis- ten) Start: 6 oktober Duur: 1 x per week 2 uur tot eind mei. Kosten: Materiaalkosten Bijzonderheden: Alleen voor mensen zonder werk. De vervolgkursus is bedoeld voor mensen die reeds eerder aan deze aktiviteit hebben deelgeno men. Maximaal 15 deelne(e)m(st)ers per kursus. Koördinatie: bureau Voorlichting Gemeente Lay-out: projekt Blauwdruk (Rotterdam) i &-JL. De Trechter voor mensen zonder werk

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 17