doe 'n kursus krant Kursussen van „De Schiedamse Gemeenschap" Typen: instituut De Jongh Kunstklassen Vissen in de stad Talen voor op reis Nederlands Wereld-oriëntatie U krijgt bij het Instituut de Jongh individueel les. Hoe lang u er over doet om het type-diploma te beha len, ligt dus aan u zelf. Eén uur per week werkt u in kleine groepjes. U verricht dan veel type-werk. De lessen bestaan uit: het leren van letters, woordjes, zinnen. Daarna leert u werkstukken be staande uit: brieven, briefkaart, re kening, overzichtelijke brief, brief met vervolgvel, rapportering, memo en staatwerk. Op vrijwillige basis leert u verder nog: sollicita tiebrieven, het spellen bij het tele foneren in vier talen, afkortingen in de Nederlandse taal, enige tips voor wanneer u een oproep krijgt op uw sollicitatiebrieven en een speciale training om uw snelheid op te voeren. Omdat u les krijgt van iemand die al meer dan 27 jaar doceert zult u 't 10-vinger-systeem, blind op een perfecte wijze kunnen leren. Na een bepaalde tijd kunt u deel nemen aan een examen dat uitgaat van de Associatie-SMK en gehou den wordt te Rotterdan, waar een examencommissie en gecommi- teerde aanwezig zijn. dag en tijd: in onderling overleg duur/aantal bijeenkomsten: afhankelijk van de deelne(e)m- (st)er 1x per week 1 uur kosten: geen plaats: Instituut de Jongh Griegplein 144 Schiedam. Tel. 702625 (ook voor nadere informatie) bijzonderheden: alleen voor mensen zonder werk aanmeldingen via de Trechter Broersvest 107. Tel. 265255 (begin van iedere maand). Een nuttige tijdspassering voor mensen, die om welke reden dan ook tot „nietsdoen" zijn genood zaakt. In de maand augustus starten we weer op de dinsdag- en de don derdagochtend met visconcoursen, die zullen worden gehouden van 8 tot 12 uur. De concoursen zijn voor iedereen opengesteld, dus blijf niet thuis zit ten. Kom gezellig naar de water kant, waar je al je zorgen vergeet! Er wordt altijd in de buurt gevist, zodat het voor een ieder is aan te fietsen. De inleg is steeds 1,-, dus dat kan de kop niet kosten. U heeft na tuurlijk wel een visvergunning no dig: die is op het postkantoor te verkrijgen. Elke visdag zijn er leuke prijsjes te verdienen (dit naar gelang het aan tal deelne(e)m(st)ers). Heeft u nog nooit gevist? Geen nood, want er is altijd wel iemand, die u wil helpen. De concoursen worden steeds in de krant bekend gemaakt en indien mogelijk ook de uitslagen. De hen gels mogen njet langer zijn dan 9 meter 50. Meestal wordt een serie van vier concoursen gevist, waarvoor be- .kers e.d. beschikbaar worden ge steld door diverse hengelsportza ken. Ook kunt u iedere maandagavond van 19.00 - 21.30 uur vissen in de Noordvestsingel. De gevangen vis wordt gewogen, dus zorg, dat u een leef net bij u heeft. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot: de hr. C. Verboom v. Ostadelaan 40a Tel. 26.20.37 Kunstklassen die door beeldende kunstenaars gegeven worden, zijn erop gericht de creativiteit van de leerlingen te bevorderen. De opdrachten die hiervoor door de docenten aangedragen worden zijn veelal geïnspireerd door de wisselende tentoonstellingen in het museum. De ene keer zal de werk wijze, de andere keer zal het on derwerp tot een opdracht leiden. Daarnaast bereiden de docenten een eigen programma voor. Zoals gebruikelijk vinden er in nader overleg met de cursisten een aan tal groepsmatige thema activiteiten plaats. Het te gebruiken materiaal en de techniek wordt door de cursist ge kozen. dinsdag 9.15-12 uur, docente Ella van Zanten donderdagavond 21-22.30 uur docente: Marjo van Soest vrijdag 9.15-12 uur docent Joop van Meel. wekelijks van september 1983 tot mei 1984. Kosten: circa ƒ125,-. Stedelijk museum, Hoogstraat 112, 3111 HL Schiedam. Bijzonderheden: deze kunstklassen staan voor ie dereen open. We hebben veel nieuwe kursussen in ons pakket. We hopen daar veel mensen een plezier mee te doen. Let u ook op de kursussen „talen op reis", speciaal voor die men sen, die het Frans, Duits, Spaans of Engels voor hun vakantie nodig hebben. Door de beperkte ruimte op deze pagina's en doordat bij het inleve ren van de kopij nog niet alles be kend was, kunnen we nu geen kompleet overzicht geveneen tele foontje en we sturen u een over zicht toe. Boeken kopen Een lijstje met de prijzen van de boeken en wat u er aan het eind van het jaar voor terug kunt krij gen, sturen we u ook graag toe. Reduktie op kursussen Mensen met een PAS 65+ kunnen op vertoon van hun pas een kor ting krijgen van 25%. Mensen met een uitkering kunnen in veel geval len de kursussen gratis volgen. Na dere informatie daarover krijgt u bij de Trechter, Broersvest 107. Waar moet u terecht? Voor de kursussen van De Schie damse Gemeenschap, afdeling vormings- en ontwikkelingswerk kunt u terecht bij de SG/VVV, Bui tenhavenweg/hoek Koemarkt, tele foon 733000. Op werkdagen van 09.00-13.00 uur en van 13.30-17.30 uur. Op zaterdag 3 september van 10.00-12.00 uur. Voor de mensen die Engels, Frans, Duits of Spaans willen le ren om zich in hun vakantie te kun nen redden, zijn deze kursussen een uitkomst. Helemaal gericht op uw vakantie in het buitenland. Min der grammatika, meer woorden schat, meer oefenen in het spre ken. De onderwerpen zijn zo geko zen, dat u in het buitenland niet met uw mond vol tanden hoeft te staan. Een kleine greep uit de on derwerpen: trein, vliegveld, bus, douane, hotel, restaurant, winke len, geldzaken regelen, bij de dok ter, bij de tandarts. Er wordt in deze kursus voldoende grammatika gegeven om -als u dat wilt - deel te nemen aan een ver- volgkursus. U krijgt een boek „taal op reis" in bruikleen. Een ander boek dat ge bruikt zal worden kunt u via ons kopen en als u het netjes houdt kunt u het weer terugverkopen Deze kursus heeft vijfentwintig bijeenkomsten van anderhalf uur. Kursusprijs 160,-. (herhalingskursussen) Er zijn twee kursussen Nederlands: herhalingskursus I en II. Kursus I duurt 20 lessen van 2 uur en richt zich op: spelling (de schrijfwijze van woorden), grammatica (werkwoorden vervoe gen, tijden), stijl (brieven schrijven, teksten le zen en bespreken, vragen beant woorden aan de hand van teksten, stijloefeningen) Kursus II duurt ook 20 lessen van 2 uur en sluit aan op het eerste jaar. Deze kursus gaat wat dieper op de zaken in en wil tevens een goede basis zijn voor het leren van een vreemde taal. De kursussen Nederlands worden op een niet-schoolse manier gege ven door Ria van der Knaap. Geen rode strepen, geen cijfers. Het gaat er niet om wie „de beste van de klas is". Kursusprijs: 100,- geschiedenis aardrijkskunde maatschappijleer Nog een nieuwe kursus! Wereld oriëntatie, dat wil zeggen een kom- binatie van geschiedenis, aard rijkskunde en maatschappijleer. „Een kursus voor echte wijsneu zen?" zult u zeggen. Nee hoor, maar wel een serieuze kursus, waarin dieper wordt ingegaan op allerlei zaken die om ons heen ge beuren. Een bepaalde vooroplei ding is niet nodig, ledereen die zin heeft, kan meedoen. Op de eerste bijeenkomst worden onderwerpen gekozen, waar we gedurende de rest van de kursus aan gaan werken. Voor een deel liggen die onderwerpen al vast, maar er is voor de kursisten ge noeg ruimte om met eigen onder werpen en ideeën aan te komen. Een onderwerp wordt in twee of drie bijeenkomsten behandeld. De docente, Til Berg, zoekt informatie bij dat onderwerp en bespreekt het met de kursisten. Behalve van de informatie leren we ook van el- kaars meningen en ervaringen met het onderwerp. Voorbeelden van onderwerpen zijn: fascisme, Suri name, de geschiedenis van het werk (kinderarbeid, arbeidersbe weging, werkloosheid), hoe zit de situatie in Noord-lerland in elkaar en natuurlijk... aktuele zaken die tijdens de kursus spelen. Bent u geïnteresseerd, bel dan even naar de Schiedamse Ge meenschap (733000). De kursus bestaat uit veertien bijeenkom sten op de donderdagmiddag. Er start er een in september en een in januari. Kursusprijs 70,-. KOKE ENGE PLANT EN/H

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 19