j doe 'n kursus krant 6 ABC dil kurslari Schiedam aantrekkelijk kursuspakket Indische keuken Kadinlar icin olan kurslarin yeni dönemi Genei bllgilerile ilgili bllgiler Birlesik kurslarin yeni dönemleri ile ilgili bllgiler Yogun dil kurslari ile ilgili bilgiler Praktische gegevens: Zelf kleding maken Bloemschikken Koken voor beginners Fijne keuken ran yabancilar ipin dil dersleri dü- zenlemektedir. Erkekler ve kadinlar ipin ayri dersler vardir. Kadinlar ipin olan kurslar ile birlesik kurslar- da, okuma-yazma bilmeyenler, yeni baslayanlar ve yetiskinler ders gö- rebilirler. Gündüzleri görülen yogun dil dersleri sadece yetiskinler ipin- dir. Yabaneilar ve gönüllüler, kurs- lara ugrayarak ya da görevli kisiye telefon ederek kayitlarini yaptirabi- lirler. Onze aktiviteiten zijn afgestemd op de veranderingen van maat schappelijke omstandigheden en inzichten. Wilt u meer informatie, kom dan gerust eens binnen, of belt u ons even, telefoon 264781. De kursussen zijn toegankelijk voor vrouwen en mannen vanaf 16 jaar. Ook mensen met een uit kering kunnen bij ons terecht. De openingstijden van onze I Stichting zijn: maandag t/m don derdag van 9.30 tot 12.00 u. en I maandagavond van 19.00u. tot 120.30 u. Adres administratie: Stadhouderslaan 30, tel. 264781, giro 716115 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 9.30 tot 12.00 uur maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur Tijdens deze openingstijden kan men zich het gehele jaar laten in schrijven voor diverse kursussen. Uitgezonderd schoolvakanties! De kursussen starten vanaf 5 september - Inschrijvingen: I vanaf 29 augustus, alléén bij de administratie, na betaling van het kursusgeld - Kursusgeld: aangegeven bij de verschillende kursussen - Terugbetaling: van het kursusgeld: alléén, indien de kursus niet doorgaat Aanvang kursusjaar: I maandag 5 september 1983 - Vakanties: I tijdens de schoolvakanties geslo- [ten Ivoor de meeste kursussen is het minimum aantal kursisten 12 Hoogstraat 76, (tel. 262179) adre sinde bulunan Önderwijswinkel'da kadinlara verilen dil kurslari, 5 eylül pazartesi günü saat 9.30 da; 7 eylül carsamba günü saat 9.30 da ve 8 eylül persembe günü saat 19.30 da baslamaktadir. Yeni kayitlar carsamba günleri saat 9.00-12.00 arasi ile persembe gün leri saat 19.00-21.00 arasi yapilabi- lir. Schiedam dil kurslarinda ders görmek ya da ders vermek istey- enler, daha fazla bilgi ipin Önder wijswinkel'da bulunan Ans Kerkhof ya da Ria Verbeek'e telefon edebi- lirler. Tel. 262179. St. Liduinastraat 35 adresinde bu lunan Willem de Zwijger MAVO- 'sunda yabancilara verilmekte olan birlesik dil kurslari, 7 eylül parsam ba günü saat 19.30 da baslayacak- tir. Yeni kayitlar, parsamba günleri saat 19.00-21.30 arasinda yapilabi- lir. Kurs alma ya da verme ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler, Cees van Giezen'e telefon edebilir- ler. Tel. 266005. Stadhouderslaan 30 adresinde bu lunan MCM de Groothuis'de ya bancilara verilmekte olan yogun dil kurslari, 5 eylül pazartesi günü saat 9.30 da baslayacaktir. Bu kurslar, 3 gündüz görülen ders- lerden olusmaktadir. Bunlar, pazar tesi parsamba ve cuma sa- bahlaridir. Bu kurslar ipin yeni kay itlar, Cees van Giezen'e telefon ederek yapilabilir. Tel. 266005. Ya da kurs günleri derslerin verildigi yere de ugrayip kayit yaptirabilirsiniz. Tijdens de schoolvakanties is ons kantoor gesloten en worden er geen lessen gegevenl Voor de mensen met een A.O.W.- uitkering (zonder pensioen) be staat de mogelijkheid een kor ting te ontvangen van ƒ20,- per kursus. Dit betreft alléén naai- kursussen. In deze tijd waarin alles steeds duurder wordt, is het fijn als men zelf zijn kleding kan maken. Afge zien van het kostenbesparende as- pekt is de mogelijkheid „kreatief bezig te zijn" ook erg aantrekke lijk. Voor diegenenen, die aan een kle dingstuk met een bepaalde moei lijkheid beginnen, b.v. steekzak- ken, ritsen, splitten e.d., is het mo gelijk om aan de hand van voor beelden, beschrijvingen en uitleg eerst een onderdeel te maken. Daarna kan men gemakkelijker verder met het kledingstuk en wordt het resultaat ook mooier. Kursusduur: 12 lessen 21/2 uur Tijden: maandagmiddag en- avond, dinsdagmorgen en dinsdag avond, woensdagmorgen en woensdagavond, donderdagmid dag en donderdagavond Plaats: M.C.M. de Groothuis Stadhouderslaan 30, ruimte Wijkcentrum „De Blauwe Brug" op maandagavond, dins dagmiddag, dinsdagavond, woensdagmorgen en woensdag avond, donderdagavond. In de huishoudschool „De Harga- hof' op woensdagavond Kosten: 12 lessen voor 85,- Bloemschikken is handenarbeid maar ook een kreatieve bezigheid. Men kan zelfs een kunst van bloemschikken maken. Toch zijn er bepaalde regels, b.v. de keus van- het voorwerp waarin de bloemen komen te staan; de voorbereiding en verzorging van de bloemen en het bloemschikken zelf. 8 lessen van 2 uur Kosten: 50,- exclusief materiaalgeld Plaats: M. C. M. de Groothuis, Stadhou derslaan 30 Tijden: maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur op 26 september Bedoeld voor hen die nog weinig of geen ervaring hebben in het klaèrmaken van eenvoudige ge rechten, ook voor hen die op ka mers wonen of gaan wonen. Kursusduur: 12 lessen van 21/2 uur. Tijden: dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur op 20 september Plaats: Huishoudschool „de Hargahof' Kosten: 12 lessen voor 85,- ingrediën- tengeld In deze kursus wordt aandacht be steed aan het bereiden van fijne gerechten. Het accent ligt op het bakken in de oven. De kursus ein digt met een koud buffet Kursusduur: 12 lessen van 21/2 uur. Plaats: Huishoudschool „Liedewijde", Parkweg 212 Tijden: maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur 5 september Kosten: 12 lessen voor 90,- Deze kursus is opgezet voor men sen die chinees/indisch eten waar deren maar niet goed weten hoe het precies te bereiden. Kursusduur: 8 lessen van 21/2 uur Kosten: 8 lessen voor 60,- ingrediën- tengeld Plaats: Huishoudschool „Liedewijde" Parkweg 212 Tijden: donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur op 22 september t V Huishoudelijke Voorlichting:

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 22