Nieuwe In't kort Om schimmels voor te zijn is haast geboden Feestweekend in Kethel Honderden klachten over tv-ontvangst m ai OPEN HUIS SINKE Getemperde vreugde bij nieuwbouw Mariastraat Stadsblad Bevolkings overzicht St. Radboud heeft geld nodig Engeland poosje gratis op 't scherm TERUG VAKANTIE 010-144144 Muzikanten gezocht Vier trainers aan het woord Hoe duur is trouwen? Drumband festival jubileert VAN Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren Vijf jaar winkeliers aktief in Spaland Getemperde vreugde bij nieuwbouw M ariastraat SCHIEDAM Als het even kan, wil de dienst gemeentelijk Woningbeheer nog dit jaar een be gin maken met de verbouwing van het voormalig weeshuis De Lindenhof tot 23 wooneenheden voor de kleine huishoudens. De Dienst hoopt dat achtereenvolgens de commissie voor ruimtelijke ordening, de gemeenteraad en de Ministeries van Volkshuisvesting en Cultuur (monumentenzorg) zich vlot en probleemloos kunnen vinden in het 3,3 miljoen kostende restauratieplan. Die haast is geboden omdat schimmelvorming het inwendige van het 18e eeuwse pand opnieuw dreigt aan te tasten. Stijlkamer Het voormalig Weeshuis, al jaren dichtgeplankt. Binnen ligt de schimmel op de loer mooier dan ooit Wij zijn best wel 'n beetje trots op cie nieuwe kollektie die wij voor u hebben ingekocht. Kom gezellig kijken en oriënteren tijdens ons op donderdag 8 september a.s. met mode- flitsen vanaf 19.00 uur. Onder het genot van een drankje en een hapje kunt u de door u gewenste modellen laten showen door onze mannequins. Tot ziens bij Sinke in „Spaland" Winkelcentrum „Spaland" Schiedam-Kethel Neem nu nog 4 weken.. n proefabonnement voor half geld op 't Han de Kluyver (links) overhandigt de eerste stadsvernieuwingssleutels T.V. DEFEKT? RADIO ABA Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1983 - NR. 70 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG SCHIEDAM Woensdag 7 september treedt in het Passage Theater de Westduitse organist Klaus Wunderlich op. Kaarten voor dit concert kosten 15 gul den. 'Aanvang 20.00 uur. Bij de EHBO-vereniging St. Li- duina te Kethel start op 30 sep tember weer een cursus eerste hulp bij ongelukken. De lessen worden gegeven op vrijdag avond in het Schepphuis aan de Dorpsstraat. Docenten zijn de heren Verweij (arts) en Van Dongen en mevrouw Eras. Deelname kost 87,50, incl. examengeld. Inlichtingen onder de nrs. 706303, 706244 en 711080. Op dinsdag 6 september wordt in de grote zaal van de Vier Mo lens aan de Nw. Damlaan voor het eerst dit seizoen weer bingo gespeeld, speciaal voor de ou dere Schiedammers. Aanvang 14.00 uur. Op zaterdag 10 september opent na maanden verbouwen en in richten vrouwenontmoetings centrum Barrika de deuren. Van twee tot vijf uur wordt aan de Lange Kerkstraat 62 receptie gehouden. 's Avonds vanaf acht uur is er groot feest in Barrika met op tredens van de groep Ames en Greet Roosloot. De officiële opening vindt plaats om twee uur. De gebeurtenis geldt me teen als start van het seizoen van het Schiedams Vrouweno- verleg. Het seizoen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen is ook weer begonnen. Hieronder het pro gramma voor de komende we ken. Meer inlichtingen geeft mevrouw Keuzenkamp, tele foon 704705. Maandag 5 sept. 13.30 uur aan vang klaverjasclub. Dinsdag 6 sept. Aanvang En gelse les 14.00 uur. Aanvang bowling. Woensdag 7 sept. Aanvang Franse les 14.00 uur. Aanvang gymnastiek. Maandag 12 sept. Aanvang Yoga, Excursie Veluwetocht. Donderdag 15 sept. 14.00 uur. Openingsmiddag in Irene". Regiobridgedrive in de Mar griethal. 19-29 september Reis naar We nen. Woensdag 21 sept. Halve dag excursie Arboretum. Vrijdag 23 sept. Aanvang bridge. Op zaterdag 3 september orga niseert de Wijkvereniging Bij dorp een bingo-avond. De aan vang is om 20.00 u ir, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Kinderen beneden de 12 jaar al leen toegang onder geleide. De bingo-avond wordt gehouden in zaal het Trefpunt, Schietbaan straat 32. Het bibliotheekfiliaal in de Blauwe Brug zal tijdens de open dag in dit wijkgebouw op zater dag 3 september haar oude boe ken verkopen. De verkoping wordt gehouden tussen 9 en 12 Restauratie van Lindenhof gaat 3,3 miljoen kosten „Hopelijk zijn voordat de winter aanbreekt en het vocht weer zijn intrede doet, de bouwers aan het werk", zegt A. Verdoes v?>r bek Wo ningbeheer. „De z\Var. vor ming die al hele stukken van het houtwerk had aan gevreten, is door een spe ciale behandeling tijdelijk gestnpt, maar kan bij nat weer opnieuw de kop opste ken." Den Haag is van dat gevaar op de hoogte. Ofschoon beide departementen in principe al een subsidietoezegging heb ben gedaan (van totaal 670.000 gulden) moet worden afgewacht of zij daadwerke lijk het licht op groen zetten voor de restauratie. Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Lest in de nieuwste Opel Kadett Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Tel. 264174, b.g.g. 375516 Die aarzeling hangt samen met het feit dat Schiedam zijn „con tingent" kleine wooneenheden voor 1983 al heeft opgebruikt. Gebouwd mag alleen dan wor den. als Den Haag Schiedam toestaat, een voorschotje te ne men op het contingent voor 1984. De „Van Dam-eenheden" die de gemeente in de Lindenhof wil verwezenlijken, zullen sterk lijken op de woninkjes in het Proveniershuis. Er is nóg een overeenkomst met dit anderhalf jaar geleden na een felle brand uit de as herre zen historische pand aan de Overschiesestraat, namelijk de omstandigheid dat ook De Lin denhof een café-restaurant zal gaan huisvesten. Dit (voor iedereen toeganke lijke) café grenst aan de nieuw bouw in de binnenstad, en krijgt een terras op de binnen plaats van de Lindenhof. Deze ontmoetingsruimte zal grenzen aan de ouderwetse stijl kamer die de gemeente in volle glorie wil herstellen. In dit ver trek waren de regenten die het weeshuis bestuurden, gewoon hun bijeenkomsten te houden. SCHIEDAM De bevolking van Schiedam is in juli met 131 personen afgenomen. Aan het eind van die maand telde de stad nog 70.410 inwoners, 870 minder dan op 31 december vo rig jaar. Voor het eerst in 1983 deed zich in juli een positief saldo voor in de kolom geboorteoverschot. De natuurlijke aanwas bestond uit 6 personen. Het verloop van de bevolking, in cijfers uitgedrukt: 289 Schie dammers verhuisden naar bui ten de stad. Er kwamen 152 stadgenoten bij. De afdeling bevolking regis treerde voorts 16 echtscheidin gen. Er werden precies twee maal zoveel huwelijken geslo ten: 32. SCHIEDAM „Wanneer organiseert St. Radboud weer eens een fancy-fair, dat vinden wij zo gezellig". Vaak gehoorde vraag in het Kethelse. En nu, na onge veer 6 jaar, houdt de mu ziekvereniging St. Radboud, inderdaad weer zo'n feest, en wel op 9, 10 en 11 septem ber. Maar enkel en alleen voor de leut en gezelligheid wordt het feest niet op touw gezet. De be langrijkste reden is dat St. Rad boud gewoon geld nodig heeft om te kunnen voortbestaan. Toch meende het organiserend comité niet speciaal de nadruk te moeten leggen op het geld. Als er dan toch een evenement korpt, laat het dan meteen iets groots worden, vond men in Kethel. Zo ontstond het „Ket helse Feestweekend". De ingrediënten, willekeurig op 'n rijtje: ballonnenwedstrijd, fietscrossen, disco, zandruite- ren, tonnetje steken, marmot- tenrace, sjoelen, vallende stok- kenspel, schiettent, kop van jut, rad van avontuur en rodeo. Dat laatste onderdeel wordt ver zorgd door AVRO's Rodeo show. Op vrijdagavond wordt er een groots openingsbal gehouden in de feesttent op het terrein tegenover de RK-kerk in Ket hel, de plaats waar het grootste deel van het weekend zich zal afspelen. Aan het openingsbal verle nen muzikaal hun medewer king diskotheek Space Sound, de Big Band, en de Boerenkapel van St. Rad boud. In het koopcontract dat de ge meente tien jaar geleden sloot met de Stichting Weeshuis De Lindenhof verplichtte de koper zich, deze stijlkamer te restau reren en open te stellen voor het publiek. Deze verplichting stelt de gemeente nu voor een kostenpot van 175.000 gulden. Het restauratieplan komt volgende week ter tafel in de commissie voor ruimtelijke ordening. Vermoedelijk al in september zal de gemeente raad een beslissing nemen over de kredietaanvraag. Om de exploitatielasten te druk ken wil de gemeente een deel van één vleugel verhuren als opslagruimte. SCHIEDAM Storingen in de atmosfeer zijn er de oor zaak van dat vooral in de maand juli de ontvangst van bepaalde buitenlandse tele visiestations allesbehalve optimaal was te noemen. Bij de Openbare Nutsbedrij ven, die het kabelnet exploi teren, kwamen vele honder den klachten binnen van kij kers die met name de pro gramma's op Duitsland 3 niet konden volgen. En terwijl die zender normali ter nauwelijks te ontvangen is, kwam op sommige schermen meermaals het Engelse pro gramma glashelder binnen. Zij het zo nu en dan onherkenbaar gemixed met een andere Euro pese zender. Dat laatste komt omdat in West Europa veel zenders van nage noeg hetzelfde kanaal gebruik maken, legt een woordvoerder van de nutsbedrijven uit. „Bij mooi weer, als er geen wolken zijn, treden er vervormingen op. De stralingen worden enigs zins afgebogen en verwarren zich als het ware met elkaar. Twee produkten lopen dan door elkaar heen en die zijn niet meer van elkaar te scheiden als wij ze ontvangen en doorstra len." Door die vermenging kon ook Engeland zo dikwijls opduiken. „Dat station ontvangen we an ders niet, maar als we de afgelo pen drie maanden over een an tenne hadden beschikt, had heel Schiedam de Engelse pro gramma's kunnen volgen", al dus de ONS-man De cai-afdeling van de Nutsbe drijven heeft die antenne ech ter niet. Wel wordt er al lang gediscussieerd over het even tueel aanbieden van „Enge land". Maar wanneer het Britse programma in het cai-pakket komt, is vooralsnog niet duide r- Technisch zijn de mogelijk heden al aanwezig. Maar ad ministratief en politiek is Schiedam er nog niet rijp voor. „Er wordt druk overleg gepleegd", zegt de woordvoer der, zonder verder in details te treden. SCHIEDAM De vreugde die gisterenmiddag heerste in de Mariastraat, waar een drietal vlaggen wapperde en bewoners uit de ramen hingen om maar niets van het gebodene te missen, werd enigszins getem perd door spot. De uitreiking van de eerste sleutel aanzienlijk vertraagd door administratief oponthoud, geschiedde in een vriendelijke, zij het enigszins afstandelijke sfeer. Want hoewel de buurt alom van mening is dat de nieuwge bouwde huizen „mooi" zijn, leeft er ook kritiek. Op de acht hoge treden bijvoor beeld, die de opgang vormen naar nota bene een bejaarden woning. En op de huurprijzen die velen zeggen zich niet te kunnen veroorloven. Conversatie op de stoep van nummer 219, in afwachting van projektleider Han de Kluyver en de familie Speelman, in wier vensterbank en verder kale wo ning de planten met felicitatie kaartjes al staan te pronken: „Vierhonderd zoveel gulden, en dan nog stookkosten, wie kan dat betalen? Dan ga je toch lie ver naar de Woudhoek?" „De Woudhoek, aan me hoela! Vijf honderd vijfenveertig verwoon je daar, zonder verwarming! Waar moetje dan van eten?" Een ander vindt al die nieuw bouw wel prachtig, maar neemt het de aannemer kwalijk dat er schade is toegebracht aan het eigen oude pand dat overeind blijft staan. „Meneer de Kluyver krijgt een maand om het op te knappen. Zo niet, dan haal ik hem eigen handig achter zijn bureautje vandaan!" bluft een boze huis vrouw. Toch was er ook blijdschap om de familie Speelman, die als eersten één van de 85 woning wetwoningen betrokken. „Dat huis is een paleisje, dat is waar", gaven sommigen gul toe. De Bewonersvereniging Schie dam West heeft ook zo haar kijk op de stadsvernieuwing: „In vroegere, slechte economi sche tijden was het goed en ge zellig wonen in de Mariastraat. In economisch goede tijden werd het wonen slechter. Nu zijn de tijden wederom slecht maar lijkt de goede sfeer terug te komen". De bewonersvereniging sprak ook de hoop uit dat het bestuur van arbeiderswo- ningbouwver-eniging Schie dam Vooruit goed voor deze nieuwe panden gaat zorgen, beter dan de Eendracht en de SSW voor andere huizen in de wijk hebben gezorgd. «OrrEHDAMS NIEUWSBX to KbéB '-.fib SCHIEDAM Het Win kelcentrum Spaland or ganiseert ter gelegenheid van haar eerste lustrum op zaterdag 1 oktober een groot muzikantencon cours. Voor dit concours kan iedereen, van jong tot oud, en solist of groep, zich laten inschrijven als hij of zij maar een muzie kinstrument, wat dan ook, meeneemt. Deelnemers worden ver deeld in drie categorieën, t.w. jeugd tot 12 jaar, jeugd 13 t/m 18 jaar en van 19 jaar en ouder. Voor elke categorie zijn drie prijzen beschikbaar. Inschrijven kan bij Ruud Aret p.a. Boekhandel Mercurius, Hof van Spa land 31, Schiedam, tel. 712313. Inlichtingen wor den ook op dit adres ver strekt. SCHIEDAM De Vereniging Het Singelkwartier organiseert op zondag 4 september a.s. om 14.00 uur weer een kinderbingo. Kinderen van 4 t/m 14 jaar zijn van harte welkom in zaal Ma rijke, Broersveld 121. In dezelfde zaal wordt maan dagavond 5 september gekla verjast en gejokerd. Aanvang 20.00 uur. Ook hier is iedereen van harte welkom. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1