Nieuwe In 't kort Prinses Beatrix Fonds collecteert Muziek, toneel en dans in alle wijken Reorganisatie SG weer uitgesteld Broersvest geasfalteerd TOTAL LOOK Stadsblad Historie: „Scyedam" en de rederijkers Dominee Wuister is terug VANAVOND KIJKEN... 010-144144 «ÜE KIPPENBOER ZOS terug op zaterdag Verkeer in Aleidastraat gestremd Ei I, Si J Streekmuziekschool: nieuwe vormen van samenspel Nieuw seizoen in sociëteit QT Y l ir Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren AUTOLAKKEN COLOR CENTRE VAN LOENEN lees 't TV overzicht in de krant Neem'n proefabonnement van 4 weken voor half geld op't per stuk 1.95 4 stukken normaal 7&0 "intrlduktie In de begintijd van de SG verpachtte het bestuur jaarlijks het kermisterrein. Daar mee werden de jaarlijkse vakantieaktiviteiten gefinancierd T.V, DEFEKT? RADIO ABA Volgende week: SCHIEDAM De vorming van een nieuw cultureel orgaan voor Schiedam is uitgesteld. Opnieuw heeft het voornemen om de Schiedamse Gemeenschap op te hef fen, en te vervangen door een wat lossen organisatie, schipbreuk geleden. Ditmaal zijn politieke, maar vooral financiële proble men daarvan de oorzaak. Volgens SG-direkteur Ruud Pillard is het in deze bezuinigingstijd trouwens bijna ondoenlijk, een grote reorganisatie door te voeren i igtr illü' (OS0"1 Ui 5 SCHIEDAM Ongeveer 25 verenigingen doen op zaterdag 24 september mee aan de viering van het 35-jarig bestaan van de Schiedamse Gemeen schap. Om het jubileum van deze „cultuurkoe pel" zo goed mogelijk tot zijn recht te laten ko men, gaan alle bij de SG aangesloten verenigin gen één dag lang de straat op. Bij elkaar zullen ze in alle Schiedamse wijken zo'n vijftig voorstellin gen geven. De 24e staat daarmee geheel in het te ken van zang, toneel, dans en muziek. Regen U kunt er nog bij zijn Blik in het VVV/SG-verleden: bestuursleden bijeen bij het kantoor aan de Gerrit Ver- boonstraat, de huidige plaats van de AMRO Bank, in de jaren vijftig Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1983 - NR. 74 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Een nieuwe manier van kip eten. Schiedam: Broersveld 13 17 (in Bas v.d. Heijden) Voor alle soorten in lakstiften - bussen en spuitbussen eigen kleurmakerij Sikkens mengmachines spuitbussen vuimachines ai meer dan 30 jaar de verfspeciatist Dam 41-45, Schiedam telefoon 266192 JjtfiTTEROAMS - NltlJWSBlMJ Het Nieuwe v SCHIEDAM Op zaterdag avond 17 september is er ir wijkgebouw de Blauwe Brug ir Groenoord een dansavond mei levende muziek. Entree 3,50 Bezoekers moeten minimaal 18 jaar oud zijn. De zaal gaat om half acht open, de avond begint om acht uur. De ouderenwacht van de Kohnstammschool wordt ge vierd op 20 september in het schoolgebouw aan de Fahren- heitstraat. Omdat de jubileumcommissie niet over alle adressen beschikt, hierbij een oproep aan alle oud leden van de ouderenwacht: kom dinsdag naar de Zevens prong, tussen half acht en ne gen uur. Het spreekuur van de FNV- WAO werkgroep (Stadhouders laan 119) is uitgebreid met een spreekuur speciaal voor mensen met een uitkering. Op hetzelfde adres wordt binnenkort ook ge start met een vakbondschool. Het extra spreekuur vindt elke eerste en derde maandag van de maand plaats tussen twee en drie. Inlichtingen over de vak bondschool: 263571, 739018 of 268706. Bij de tekenkursus in diensten centra „De Woudhoek" (Heijer- mansplein) kunnen nog enkele deelnemers geplaatst worden. Deze kursus wordt gehouden op dinsdagmorgen van 10-12 uur in de maanden oktober t/m april, onder leiding van de heer van Belle. De kosten bedragen 10,00 per maand plus materiaal kosten. Telefonische opgave on der nummer 709555. Vrijdag 23 september begint met een bingo-dansant de ope ningsavond van het seizoen. The Blue Bridge Syncopators zorgen voor het muzikale ge deelte en de vrijwilligers van DC. „De Woudhoek" laten de bingoballetjes weer rollen. Aan vang 20 uur. Toegang gratis, 7 rondes bingo a 6, De halfjaarlijkse modeshow in dc. „De Woudhoek" vindt plaats op woensdag 28 septem ber. De mannequins van v.d. Klooster beginnen om 10 uur met de kledingshow. Na 13.30 uur is de verkoop. De NCVB afdeling Centrum houdt op donderdag 29 septem ber haar ledenvergadering in de Voorhof van de Julianakerk aan de Burg. Knappertlaan Een Rotterdamse huisvrouw decla meert Michel van der Plas. Aanvang acht uur, gasten zijn welkom. Met volledig recept j enGRATIS xWAARDEBONNEN iJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii urn immuun ii"""" SCHIEDAM De Zieke nomroep Schiedam her vat op 17 september haar programma „ZOS op za terdag" met een direkte uitzending over de festi viteiten op Broersvest en Lange Haven. Aldus kunnen de luiste raars die in het zieken huis aan hun bed gekluis terd zijn, toch iets van dit drie dagen durende even ement mee maken, zij het slechts een heel klein stukje, omdat de uitzen ding drie uren duurt, namelijk van 10 tot één. „ZOS op zaterdag" is een programma dat zich va nouds richt op de aktuali- teit, zonder overigens de verstrooiende muziek te vergeten. Vroeger werd het op de zaterdagmiddag uitgezonden. Uit een en- quete onder de luisteraars bleek dat velen het pro gramma liever 's morgens gepresenteerd zagen. De aan deze wens tege moet gekomen ZOS heeft haar schare luisteraars bij het nieuwe seizoen over igens wel enigszins zien inkrimpen. De lijn naar verpleeghuis Driemaass- tede is opgegeven, zodat de patiënten het daar voortaan zonder muziek van de ziekenomroep moeten stellen. Deze in greep gebeurde op ver zoek van Driemaasstede zelf. In de plaatselijke bejaar dencentra blijft de ZOS wel kind aan huis, maar niet via rechtstreekse uit zendingen. Het verslag van tram- en Lange Ha- venfeest wordt voor de ouderen „ingeblikt" en la ter uitgezonden. „ZOS op zaterdag" wordt voorlopig niet meer ge presenteerd door „be kende Schiedammers". Dit van vorig seizoen da terende gebruik is beëin digd eenvoudig vanwege het feit dat het moeilijk was, elke week weer een andere plaatselijke be kendheid bereid te vin den, voor de microfoon te verschijnen. .ïï)""l""l""""llll"""""""l""ll"""""""l"l"""""""""l""""""""""l"""""""l"""""""»""""""""""""""""""""""""i^ SCHIEDAM Ingaande woensdag 21 september wordt begonnen met het leggen van een rioolpersleiding door de Al- eidastraat tussen de Mariastraat en de Vlaardingerdijk. Afhankelijk van de weersoms tandigheden zullen de werk zaamheden ongeveer 6 a 8 we ken gaan duren. Gedurende deze periode zal de Aleidastraat voor het doorgaande gemotori seerde verkeej zijn afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via Burg. Knappertlaan, Rem- brandtlaan en Vlaardingerdijk. Deze route zal met borden wor den aangegeven. Fietsers en bromfietsers zullen ook enige hinder van de werkzaamheden ondervinden, maar kunnen hun route lopend via het trot toir blijven vervolgen. Inlichtingen tijdens de werk zaamheden bij Gemeentewer ken, afdeling Riolering, tele foon 377300 de heer J. J. Antes. Het Prinses Beatrix Fonds houdt zijn jaarlijkse collecte van 19 tot en met 25 september. Het fonds werd opgericht na de poli-epidemie die Nederland in 1956 teisterde. Aanvankelijk luidde de naam dan ook Prinses Beatrix Polio Fonds. De naam werd veranderd toen dr. Salk het anti-poliovaccin had uitgevonden en de eerste doelstelling van het fonds ver viel. De aandacht van het PBF is nu gericht op invaliderende ziekten die het zenuwstelsel aantasten als multiple sclerose, aangeboren spasticiteit, polio, spina bifida (open rug), spier ziekten, de ziekte van Par kinson en de ziekte van Hun tington. Het PBF helpt waar sociale wetten geen mogelijkheden bie den en draagt bij in de kostbare extra voorzieningen. Een elec- trische rolstoel bijvoorbeeld kost tienduizend gulden. Er gaat ook veel geld naar het wet enschappelijk onderzoek en met financiële hulp van het PBF ingerichte speciale pavil joens. Subsidie krijgt deze particuliere instelling niet: de collecte moet het belangrijkste deel van de benodigde gelden opbrengen. Wij helpen direkt!" Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Pillard betwijfelt sterk of het lukt, de plannen 'die de SG een half jaar geleden in Rockanje smeedde tijdens een weekend je ernstig praten, nog voor 1 januari in daden om te zetten. „Ik denk niet dat die nieuwe sructuur en binnen 3, 4 maan den is", zei Pillard deze week. Hij liet doorschemeren dat de gehele operatie wel eens voor onbepaalde tijd in de ijstkast kan verdagen: „Je hoort nu al geluiden van de mensen die indertijd mee zijn geweest met dat weekend, die zeggen: is zo'n verandering nou eigenlijk wel nodig? En ik moet zeggen: een structuur is niet zaligmakend". Volgens Pillard kwam de SG al in 1973 tot de slotsom dat de oude organisatie niet goed werkte. Voortdurend was er sprake van botsende belangen tussen verenigingen, bestuur en politiek. De gemeente, subsidiegever van de plaatselijke cultuur, heeft altijd een stevige vinger in de pap willen hebben. Ook in de nieuwe opzet zou die vinger aanwezig blijven. Maar de verenigingen zouden zich toch onalhankeiijker kunnen opstellen, en niet meer direkt een bestuur boven zich hoeven te velen, doch slechts een soort „adviesbureau". Óver het omvormen van de cultuurkoepel die de SG is (alle verenigingen op cultureel gebied, zoals toneel bij muziek vereningen, maken er deel van uit) sinds de oprichting in 1949 meermaals gepraat. Medio de jaren '70 werd de knoop doorgehakt: er zou een culturele raad komen zoals veel Nederlandse gemeenten die kennen. Het duurde vijf ja ren voordat men besloot, ook die oplossing als onmogelijk te beschouwen. Of de jongste, inmiddels ook al weer uitgestelde reorganisatie plannen het ooit zullen halen, moet worden afgewacht. Het 35-jarig jubileum dat op zater dag 24 september wordt ge vierd, kan volgens Pillard het laatste zijn in de huidige opzet. Hij legt de nadruk op „kan". Schiedamse Gemeenschap jubileert op straat SS 32 O) c/5 «2 - I o 5 5 .2 K 3 1 W i y s Over het hoe van dit derde zaterdagfeest in één maand tijd (eerst het drumbandcon cours, toen het tram- en Lange Havenfeest) is binnen de SG lang gebrainstormd. Iedereen was het er over eens dat er in ieder geval meer gedaan moest worden dan bij het 25-jarig jubileum, dat in stilte werd herdacht. Tenslotte kwamen de vereni gingen op het idee, „naar de mensen toe te gaan". Alle doen dat op eigen wijze: OBK en Orpheus met een concert op een dekschuit in de Lange Haven, diverse koren met zanguitvoeringen in de Dorpskerk en de Grote Kerk, één muziekvereniging wil met een potten- en pannenor- kest de straat op en verschil lende theaterverenigingen gaan straattoneel in scene zetten. Het „spoorboekje" dat de SG voor deze immens ingewik kelde operatie opstelde, voor ziet in een pendeldienst per bus, zodat alle verenigingen op tiid' op hun bestemmingen zullen arriveren. SG-direkteur Pillard en zijn medewerkers lanceerden hun plan na een meervoudig bezoek aan de theatermarkt te Antwer pen, waar men overal in de stad op culturele manifestaties was gestuit. Ook in Schiedam moet de be zoeker „overal tegen het feest aanlopen". De 24e moet leren of het idee, dit evenement jaarlijks te laten plaatsvinden, haalbaar is. Veel zal daarvan die eerste keer afhangen van het weer. De sla gregens van de laatste dagen voorspellen weinig goeds. Maar pas halverwege de volgende week wil Pillard de weerkaart raadplegen en bij slechte vooruitzichten een beroep doen op alternatieven. Aan die noodoplossingen wordt nog g?werkt. Hoe ze ook uitval len, een grootscheepse manife statie binnenshuis zit er niet in. „De grootste zaal de Passage, telt nu eenmaal niet meer dan 550 plaatsen, dus daar heb je in SCHIEDAM Op dinsdag 20 september 1983 zal de Broersvest worden geasfalteerd, het gedeelte tussen de Boterstraat en de Rot- terdamsedijk. De bestaande asfaltverharding zal dan worden voorzien van een toplaag. Daartoe dienen vooraf eerst nog de gootlagen te worden aangebracht. Het is niet mogelijk om deze werkzaamheden uit te voeren als het gemotoriseerde verkeer normaal doorgang vindt. Om de overlast zoveel mogelijk te be perken zullen deze werkzaam heden worden uitgevoerd in de nacht voorafgaande aan de as faltering, dus van maandag op dinsdag. In verband met de voornoemde werkzaamheden zal de Broers vest voor al het gemotoriseerde verkeer moeten worden afge sloten vanaf de maandagavond 24.00 uur en daarna zolang de- werkzaamheden duren. De verwachting is, dat in de loop van dinsdagavond het ge- motoriseerde verkeer weer ge bruik kan maken van de Broersvest. De omleidingsrou tes zullen met borden worden aangegeven. Gedurende de pe riode dat de Broersvest voor het gemotoriseerde verkeer is afge sloten, zuilen de bussen van het openbaar vervoer via de tram baan over de Broersvest rijden. Indien de weersomstandighe den zodanig zijn dat niet kan worden geasfalteerd, zal het werk één of meerdere dagen moeten worden opgeschoven. Total Look, Randstad-Edities' bijlage met een brede en deskundige kijk op mode van het nieuwe seizoen, staat weer voor de deur. Volgende week brengt dit blad met Total Look veel van wat we in de herfst en winter gaan zien via deze exclusieve special bij u thuis. Niet alleen tekst, foto's en tekeningen geven een geschakeerd medebeeld, in die krant leest u ook in welke zaken dichtbij of iets verder af, u al dat nieuws rond die mode kunt bekijken of laten toepassen. Uw advertentie voor Total Look vergeten? Dan mist u een veel gelezen kans voor een stukje informatie van üw kant. Maar: 't kan nog... Snel kontakt opnemen! dit verband weinig aan," meent de SG-direkteur. Pillard geeft, wat het weer be treft, een wat zonderlinge repu tatie. Dat bleek weer eens tij dens het laatste drumbandcon cours. De hele dag bleef het droog, totdat het hoogtepunt, het defile was aangebroken. Plots plensde het royaal uit de wolken. „Maar wat de 24e betreft blijf ik toch optimist hoor", aldus „weermannetje" Pillard met een lacheje. „Trouwens, bij een beetje regen kunnen onze mensen wel schuilen onder een luifel of zo".

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1