Hr W" Hét wintersport-nieuws heet ski-pantalon Langlauf geen stiefkind meer van de sportmode REISBURO Wij kennen alle reizen en alle prijzen! 1V te nieuwe d. Naast ies voor de y Coats, bont Alcantara ma Omda feestel Bont NU b thai en wij U op aarde, kam dus 52 el.: 010-364231 9 tot 17 uur De hele zomer hebben we wat gelachen om die gekke collega, die zelfs hartje zomer niet van de wintersport kon scheiden. Maar nu het wintersportseizoen weer aanbreekt zijn we toch eigenlijk wel erg blij met haar. Want op elke moeilijke vraag van wintersportklanten weet zij het goede antwoord. Logischzij is onlangs geslaagd voor het ANVR-examen "Wintersport-adviseur"'. En daar komt nog heel wat voor kijken. Bére-trots zijn we op haar. Kom langs en vraag maar raak. U staat versteld wat die vrouw allemaal weet. Fijn voor ons, maar ook fijn voor Uw wintersportvakantie is bij ons als ANVR "Goeie reis" reisbureau in goede handen. Broersveld 167 - Schiedam - Telefoon 731611 jr HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1983 Tm» PAGINA 18 TER Hét wintersport-modenieuws vinden we dit seizoen zonder meer de entree van de ski- pantalon. De rennhose verge ten we even, aan de salopette denken we niet, we richten het oog op die ski-broeken, gemaakt van hetzelfde mate riaal als de (meestal erbij ho rende) jacks. Wie zou denken er dan bij te lopen als een winterse uitvoe ring van het Michelin-manne- tje mag dat op slag vergeten. Want die tussengevoerde pantalons zijn slank gesne den, laten toch voldoende sport-bewegingsvrijheid, heb ben soms ritsen aan de on derkant, houden warm en maken niet breed. Sommige hebben leuke de tails, zoals een verhoogde taille, of wat gespen met een paar bandjes, maar een pri ma thermo-hose is het. Oók wintersport-nieuws: de halve moonboots. Geen beer- op-sokken-gevallen meer, maar leuke laarsjes, die de voet droog houden, zonder dat maanwandel-effekt. Voor al Luhta (Fins merk) is er goed in. Dat bij die skibroeken (waar van we ons sterk maken, dat ze ook royaal in het „gewo ne" mode-gebeuren opdui ken), de jacks over het alge meen langer vallen, is alleen maar plezierig. Geen koude body meer in je taille door te korte modellen. Dan willen geïnteresseerden vast wel weten, dat de ski overall sterk in opmars is. De bodywarmer neemt namelijk ook bij het skiën een steeds grotere plaats in en die doet het nu eenmaal goed op een overall. Daarom zijn jacks met uitritsbare mouwen zo dankbaar: mouwen er uit en je hebt zo'n type bodywar mer. Wat tenslotte het modebeeld op de hellingen sterk mede bepaalt zijn en blijven de kleuren. „Dat wordt dan een vrolijke boel", zegt Frans Hil- len, promotor in deze tak van mode. Felle kleuren, zoals rood, allerlei tinten blauw, turkoois en maisgeel als ac- centkleur: ze doen het uitste kend en worden meestal ge- kombineerd. Voor de man vonden we de kleurstelling grijs met dat warme geel erg goed, of camel met iceblue. Voor haar zagen we een pittig rode overall met als kontrast- kleur donker kaki. Stijl, me vrouw. De aan twee kanten te dra gen jacks (reversible) zijn een dankbaar bezit; 's morgens zie je er zus, 's middags zó uit. Dat namen, dus merken op sportkleding, soms (hoofd)rollen spelen, wie zal het nog ontkennen. Draag Elesse en ze vinden je een „rijk persoon". Dit seizoen gaan Tenson, Lutha en Elho, niet zó gepeperd, redelijk hoge ogen gooien, zo wordt dat nu al ingeschat. Voor snelle skiërs een vlug jack (rechts) met uitritsbare mou wen en o.m. een fijn maisgeel streepje als modekleur. Model ELHO Competition. Het meisje ernaast draagt mode in hard blauw met een vleug geel in het jack en een ski-pantalon van hetzelfde geel. Modern: de halve moonboots. Sportmode met het accent op het laatste geldt voor de andere modellen: een jack in twee tinten grijs met een mais-gele baan. De ski-panta lon is ook in het grijs. Helemaal links een overall in datzelfde warme geel met wat grijs erbij, schuine ritsen en een ceintuur. Beide van Tenson. Een nieuwe, verfrissende kijk op langlauf kleding, vlug, leuk, mode en toch funktio- neel. Rechts een mouwlo ze overall met sneeuwhemd, links een door gestikt jack in twee kleuren met daaron der een tricot, van aangezet bovenstuk voorzien, goed meerek- kende panta lon. Golden Cup Sport swear. Met zoveel leuke mode-inval len bij allerlei sportkleding is langlauf een klein beetje het stiefkind geweest van de sportmode. Tot langlauf niet alleen de middelbare garde, maar ook jongeren bereikte. Want laten we wel wezen: langlauf is vaak zwaarder dan skiën en vraagt om een getraind lijf. Vandaar een steeds lagere leeftijd op de loipe en al draag je primair funktionele kleding, het mag er alsjeblieft ook nog wel eens een keer leuk uitzien. Daarom zijn insiders op dit vlak, zoals de heer J. Geer- dink, zonder meer enthou siast over wat een leuk ogen de en van het doorsnee beeld afwijkende kollektie mag wor den genoemd, uitgebracht door Golden Cup Sportswe ar. 't Ziet er origineel uit, de kleuren brengen schwung op de loipe en het heeft ies heel eigens allemaal. De snit is wat legére wordt genoemd, dus licht, meerek- baar, weinig wegend. Dat heeft zich dan o.m. vertaald in elastische gedeelten waar dat nodig is, fiberfill gevoerde voorpanden, tunnelceintuurs, overalls met of zonder mou wen, waarbij men een sneeuwhemd kan kiezen als het oog op zo'n mouwloze valt. De sportieve langlaufer zal de wijd gesneden blousons in kangoeroestijl met de grote zakken kunnen prefereren... Zowel in effen tinten (banaan- geel, turkoois met pit, vrien delijk bleu of rood) als in kon trasten met papaver-wit, don- kerblauw-icebleu en marine- geel zijn allerlei sets en kobi- naties opgebouwd. De bij deze outfits passende kousen gaan tot over de knie. HOERAl ER WERKT EEN FANAAT BIJ ONS V VILLERIUS REISGELDEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 18