als het kouder wordt Wat er op de verlanglijst kan staan Poplin in aparte kleuren voor de kinderwagen Dat dragen de pukken Vijf funkties bij één box Total babylook in Ooievaar's noodnest bébé confort 469.- L Bebinella (fe^OMVOO 't handigst 279.- Het kind Dit zijn je kleren Dit is wat u koopt Renolux autostoel Dat dragen aanstaande mOederS- w Jaren vijftig \Se 1 W Werkelijk veilig voor uw kindje, deze Concord kinder zit. Voldoet aan de nieuwste Europese veiligheidseisen (ECE 44 norm). Veilig en comfortabel. Verstelbaar in 3 standen. Geschikt voor kinderen -vanaf 8 maanden tot 4 jaar. Alléén verkrijgbaar bij uw babyspeciaalzaak. in zit slaapstand kompleet met vacht en gordels l.v.m. brand tijdelijk Hoogstraat 156, telefoon 268097 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1983 PAGINA 27 Ook voor kinderen geldt, wat in de volwassen sektor op valt: je kunt de kleren kiezen, die bij je passen. Dingen, die je leuk vindt, kleuren, waar je ja tegen kunt zeggen, kle ding, waarin je je thuis voelt. Van sportief tot klassiek (al Wie geen oma, moeder, tante of aanverwante heeft, die breit, kan zijn (of haar) krokodilletranen op sparen voor een andere gelegenheid als men toch zo'n gebreid-ogende trui wil hebben. Die zijn namelijk ook te koop: die dijken van truien, grof gebreid, voor meisjes en jongens, effen of met een patroon, in goeie kleu ren, tikkie slobberig als het moet...: het wordt vast koud van de winter als je ziet hoeveel lekkere/leuke truien er te koop zijn. Dan draag je óók mode, want ze worden veel ge zien. Warm en gezellig, plus he lemaal van nü, zijn de houthakkersruiten, de jas sen van dekenachtige stof fen, salopettes en wie het durft moet eens kijken naar een cape of een pon cho. De een noemt het no- madenlook, de ander heeft het nog steeds over vage bond, zeg het hoe je wilt, maar 't is wél leuk alle maal. En toch weer eens een keer heel anders! Dat jacks en parka's daar ook een grote rol bij spe len: ze blijven dankbaar. Wat bijna geen enkel kind zal willen missen is de bo dywarmer! In gewassen denim met borg wordt ie veel gevraagd, dus gedra gen, we zien ook de ski achtige van thermo, maar iets met borg staat boven aan de verlanglijst. En dat half Nederland met stoere kousen of beenwarmers naar school gaat: het blijft een mode-gegeven. Verder laten ook de illus traties bij dit onderwerp de nieuwe kindermode zien. Ze zijn voor de Inkoop combinatie „Samen Sterk" getekend door Milou Ket. zal geen kind die laatste term gebruiken) van nonchalant tot glamour-achtig toe (ook al geen geijkte uitdrukking in de schoolagenda): het is er alle maal voor de komende maanden. Actie, sport en daarvan weer de trends: die steken het eerst de modevinger op voor komende herfst en winter, vooral als het gaat om plezie rige kleding voor alledag. Jogging en met name voor meisjes aerobic, zijn daarbij duidelijke uitgangspunten, baseball-invloeden zien we ook nog. Hoe wordt dat in kleding ver taald? In de eerste plaats door sweatshirts, want die komen enorm sterk naar vo ren. Vlak-verdeling is daarbij belangrijk, waarbij dat geom- terisch extra accent krijgt door een paar vrolijke mo dekleuren voor de jeugd. Ko balt, rood, geel en een leven dig groen, zijn daar dé voor beelden van. Die draag je dan (als meisje) bijvoorbeeld op een broek die van boven wijd is en naar onder nauwer toeloopt, laten we zeker het stone washed (steengewassen) denim voor jongens én meisjes niet ver geten, corduroy blijft. Ver lengde sweatshirts met lekker warme sweatpants zijn er voor de durfsters. Met een knipoog naar aero bic dancing zien we jurkjes _^VIILOW KET^ Buitensporten (jagen, vissen, kamperen) en beroepen (hout hakkers, truckdrivers, vliegeniers) beïnvloeden mede de kin derkleding. De middelste knaap laat dat met z'n van ritsen in de pijpen voorziene broek, z'n hemdjas en daarover 'n vestje zien. Gezellig én mode; de poncho links, het denim-meisje rechts toont o.m. de verbrede schouderlijn en de grote zak ken. van tricot stoffen of jogging- materiaal, waarbij de taille laag is en vaak wordt aange geven door een ingezet ge breid boord. Daar een maillot bij en je draagt honderd pro cent mode. Een kombinatie van stoffen, zoals geruwd katoen met canvas, of een brede rib met Het thema sport komt veel in kinderkleding terug. De meis jes dragen jurkjes van jogging-achtige stoffen en die sweat- shirtjurken gaan we zeker zien. Ook voor jongens is er veel in dit type kleding, zoals de getekende kombinatie aangeeft. canvas, komen we vrij veel tegen, véél zakken op één broek in die stofkombinaties of „van 't zelfde" zijn niet on belangrijke details, hoog wa ter in het dorp-broeken, ver geet ze niet. Olijf, roest, kerrie, raf, grijs en ook het aktuele zwart zijn in dit beeld belangrijke kleu ren, waarbij jongens, zowel als meisjes uit die schakerin gen kiezen. De thermo-broek, die we al eens tipten, gaat het steeds beter doen, maar dan moet die tussengevoerde pantalon met dat lekker warme laagje (prima om er door weer en wind mee naar school te fiet sen) wel soepel zijn. Hierbij blijven de kleuren gedempt, zo hoorden we van Annelies Asveld, betrokken bij de in koop van kinderkleding. Voor moeders of vaders liefs te zijn en blijven er daarnaast romantisch-nostalgische mo gelijkheden, waarbij flanel, winterkatoen en fijn corduroy o.m. worden gebruikt voor rokken, bloesjes, zeker ook nog jurkjes en overgooiers. Marine, rood en rafblauw én accentkleuren vinden we in die sfeer. Wie nog weet hoe de jaren vijftig er uit zagen zal soms zeggen: dat herken ik ergens van. Praktische overwegingen, ge volgd door de prijs en daarna mode en trends: die bepalen in deze volgorde wat een aanstaande moeder en/of va der voor het kind op komst gaan kopen. Of aanschaffen als die gezinsuitbreiding al een feit is geworden. Daarbij kunnen we de kantte keningen maken, dat of schoon het aantal eerstgebo renen wat is teruggelopen (een procent of zes) de alge hele baby-inkopen stabiel blijven. Want het krijgen van kinderen wordt generalise rend gezegd vaak duidelijk gepland en als men dan een maal in afwachting is van dit nageslacht, wordt er voor een verzorgde uitrusting gekozen. Schreven we in de vorige To- Wit, rose en bleu: voor de al lerjongsten in de wieg blijven het toch dé tinten. Niet alleen uit traditie, ook omdat fellere kleuren die kleintjes vaak niet staan. Belangrijker nog voor het wiegekind zijn de handige vondsten, die we, soms al ja ren kennend, niet kwijt willen, met uiteraard wasbaarheid hoog in het vaandel. „Kijk eens naar zo'n romper- tje" zegt Audry Nagtzaam, kwa beroep thuis in deze sek tor. Dat is bij koude dagen een plezierig hemmetje met drukknopen onder de been tjes, bij warmer weer gebruik je het als pakje. Neem het ro zet-slipje of het praktische boxpak: zachtgetint staat hét gemak voorop. Gaat dat kleine grut eenmaal staan, dan kiezen we wél voor kleuren met pit. Dan is er vol op mode voor het boxkind met bijv. leuke sweatshirts, waarbij de vlakverdeling (een stuk groen en een streep rood in donkerblauw) gewoon geinig staat. De jogging-styl, voor de meisjes aerobic-achtige jurk jes met een laag ingezet taille boord...in model en kleur blij ven de allerkleinsten, die vaak het lopen nog moeten leren, met fris rood, kobalt blauw, kerrie en smaragd groen als accentkleuren niet bij de mode achter. tal Look, verschenen in het voorjaar, dat bij het kiezen van de babykamer, later door het meegroei-systeem, het kinder- en tienervertrek wit in opmars is: dat kunnen we nu herhalen. Dat is duidelijk een trend, die doorzet. Wat we dit keer als nieuws willen tippen is de kombinatie kinder- en wandelwagen, uit gevoerd in mooie, effen po plin, door een coating water afstotend gemaakt. Het blauwe rib, dat we zo lang hebben gezien, heeft voor dit poplin, in aparte tin ten gebracht, grootdeels het veld moeten ruimen. De kleu ren, zoals een lavendelachtig blauw, een warme aardetint rood, een goudbronzen kleur en een zacht, naar kaki nei gend groen, spreken velen aan. Praktisch voor beide wagens is de wiel-afmeting, de kin- Een technisch uitgebalanceerd onderstel met dichte wielen, poplin in aparte kleuren, een niet te zware reiswieg: niet alleen een moderne, maar ook een verantwoorde keus. Poplin ook voor de drie-in-één kombinatie (kinderwagen, reiswieg, buggy) met een speels chromen onderstel. derwagenbak is dusdanig licht, dat die ook gemakkelijk als reiswieg is te gebruiken, Een box in stijl van het meubilair: dat kan. Want ze zijn er net zo goed in Oud-Hollandse uitvoering als in modern wit, het pretentieloze beuken als het donkerder hout. Dit plaatje laat u evenwel een box zien, die bewijst hoe er ook op dit vlak steeds wordt doorgedacht om toch weer wat anders of nieuws te brengen. Hierbij gaat het dan om niet minder dan vijf funk ties. De (solide) box heeft een verstelbare bodem en een grote lade om er de spullen in op te bergen. Keert men die la om, dan heeft men een soort schoolbord, terwijl men een deel van de box als handig deurrekje kan laten funktioneren. Met het bij te leveren zeil tenslotte heb je in een handomdraai iets, dat elk kind graag heeft... een speeltent. en de voering wijst al even zeer op vakfeeling. Deze is in lichte kontrastkleur uitge voerd en heeft een werkje (geen bloemetje!) dat voor jongens en meisjes accepta bel is. Men kan in dit dessin o.m. ook een dekbed en een voetenzak kiezen. Deze drie-in-één kombinatie van Hollandse bodem (Koel- stra) is niet alleen modern, maar steekt ook technisch prima in elkaar. Wie, bijvoorbeeld gebruik makend van het openbaar vervoer, toch voor het op groeiende kind een buggy prefereert, ziet zo'n kombina tie eveneens in poplin, speels in banen gestikt. Ook hier: kleuren van nü, waaronder dat warme steenrood of het lavendelblauw en eveneens drie-in-één, omdat de kinder wagenbak als reiswieg dienst kan doen. Om de puk in wandelwagen of buggy droog te houden al 't regent, zijn er verschillende mogelijkheden. Nieuw is de maxi-cape, die ook kan wor den gebruikt bij koud of re genachtig weer op een fiets- stoeltje. Deze cape bedekt ook de rug van het kind, laat geen wind en water door, maar 'ademt' toch wat in ver gelijking tot de plastic capes zonder meer een voordeel is. Dit drooghoudertje wordt ge bracht door Maxi Miliaan te Helmond. Grootrnoeder tijd is voorbij! Anno 1983 behoeft geen en kele aanstaande moeder haar buik te verbergen, ledereen mag zien dat U een kindje krijgt. jDe hedendaagse kleding geeft U de mogelijkheid Uw blijdschap over de komst van Jw baby uit te stralen. Dok U kunt zich zorgeloos jewegen in ruimvallende pan- alons in jogging-stijl, gedra- jen met blousons die ook na ie geboorte zeer draagbaar blijven. De ribcordpantalon met het bekende elastische voorstuk bf met clip-sluiting in de zijna den, zodat ook deze pantalon mee kan groeien. De overgooier wint steeds meer terrein, vanwege de kombinatiemogelijkheden. Zo riet U er toch telkens een beetje „nieuw" uit. Wilt U echter eens gezellig uit n een jurkje, dan is dat niet meer de „gevreesde tent" /an vroeger. Modieuze, soepel vallende urkjes met hoge col, assyme- irische sluiting of een ge waagde vlakverdeling zijn ook /oor U weggelegd. De kleuren voor de winter mode 83/84 zijn zwart, ko balt, rood en levertinten. De positiekleding is niet meer het „stiefkind" van de mode. Dat ziet U onder meer aan de ma terialen: soepel vallend, wat pluizig en van een uitstekende kwaliteit. Dit is juist bij deze kleding van groot belang. U draagt het intensief en het is aan vele wasbeurten onder hevig. Ook de onderkledlng mag niet worden vergeten. Om uw lichaam op de juiste plaatsen te ondersteuen zijn een goede B-H en panty-slip een noodzaak. Hiervoor zijn di verse B-H's te koop: zwan- gerschapsb-h's, voedings- b-h's of een kombinatie van beiden. Ook deze groeien met U mee. Wilt U zich echt goed voorbe reiden op de bevalling, dan is het raadzaam om een cursus zwangerschapsgymnastiek te volgen en regelmatig te gaan zwemmen. Ook hiervoor kunt U zich kle den in een speciale zwanger schapsmaillot en T-shirt of een badpak waarin uw buik 'een eigen plaats heeft. Kom kijken en kies Uw mode in ons tijdelijk „noodnest" Bebinella de Ooievaar, Hoog straat 156, Schiedam, tele foon 010-268097. Vederlicht kinderwagen op buggyonderstel, gecapitoneerde bak bekleed in eigentijds poplin. De speelse binnenkleding maakt hem helemaal af! vanaf De babykamer bestaande uit kommode (eventueel met rekje) „2 in 1" veiligheidsledikantje 60x120 cm en dat kunt u er ook van maken zonder iets bij te kopen Zonder iets bij te hoeven kopen verandert u de babykamer in tienerkamer In 'n wip tovert u hem in de bekende buggy wandelwagen. De losse inzet koopt u extra voor m w« De 2 lange zijden van het tiener- bed (90x200 cm) en de lattenbo- dem zijn er al bij (Een ruime hanglegkast is aparte leverbaar) als uw baby na 2 3 jaar aan een groter ledikant toe is gaat u de babykamer veranderen. Van het „2 In 1" ledlkantje maakt u een bu reautje (de bodem Is omkeerbaar) De linker- en rechterzijde van de kommode zijn hoofd- en voeteneind van het tienerbed, de lange zijden en de lattenbodem had u al. De 2 kleine kastjes kunt u onder het bureau of naast het tlenorledlkant plaatsen. Van de tienerkamer zijn het tienerledikant, nachtkastjes, bureau en hanglegkast ook af zonderlijk verkrijgbaar. Komt er een 2e baby (statistisch in de meeste gevallen als het 1e kindje ongeveer 2 jaar is) dan heeft u, zonder iets extra bij te kopen een komplete babykamer over. Het ruime aankleedblad (later even tueel het tweede bureau) met het rekje bevestigt u tegen de wand met de lat ten die van de kommode over zijn. Eén van de kastjes plaats u eronder. Het babyledikantje gebruikt u weer. Het eerste kindje is in de meeste gevallen pas plm. 2 jaar en heeft nog geen bureautje nodig. n „vorstelijke kinderwagen in puur klassieke belijning. U kiest hem in wit met blauw of met bordo X

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 27