Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant CDA en VVD toch in politiek forum Stripspeurtocht voor jeugd Jubileum op Kon. Wilhelminaschool „Wij willen een volwaardig salaris, geen fooi" VANAVOND KIJKEN... 010-144144 Thema-avond fascisme op nippertje gered In kader van kinderboekenweek „.Stadsblad Met het Nieuwe Stadsblad goedkoop naar Circus Holiday Volleyballers klaar voor de competitie Milieu in Zuid laat veel te wensen over Eigen wijkcentrum voor S'dam-West Bouw- en houtbond regionaal onder de pannen Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren AUTOLAKKEN COLOR CENTER VAN LOENEN SCHIEDAM Omdat de Koningin Wilhelmina- school 60 jaar bestaat is het vandaag groot feest ge weest in de Gorzen. De Visserstraat werd afgezet met dranghekken om de leerlingen van de kleuter en lagere school in de gele genheid te stellen, het ju- lees't TV overzicht in de krant Neem'n proefabonnement van 4 weken voor half geld op 't sorraujAMS swa nieuwsblad Rob van Putten, hoofdagent en vakbondssecretaris: „Onze leden zijn bereid erg ver te gaan". gsiti 5 o s i O I S S ff O i 1111 ui d|ï?sï?! 2 E££ ^J) OfORACMT 90 ■„V. DEFEKT? RADIO ABA i Leerlingen van de Koningin Wilhelminaschool bereidden zich gisteren voor op de feestelijkheden in het gebouw aan de Leleiestraat. bileumprogramma onge hinderd te laten afwerken. Dat programma bestond onder andere uit ballon nen oplaten en kinderspe len. Om krachten op te doen werd er tijdens de pauze op school flink ge bunkerd. Begrip SCHIEDAM Met werkonderbrekingen, sta kingen in de burgersector, stiptheidsakties en langere lunchpauzes gaat de Schiedamse politie midden oktober aktie voeren tegen de kortingen op de ambtenarensalarissen. In het Schiedamse korps heerst verbijstering en ontzetting over het inleveren van 3,5 procent loon. Eind vorige week sprak de afdeling Schiedam van de Nederlandse Politiebond het onaanvaardbaar uit over dit loon- offer. ,,De leden zijn bereid ver, erg ver te gaan", aldus afdelingssecretaris Rob van Putten. „Wij willen een volwaardig salaris, geen fooi". Geen slachtoffers Wakker Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1983 - NR. 78 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Voor alle soorten in lakstiften - bussen en spuitbussen eigen kleurmakerij Sikkens mengmachines spuitbussen vulmachines al meer dan 30 jaar de verfspecialist Dam 41-45. Schiedam Telefoon 266192 Autorijschool AAD VAN LEEUWEN Lest in de nieuwste Opel Kadett Volledig gediplomeerd instructeur Prof. Kam. Onneslaan 185 Tel. 264174, b.g.g. 375516 SCHIEDAM Op zaterdag 1 oktober vindt er een tweeko- renconcert plaats in de Gerefor meerde Kerk aan de Westvest. Medewerkenden zijn „Com nu met Sang" en „Canzone". Op het programma, dat om acht uur begint, staan o.a. werken van Mendelssohn en Rossini. Naast psalmen en gezangen ko men ook orgelsolo's aan bod. Dit instrument wordt bespeeld door Dirk Zwart en Roel Klok. „Het ziekenfonds" is het thema van een bijeenkomst die de Patiënten Belangen Vereniging organiseert in wijkgebouw De Blauwe Brug (Bachplein). Op woensdag 5 oktober spreekt een direktielid van het ziekenfonds SVM de bezoekers toe. Enkele vragen die gesteld zul len worden: hoe zit het met de vrije keuze van huisartsen, hoe gaan uitbetalingen per kas in hun werk, is er een mogelijk heid de 2,50 eigen bijdrage per medicijn gespreid te betalen? Aanvang half acht. In gezinsvervangend tehuis De Vleugel aan het Jac. Urlusplein wordt zaterdag 1 oktober een grote fancy-fair gehouden. Tussen tien en vier draait het rad van avontuur en kan jong en oud terecht in de schiettent, bij de grabbelton of in de stal letjes met tweede hands kle ding. Dansschool Body Heat geeft om één uur een demons tratie Aerobic Dancing. Het Ensemvble Ternoot (van het Haags Conservatorium) geeft op zondagmiddag 2 okto ber een muziekuitvoering in de aula van het Stedelijk Museum (Hoogstraat). Gespeeld worden een suite van Stravinsky en „De Nachtegaal" van Theo Loe- vendie. Toegangsprijzen: 5 gul den voor niet-leden van de Vereniging Vrienden van het Museum, 3 gulden voor leden. Aanvang half drie. In jongerensocieteit QT vindt zaterdag 1 oktober weer een live-optreden plaats. Dit keer is de beurt aan de formatie Du Moment uit Rotterdam. Deze driemansformatie heeft al eer der in QT gespeeld, en sinds dien 2 elpees en één single op de markt gebracht. Aanvang half elf in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. Niet-leden be talen vijf gulden entree. SCHIEDAM Het politieke forum over fascisme gaat toch door. CDA en VVD hebben op het allerlaatste moment besloten, toch hun medewerking te verlenen aan de bijeenkomst op woensdag 5 oktober in het Passagetheater. Woensdagmiddag stuurde de Schiedamse Gemeenschap, die deze serie van vier thema bijeenkomsten heeft belegd, het bericht de wereld in dat het avondje was afgelast. En kele politieke partijen had den het laten afweten. Alleen de linkse partijen hadden zich opgegeven: PvdA, CPN en D'66. De SG noemde dat „een veron trustend verschijnsel". In een verklaring beschimpte deze cul turele organisatie de plaatse lijke politiek met deze tirade: „Terwijl de kranten bol staan en de aktualiteitenprogramma's gevuld worden met ontwikke lingen rond de Centrum partij, met name de verkiezingsuitsla gen in Almere en het onderzoek van Maurice de Hond, waarin gesteld wordt dat de Centrum Partij de vierde politieke stro ming kan worden, blijven de Schiedamse partijen voor het meerendeel gewoon thuis zit ten. Een verontrustende passi viteit op een moment dat de hoogste waakzaamheid geboden is". Aanvankelijk leek het avondje nog door een tweede calamiteit te worden getorpedeerd. De ca baretgroep die zou optreden liet het afweten. Of de SG er op de valreep in zal slagen nog een vervangend gezelschap in te huren, is nog niet duidelijk. De toezegging dat VVD en CDA toch in het forum zouden plaats nemen kwam pas woens dagavond laat binnen. SCHIEDAM Alle kinde ren uit Schiedam kunnen op woensdag 5 oktober meed- cen aan een stripspeurtocht door de stad. Deze tocht wordt georganiseerd door de plaatselijke boekverkopers, de openbare bibliotheek en het jeugdwerk in Schiedam Noord. De bedoeling is, in het kort, dat de deelnemers een bepaalde route volgen die hen min of meer wordt uitgelegd in een stripverhaal. Alle deelnemers krijgen zo'n stripboekje mee. Na afloop mogen ze dit stripver haal houden. Bovendien wacht hen bij de finish een verrassing en een glas limonade. In het stripverhaal staan een aantal opdrachten. Omdat het thema van de kinderboeken week, van 5 tot 15 oktober, „spelen met taal" is, hebben die opdrachten allemaal te maken met taal zoals men die op straat aantreft. Immers, verkeersborden, naamplaatjes en nummerbor den spreken allemaal hun eigen taal. Om er achter te komen, wat die voorwerpen precies te vertellen hebben, moet de speurtocht gelopen worden. Woensdagmiddag om 1 uur valt het startschot. In totaal zijn er 5 tochten uitgezet, zo dat kinderen uit alle wijken kunnen meedoen. Wie van plan is, de tocht uit te lopen, moet wel een balpen meene men. De startadressen zijn: Schiedam Noord, Bachplein 590; Schiedam West, Mgr. No- lenslaan 99a; Schiedam Cen trum, Korte Haven 29; Schie dam Oost, hoek Laurens Cos- terstraat/Archimedes- straat; Schiedam Zuid, Lelie straat 10. cSS C C co T 2 r o Uk ®5 git0? w C X o 5 c- 2 CD co UI J. o, S 0| S a cl 3 to 7 8>jp 11 Ui -J g 8 t Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting slag. Wij krijgen maximaal 18 procent. Sinds 1977 hebben de ambtenaren al 10 procent inge leverd. Zo kweek je demotiva tie". Overigens trekt de Ned. Politie bond zich ook het lot van an dere „gepakten" aan. In een rondschrijven zegt de bond: „Als er al ingeleverd moet wor den, dan niet alleen door de mensen met een uitkerinkje, de ambtenaren en de trendvolgers. Laat iedereen een gelijk offer brengen". Van het 145 leden tellende Schiedamse politiekorps is iets minder dan de helft aangeslo ten bij de Nederlandse Politie bond. Een groter aantal werk nemers is lid van de Algemene Christelijke Politiefederatie. Of deze vakbond de akties zal steu nen is nog niet bekend. Wel wordt Van Putten ge steund door zijn hoofdbestuur, dat ook elders in Nederlandse politiekorpsen akties voorbe reidt. De korpsleiding in Schiedam is voorzichtig met haar commen taar. „We zijn bereid begrip op te brengen voor onze mensen, zo lang de openbare veiligheid geen gevaar loopt," aldus hoofdinspecteur Van den Hen gel, bij afwezigheid van com missaris Van der Haagen. Van het uiterste middel, een staking waaraan ook het zoge naamde executief personeel (zeg maar: de uniformdiensten) meedoet, zal geen gebruik wor den gemaakt. Van Putten: „de politieambtenaar neemt nu een maal een dusdanige plaats in de samenleving in, dat zoiets niet verantwoord is. De veiligheid van de burger mag niet in ge vaar komen. Er mogen per sé geen slachtoffers vallen". Met de „enorme aictiebereid- heid" waarvan secretaris Van Putten gewag maakt, was het in het verleden wel anders ge steld. Als het om protesten te gen het regeringsbeleid ging, liepen de politiebonden nooit voorop. Anno 1983 staan de za ken er blijkbaar anders voor. Politie bereid tot aktie In praktisch dezelfde be woordingen is minister Riet kerk (Binnenlandse Zaken) over de op til zijnde akties geïnformeerd. Alle politieke partijen zijn op de hoogte ge bracht, terwijl loko-burge- meester Reinier Scheeres (waarnemend hoofd van po litie) is verzocht, zijn solida riteit te betuigen met het on tevreden politiepersoneel. Het overleg tussen Rietkerk en de vakbonden, dat begin oktober gehouden wordt, wil de afdeling niet afwachten. „Wij verwachten daar niets van, tenzij er in Den Haag» een wonder gebeurt", zegt van Putten. Als waarschuwing houden de leden van de Bond al rond die tijd „zachte akties" zoals extra vergaderingen, bijeenkomsten in de kantine en stiptheidsak ties van korte duur. Levert het overleg inderdaad niets op, dan is het tijd voor harde akties. „Na prinsjesdag is de politieman pas goed wakker geschrokken", zegt Van Putten. „Vergelijk ons salaris met dat van iemand uit het bedrijfsleven. Neem als voorbeeld een bewaker die ook 's nachts werkt. Die ontvangt 30 procent onregelmatigheidstoe-

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1