In't kort JHP VANDAAG HETVERSCHILTUSSEN WASSEN EN WAXEN IIjjS neem vaker een bloemetje mee! Wat is een goed verenigingsblad? Hou aait 1X**I1 UUlt 'N PEUGEOT RIJ JE PROEF BIJ NEFKENS in deze krant SINKE S Stadsblad even op bezoek CDU-leden Trainer Erie Gudde en de wisselvalligheid euro-wash b.v. Inzamelen oud papier centraal geregeld NIEUW!! I i óók na zessen en tij zon-enfe ns Snelbuffet bespaart duizenden Musical bij jubileum MRU NEFKENS Bondsspaarbank blijft groeien POLDERMAN Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT? RADIO ABA r SCHIEDAM Vakan tie? Tijd voor Jeugd land! De Schiedamse jeugd kan tussen 17 en 21 oktober weer een „warm weekje" bele ven. Ook al zal de tem peratuur het niet halen bij die van afgelopen zomer, pret en opwin ding zullen tijdens de komende herfstvakan tie menig Jeugdlandbe- zoekertje weer rode oortjes bezorgen. Schappelijk Passagetheater met „De Gelaarsde Dus voortaan niet alleen maar wassen, maar ook beschermend waxen! Bij Eurowash in Schiedam natuurlijk AUTOLAKKEN (0 k ft! 0 i 0 6?. félïs illiSiiM 7 D 3<?s B b« btoemsterkunst Cactuskas Tot 's avonds laat wordt er gewerkt om de brandschoon het 50-jarig jubileum te laten vieren. Passage Spoed Nefkens Eurodam B.V. Stationsplein 45. Tel. 010-119060. Adrianalaan 378. Tel. 010-220022. Fokkerstraat 576. Tel. 010-622022. Schiedam. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 14 OKTOBER 1983 - NR. 82 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Nieuwe SCHIEDAM Het vuillaume kwartet treedt op in de aula van het museum op 22 oktober 1983 en niet zoals eerder vermeld op de 29e! Zij spelen werken van Haydn: „Lerchen" kwartet - Mozart „Jagd" kwartet - De bussy: kwartet opus 10 - Shosta- kowitch: kwartet nr 8. Dit kwartet is opgedragen aan slachtoffers van oorlüg en fas cisme. Het concert is dus op za terdagavond 22 oktober en be gint 20.15 uur. Voor kinderen van 3 tot 13 jaar is de Kreek aan de Lange Ha ven tijdens de herfstvakantie de hele week geopend. Elke dag is er iets anders te doen: timme ren, tekenfilms kijken, bingo. Kinderen die de hele dag willen blijven moeten zelf boterham men meenemen. Een hele dag meedoen kost een gulden, een halve dag twee kwartjes. Het telefoonnummer van De Kreek is 267767. Maandagavond om acht uur rollen voor de tweede keer de bingo-balletjes in het onderko men van de stichting Gehandi capte Kinderen aan de Dr. De Kuijperlaan 4. De organisatie is in handen van het comité dat jaarlijks ook het Horeca Toer nooi op touw zet. De opbrengst is bestemd voor de Stichting, die daarmee een nieuw onder komen wil financieren. Op donderdag 27 oktober wordt een kwis-middag gehouden voor de bezoekers van diens tencentrum „De Woudhoek" en dienstencentrum „de 4 Molens". Inzet is een zilveren wisselbe ker. De teams van beide diens tencentra zullen het tegen el kaar opnemen. Daarnaast kan iedere bezoeker meedoen aan de muzikale kwis, waarvoor 3 mooie prijzen be schikbaar zijn. Aanvang 14.00 uur in de zaal van dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heyer- mansplein in Groenoord Woudhoek". In de herfstvakantie kunnen de kinderen van Nieuwland ook in hun buurthuis terecht. Op woensdóg 19 oktober wordt er een videofilm gedraaid en ma ken de kinderen een uitstapje naar het Beatrixpark. Dit alles duurt van elf uur tot half vier. Kosten: 2,50 per kind. Het adres is buurthuis Nieuwland aan de Albardastraat. Tot 31 december vinden de ak- tiviteiten van het NIVON nog plaats in de Marijkeschool aan de Dr. de Visserschool. Daarna zullen de leden van het Natuur- vriendenwerk waarschijnlijk verhuizen naar een onderko men aan de Lange Nieuwstraat. Op het oude adres is op zondag 16 oktober een koffieochtend, aanvang half elf. Op 27 oktober houdt het NIVON de jaarlijkse napraatavond. Vanaf acht uur worden dan foto's bekeken die tijdens de laatste excursie zijn gemaakt. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting x - Jeugdland is klaar voor herfstvakantie Wat heeft bureau Jeugdland voor die week vrijaf in pet to? Veel: tekenfilms, kreati- viteit, het onvolprezen spel- circuit, een wandelspeur tocht en niet te vergeten de poffertjeskraam. En als het weer echt tegen zit natuur lijk warme chocolademelk. Gewoontegetrouw trekt de Jeugdlandkaravaan ook dit keer de wijken in. West, Oost, Nieuwland, Noord, Zuid en Centrum komen allemaal aan de beurt. Het kinderfeest staat geheel in het teken van de herfst, wat betekent dat de straten en pleinen soms ge huld zullen zijn in een uit bundige najaarssfeer. Gebrek aan belangstelling hoeft coördinator Joop van Broekho ven niet te vrezen. De statistiek wijst uit dat de schooljeugd on geacht het seizoen massaal warm loopt voor zijn pro gramma. Wat Van Broekhoven bovenal vreest is het weer. Reden voor echte bezorgdheid is er over igens niet: bij wolkbreuken en andere calamiteiten kan het evenement zich afspelen onder de luifels van winkelcentra, zo heeft Van Broekhoven zich door welwillende middenstan ders laten verzekeren. De ondernemers van, Hof van Spaland bijvoorbeeld hebben hun overdekte galerijen ter be schikking gesteld, en elders in de stad zal Jeugdland ook niet vergeefs om een schuilplaatsje hoeven te bedelen. Om tien uur maandagochtend komt het eerste onderdeel aan de beurt: tekenfilms en kluch ten, vertoond in 't Zuiderkwar tier aan de Dwarsstraat. De toe gang tot alle (film)voorstellin- gen blijft geheel in de Jeugd land-traditie schappelijk: één gulden. Na deze „warming up" zet de karavaan zich in beweging om pas vrijdagmiddag tot stilstand te komen in het centrum. In de Biozaal van het Passagetheater volgt om twee uur het sluitstuk, een optreden van het Limburgs Het Limburgs Jeugdtoneel, op 21 oktober kat". in Jeugdtoneel met „De gelaarsde kat". 's Morgens voert een wandels peurtocht ondernemende kin deren door het Beatrixpark. De start is om tien uur in de kan tine van Excelsior'20 aan de Parkweg. Een ander vermeldenswaardige attraktie is de „Robbedoes Kin dershow" op woensdag in de Blauwe Brug, waar kinder vriend Dick Camus rare fratsen gaat uithalen (aanvang twee uur). Over het feit, dat uw auto voordat hij bij ons de wasstraat ingaat volledig onder hoge druk wordt gereinigd zodat alle onmogelijke plekjes grondig schoon gespoten worden, willen, wij niet te veel uitwijden. Dat is immers mooi meegenomen maar niet uniek Wèl uniek is de combinatie van deze grondige voorbehandeling en onze volautomatische wax-doceer-unit tijdens uw rit door de wasstraat. Per wasbeurt wordt exact de juiste hoeveelheid wax op uw auto aangebracht die nodig is om de lak te beschermen tegen ons lak-aggressieve-zeeklimaat. Een betere bescherming betekent een langere levensduur! 's Gravelandseweg 408, voor veilig autowassen Schiedam, 010-378444 (De gehele week geopend, zelfs op zondag van 9.00-12.00 uur) SCHIEDAM De Openbare Nutsbedrijven hebben het voor nemen de (vrijwillige) inzame ling van oud papier in samen werking met Schiedamse scho len en verenigingen centraal te gaan regelen. Onlangs is hiertoe een brief aan de scholen en ver enigingen uitgegaan. De ver wachting is dat indien het op- haalsysteem gestroomlijnd wordt er 1000 ton oud papier meer beschikbaar komt. Het Reinigingsbedrijf beperkt daar door de afvoerkosten. De mee ropbrengst kan aan de scholen en verenigingfc.i ten goede ko men. Tevens krijgt het publiek door de toepassing van een grotere regelmaat meer vertrouwen in het ophalen van oud papier. Bij het inzamelen zoals dit nu geschiedt is het mogelijk dat de len van Schiedam, ondanks de goede wil van de vrijwillige op halers, nog niet bestreken wor den, terwijl andere wijken of gedeelten daarvan door twee of meer ophalers worden bewerkt. Door een goede samenwerking kan het ophaalsysteem plaatse lijk aanzienlijk verbeterd wor den. De betrokken scholen/ver enigingen en particulieren krij gen het exclusieve recht oud papier op te halen met een voorgeschreven regelmaat, re kening houdend met de be staande aktiviteiten op dit ge bied. Doublures in het ophalen kunnen zo voorkomen worden. Voor alle soorten in lakstiften - bussen en spuitbussen eigen kieurmakerij Sikkens mengmachines spuitbussen vulmachines al meer dan 30 jaar de verfspecialist COLOR CENTER VAN LOENEN Dam 41-45, Schiedam Telefoon 266192 DE TOYOTA COROLLA SPECIAL EX Nu alléén bij Meer informatie op pag.. 5 3 m Jt rs, §1 2 a o tó "O co 52 c J C n «B ft) cv Q 1 S co 1— fm ,T co 5 s t i 8 O K H _L cr> 5 1 *,8 8,1 O 0|o|§o|i Sinke's mantel aktieü! Bi) aankoop van n wintermantel een modieuze PARAPLUIS KADO DELFT Binnenwatersloot 24-28 Winkelcentrum „In de Veste" SCHIEDAM-KETHEL Winkelcentrum Spaland Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. SCHIEDAM De kanti ne in het stadskantoor krijgt een nieuw buffet. De huidige toonbank is verouderd. „Het meubel doet feitelijk! enkel dienst als afzetplaats. Van enige doelmatigheid in de uitgif te van eten en drinken is geen sprake", oordeelt het gemeentebestuur. De ambtenaren zien liever een echt zelfbedienings buffet. Ook willen zij ein delijk af van het bonnen systeem, dat te veel tijd vergt. B en W hebben in middels een oogje laten vallen op een moderne counter die aan alle eisen voldoet, zoals vormgeving en efficiency. Dat meubel kost 159.000,-. Als het wordt aangeschaft, krijgt de politie het oude buffet. Volgens het stadsbestuur levert een ander uitgifte systeem nog geld op ook. Op bediening en admini stratie kunnen dagelijks vier werkuren worden be spaard. Jaarlijks komt dat neer op een bedrag van bijna 22.000,-. Voor het restaurantperso- neel, dat in dienst is van de gemeente, betekent die besparing niet dat er ar beidstijd ingeleverd moet worden. Een deel van het werk wordt momenteel door uit zendkrachten verricht. Van hun diensten zal de gemeente voortaan dage lijks vier uur minder ge bruik maken. SCHIEDAM Nexus, het maandelijks nieuwsblad van het Tamboer- en Trompetterkorps Rijnmondband, brengt op 14 oktober haar 75ste uitgave uit. De redaktie, die nog voor een deel bestaat uit de mensen van het eerste uur, ziet de uitgave niet als een jubileum, maar omdat er in de maande lijkse redaktiebespreking nogal sterk gediscussieerd wordt over de toekomst van het blad, is dit onderwerp aanleiding geworden hierover van gedachten te wisselen met collega- redakties. Hiertoe zijn alle redakties uitge nodigd van de verenigingen met wie Nexus een uitwisseling van bladen onderhoudt. Op zaterdag 15 oktober 1983 komt een dertigtal redakteuren naar het onderkomen van de Rijnmondband in de Blauw Huisschool om gezamenlijk een groot aantal facetten van een verenigingsblad nader te be schouwen. Dat het hier om een nationaal gebeuren gaat, wordt bewezen door de deelnemers, die onder andere uit Leeuwarden, Appin- gedam, Amersfoort en Slie- drecht komen. Ook diverse Schiedamse redakties hebben positief op Nexus' uitnodiging gereageerd. Na de ontvangst zullen eerste de persoonlijke kontakten wat worden opgevijzeld. Om half twaalf houdt een bestuurslid van de Rijnmondband een ope ningswoord, waarna de dis cussie in volle hevigheid kan losbarsten. Tijdens de bijeenkomst worden de deelnemers verdeeld in een aantal themagroepen, die elk een belangrijk onderdeel van de tot stand koming van een verenigingsblad zal belichten. Na de ter beschikking gestelde lunch worden de door de The magroepen behandelde onder werpen door de totale groep be sproken en wordt er een eind- konklusie opgesteld. Als sluits tuk van de ontmoeting worden alle aanwezigen verrast op een „nexuarisch buffet". Passage schoner SCHIEDAM Lang ge wacht, ten langen leste zelfs niet meer gezwegen, toen toch nog een nieuwe Passage gekregen. De winkeliers in deze overdekte winkelgale rij tussen Broersvest en Broersveld keken verrast op toen er maandag onver wacht werklieden versche nen met de mededeling dat er gerenoveerd ging worden. Die verrassing werd des te groter toen bleek dat het Ge meentelijk Woningbeheer de zaak meteen grondig wilde aanpakken. Dat hield in: een nieuwe tegelbaan (over de oude, ongelijkliggende be strating struikelde menige wandelaar), frisgeschilderde wanden, een kleurige lik verf op de kozijnen en zelfs een schone overkapping. Een paar maanden geleden nog besloten de winkeliers wanho pig, bij uitblijven van aktie van gemeentewege, dan maar zelf de kwast ter hand te nemen. Dat het zover niet kwam had enkel te maken met het feit dat op een brief waarin om geld werd gevraagd voor deze doe- het-zelf opknapbeurt nooit ant woord kwam. Namens de middenstanders in de Passage zegt A. Keijzer nu: „Natuurlijk zijn wij hier blij mee. Dat je tijdelijk geen klant ziet neem ik maar op de koop toe. Er wordt flink doorge werkt, zelfs 's avonds. Men is nu ook bezig aan de buitengevel. Wethouder Posthoorn kwam van de week naar me toe. Ben je nu tevreden?, vroeg hij. Nee, zei ik: eerst moet die vieze cac tuskas er nog uit". Die denigrerende opmerking heeft betrekking op de foyer van het theater. Volgens Keij zer vindt „de helft van de Schiedammers die kast met dat vuile glazen dak" afschuwelijk. „Keijzer moet niet zo zeuren", zegt een medewerker van het theater boos. „Hij weet best dat die cactuskas zoals hij onze foyer noemt, wordt afgebroken. Wanneer dat gebeurt weten we niet, dat is een kwestie van geld. Maar plannen voor een nieuwe pui zijn er in ieder ge val." Na jarenlang het onderhoud aan de winkelgalerij verwaar loosd te hebben, blijkt de ge meente thans haast te maken met de renovatie. Dinsdag avond on half tien werd er nog druk gewerkt in de Passage. Die spoed wordt verklaard door het naderende jubileum in de tweede week van november, als de Passage het 50-jarig bestaan viert. Keijzer: „Ik heb begrepen dat het karwei eind oktober gekl aard moet zijn. Op foto's van vijftig jaar geleden kun je duidelijk zien dat de Passage z I D- toen niet zo schoon was SCHIEDAM In het kader van de herdenking 50 jaar Passage Theater brengt To neelgroep '71 in drie voorstel lingen een reprise van de in 1980 met groot succes opge voerde musical: „Mexico, o Mexico". Donderdagmiddag 10 november om 14.00 uur speciaal voor be jaarden (alleen 65 plus) 's a- vonds gevolgd door een open bare voorstelling die op vrijdag 11 november wordt herhaald. De musical is een aantrekkelijk kijk- en luisterspel met zang van „ghe Creedsingers" en vol humor van goed gehalte. Kaarten voor alle drie de voors tellingen zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Thea ter of telefonisch te bestellen onder nr. 269563. Ook beschikt het theater over een ringlijn voor aansluiting van gehoorap paraten. De zaal is toegankelijk voor mensen in rolstoelen. 505 Rij zonder risiro Kies voor Peugeot oi Talbot 2^2SS* Het Nieuwe f

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1