Rijnmond: meer vrijheid in bouwprogramma's Cabaret over HJbeuzelpraa^stf 1 w Interessante reparaties Cijfermatige daling van werkloosheid in regio Schooltandarts opgeheven Infomarkt voor suikerpatiënten Boudewijn de Groot terug in Teerstoof Opera's op Concurrentie werd te groot KAPSALON Inbraak in winkel Kijkdag fietsen Vrijheid De Varenna in dok. Op de internationaal wat slappe reparatie-markt wist scheepswerf Wilton-Fije- noord onlangs toch een aantal interessante karweien te boeken, waaronder de reparaties aan de „Varenna" en de „TFL Jefferson De OBO-carrier „Varenna" (103.400 dwt) was een jaar opgelegd geweest in een Noorse fjord. Het weer vaarklaar maken vergde een grote hoeveelheid werk, zoals een uitge breide reparatie aan het 70 ton zware roer en de roerkoning en ook aan de zware, verstelbare schroef. Het roer en de koning werden in de Machinefabriek Reparatie behandeld. Tevens moest de Hoofdmotor „gerechocked" worden, wat wil zeggen, dat de stalen vulstukken, waarop de motor rust, vervangen werden door kunststofmate riaal, dat ter plaatse aan boord werd gegoten. Voorts vonden diverse reparaties plaats aan de luiken, de lading- en ballastsyste- men etc. Het interessante van dit karwei aan de TFL Jefferson was het feit dat dit Containerschip van 19.000 dwt zich aan een scherp gesteld lijndienstschema moet houden. Het reparatiewerk moest dan ook in een zeer korte tijd van zes da gen in overwerk en weekenddienst worden verricht. Het werk omvatte het herstellen van een kopschade, twee huidschades en scha des aan vijf luiken. Voorts vond er schroefas-survey plaats en volledig Machine- kamer-werk. „Roman", Rob de Nijs „Born To Love" Roberta Flack/Peabo Bryson „Best Kept Secret", Sheena Easton Massale schooltandverzorging zoals op deze foto is er binnenkort in Vlaardingen niet meer bij. VLAARDINGEN De afdeling Rotterdam van de Di abetes Vereniging Nederland (DVN) organiseert op za terdag 29 oktober een infomarkt in Vlaardingen. In zaal 't Prikkewater aan de Westhavenkade 80 wordt een „loop-in" gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. het NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 OKTOBER 1983~ PAGINA 15 RIJNMOND In een brief aan de staatssecretaris van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer heeft de gecommitteerde voor volkshuisvesting van Rijn mond, A. P. van der Jagt, een pleidooi gevoerd voor de overdracht van taken en bevoegdheden op het terrein van de volkshuisvesting aan de provinciale en regionale over heid. Hoewel het kabinet in zijn be leid de decentralisatie-gedachte nastreeft is daarvan in de prak tijk tot dusverre nauwelijks iets gebleken. „Rijnmond en de pro vincies hebben meer beleids ruimte nodig, om goed op de volkshuisvestings problemen te kunnen inspelen", aldus de ge committeerde. Hij onderbouwt dit uitgangspunt met een ver wijzing naar vijf onderdelen van het volkshuisvestingsbe leid, waar zijns inziens door la gere overheden sneller en slag vaardiger kan worden gewerkt, zodra de bevoegdheden zijn overgedragen. Het gaat hem vooral om de gro tere vrijheid bij het verdelen van de woningcontingenten; om het toevoegen van premie-C woningen aan deze contingen ten en binnen Rijnmond örrTeen herbezinning van de positie van Spijkenisse met het oog op de, door de staatssecreta ris voorgestelde, minimum - contingentering (is aantal te bouwen huizen). Provincies en wrijnmond heb ben een belangrijke taak bij de woonruimte-verdeling, maar de feitelijke bevoegdheden ontbre ken hen, constateert Van der Jagt. Hij voegt hieraan toe, dat aan de bestaande woningcon tingenten andere zouden moe ten worden toegevoegd, om te kunnen inspelen op de huisves tingsbehoefte van specifieke groepen, zoals culturele min derheden. In feite geldt dit evenzeer voor de toewijzing van' contingenten voor het op zetten van leerlingbouw plaatsen. Ten slotte vraagt de gecommit teerde aandacht voor het pro bleem van de woonlasten. Het gaat om een actief, doelgericht beleid waarbij niet alleen in voldoende mate goedkope wo ningen worden gebouwd, maar ook worden toegedeeld aan die genen, die op grond van hun in komen voor deze goedkope wo ningen in aanmerking komen. Rijnmond kan dit probleem aan, ook al is de nood op dit ge bied in de Randstad groot. De heer Van der Jagt vraagt aandacht voor de bijzonder moeilijke woningmarktsituatie in de Rijnmond-regio en consta teert, dat naast grotere vrijheid van handelen voor Rijnmond en de provincies ook b.v. door aktief beleid gericht op goede en goedkope woningen woon lasten beter kunnen worden verdeeld. Specilieke contingenten voor minderheden en mogelijkheden voor het stichten van leerling bouwplaatsen zijn daarnaast noodzakelijk. Op 18 november zal staatssecre taris Brokx met de gecommit teerde over deze kwesties over leg plegen. X'l'x'X'l'XwX'XvIvX'IvX'XvXvXvXvAiXvXvXv'X'lvX'w^ SCHIEDAM Dit week einde zijn er twee verschil lende voorstellingen te zien in theater De Teerstoof (Nieuwstraat). Op vrijdag 28 oktober treedt voor het voet licht Cabaretgroep 1983 met hun programma „Sommige Adviezen". Deze vier man sterke formatie mocht vorig jaar op het Leids Cabaret Festival zowel de juryprijs als die van het publiek in ontvangst nemen. Onderwerpen van Cabaret groep 1983: beuzelpraatjes van deze en gene, maar vooral van bekende Neder landers, het modieuze levens patroon en de verwording van de verzorgingsstaat. „Wat wil die Rotterdam mer?" van Henk van Ulsen is komen te vervallen. Dit pro gramma is nu verschoven naar 24 maart 1984. Het zaterdagavondprogramma van De Teerstoof wordt ver zorgd door Lucas Goudzwaard met „Eindspel II", in meerdere opzichten een experiment met poppenspel. De voorstelling is bedoeld voor volwassenen en kinderen. Daarom wordt op za terdagmiddag hetzelfde pro gramma gespeeld. Het weekeinde daarop haalt de Teerstoof een oude en alom ge waardeerde bekende binnen: de liedjeszanger Boudewijn de Groot. Hij geeft voorstellingen op 3, 4 en 5 november. Kaarten kosten 17,50. Na een reeks succesvolle concerten in de U.S.A., Duitsland en België be gint hij zijn Nederlandse toer- nee in Theater de Teerstoof met een 3-tal try-outs. Boudewijn wordt begeleid door: Jan Rietman, piano; Hans Janssen, toetsen; Hans Holles- telle, gitaar; Jan Vermeulen, bas; Louis Debij, slagwerk. Het programma bevat voor de pauze oud, bekend repertoire, terwijl de 2e helft uit nieuw materiaal bestaat. De teksten zijn weer van Lennart Nijgh. De kaart verkoop begint anders dan gebruikelijk al op donderdag 27 oktober i.p.v. de maandag voorafgaande aan de voorstel ling. WATERWEG-NOORD In september is het aantal werk lozen in de regio Nieuwe Waterweg-Noord (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland, Maasland en Rozenburg) gedaald met 455. Begin oktober stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Schiedamse Laan van Bol'Es net iets minder dan 11.000 mensen zonder werk ge registreerd, 10.852 om precies te zijn. De lichte daling hoeft overigens niet 'te betekenen dat de ar beidsmarkt wat aantrekt. In september steeg het aantal va- katures met niet meer dan 13. Aan het einde van de maand had het GAB welgeteld 73 ba nen in de aanbieding. Direkteur Van Lent gelooft dan ook dat de cijfermatige daling vooral veroorzaakt wordt door het „schonen" van de adminis tratie. Na een controle van het bestand bleek dat een groot aantal ingeschrevenen gesch rapt kon worden, omdat zij in de loop der tijd werk hadden gevonden, zonder dat zij dit meedeelden aan het arbeidsbu reau. „Zou die schoning niet hebben plaatsgevonden, dan was het aantal werklozen wellicht op hetzelfde niveau gebleven als in augustus", aldus Van Lent. jWel heeft zich na een lange pe riode van stijging, een daling ingezet voor wat betreft de jeugdwerkloosheid. Reden om te juichen is er echter in geen geval. Momenteel neemt de jeugd tot 23 jaar nog ruim 35 procent van de regionale werk loosheid voor zijn rekening. Een spectaculaire verbetering in één van de deelmarkten heeft zich ook in september niet voorgedaan. De meeste werklozen in het gewest wonen in Schiedam. Daar zitten 4449 mensen zon der werk. De cijfers voor Vlaardingen, Maassluis, Ro zenburg, Hoek van Holland en Maasland zijn achtereen volgens: 3930,1362, 697, 284 en 109. Over de hele regio zijn bijna twee keer zoveel man nen zonder werk als vrou wen. VLAARDINGEN Tussen zondag 16 oktober 1983 te 17.00 uur en maandag 18 okto ber 1983 te 08.00 uur is er in gebroken in een winkel aan de Reigerlaan. Door verbreking van de vergrendelde toegangs deur verschafte men zich de toegang tot het pand. 70 slof fen sigaretten en shag t.w.v. 2.000,-werden meegenomen. VLAARDINGEN Zaterdag 22 oktober 1983 wordt aan het bureau van politie aan de Delftseveer 6 weer een zoge naamde „kijkdag" voor fietsen gehouden. Een ieder die de laatste maanden zijn fiets is kwijtgeraakt wordt die dag tussen 10.00 en 13.00 uur in de gelegenheid gesteld de aan hgt bureau gebrachte fietsen te be kijken. F0XI Vlaardingen: DE LOPER 15, tel. 743904 Schiedam: BORODINLAAN 56, tel. 707228 onder redaktie van Wim Bouwens en Jacques van Rijk telefoon 070 - 19 02 37 Studio-elpee van de Nederlandse zanger waarop een dozijn songs werden vastgelegd, waarvoor zijn echtgenote Belinda (Meuldijk) het merendeel van de teksten schreef. Gerard Stellaard tekende voor alle arrangementen en had bovendien de produktie in handen. EMI IA 068 MC: IA 268 1270154 (1270151) ven de middelmaat kunnen worden i beschouwd. „Als Je Slaapt", ,,'N Schaduw" en „Voor Robbert" bij voorbeeld tonen een verheugend niveau. Tineke Beishuizen leverde een waardevolle bijdrage met haar tekst „Voor Een Ander en schreef Lennaert Nijgh „Blijf Je Bij Mij". Muzikaal heeft Gerard Stellaard deze elpee smaakvol omlijst, daarbij gesteund door een aantal gerenom meerde musici, waaronder een strij- kersgroep uit het Concertgebouw Orkest. Vocaal bezien bewijst Rob De Nijs een zanger te zijn met grote aandacht voor het detail in tekst en vocale visie, waardoor zelfs een waagstuk als „Laat Me Niet Alleen" (Jacques Brei, vertaling Ernst van Altena) een sukses wordt. Een Ne derlandstalige elpee die absoluut h. Na het projekt „Springlevernd", ter gelegenheid van het 30-jarig arties- ten-jubileun van Rob de Nijs, ver scheen na lange tijd weer eens een studio-elpee, waaraan een vol jaar voorbereiding vooraf ging. Het is die zorgvuldigheid en het geloof in eigen artistiek vermogen dat Rob de Nijs weer heeft teruggebracht tot het éclatante sukses dat hem sinds enkele jaren alweer ten deel valt. Doorzetter Rob de Nijs heeft in zijn karrière letterlijk alles beleefd wat in dit grillige vak maar mogelijk is. Sinds zijn verschijnen als „Rob de Nijs and the Lords", in welke perio de de roem, plus de financiële ba ten, onuitputtelijk schenen, heeft de zanger de grootste hoogten en diep ste dalen doorgemaakt. Zijn „Lords-periode" liep vrij plotseling stuk en na harhaalde pogingen het verloren terrein terug te winnen, waaronder het omstreden kontrakt met Circus Boltini, verdween hij van de podia. Toch is bij zijn latere come-back dit circus-optreden een leerschool ge weest; Rob de Nijs leerde een groot publiek te boeien. Ondermeer zijn Boudewijn de Groot en Lennaert Nijgh voor de zanger tot grote steun geweest bij zijn terugkeer als ar tiest, een terugkeer die nu met zorgvuldigheid wordt omgeven. Niets wordt aan het toeval over ge laten en alle besluiten, zeker ook de financiciële, steunen nu op grondi ge overwegingen. Zo ook de repertoire keuze op zijn nieuwste plaat-projekt „Roman", de tweede naam van zijn zoon Rob bert. Zijn huwelijk met Belinda Meuldijk is, naast de puur menselij ke verhouding, in artistieke zin van belang. Voor de nieuwe elpee le verde Belinda de tekst voor acht stukken, die veelals beslist als bo- kwaliteiten heeft! Een elpee waarop de ballad hoogtij viert in een aantal duetten en twee solostukken. Het omvangrijke pro jekt werd verwezenlijkt door een groot aantal medewerkenden waar door een gevarieerd totaalbeeld werd verkregen. EMA IA 064 MC: IA 264 De naam Roberta Flack behoeft ten onzent nauwelijks introduktie meer. Sinds haar opmerkelijke ver tolking van „The First Time Ever I Saw Your Face" (1971) is haar naam hier gevestigd en immer nog vormt deze zangeres een klasse apart. Anders ligt dit met de voca list Peabo Bryson, een artiest die in ons land nauwelijks bekend is, maar een grote waardering in Amerika geniet en met de elpee „Bom To Love" zijn zevende werk stuk heeft afgeleverd. Zoals vermeld viert op dit plaatpro- dukt de ballad hoogtij, waarvoor een aantal gerenommeerde namen werden aangetrokken, ten dele op voorstel van Roberta Flack. Tijdens hun vele gezamenlijke optredens werden hiertoe de kontakten ge legd. Zo verleenden onder anderen, zowel in kompositie als in de pro duktie, Burt Bacharach, Carol Bay er Sayer en Marvin Hamlisch (The Sting) hun medewerking en werd een sterk wisselende bezetting in de begeleiding aangetroffen. Zelfs werd voor de technische rea lisatie een aantal studio's ingescha keld, zoals de vermaardere Record Plant te New York. Doch ondanks al deze uiterste zorg geldt natuur lijk alleen de kwaliteit van het eind-produkt. Hierover kan de konsument-plantenkoper gerust zijn. Zowel vokaal als instrumen taal is deze produktie van uitste kende kwaliteit. Ten eerste vormt het openingsstuk „Tonight I Celebrate My Love", dat ook op single verkrijgbaar is, al di- rekt een hoogtepunt op deze elpee. Dan bewijst Peabo Bryson zijn zangkwaliteiten in „Bom To Love" en komt het tweetal wederom sterk naar voren in „I just Came Here To Dance". In „Blame It On Me" komt het ne- groide karakter der stemmen tot gelding, een aspekt dat aan de in terpretatie een apart cachêt ver leent. In de begeleiding worden te vens enkele fraai gekozen arragen- menten op hoog niveau uitgevoerd, zoals in de Bacharach/Sayer-song „May Be", alwaar Greg Phillinga- mes en Michael Boddicker op toet sen voor een sfeervolle omlijsting zorgen. Het repertoire op de elpee „Born To Love" kent verscheidene stemmin gen, neergelegd in de variabele tempi, waardoor deze langspeel- schijf wel zeer aantrekkelijk is ge worden. Jammer dat in het sluit stuk „Can We Find Love Again", een song van Roberta Flack, het to tale geluidsbeeld werd weggedrukt door een te sterk gebruik van de bass-drum. Een schoonhuisfout in een produk tie waarin Roberta Flack en Peabo Bryson de toehoorder veel luister genot bieden. Tien songs vertolkt door een zange res die in de show-bizz steeds haar eigen inzicht heeft gevolgd, hetgeen tot nog toe heeft geleid tot een aan tal elpee's die een konstant niveau te zien geven en dat ook op deze nieuwe uitgave wordt voorgezet. EMI la 064 (1077951) MC:1A 264 (1077954) De zangeres Sheena Easton heeft zich in de loop der jaren een eigen plaatsje in de wereld van de lichte muze veroverd. Haar muzikale ver richtingen vertonen een sterk eigen stempel en middels een ruim toe reikend vokaal vermogen zijn de interpretaties van het door haar ge kozen repertoire zeker te waarde ren. De meest naar voren tredende faktor bij deze zangeres is de geën gageerdheid ten aanzien van de tekst, die in vokale vorm wordt uit gedragen, De elpee „Best Kept Secret" biedt ons een gevarieerde inhoud, waar voor de repertoirekeuze en muzika le opzet Greg Mathieson en Jay Graydon mede verantwoordelijk waren. Plaat-opnamen in dit genre worden tegenwoordig dermate in gewikkeld dat zelfs de program meurs voor het uitgebreide en zeer ingewikkelde elektronische instru mentarium worden genoemd. Ondanks als deze technische be slommeringen is deze elpee muzi kaal geslaagd. Sheena Easton toont zeer nadrukkelijk haar kwaliteit als vertolkster van het betere song- werk in „Just One Smile", daarbij terzijde gestaan door allereerst Rob- 'bie Buchanan op Fender-piano en het studio-orkest. Het up-tempo- genre is een ander facet van Shee na Easton's kunnen, hetgeen onder meer in „Let Sleeping Dogs Lie" te beluisteren is, alsmede in de ope ning van de elpee „Telefofone". Een wat geëxalteerde voordracht valt te onderkennen in „I Like the Fright" en is „Devil In A Fast Car" een matig item op deze plaat. De song „Sweet Talk" openbaart een aantrekkelijke vondt in de maat- struktuur waarin een aantal accen ten worden neergelegd, waarop vo kaal door de zangeres wordt gerea geerd, „Almost Over You", (She's In Love) „With Her Radio" „Don't Le ave Me This Way en „Best Kept Man" kompleteren een elpee die de weg naar de liefhebber van dit gen re zeker wel zal vinden. In samenwerking met de beroem de operahuizen La Scala in Mi laan, de Arena in Verona en Co- vent Garden in Londen introdu ceert VNU-dochter VIDEO GA RANT dezer dagen in Nederland en België de eerste serie opera's op videocasssette met stereoge luid. De eerste reeks opera's bestaat uit Aida, La Boheme, Ernani, Otello en Samson et Dalila, met operasterren als Placido Domingo, Neil Shicoff, Kiri te Kanawa, Maria Chiara, Jon Vickers en Shirleu Verrett. Nu reeds staat vast dat de serie voor het einde van dit jaar zal wor den vervolgd met Les contes d'Hoffmann, Falstaff, La Fanciulla del West, Mary Stuart en Nabucco. De rechten op de operauitvoerin gen werden al in het begin van dit jaar door VIDEO GARANT ge kocht van Arts International Ltd. in Londen. De lancering komt pas dezer dagen, omdat het reproduce ren met stereo-geluid op de drie be kende systemen VHS. Betamax en VCC aanvankelijk problemen ople verde. Bovendien wilde VIDEO GARANT de fraaie operabeelden niet versto ren door ondertiteling en gaf zij er de voorkeur aan, voor elke opera een apart boekwerkje te maken met daarin de geschiedenis van het ontstaan van de opera, een korte inhoud en de volledige tekst van het libretto plus de Nederlandse vertaling. Bij elke cassette wordt een dergelijk boekje ingesloten. De prijs per opera op videocassette bedraagt 140,—. Vóór het eind van het jaar hoopt VIDEO GA RANT de eerste vijf opera's ook op beeldplaat beschikbaar te hebben. WATERWEG-NOORD De Stichting Jeugdtandverzor ging, oftewel de „schooltandarts" wordt opgeheven. Kinde ren uit Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland, Ro zenburg en Schipluiden moeten vanaf 1 augustus 1984 naar de eigen tandarts. De elf personeelsleden die de Stichting in dienst heeft gaan met ingang van die datum de WW in. De liquidatie van de Stichting ter Bevordering van de Jeugd- tandverzorging in het gebied Nieuwe Waterweg, zoals de schooltandarts officieel heet, hing al enige tijd in de lucht. De Stichting ondervond de laatste tijd in toenemende mate concurrentie van het grote aan tal tandartsen dat zich in de re gio vestigde. Gebruik van de schooltandarts is nooit verplicht gesteld, en zelfs een afbakening van taken is het nooit gekomen. Toen de Stichting 5 jaar gele den, na een fusie van de diens ten in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, met haar werk begon, had men een klanten kring van 1(1.000 kinderen. Voor dit seizoen stonden nog maar 5500 kinderen ingeschre ven. Veel ouders namen hun kinderen mee naar de eigen tandarts. Die „wildgroei van tadartsen doet een medewerker van de stichting verzuchten: „Vroeger was dit gebied absoluut niet in trek. Tegenwoordig gaat het hier met tandartsen dezelfde kant uit als met banken: op iedere straathoek heb ie er één". Drie jaar geleden blikte de Stichting nog vol vertrouwen in de toekomst. Toen werden drie nieuwe, peperdure wagens aan geschaft, voor een bedrag van ongeveer een half miljoen gul den. Wat er met dit kostbare wagenpark gaat gebeuren staat nog niet vast. Het Stichtingsbe stuur zal haar besluit aan het personeel toelichten op donder dag 3 november. De informatiemarkt is gratis toegankelijk voor iedere geïn teresseerde. De infomarkt om vat de dagelijkse praktijk van het diabeet zijn zowel voor de dieetpatienten als voor de ta bletten- en insulindegebrui- kers. Verder is voor ieder, die in de omgeving van diabetes leeft en werkt, deze informatie markt hegl geschikt om de kennis vod!' diabetes te verrui men en een beter begrip te krijgen voor de praktische problemen. In een aantal kramen die be mand- worden door vrijwilli gers, leden van de vereniging, wordt informatie gegeven over spuittechniek. Ook is er een kraam met spui ten en naalden; er is een stand van de insulindefabrikanten, een stand waar men kennis kan maken met de (talrijke) suikervrije produkten voor di abetici en een kraam waar boeken, artikelen en gratis fol ders over het onderwerp kun nen worden verkregen. In het bestuur van de Diabetes Vereniging Nederland zetelt ook een arts, die op deze mid dag aanwezig zal zijn. Als iemand gekonfronteerd wordt met het feit dat hij voortaan als diabeticus verder moet leven, is het dieet iets waarmee men moet leren om gaan. Daarom is er ook een diëtiste op deze informatiemiddag, die leert met behulp van de maal- tijdkodering verantwoorde en afwisselende maaltijden samen te stellen. Testmateriaal voor bloed en urine maakt het de diabeet van deze tijd makkelijk zelf te kontroleren of de bloedsuiker- balans in evenwicht is. De Diabetes Vereniging Ne derland, waarvan de afdeling Rotterdam (die reikt van Hoek van Holland tot Bleiswijk) al leen al 3.000 leden telt, voor ziet ook op andere manieren in de nodige informatie over de ziekte Diabetes Mellitus. Aan een voorlichtende folder over deze ziekte ontlenen we dat 200.000 tot 300.000 mensen in Nederland aan deze aandoe ning lijden. Voor de ontdekking van de in- sulinde, in 1921, had deze ziek te een dodelijke verloop maar sinds men met behulp van in- sulinde in staat is de hoeveel heid glucose in het bloed te verlagen, kan een diabeet een normaal leven leiden. Een strakke begeleiding van arts en wijkverplegende zal mèestal wei noodzakelijk zijn. De DVN stimuleert haar leden om zoveel mogelijk zelf te werken aan de problemen die deze ziekte met zich mee brengt. Met 69 onderafdelingen is zij overal in het land aktief om medische- en voedingsaspek- ten te behandelen, behulp zaam te zijn bij opvang en be geleiding van kinderen met diabetes en de diabeet op aller lei andere terreinen te steu nen. De sekrearesse van de afde ling Rotterdam is mevrouw van der Knaap in Bleiswijk, bereikbaar onder telefoon nummer 01892-3843. Randstad-ëdMos, wekeiljkm In bijna één miljoen brievenbuaaen Een foto gezien in dit blad, die u best zou willen heb ben? Voor f9,75 kan die foto de uwe worden. Ten minste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen fotografen, wat in negen van de tien gevallen op gaat. Voor het nabestellen van foto's (op formaat 18x24 cm), knipt u de be wuste foto uit dit blad, no teert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar Randstad Fo todienst, Postbus 5825, postcode 2280 H V Rijs wijk. U mag uw schriftelijke bestelling natuurlijk ook afgeven op één van onze bijkantoren (zie colofon). Voor uw en ons gemak ontvangen wij gaarne een betaalcheque of een giro betaalkaart (bedrag en handtekening), die bij de verzending van de bestel ling pas van uw saldo wordt afgeschreven. Opdrachten waarbij geen betaalcheque of girobe taalkaart is ingesloten, kunnen niet in behandeling worden genomen. Na on geveer drie weken kunt u de bestelde foto's portvrij (en weer met uw knipsel) thuis verwachten. Op deze manier verkregen foto's mogen niet voor publikatie worden gebruikt. Voor na dere informatie over de nabestellingen kunt u te recht bij de centrale foto- redaktie, telefoon 070- 190282, wanneer uw vraag op het financiële vlak ligt, telefoon 070-190257.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 15