Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Door reeks branden nauwelijks tijd voor onderhoud Tapijtvoordeelcentrum mfA SSSu.mil R0UADE I. J ri ic\b «BAS VAN DER HEBBEN kombinatie sets Ambtenaren leveren voor smakelijke kroket halve arbeidsplaats in Vers va P. Groeneveld en Zn. Dieren laten 't afweten Lijnen 7 en 9 naar Erasmus Universiteit Stadsblad Bedrijfsvoetbal 25 jaar georganiseerd Schooltandarts opgeheven Boek over Passagi theater UI KJoec Volleybal in topvorm Werkloosheid in de regio 'traadstukk Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Wintertijd Wildtijd 4.95 SLUIS WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 - NR. 85 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan- huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren DEN BESTEN SALADES Er zijn geen betere Afkomstig uit de beste salades-fabriek van Duitsland. Gemaakt van de beste ingrediënten. Enaltijd vers. Nu bij aankoop kaas Bij Bas v.d. Heijden Loko-burgemeester Scheeres kwam in de Hoofdstraat even een kijkje nemen SCHIEDAM Een golf van middelgrote bran den heeft de brandweer de afgelopen week het vuur zo na aan de schenen gelegd, dat er nauwe lijks nog tijd is voor het reinigen van het blusma- terieel. Al verschillende malen kwam het voor dat spuit- en ladderauto's, zojuist teruggekeerd op de kazerne aan de Breedstraat, onmiddellijk weer moesten uitrukken. Voor onderhoud aan het ma terieel, noodzakelijk omdat er in crisissituaties mensenlevens van kunnen afhangen, is soms geen tijd. TAPIJT NODIG? ^\VU HÏiRLIJK GEKRUID l Evacuatie Eén van de vele brandhaarden in Schiedam. Zaterdag kreeg een leeg pand in de Hoofd straat het zwaar te verduren. Uitsluitend de betere merken Pierre Gordln, Lucia. Mondi, Maltoni enz. enz Alles hangt bij ons op Ga uit van een basiskleur en kombineer naar hartelust. Wij assisteren u gaarne. Deze week Q rdï oordelig 7 extra v "'""krijnn,'L'U' "rvds,**pr»itjVs 2(>V""r^0 Li-".T A Vervolg op pagina 3 Dagelijks vers voorradig haas, fazant, konijn, wilde eend enzovoort Gemarineerde kippepootjes kilo Gratis kruiden Een onbetaalbaar lief konijn. TV boutjes Kipkarbonade 10.90 9.90 Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM De Nederlandse Bond van Oud-Strijders en Dra gers van het Mobilisatiekruis (afdeling Schiedam en Omstre ken) komt weer bijeen. Van avond, 26 oktober, houden de leden hun maandelijkse bijeen komst in zaal de Wilgenburg aan de Singel, achter de kerk. Aanvang acht uur. De oud-strij ders zijn daar iedere laatste woensdag van de maand te vin den. De leden van de Oranje Vereni ging Wilhelmina zijn voor het eerst door hun bestuur uitgeno digd voor een bingo-dansant. Op vrijdag 28 oktober staat zaal de Rank aan de Schiedamseweg geheel in het teken van het spannende spel met de cijfert jes. Aanvang acht uur. Leden mogen een familielid of kennis introduceren. Heel veel sterren zijn er don derdag en vrijdag te zien bij de Filmclub Schiedam, die op deze beide avonden „Novecento" draait, het tweedelig epos van Bertolucci over een Italiaans geslacht. Met Gerard Depar- dieu, Robert de Niro en Donald Sutherland. Donderdag aan vang negen uur, vrijdag half tien. Lidmaatschap verplicht (vijf gulden per seizoen). De NCVB Schiedam Centrum komt weer bijeen op donderdag 27 oktober in de „Voorhof" van de Julianakerk aan de Burg. Knappertlaan, aanvang acht uur. Herman Noordegraaf spreekt over het onderwerp „Baanloos... waardeloos". Gas ten zijn welkom. De Schiedamse Gemeenschap organiseert vijf avonden over het thema „Ontwikkelingspsychologie". Inschrijven bij de SG/VVV, Buitenhavenweg 9, telefoon 733000. Op vrijdag 4 november opent H,i:os Paalman, direkteur van L lit Stedelijk Museum aan de Hoogstraat, een expositie met als titel „Aspecten van de beeldhouwkunst". Te zien is werk van Henk Chabot, Ant hony Caro, Pieter Geraedts, en Sigurdur Gudmundsson. Tot 4 december. De jaarlijkse verkoopexpositie t.b.v. St. Nicolaas (Het is geen kunst om Sint te zijn) wordt ge houden in de aula, op 26 no vember van elf tot negen uur. Geldig van 24 okt. tot 5 nov. Brandweer in de knel Behalve op het wagenpark, legt de hausse aan branden ook een zware claim op de korpsleden. De voorschrif ten eisen dat tenminste één ploeg te allen tijde op de ka zerne paraat blijft, ongeacht het aantal branden dat op dat moment in de stad woedt. Dat vergt een groot improvisatie- en organisatie talent. Maandagavond kwam het korps onder zware druk te staan. De reeks branden, vorige week ingezet met de vuurzee die de administratie van Bottelo BV (de Coca Cola fabrieken in de 's Gravelandsepolder) in de as legde, terwijl gelijktijdig een ploeg moest uitrukken naar de Stationsstraat, waar de vlam men uit het dak van enkele leegstaande panden sloegen, werd in het weekeinde en maandagavond voortgezet met alarmsituaties in de Kortland straat en de Hoofdstraat. Ook hier ging het om slooppanden die plotseling vlam hadden ge vat. Maandagavond trokken politie mensen die de gemeenteraads vergadering in het stadskantoor bijwoonden ijlings hun jassen Wij geven NJQO^j korting op onze tapijten en karpetten Maassluis-West - Westelnde 24 - Tel. 01899-25648 Schiedam - L.Haven 34-36, evenw. a. Hoogstr. Berkel - Sterrenweg 13 - Tel. 01891-5930. aan omdat er diverse brandmel dingen waren binnengekomen. Omstreeks tien voor acht was de brandweer paraat in de Ma- riastraat, waar een slooppand in lichterlaaie stond. Bij deze brand ontwikkelde zich een grote vonkenregen die een re gelrechte bedreiging vormde voor de verderop gelegen nieuwbouwwoningen. Ook êén oud, nog bewoond pand, liep ge vaar. Terwijl de nablussingswerk- zaamheden hier nog voortgin gen, stuurde de kazerne een tweede ploeg naar het voorma lig Gustoterrein. Hier was een grote partij afvalhout in brand geraakt. Dit hardnekkige vuur in een compacte massa kon met moeite worden bestreden. De Rotterdamse Havendienst zette vanaf de Waterweg een water kanon in, maar staakte de assis tentie toen bleek dat de straal net enkele meters te kort kwam. Pas ver na middernacht was het vuur gedoofd. Rond elf uur was inmiddels een derde brand uitgebroken, en wel in de Strijenstraat, waar een onbewoond pand in een vuurzee tenonder dreigde te gaan. De huizen links en rechts van de brandhaard liepen groot gevaar, zodat brandweer en po litie de bewoners moesten eva cueren. Dinsdagavond was het op nieuw raak. Toen legde een laaiende vuurzee in een mum van tijd een drie ver diepingen tellend gebouw op het voormalig GTB-terrein aan de Dwarsstraat in de as. Ook na dit groot alarm werd de brandweer geen rust ge gund. Koud twee uur na de eerste melding moest assis tentie verleend worden in de Reaumurstraat, waar twee leegstaande percelen hadden vlam gevat. Twee gezinnen uit aangrenzende huizen werden in veiligheid ge bracht. Hun woningen lie-, pen lichte rook- en water schade op. Tot dusverre hebben zich geen persoonlijke ongelukken voor gedaan. Naar de oorzaken van al deze branden wordt een uit gebreid onderzoek ingesteld. Volgens hoofdinspecteur Van den Hengel ligt de gedachte aan brandstichting voor de hand. „Zoveel spontane branden ach ter elkaar is niet aannemelijk". Ook de brandweer heeft sterke vermoedens in die richting. Speculeren over al dan niet georganiseerde brandstichting doet men daar liever niet. „Misschien", zegt een woordvoerder: „is het ge woon een kwestie dat de één de ander opstookt." Modehuls Schiedam J Ruime t o or Broersvest 109 -113 Telefoon 010 267416 I Donderdag koopavond Ruime parkeergelegenheid t o. ons modehuis 's zaterdags serveren wij tot 11 00 uur GRATIS koffie mef gebak 7 SCHIEDAM De Keurings dienst van Waren heeft grote moeite met de wijze waarop de ambtenaren in het stadskantoor hun voedsel krijgen geserveerd. Bedorven is het eten niet, maar wat ontbreekt is een hygiëni sche toonbank die de slaatjes en kroketten in optimale conditie houdt. De lunches in het stadsakantoor worden bereid in de kelder en vervolgens per lift naar de re creatiezaal vervoerd, waarna ze onder plastic folie op de toon bank worden uitgestald. Voor de Keuringsdienst is dat een probleem. De rijksvoedsel deskundigen hebben het stads bestuur met klem aangeraden "erse I /)cr k> k VS snel een moderner buffet aan te schaffen. Dit tot nu toe verhulde feit werd maandagavond tijdens de Raadsvergadering als laatste ar gument gebruikt in een onge woon fel debat dat klein links (CPN, PSP/PPR en D'66) en het CDA aangingen met de VVD-wethouder voor finan ciën' Cor van Tilborg. De oppositie probeerde de aan schaf van een 160.000 gulden kostende counter te blokkeren omdat die operatie tevens een halve arbeidsplaats kost. Van Tilborg, die deze „heilige verontwaardiging" niet zo goed begreep, haalde zich des opposi ties gramschap op de hals toen hij links en het CDA verweet enkel tegen te zijn omdat die SCHIEDAM Het clubhuiswerk Schiedam-Zuid organiseerde zaterdag voor de derde keer een keuring voor huis- en tuindieren om deze, begeleid door baasje of bazin, door specialisten op dit ge bied op hun conditie te beoordelen. Hiervoor waren leden van di verse Kleindierensportverenigingen naar Schiedam gekomen. Het ging niet alleen om de dieren zelf, maar ook werd er op gelet hoe de kinderen hiermee omgingen. Teleurstellend voor de organisatoren was wel, dat de opkomst voor de keuring minimaal was. Toch vielen er leuke dingen te zien. Het voorbrengen door Bar bara van Wijnen van haar melkwitte schaap dat ooit als lam door haar met de fles werd grootgebracht en nu al acht maanden oud. Verder waren er enkele honden en natuurlijk een poes en ko nijntje. Ook een dwerggeitje verscheen voor de keurmeesters, wat nog nuttig voor het dier bleek te zijn ook. Met de hoefjes was het namelijk niet al te best gesteld wat nu gecorrigeerd gaat worden. Vermakelijk om te zien was het spiegelgevecht dat het geitje aan ging met een herdershond. Het toonde weinig ontzag voor de blik kerende tanden van de hond. Deze moest nog danig uitkijken om buiten bereik te blijven van de door de geit geplaatste kopstoten en diens kleine maar scherpe horens. Zo verliep de keuring toch nog goed en kregen de kinderen die met hun dieren waren gekomen een diploma en waren er voor de beste dieren enkele zinnige prijsjes. uw poelier vakman, die weet er toch het meette van. Alleen St. Liduinastr. 50 Tel. 269884 ROTTERDAM Op maan dagochtend 31 oktober wordt bij aanvang dienst het nieuwe trajekt van de tramlijnen 7 en heel kilo heel kilo Totaal 2 kilo normaal samen 20.80 Bij de kippenboer tegen inle vering van deze advertentie totaal 2 kilo 11 .80 dus 9 gulden extra voordeel <3 Broersveld i '7 m v.d Heiiden 9 in Kralingen in gebruik ge nomen. Het huidige eind/beginpunt op de Chris Bennekerslaan komt dan te vervallen omdat de trams via de Oudedijk, 's-Gra- venweg en Burgemeester Oud laan gaan doorrijden naar het nieuwe eind/beginpunt bij de Erasmus Universiteit. Gelijktijdig met de verlenging van de tramlijnen 7 en 9 wordt de tijdelijke buslijn 31 (ringlijn door Kralingen) per 31 okto ber opgeheven. Buslijn 48 blijft via de Burgemeester Oudlaan rijden. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1