Vita koolvis 2.29 1.39 1.70 i 1.S9 Roos- vicee —-—nu 7.98 kMo7.90 kii°9.90 kii°4.98 kNo7.98 kii°9.90 waarschuwinoi V Jubileumshow hoogtepunt bij 60 jarig bestaan V.P.K.V. m Budgetvoorlichting EN FRUIT 0.79 3.39 3.79 Konijnen en knaagdieren als rasechte troetelbeestjes HATHA-YOGA Pickwick D.E. theezakjes Hero cassis of cerise Brinta Honig macaroni Wiltlo sinas, up of cola Zontomaatje Vanille aardbei Ijs i2a4< GROENTE Jonge kaas Boeren belegen kaas 4.98 Kalanchoe 'n binnenplantje1.00 Huisdieren JMópf Generatiekloof Najaars concert „Orpheus" Vruchtenkwark Kattebakvulling D.E. koffie. Red Delicious, 'n fijne handappel ia Hollandse Golden Delicious a J 9 Malse import snijbonen 4 g$ Rode of groene paprika's q gg Zoete blauwe druiven 1 98 Gekookte kroten Q Jg Stootprei A QQ Hollandse andijvie 0.98 KAAS Harst- of schouderkarbonade m Hamrollade Hacheevlees Varkenskluiven Braadworst Paardebieflappen Boterhamworst KERKLAAN 5 SCHIEDAM BUREAU DAKE pak 400 gram pakje literfles rood of groen, pak literfles literpak.... grote fles Donderdagvrijdag en zaterdag Malse import sperziebonen 1,98 500 gram 2 kiloIpiw 2 kiloB 500 gram 2 voor Maandag 7 november 1983 500 gram Dinsdag 8 november 1983 kilo Woensdag 9 november 1983 kilo 500 gram. Alleen donderdag 3 november 1983 Donderdag, vrijdag en zaterdag 500 grama y Q Snijworst 100 gram0.99 100 gram|J Paardeworst 100 gram0.90 Berlinerworst 150 gram|6| 5 Aanbiedingen geldig van 3-11-1983 t/m 10-11-1983 Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden De prijzen zijn echt goed geschreven, Geenadvertentiestunt^oci^^^^k^yili HENNY'S BLOEMENSHOP Penethia 'n mooie tuinplant met rode, witte of rose bes.... 3.95 3 stuks voor10.00 2 stuks voor1.50 I, fi/slmat links gchtm hal winkelcentrum) W 010 /OM.IO VLAARDINGEN De Vlaardingse Pluimvee- en Ko nijnen Vereniging bevindt zich in een jubileumjaar (60 jaar), iets wat niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De jaarlijks te organiseren clubwedstrijd (met show) staat in het teken van dit jubileum. Dit vindt plaats op 10 t/m 12 november a.s. in de Opelhal van P. v.d. Kooij b.v. aan de Kethelweg 66 in Vlaardingen. Op donderdag 10 november is hier van 19.00 tot 20.30 uur de jubileumreceptie, hetgeen ge volgd wordt door de officiële opening van de show, te ver richten door erevoorzitter Scheepmaker. Doelstelling van de VPKV is het in stand hou den van rassierhoenders en konijnen. Deze rassen verede len en soorten die dreigen uit te sterven te handhaven. Aan de jubileumkeuring en show nemen meer dieren deel dan normaal het geval is, waaronder de mooiste nog be staande sierhoenders en diver se dwergrassen. Ook de konij nen van diverse formaat, zijn aanwezig waarbij de dwergras sen een belangrijke plaats in nemen. Ook sierduiven van bijna uitgestorven rassen zijn tijdens de show te bewonde ren, evenals trouwens de nog steeds in populariteit toene mende guinese biggetjes of ca via's. Er is ook in Vlaardingen een tijd geweest dat met kippen ook veelvuldig konijnen wer den gehouden. In veel geval len om van de kippen eieren en bout maar ook konijnen bout aan het levensmiddelen pakket te kunnen toevoegen. Ook in de binnenstad was het houden van deze tuindieren goed mogelijk, aangezien veel woningen in de oude binnen stad over een tintje of plaatsje beschikt voor het plaatsen van rennen en hokken. De eerste liefhebbers van de VPKV organiseerde zich op 27 oktober 1923 en kozen als naam „Tot Nut en Sport". Ge durende de oorlogsjaren werd dit de Vlaardingse Pluimvee- en Konijnenvereniging. De laatste jaren vond in de VPKV ëgp merkwaardige ont wikkeling plaats. Öpk al we gens gebrek aan ruimte gingen de fokkers zich meer en meer toeleggen op de kleine hoen- der- en konijnenrassen. Men sen in hoogbouw gingen op balkons en zelfs in huis ko nijntjes en andere kleine knaagdieren houden als huis dieren. Ook weinig plaats vragende krielhoenders zijn hier en daar aan te treffen. In beide geval len zijn ze goedkoper te hou den als honden en katten. Deze ontwikkeling heeft de belangstelling voor de jaarlijk se shows geleidelijk aan doen toenemen. Ze zijn gehouden in het vroegere Excelsior, Café Mes, de Volksbond tegen drankmisbrank en het z.g. rode pakhuis, eerlangs op de Schiedamseweg. De laatste ja ren was het de zaal Harmonie, nu echter hiervoor niet meer beschikbaar. Als redder in de Het echtpaar de Vos; met hun krielkippen. nood stelde P. v.d. Kooij zijn Opelhal nu beschikbaar voor deze jubileumshow. Huidige voorzitter Coen de Vos houdt verschillende ras sen krielhoenders. Een deel van de souterrain van hun wo ning is hieraan opgeofferd. In de tuin staan ruime rennen waar de krielen kunnen rond scharrelen. Koen de Vos schonk bij de in richting van de Bio-boerderij in Kethel de eerste krielen en de konijnen Het bestuur van de VPKV ziet er naast Coen de Vos als volgt uit: secretaris George Greve; 2e secretaris Gerard Waayers; penningmeester Jan Ham; 2e penningmeester Jan van Gils. Men schrijft ons: „Opgroeien in deze tijd is geen eenvoudige opgave, via de me dia worden de problemen van jongeren met grote regelmaat aeschreven en besproken. Opvoeden in deze tijd is even min eenvoudig. Hoewel het als volkomen normaal wordt be schouwd dat ouders hun opvoe dende taak volbrengen, worden de moeilijkheden die je als ou der daarin kunt tegenkomen veel minder onder de aandacht gebracht. Moeilijkheden die soms zo groot worden en ono plosbaar lijken dat gezinnen er door ontwricht worden. Naar aanleiding van vragen die ouders ons hierover stelden, willen wij het initiatief nemen om ouders bij elkaar te brengen. Een gespreksgroep voor ouders, die samen met anderen willen zoeken naar mogelijkheden om konflikten tussen ouders en kinderen op te lossen. Het bespreken van het gevoel van onmacht dat je soms bij je zelf als ouder konstateert; hoe reageer je op gevoelens en pro blemen van kinderen; hoe rea geer je als een kind iets anders wil dan jezelf. Iedere ouder of ouderpaar met kinderen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar kan deelnemen aan de groep. Er zijn in totaal onge veer 10 bijeenkomsten. Iedere bijeenkomst duurt 2 uur. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met: Stich ting Maatschappelijk Werk, Broersveld 142, Schiedam. Te lefoon 731033. De aanmel dingstermijn loopt tot 11 no vember a.s. Wilna Terwindt Bas Overbeeke VLAARDINGEN GEBOREN Melina, d.v. Hoogstraten-Vijf- vinkel. Bart, z.v. Woord-Groeneweg. Merel J. M. d.v. van der Schalk-Beun. Michel, z.v. van Dijk-van der Stelt. Mariska T. d.v. van Dorst-Ver- venne. Margaretha C. G. C. d.v. Schaap-van Unen. Murat N. z.v. Ulkened-Besen. Ilona P. d.v. Dubbeldam-Ver hoeven. Oksan, d.v. Ozbayrak-Kaplan. Sjors M. C. z.v. van der Lin- den-Rotermundt. David, z.v. van der Zwan-Pee- ters. Roeland J. z.v. van Rees-Ze venbergen. Arjan W. z.v. Uijtdewilligen- Koenders. Bektas, z.v. Dogan-Kondi. Kevin T. B. z.v. Specker-de Goede. Robert B. z.v. Luesken-de Vries. Rosemarie, d.v. Kok-Swarts. a Henricus C. z.v. de Leede- Ham. ONDERTROUWD P. M. J. van der Burg, 31 jr. en A. J. van Sliedregt, 24 jr.; G. Cornford, 32 jr. en M. O. Whi te, 46 jr.; M. P. Druppers, 24 jr. en A. van der Gaag, 23 jr.; G. Falandt, 37 jr. en A. van Gel deren, 29 jr.; P. den Hertog, 20 jr. en B. S. M. Bouwman, 18 jr.; J. J. L. M. van der Horst, 27 jr. en S. M. C. M. Schellekens, 23 jr.; P. Visser, 24 jr. en J. L. Ba- rendregt, 21 jr.; D. A. van de Vrie, 31 jr. en C. E. G. Zuid geest, 28 jr.; A. J. de Wolf, 20 jr. en B. A. J. Boekee, 22 jr. GETROUWD F. Zhou, 31 jr. en M. Liu, 22 jr.; P. Mol, 25 jr. en M. van Haar- en, 20 jr.; G. van Eden, 29 jr. en J. M. Boezerooij, 21 jr.; L. P. Kok, 35 jr. en J. A. van Haas teren, 30 jr.; C. Vrijland, 23 jr. en E. J. van der Most, 20 jr.; G. J. M. de Jong, 23 jr. en S. M. C. L. Iedema, 21 jr.; W. Land man, 57 jr. en D. P. van der Spek, 55 jr.; R. van der Sloot, 28 jr. en E. J. van Sehaijk, 24 OVERLEDEN J. K. Vermaat, man, 72 jr.; J. T. van Pelt, man, 63 jr.; W. Ophorst, vr. geh. gew. met J. Winterswijk, 89 jr.; G. Smid, vr. geh. gew. met M. L. Visser, 87 jr.; N. Marcus, vr. geh. gew. met J. Poot, 78 jr.; M. C. van 't Noordende, man, 73 jr.; A. H. Pereira, man, 71 jr.; A. J. Bre ve, man, 83 jr.; R. Rijkenberg, vr. geh. gew. met F. A. P. Mei- necke, 75 jr.; D. Kroes, vr. geh. met P. Krtek, 74 jr. SCHIEDAM Heel wat mensen moeten zien rond te ko men van een uitkering en grote groepen in de samenleving gaan er steeds op achteruit in inkomen. Het is dan ook geen wonder dat de mensen in de problemen raken en de eindjes niet meer aan elkaar kunnen knopen. Tegenwoordig is er een mogelijkheid om advies te krijgen over financiële zaken. Bij problemen, maar ook als u uw geld anders moet gaan besteden omdat bv. uw kinderen naar de middelbare school gaan. gaan met geld. Hierin komen aan de hand van een voorbeeld budget, veel zaken aan de orde die met de dagelijkse financiën te maken hebben. Voor informatie en afspraken voor het budgetspreekuur kunt u terecht bij de Stichting Huis- Verder is advies mogelijk bij' vragen over sparen en lenen, schulden, zakgeld, kleedgeld, kostgeld, kosten berekeningen van grote aankopen enz. Er bestaat ook de mogelijkheid een cursus te volgen over om- houdelijke Voorlichting Schie dam, M.C.M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30, tel. 264781, van maandag t/m donderdag van 9.30-12.00 uur en maandag avond van 19.00-20.30 uur. Het budgetspreekuur is op woensdag van 9.30-12.00 uur bij de Huishoudelijke Voor lichting Schiedam en werkt op afspraak. De adviezen zijn geheel gratis. De budgetvoor lichting gaat in samenwer king met de Stichting voor Huishoudelijke en Consu mentenvoorlichting. HVP en wordt gegeven door Jeanne van Zeggeren, consumenten voorlichtster van de HVP. SCHIEDAM Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus, dirigent Richard Ram, geeft een najaarsconcert op za terdag 5 november. Aan dit concert werken verder mee: Muziekvereniging Sint Radboud, dirigent John Segers. Frans Huijts, bariton; Ronald Stolk, orgel; Peter Beijersber- gen van Henegouwen, piano. Uitgevoerd worden o.a. Polni Mse de z.g. Soldatenmis van Bo- huslav Martinu en de Gospel Rhapsody van Pi Scheffer. Het concert wordt gehouden in de Havenkerk' Lange Haven 70. te Schiedam. Aanvang van het 65 plussers en C.J.P. 4,Ver concert 20.00 uur. krijgbaar bij de VVV en 's a- Toegangsbewijs 8,en voor vonds aan de kerk. voor iedereen, woensdagochtend aan de Stadhouderslaan Voor uitkeringstrekkers gratis. Inlichtingen tel. 264781 tussen 09.00-12.00 uur Michal dan Simon ,4 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983~ PAGINA 12 BUITENGEWONE VERKOOP^H (V pak literbak vitl .1 illicit l< |r> '111 1 >rt|< i'l>0 <JI .'«III 1 Kt til 1' il< nominal "I bOftlflItif 1 »;il kilo kilo Koop-Kracht Prachtig verbouwde driekamerflat (was vier) a.d. van Baerlestraat. Bevat: hal, toilet, zeer royale woonkamer, twee ruime slaapkamers, douche en balkon. Het geheel is voorzien van C.V.-gas, lift en kelderberging en staat op lage erfpacht. Vraagprijs ƒ54.500,- k.k. B.K. Laan 150, Schiedam telefoon 268674 of 747006 jr. j

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 12