Nieuwe bladen van CD JA en Patiënten vereniging Jeugdbus voor HBSS TOON HERMANS blouses W.F. wil order van Taiwan Kom naar Singer en profiteer. J A. LUCAS „Doelpunten maken al jaren een probleem" Anders vallen ontslagen Ij ROODBOL/RUBENSPtEIN a méér don een boekhandel jrJF Naaimodecentrum Bowling Klaverjassen Prijsuitreiking Poulus geschorst Succes-Hoogvliet 4-3 Winst VC Schiedam HSV Schiemond Spaland Ruiters Stand afdeling tweede klas B Nieuwe Stadsblad Ook deze omhaal leverde niets op. Fred Fukkink geeft de autosleutels over aan de voorzitter van de jeugdcommissie van HBSS, Maut Boshart. Bingo bij DRZ Iedere woensdag om 20.00 uur. Mooie prijzen, eerste kop koffie en toegang gratis. Kom naar DRZ in Sportpark Kethel (pad is verlicht). GROOT VERSJESBOEK gebonden Am a (J een uitstekend kadoboek Rubensplein 16, Schiedam, telefoon 269513 Een grootse keuze uit de beste Europese merken v.ci, 69,50 Marianne Paris, Hümmerte, lucia. Verse, Basier, Jean Paul, Sommermannenz. enz. 00 t SCHIEDAM In de tweede klas van de af- delings tweede klas heeft Schiedamse Boys zondag weer geen winstpunten kunnen behalen in de thuis wedstrijd tegen NA- DO/V. Met een 2-1 ne derlaag bleef de ploeg van elftalbegeleider Willem Zeeman weer met lege handen in Schiedam achter. Elftalbegeleider Willem Zeeman: „Doelpunten maken is bij de Boys al ja ren een probleem". Singer Solaris 1 electronic electronisch regelbare snelheid knoopsgatautomaat spoeltje vóór de naald variabele zigzag blindzomen 5 steekpatronen Solaris Singer kwaliteit. l ijdelijke aanbieding Oranjestraat 7, telefoon 263160 Hof van Spaland 52, telefoon 712098 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983PACbhM~17 RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 35 EDITIES. WEKELIIKS TOTAAL OPLAGE 1 MILJOEN. Voor de tweede keer wil het jeugdbestuur van de voet balvereniging Martinit in het vooijaar van 1984 het kam pioenschap van Schiedam orga niseren voor A-l juniorteams. De Schiedamse voetbalvereni gingen die een A-l jeugdteam bezitten worden verzocht voor 15 november in te schrijven bij de juniorsecretaris van Martinit G. Post, telefoon 710577, La- seurpad 38 in Schiedam. Op dinsdag 29 november houdt SV Martinit in het clubhuis in sportpark Thurlede een bespre king omtrent dit kampioen schap met de deelnemende ver enigingen. De aanvang is half negen. In een bomvol bowlingcentrum in Hellevoetsluis werden zon dag de bowling kampioenschap pen van de afdeling acht van de Nederlandse Bowling Federatie gespeeld. De kampioenschappen waren in twee klassen ingedeeld, namelijk junioren en aspiran ten. De grote favoriet was Vlaardingen, die de bekers in beide klassen moest verdedi gen, niet als directe concurren ten Schiedam Walvis en het thuis spelende Hellevoetsluis. In de eerste serie zette de thuis ploeg een serie van 947 neer en namen daardoor de leiding. Schiedam en Vlaardingen ble ven met respectievelijk 70 en 130 pins achter. In de tweede serie werd het al snel duidelijk dat Hellevoetsluis met de eer ging strijken. Met een voorsprong van 153 pins op Schiedam en 197 op Vlaardingen bleef de strijd dus alleen nog open voor de tweede en derde plaats. Marco Maaswinkel schroefde Schiedam de duimschroeven aan met een game van 236. Daartegenover zette Perry van der Ree een minder goede van 147 neer. Schiedam stond nu 45 pins achter en de spanning werd groot. In de laatste worp moest Leen Graute een strike gooien om de Walvis het zilver te bezorgen. Hij voldeed hieraan en met een voorsprong van twee pins werd Schiedam Walvis tweede en verwees Vlaardingen naar de derde plaats. Schiedam Musis Sacrum werd negende. Bij de aspiranten was de ver rassing eveneens groot. Het jonge team van Vlaardingen moest de beker afstaan aan het strijdlustige Ridderkerk. Schie dam Musis Sacrum werd hier met een jong team vijfde. Op vrijdag 4 november houdt de voetbalvereniging SVV een klaverjasavond in het clubge bouw in sportpark Harga. De aanvang is acht uur en het in schrijfgeld bedraagt 3,50. Zaterdagavond heeft de alge mene Bedrijfs Voetbal Compe titie de jaarlijkse prijsuitreiking gehouden van het seizoen 1983. In de grote zaal van De Blauwe Brug heeft wethouder Herman Posthoorn de prijzen aan de kampioensploegen overhan digd. Dit waren: afdeling A, Hoekloos, afdeling B Bottelo, afdeling C Halvax, en in afde ling D, Meat Boys. De sportiviteitsprijzen werden uitgereikt door Leen Schotting als voorzittér van de Schie damse Scheidsrechters Vereni ging. De algemene sportiviteits- prijs was voor Protech. In afde ling A werd dit Renish, in afde ling B Niva, afdeling C MHK en in afdeling D Protech. In de middag heeft de ABC be stuur een receptie ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de ABC. Tijdens deze re ceptie werd Jan Mastenbroek extra in het zonnetje gezet om dat hij 22 jaar deel heeft uitege- maakt van het bestuur. Trainer Wim Poulus van de voetbalvereniging Olympus is ingaande 13 oktober voor twee maanden het recht ontzegd als trainer bij wedstrijden van de vereniging op te treden dan wel een begeleidende funktie uit te oefenen, waaronder begrepen het zich daarbij binnen de afrastering van het speelveld te bevinden. Tijdens ongeregeldheden tij dens de eerste wedstrijd in de competitie werd er een speler van Olympus uit het veld ge stuurd. Trainer Paulus was het hier niet mee eens en maakte dit scheidsrechter Sijnke dan ook duidelijk. Het bestuur van Olympus wilde in hoger beroep gaan tegen deze straf, maar Wim Poulus voelt hier niets voor en zegt: „Ik loop al zo lang mee in de voetbalwereld, voor mij hoeft het allemaal niet. Ik maak die twee maanden wel vol". De korfbalploeg van Succes be haalde zondag in de thuisweds trijd tegen koploper Hoogvliet de volle winst. Voor deze be langrijke ontmoeting had trai ner Fred Molhuizen zijn ploeg duidelijk de instrukties gegeven om de tegenstander niet in het spel te laten komen en kort op de man te spelen. De aanwijzingen werden stipt opgevolgd en na een half uur spelen stonden de Schiedam mers met 2-1 voor. Hoogvliet bleef echter goed doorgaan en na onoplettendheid in het ver dedigingsvak zag Hoogvliet kans met twee treffers een ruststand van 2-3 te bereiken. Ih de tweede helft ging Succes er weer fanatiek tegenaan en kwam spoedig op 3-3. Ondanks enkele blessures bleef Succes mentaal sterk en wist in de slot fase toch de verdiende win nende treffer te scoren. Trainer Fred Molhuizen na af loop: „Deze wedstrijd heeft duidelijk laten zien dat de men taliteit in de ploeg goed is. Door karakter hebben we van de bo venste twee kostbare winstpun ten gepakt". De doelpunten Voor Succes kwamen op naam van Marga Bijl, Kees Gouwe leeuw, Kees Jonkman en Ro nald Bijl. Het herenteam van de volley balclub Schiedam behoudt de leiding in de landelijke eerste divisie door een 3-0 overwin ning op Tornado in Delft. Con current Zeevenhuizen verloor van VCH en de Schiedamse ploeg staat nu alleen aan de lei ding met twee punten voors prong. Hoewel de setstanden van 16 14, 17-15 en 15-9 op veel span ning duiden, was dit allerminst het geval. In de eerste set stond men zelfs toe dat Tornado een 7-2 voorsprong nam. Toen het 10-4 was kwam VCS in het juiste ritme en wist de set toch winnend af te sluiten. Ook in de tweede set liep het nog niet bij VCS zo als het moest en na veel spanning werd het toch 17-15. Pas in de derde set draaiden de Schiedamse vol leyballers op volle toeren en kon de overwinning behaald worden. De hengelaarsvereniging HSV Schiemond viste zaterdag in het water van de Spangesekade in Rotterdam. De uitslag was: 1. W. Wuisman met 5300 gram, 2. A. Wigmans met 3850 gram, 3. R. van de Velde met 3300 gram. 4. K. de Hartog met 3250 gram 5. C. Verboon met 2850 gram, 6 J. Florisse met 2700 gram, 7. H Vostebos met 2650 gram, 8. F Broertjes met 2500 gram, 9. D Muilwijk met 850 gram en 10. B. Niemandal met 800 gram vis. Zondag heeft de paardes- portvereniging De Spaland Rui ters onderlinge wedstrijden ge houden. De uitslagen waren: Dressuur, pony's asp.: 1. Yo- landa v.d. Bos, 2. Martine v.d. Pluijm, 3. Annuska Kadee, 4. Mariska Maat; Pony B. 1. Caro line Engelage, 2. Ingrid Sanstra; Pony's L/M. 1. Hanneke Spuij- broek, 2. Miranda v. Nelfen; Paarden asp. 1. Nanette Beer man, 2. Jeroen Aarts; Paarden B. 1. Iris Stienen, 2. Peter v. Zijp, 3. Robert Kruit; Paarden L. 1. Carola Schets, 2. Carola Ruigrok. Springen, Pony's asp. 1. An nuska Kadee, 2. Mariska Maat, 3. Arnold Kruit, 3. Natasha v. Dorst; Pony's B. 1. Cordy v. Zijp, 2. Charlotte v.d. Most, 3. Caroline Engelage; Pony's L. 1. Hanneke Spuijbroek; Paarden asp. 1. Jeroen Aarts; Paarden B. 1. Bianca v. Nelfen, 2. Peter v. Zijp, 3. Ronald v. Dinter; Paar den L. 1. Carola Ruigrok. Carlo Dries deed mee buiten mede dinging. Hij kwam foutloos en binnen de tijd rond. SCHIEDAM Schiedam is sinds kort twee informatieme dia rijker. Met als beginmaand september kwam de Patiën ten Belangen Vereniging met een eigen blad op de markt, dat Patiënten Belangen Krant heet. De jongeren afdeling van het CDA, de het Christelijk Democratisch Jongeren Appèl, deed in oktober van zich spreken met het eerste nummer van „Binnen Zonder Kloppen". „Kennis is macht" luidt de titel van het PBVS-openingsartikel, en dat duidt al meteen aan wat de vereniging wil: meer zeggen schap voor de patiënt in de ge zondheidszorg. Die inspraak is alleen te bereiken als de patiënt meer kennis bezit, en van zijn rechten op de hoogte is. Eén van die rechten: de vrije artsen keuze. De PBVS-krant wijdt daar een lang artikel aan. Hu- man interest is ook in het blad te vinden. Kop bij interview met chauffeur ziekenauto: „Vroeger reden we zowel de vuilniswagen als de ambu lance". Leden van de PB VS krijgen de krant gratis; losse nummers kosten één gulden. Inlichtingen bij het secretariaat, Stadhou derslaan 29. (De Patiëntenver eniging houdt telefonisch spreekuur onder nummer 731517, en is ook bereikbaar op de Westfrankelandsestraat 51). Het heeft het CD JA heel wat hoofdbrekens gekost, voordat een acceptabele naam was ge vonden voor het Eigen Orgaan. Tenslotte kwam men op de speelse vondst „Binnen zonder kloppen". De inspiratie open baarde zich in het Belgische Spa, tijdens een ledenweekend, onder een spelletje volleybal. Dit „informatieve magazine" gaat voorlopig eens in de twee maanden verschijnen. Stijgt de vraag naar feiten en meningen over de plaatselijke politiek (ui teraard volgens confessionele zienswijze) en blijft het aantal leden groeien feit waarvan het CDJA nu al gewag maakt dan zal „Binnen zonder klop pen" wat vaker uitkomen. In het eerste nummer een vraaggesprek met gemeentese cretaris Melis Blok, die in de cember met VUT gaat. Verder een terugblik op het ledenwee kend (in Spa, dus) en een blik in de toekomst: hoe nu verder met regionale en lokale omroepen? De redaktie bestaat uit vier CDJA-leden, onder wie Freek Rosman de zoon van de voor malig CDA-fraktievoorzitter Siem Rosman. Alle artikelen verschijnen onder de verant woordelijkheid van het gehele CDJA. Belangstellenden kunnen een exemplaar van het blad aanvra gen bij secretaris Ton Seis, Frenkelpad 13, telefoon 705939. i SCHIEDAM Omdat het vervoer van de jeugd bij de voetbalvereniging HBSS al jaren een probleem is, heeft een stel aktievelingen van de vereniging een fancy-fair gehouden om van de op brengst een jeugdbus aan te schaffen. Zaterdag vond op het complex in sportpark Harga de officiële overdracht plaats van de fancy- fair commissie aan de jeugd commissie van de vereniging. De fancy-fair commissie be staande uit, Fred Fukkink, Joke Slavenburg, Astrid den Held, Henny van Herman, Maks Verwaal en Inge de Rui ter, hebben met de fancy-fair een bedrag van 5295,50 over gehouden. Bij een bevriende relatie is toen een busje aangeschaft en het lid Gianni Milan heeft met een aantal vrijwilligers de bus ge spoten en van de naam en kleu ren van de vereniging voorzien. Onder grote belangstelling overhandigde Fred Fukkink zaterdag de sleutels aan de voorzitter van de jeugdcom missie Maut Boshart. Vaste chauffeur op de bus wordt Ka- rel Flik. Omdat HBSS 16 jeugdelftallen heeft, dat is totaal ongeveer 200 jeugdleden, blijft het vervoer op zaterdag van verschillende ou ders nog van kracht. Maut Boshart: „De bus wordt gebruikt voor de teams die het verste weg moeten spelen. Ploegjes die in de buurt hun wedstrijd moeten afwerken gaan zoveel mogelijk op de fiets. Wordt het wat verder dan be kijken we het, welke ploeg voor de bus in aanmerking komt". Modehuis Schiedam 109-113 Broersvest Telefoon f 010 - 267416 Donderdag koopavond r Ruime parkeergelegenheid t.o ons modehuis s zaterdags serveren wij tot 11 00 uur GRATIS koffie met gebak WATERWEG NOORD Tussen de burgemeester van Rotterdam en direktie plus ondernemingsraad van de Schiedamse scheepswerf Wilton Fijenoordis een schriftelijk steekspel onts taan inzake de vervólgorder voor onderzeeboten voor Taiwan. De heer Peper die met een om vangrijke gemeentelijke delega tie pas terug is van een bezoek aan de volksrepubliek China, zegt dat de regering geen toes temming voor deze order moet geven omdat dit de handel van het grote China op een zeer laag pitje kan zetten. O.R. en direktie van WF zijn het daarmee uiteraard helemaal niet eens. „De werkgelegenheid bij W.F. is toch al minimaal en als de duikbootorder voor Tai wan wegvalt vallen er honder den ontslagen. In een brief aan burgemeester Peper stellen de WF direktie en o.r.: „Met een dergelijke opdracht is de afdeling nieuwbouw van Wilton-Fijenoord tot in de jaren negentig van werk voorzien, waarmee de werkgelegenheid van 750 man bij Wilton-Fije noord en naar schatting nog eens 750 man bij onderaanne- mers en leveranciers wordt be houden. Bovendien zal hiermede extra zekerheid ontstaan Voor het voortbestaan van de afdeling reparatie van Wilton Fijenoord waarmede de werkgelegenheid van nog eens 1350 man bij Wil ton Fijenoord en van naar schatting 900 man bij onderaan nemers en leverancier wordt bevorderd. Door het verlenen van een ex portvergunning zal dus een be langrijke bijdrage worden gele verd aan het behoud van de werkgelegenheid van in totaal 2100 man bij Wilton Fijenoord en van naar schatting nog eens 1650 man bij onderaannemers en leveranvciers, waarvan vele in de regio Rotterdam, Omdat wij ons realiseren, dat de huidige belangen vqn de werk gelegenheid bij Wilton-Fije noord en bij onderaannemers en leveranciers moeten worden afgewogen tegen de mogelijke toekomstige belangen van de Rotterdamse haven, moeten wij u wijzen op het belang van Wil ton Fijenoord voor de struc- tuutr van de Rotterdamse ha ven, waarbij wij uw bijzondere aandacht vragen voor het feit, dat rond 1000 van de genoemde werknemers in uw eigen ge meente woonachtig zijn." De Boys hebben nu uit de zes gespeelde wedstrijden slechts drie winstpunten achter hun naam staan. Wil lem Zeeman: „Die drie pun ten hebben we in evenzoveel uitwedstrijden verdiend, thuis hebben we dus nog al les verloren". Zondag kwam Schiedamse Boys na tien minuten op een 1-0 voorsprong door een voor treffelijk doelpunt van Peet van Heiten. Het ver opdrin gende Nado wist echter vijf minuten voor het rustsignaal van de goed leidende Schie damse scheidsrechter Mari van Deurzen op gelijke hoogte te komen door een doelpunt van Aad Treurman. In de vijfde minuut van de tweede helft moest Peet van Heiten met een ernstig aan ziende schouderblessure per brancard naar het Schielandzie- kenhuis worden gebracht. De Boys hadden toen in de aan val niet veel meer in te brengen en na een kwartier wist René van Zon de stand op 1-2 te bren gen. Na enkele kansen aan beide zijden werd er niet meer gescoord en ging de volle winst met NADO/V mee naar Rotter dam. Wel kreeg Schiedamse Boys vier minuten voor het einde nog een unieke kans om ten minste één puntje in Schiedam te houden. De toegekende straf schop werd echter door Leen Bockum op de bovenlat ge plaatst. Elftalbegeleider Willem Zee man: „We hadden meer ver diend, die strafschop had na tuurlijk benut moeten worden en een verdeling der punten had de verhouding wel geweest. Voor rust hadden we het af moeten maken maar toen heb ben ze de kansen laten liggen. Doelpunten maken is bij de Boys al jaren een probleem. Een goede spits zou welkom zijn. De achterban is echter erg klein en de kloof tussen het eerste en tweede elftal is te groot. Toen Van Hel ten er uit moest kregen we aanvallend een deuk en kregen we te weinig akties voorin. We spelen nu zeker al drie seizoenen achter elkaai met dezelfde ploeg." In de afdelings tweede klas gaan er dit seizoen twee ploegen uit. Zeeman weer: „We staan met Vier ploegen onderin en als we gewonnen hadden dan wa ren we wat los geweest. Iedere week wordt het weer moeilijk en het wordt wel tijd dat we wat punten gaan pakken. Elke week weer nemen de jon gens dat voor zich, maar het wil niet al te best lukken, maar we blijven hopen". Rockanje.7 13 NRC/Ommoord6 9 WICO6 8 Nado/V7 8 Steeds Hooger6 6 Activitas6 5 FSV Pretoria6 4 Victoria R6 3 Schied. Boys6 3 Schulpweg.4 1 Schiedamse Boys in gevarenzone

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 17