Vijf jaar Hoevenbuurt „Uitzicht" Hoofdstedenbuurt zoekt bestuursleden JOCHEN ZALM nieuws uit uw woon-winkelwijk Muziektent iin Woudhoek? 1 KAPSALON D.C. Woudhoek m Bier ontvreemd Leidster Torenflat VLAARDINGEN Omwonenden van het IJsselhoe- veterrein hebben zich opnieuw sterk gemaakt tegen bebouwingsplannen van de gemeente Vlaardingen. Met een grootscheepse handtekeningenaktie hebben zij de strijd aangebonden tegen het projekt dat de bouw van een flat met 44 wooneeheden omvat. De scheidende direkteur en zijn opvolger onderhielden zich op ongedwongen wijze met de receptiebezoekers in „Uitzicht". Vrolijke kinderspelletjes markeerden het jubileumfeest in De Blauwe Brug. AVENUE Modieus- en met een optimale pasvorm HAARSPECIALISTEN V winnaar oscar alta moda HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 PAGINA' 19 Redaktie: Westhavenkade 14, 3130 AB Vlaardingen. Advertenties: Groot Vlaardingen, Westhavenkade 14, 3130 AB Vlaardingen. Telefoon 010-344022. Verschijnt lx per maand in Vlaardingen en Schiedam. Peuterspeelzaal 2 en 3 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ E SCHIEDAM Bewoners E van Groenoord en Woud- E hoek hebben zelf een plan E ontworpen om hun wijk wat gezelliger te maken. E Officieel is er nog geen ver- zoek ingediend, maar wel is E het idee in het noorden ge- E spreksonderwerp nummer één. g Waar het om gaat is de suggestie, een muziektent te plaatsen in het plantsoen waarmee Woudhoek vol-S gens de planologische teke- E ningen wordt bedacht. 5 „Dat zou zo gezellig staan", s schrijft een wat oudere be- E Swoner van de Heiiermans- S 5 flat. Een aantal (muziek) ver- E aenigingen in Groenoord/-E 3 Woudhoek zou, als men op E 3 deze beweringen mag af- E 3 gaan, erg enthousiast zijn E 3 over het plan. 3 Eén avond per week, of za- E Ëterdagmiddag, muziek in E 3 de open lucht lijkt de E 3 Noord-Schiedammers best E 3 wel aardig. „Bij mooi weer E E zouden de mensen op de E Heijermansflat het gebeu- Eren vanaf hun balkon kun- E Enen volgen", zo suggereert Ede briefschrijver. „Dan Ehoeven zij ook niet voor ie- 3 Eder uitje helemaal naar de =binnenstad." En het hoeft niet eens een 3 3splinternieuwe muziektent E 3te zijn. „Misschien staat er 3 Eergens nog wel een mooi 5 3oud exemplaar op stal?" niiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini De 42-jarige J. P. uit Vlaardin gen deed bij de recherche aan gifte van diefstal van een krat bier. Tussen 22 en 26 oktober werd dit vanaf het balkon van zijn woning op de eerste etage van een flat ontvreemd. Het ware beter dergelijke goederen op een laaggelegen balkon niet onbeheerd achter te laten. viert 10-jarig jubileum SCHIEDAM Peuterspeelzaal 2 en 3 bestaat 10 jaar. Dui delijker dan waar ook kon deze leeftijd worden afgelezen in de gezichten van hen die zaterdag het jubileumfeestje bijwoonden in de grote zaal van wijkgebouw De Blauwe Brug. Want de kinderen die in het verleden op hun knietjes door de speelzaal hummelden, zagen er opeens verrassend volwassen uit. Volwassen is intussen ook de Peuterspeelzaal zelf. In 1973 moest de leiding zich nog be helpen met een zaaltje in het Schepphuis in Kethel, maar dat werd al snel veel te klein, zodat een lokaal van de kleu terschool aan de Perenlaan werd betrokken. Maar van riante huisvesting was pas sprake toen de Blauwe Brug geopend werd, en y2 en 3" (de gemiddelde leeftijd van de gebruikertjes) zich als een van de eerste als huurder aan meldde. Daar worden nu al enkele jaren zo'n 80 kinderen per week op gevangen. Door vrijwillige leidsters overigens, want geld om een vaste kracht die ei genlijk heel hard nodig is aan te stellen is er niet. De peuterspeelzaal moet rond komen van een gemeentelijke subsidie (waarvan de huur be taald wordt) en van de contri butie van ouders (waarvan het speelgoed wordt aangeschaft). Weinig hoop heeft „2 en 3" dat die leidster in de nabije toe komst wordt aangesteld. Ook deze vorm van maatschappelijk werk draagt ongewild haar steentje bij aan de bezuinigings- malaise. Toch zijn dat maar kleine smet jes op een verder vlekkeloos ju bileum. De peuterspeelzaal heeft de afgelopen tien jaar overduidelijk aangetoond, in een grote behoefte te voorzien. In 1973 ging een groepje vrij willigers er van uit dat in Groe noord, met zijn vele hoge flats, nauwelijks speelruimte was voor de allerkleinste bewoners. Daar moest wat aan gedaan worden, vond men, en zo kwam het dat Het Schepphuis al spoe dig wemelde van de peuters die hier, anders dan op de tiende verdieping van een torenflat, naar hartelust konden ravotten met leeftijdgenootjes. Hoewel er de laatste jaren heel wat laagbouw in Schiedam- Noord is gepleegd, en er wat meer groen is aangelegd, is de belangstelling voor de peuters peelzaal nog niet dalende. In tegendeel: op de wachtlijst staan nog eens zo veel kinderen als er wekelijks in „2 en 3" worden verwelkomd. De peuterspeelzaal, dagelijks geopend, wordt geleid door tien (vrouwelijke) vrijwil lige krachten. Het feestje van afgelopen zaterdag was door hen georganiseerd in samen werking met de een speciale, uit ouders bestaande jubi leumcommissie. Een van de belangrijkste ar gumenten tegen deze plan nen is de verhoogde drukte op toe- en afvoerwegen. Het volledig ontbreken van par keervoorzieningen rond de flat is voorts een doorn in het oog van de omwonenden. Direktiewisseling een uitnodiging ontvangen aanwezig te zijn bij de behan deling ervan op donderdag 10 november a.s., ten stadhuize om 21.00 uur. Vanaf heden liggen de op het bezwaarschrift betrekking hebbende stukken ter inzage op de afdeling juridische- en kabinetszaken, tussen 9.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur. Bewoners: geen huizen op IJsselhoeveterrein VLAARDINGEN Wijkvereniging De Hoeven- buurt bestaat in november 5 jaar. Reden voor feest dus. Er is een jubileumpro gramma samengesteld dat voor elk wat wils biedt. Hieronder de agenda voor november: Woensdag 16 november 19.00 uur: Biljarttoernooi, de Grif fioen. Zaterdag 19 november: 12.00 uur muziek door de wijk: Tha- lita; 13.15 uur Ballonnenweds trijd; 18.30 uur jubileum kinder bingo, de Deel; 20.30 uur Jubi leum bingo-dansant, de Deel. Maandag 21 november 13.30 uur Cabaret programma oude ren, Drieënhuys; 18.30 uur Jeugd schaaksimultaan de Deel; 20.30 uur Volwassenen schaaksimultaan, de Deel. Dinsdag 22 november 19.00 uur Tafeltennistoernooi, Sportzaal; 19.30 uur, Bridge-drive, de Deel; 20.00 uur Prijsklaverjas- toernooi, de Deel. Woensdag 23 november 19.30 uur, Receptie de Deel. Donderdag 24 november 19.00 uur, volleybaltoernooi, sport zaal. Vrijdag 25 november 19.00 uur Badmintontoernooi, sportzaal; 19.00 uur, tafeltennistoernooi, de Deel. Zaterdag 26 nopember. 12.30 uur sportinstuif, sportzaal; 13.00 uur, trim prestatietocht, vanaf de Deel; 15.00 uur kinderthea ter, de Deel; 20.00 uur jubileum bal, de Deel. Door de ontwikkelingen bin nen de gemeenteraad is nu weer vertraging opgetreden. Maar uiterlijk januari '84 hoopt men bij de wijkvereni- gingen toch te weten waar men aan toe is. Vooruitlopend op een defini tieve beslissing wil de Hoofd- stedenbuurt alvast een be stuurslid aantrekken dat zich kan verdiepen in de problema tiek die verbonden is aan de aan(bouw) van een clubhuis. De huidige voorzitter Arie van der Vlies doet, zij het met enig hartzeer, eveneens afstand van de wijkvereniging Hoofdste den, omdat hij kortgeleden is verhuisd naar de Dreven- buurt. In de statuten die hij zelf hielp opstellen staat dat bestuursle den woonachtig moeten zijn binnen de grenzen van de ra Vlaardingen: DE LOPER 15, tel. 743904 Schiedam: BORODINLAAN 56, tel. 707228 VLAARDINGEN Met een receptie heeft de heer G. Maarseveen (60) vrijdag af scheid genomen van bejaar dencentrum „Uitzicht", waarvan hij tien jaar direk teur geweest is. De receptie was vooral be doeld om relaties buiten „Uitzicht" de gelegenheid te bieden de scheidende direk teur de hand te drukken. Eerder had de direkteur al afscheid genomen van bewo ners en personeel. Toen „Uitzicht" op 2 januari 1974 de eerste bewoners ver welkomde was de heer Maarseveen reeds enige maanden als direkteur werkzaam om de laatste voorbereidingen te treffen voor de opening van het ge bouw. Voor de totstandko ming ervan heeft hij zich grote inspanningen getroost. „Uitzicht" maakt deel uit van de Stichting Bejaarden Centra van de Christelijke Gereformeerde Kerk en de Gereformeerde Gemeente van Vlaardingen en omstre ken. Het telt 100 bewoners en in de zogeheten „aanleunwo ningen" zijn ook nog eens 54 bewoners gehuisvest. Opvol ger van de heer Maarseveen is de heer H. Kazen (38), die voortaan de leiding heeft van dit bejaardencentrum gelegen aan de Holysingel- /hoek Churchillsingel. De verhoogde verkeersdrukte die te verwachten valt op om liggende dreven heeft vele drevenbewoners doen beslui ten het bezwaarschrift te on dertekenen dat de gemeente een slag voor wil blijven met de ter visie legging van het bouwplan. De gemeentelijke commissie voor bezwaarschriften heeft gereageerd met de vaststelling van een hoorzitting waar het bezwaarschrift tegen het voor- bereidingsbesluit zal worden behandeld. Alle ondertekenaars hebben Lunchconcert in de Grote Kerk te Vlaardingen op donderdag 3 november 1983 van 12.45-13.15 uur door Aad Zoutendijk de or ganist van de kerk. Programma: 1. Magnificat, Jean F. Dandrieu, 1682-1738. a. Plein jeu b. Duo c. Trio d. Basse et dessys de Trompette e. Flütes f. Dialoque 2. Fantasie en Fuga in c, Carl Ph. E. Bach, 1714-1788. 3. Adagio (canon), Johannes Worp, 1821-1891. 4. Thema met variaties, Hen drik Andriessen Winkelcentrum Holiërhoek, Reigerlaan 30 Vlaardingen 1- SCHIEDAM Het programma voor dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijermans- plein: Donderdag 3 november komt het Vlaardings Vissersvrou wenkoor naar D.C. De Woud hoek. Zij brengen een pro gramma over de visserij, met oude school en volksliedjes. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ1,50. De maandelijkse bingo valt in november niet op de tweede donderdag, maar op de derde donderdag van de maand, dus op 17 november. Aanvang 13.30 uur, 7 rondes a 6, Zondag 6 november is er een damsimultaan in de Woudhoek voor jong en oud. De simultaan- gever is Ron Heusdens, Natio naal meesterdammer van Ne derland. Aanvang 13.30 uur, deelname is gratis. Geef u tijdig op in het d.c. (of telefonisch 709555). en is er voor de vermoeide ba- zarbezoeker een plekje waar hij kan uitblazen en genieten van een kopje koffie. Kinderen kunnen zich verma ken met het veilingspel en met hengelen naar leuke prijzen. Ook uitgereikt worden de prij zen van de tekenwedstrijd die het Zonnehuis onlangs uitsch reef. De bazar heeft verschillende doelen. Allereerst wordt van de opbrengst nieuw materiaal ge kocht voor de volgende fancy- fair. De rest van het geld wordt ge stort in het Ontspanningsfonds wat weer bestemd is voor de aanschaf van gezellige spullet jes in de kamers van de bewo ners. Reden te over dus om op 10 no vember (van zeven tot tien 's a- vonds) of 11 november (van twee tot half vijf, of van zeven tot tien) een bezoek te brengen aan Het Zonnehuis. De bezoekers kunnen ook mee dingen naar een extra prijs: een weekend naar de Franse hoofd stad. UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE... Pure klasse die zichzelf bewijst VLAARDINGEN In het mededelingenjournaal van de Wijkvereniging Hoofdste den wordt vooruit gelopen op de bestuursverkiezingen in maart 1984. Gevraagd worden een pen ningmeester, een bestuurslid sport die zich bezig gaat hou den met de huidige aktivitei- ten en uitbreiding daarvan en een bestuurslid technische dienst. Deze laatste zal betrokken worden bij de eventuele bouw van een nieuwe akkomodatie. Na de indiening door de Hoe ven- en Hoofdstedenbuurt van een tegenvoorstel tegen de bouw van een multifunktio- neel centrum is nog geen defi nitief besluit genomen. De buurtverenigingen geven de voorkeur aan een centrum op loopafstand, en zouden daarvoor De Deel willen aan- Wijkvereniging, hetgeen voor hem niet meer opgaat. Helemaal zal hij de' vereniging niet uit het oog verliezen want in het overkoepelend orgaan van de drie wijkverenigingen in Holy dat binnenkort ver plicht wordt, heeft hij zitting. Een nieuwe voorzitter voor de vereniging is dus ook een van de funkties die vervuld moe ten worden. Van der Vlies windt er geen doekjes om dat deze taak veel vrije tijd vraagt, en is graag bereid belangstel lenden nader te informeren (tel. 74.61.46). VLAARDINGEN Dit jaar is er eindelijk weer een ba zar in het Zonnehuis aan de Vlaardingse Dillenburgsin gel. Dat er twee jaar lang niets van kwam had te ma ken met de renovatie van dit verpleeghuis, 'dat zich al sinds augustus op de bazar van 10 en 11 november voorbereidt Week in week uit houden de Zonnehuis-bewoners zich bezig met het vervaardigen van de poppen en figuren die de bazar een sprookjesachtig aanzien moeten geven. Veel tijd gaat er ook zitten in andere voorbereidingen, want op de bazar zal veel te doen zijn. Belangrijke trekpleister worden de verkoopstands met wens kaarten (voor Sint, Kerst en Oud Nieuw), sieraden, lapjes, bloemen en planten. Wie van zelf buttons maken houdt kan zijn hart ophalen. En natuurlijk draait weer het onvolprezen rad van avonthur 1 JOCHEN ZALM HAARSPECIALISTEN l LAAN VAN BOL'ES 23 SCHIEDAM TELEFOON 010 - 70 69 86. GEOPEND VAN MAANDAG T/M VRIJDAG VAN 8.30 TOT 17.30 UUR EN ZATERDAG VAN 8.00 TOT 13.30 UUR V Met nieuwste modekap sel uit Parijs, de korte versie. Wan neer je niet veel tijd aan je haar wilt besteden dan is dit de ideale coupe. Geen langdurig föhnen of rollers zet ten. Na het haar gewassen te hebben volgt een deelpermanent en wordt de coupe aangebracht Het resultaat is natuurlijke golven en krullen. Draai 706986 en maak een afspraak!

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 19