Passagetheater klaar voor jubileumviering Schade aanu DRIES Moet Schielandziekenhuis inleveren? s Jubilarissen WF XINATIIi Met Rijnmond dagje landschap verzorgen NAAILESSEN llllllllllllllllllllll I llllllll Houdt Groenevel Kies Dries'. Pa's voord Agenda Blauwe Brug Vrijwilligers aan de slag Groeneveld nodigt u uit voor een gratis ogentest. ORANJE Inwonertal rode cijfers Brandstichters handelden uit sensatiezucht Hesti€i 0 A. BOT meubelen Gebit stuk? J. VERINGMEIER Draakje Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. arrma SPAANSEPOLDER Polikliniek Het Nieuwe Stadsblad OVERTREKKEN üw ogen hebt u hard nodig in het verkeer. Als u daarom ook maar even twijfelt of u het allemaal nog wel "scherp" ziet, nodigen we u uit voor onze gratis ogentest. Bij de Groeneveld-opticien bent u in vakkundige handen. Rijdt u even langs voor de snelle, gratis ogentest! Het is in een paar Jüt* minuten gebeurd... voor alle zekerheid! HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 Adèle Bloemendaal opent „feesttiendaagse" PAGINA 3 SCHIEDAM Adèle Bloemendaal geeft op vrijdag 4 no vember het startsein voor de viering van Vijftig Jaar Passage Theater. De vedette doet dat met haar programma „Adèles Keus" dat een aantal van haar lievelingsliederen fcevat van Bertold Brecht en Willem Elsschot. De keuze ivordt gecompleteerd door werk van Hans Dorrestijn, Drs. P. en Boudewijn Spitzer. De voorstelling begint om kwart over acht. (Toegang 20 gulden, 17,50 en vijftien gulden). t>e volgende dag, zaterdag 5 november, houdt het theater open dag. Dan zijn alle ruim ten te bezichtigen, zoals de or gelkamers, de filmcabine, het Sidium en natuurlijk het eilige der Heiligen: de klee druimten voor de artiesten. Be artiesten die op 5 november ifi de Passage aanwezig zijn: Harpe Davids, een combo van 4e streekmuziekschool, Rocky de Clown, Rudolf Fitskie en zijn danseressen en poppent heater Robhetty. Andere pro gramma onderdelen: een teken- Sim met Lucky Luke, modes hows en.videofilms. Voor de eerste 500 bezoekers staat niet alleen een gratis kopje koffie klaar, maar ook een ge bakje. d)ver de deelnemende artiesten SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 en aanwezige medewerkers nog het volgende. Achter Rocky de Clown steekt de Schiedammer Nico van Sluis. Zijn rol noemt hij „mijn tweede ik" en „mijn fijnste persoonlijkheid". Nico is al zes jaar clown in hart en nieren. Poppentheater Robhetty komt uit Steenbergen. Rob en Hetty werken met 200 verschillende poppen, die allemaal door Hetty zelf gemaakt zijn. Kabouter Witbaard, Percival het bange draakje en Pinokkio zijn enkele personages die ertussen zitten. Verder kunnen het Standaart Orgel en de twee orgelkamers bezichtigd worden. Het orgel heeft 4 manualen en 10 ranks (groepen pijpen). In totaal 1000 pijpen plus „speelgoed"' zoals troms, castagnetten en xylo foon, allemaal pneumatisch be diend. Vrijwilligers van de Neder landse Orgel Federatie geven toelichting en spelen op het or gel. Om half vier wordt de BBC-organist Arnold Loxam verwacht na zijn concert eerder die dag in het Amsterdamse City Theater. Hij zal een voor proefje geven van het concert dat hij die zondagmorgen daarop in het Passage Theater zal geven. Film Tijdens de feest-tien-daagse is de film weer terug in het Passage Theater. Drie klassie kers van de eerste orde worden gedraaid: Les uns et les autres, Dr. Zhivago en The Sound of Music. The Sound of Music draait op donderdag 3, vrijdag 4 en zon dag 6 november om 14.00 uur en om 20.00 uur. De zeven kin- deren van het muzikale gezin Trapp krijgen weer een moe der, gespeeld door Julie An drews. Les Uns en let Autres draait op maandag 7, dinsdag 8 en woens dag 9 november (14.00 en 20.00 uur). Een meesterwerk van Claude Lelouche over twee ge neraties mensen in vier ver schillende landen. De muziek is van Michel Legrand. Dr. Zhivago draait op donder dag 10 en vrijdag 11 november om 14.00 en 20.00 uur en op zon dag 13 november om 20.00 uur. Omar Shariff en Geraldine Chaplin spelen in dit romanti sche epos tijdens de Russische revolutie. Zaterdag de 5e wordt beslo ten met een Tropennacht (toegang tien gulden). Op 12 november vindt het Open Po dium plaats voor amateur-ar tiesten, wat gevolgd wordt door een feest in de stijl van de jaren dertig. Speciaal ter gelegenheid van het jubilerende theater heeft Toneelgroep '71 haar succes musical „Mexico O Mexico" van stal gehaald, waarvan in totaal drie voorstellingen worden gegeven. De feesttiendaagse ter gelegenheid van theater wordt op 4 november ingeluid door daal. het jubilerende Adèle Bloemen- autorichtspecialist Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010-154540. SCHIEDAM In de maand augustus is het inwonertal van Schiedam opnieuw ge zakt. Met een negatief saldo van maar liefst 176 daalde het aantal Schiedammers naar een nieuw dieptepunt: 70.234 om precies te zijn. Tussen 1 januari en 1 septem ber verloor de stad 1046 inwo ners. Naar verwachting zal, voor het jaar teneinde is. Schiedam al onder de grens van 70.000 inwoners gedoken zijn. Uit de statistiek blijkt dat augustus de maand was met de hoogste negatieve score tot nu toe. Gemiddeld vertrek ken er per maand 130 perso nen naar elders. Via de natuurlijke aanwas komen er nauwelijks inwo ners bij. Met uitzondering van juli stond het geboorteo verschot iedere maand in de rode cijfers. (Het aantal over- lijdensgevallen is dus groter dan het aantal geboorten). Weinig hoopgevend is ook de balans tussen huwelijken en echtscheidingen. In augustus lieten 43 paren zich in de echt verbinden. Dertig paren zet ten diezelfde maand een streep onder hun huwelijk. Tot nu toe werden in Schie dam (in 1983) 245 huwelijken gesloten. Daartegenover ston den 170 echtscheidingen. Uit de maandelijkse opgave van het secretarie blijkt ver der dat Schiedam iets meer vrouwelijke inwoners telt dan mannelijke. In augustus lagen die cijfers op achtereen volgens 35.943 en 34.300. „Beddenreduktie bedreigt kwaliteit gezondheidszorg" SCHIEDAM Een verdergaande beddenreduktie in het Schie landziekenhuis zal de gezondheidszorg in Schiedam ernstig in ge- Vaar brengen. 4.1s het aantal bedden verminderd wordt van 461 naar 350, zoals is Voorgesteld in het Voorontwerp Advies Ziekenhuissituatie Rijn- riiond, zal dat een zware wissel trekken op de reorganisatieplan nen van het ziekenhuis dat nog altijd wacht op (overheids)geld om de fusie van 1981 gestalte te geven. pit heeft het Schiedamse ge meentebestuur laten weten aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Een van de be langrijkste argumenten om de gezondheidszorg op het huidige peil te handhaven, is de toenemende vergrijzing van de Schiedamse bevol king, aldus burgemeester en wethouders. Een doelmatige en kwalitatief goede zorg kan in het Schie landziekenhuis alleen worden geboden als daar voldoende financiën voor beschikbaar zijn. De reorganisatieplannen die de ziekenhuisdirectie enkele maanden geleden op het minis terie indiende maken gewag van een bedrag van 30 miljoen. Met dat geld zou de funktiever- deling over de beide ziekenhui zen (voormalig Nolet en voor malig Gemeenteziekenhuis) voorgoed geregeld kunnen wor den. Verder zou de polikliniek, die steeds meer patiënten te ver werken krijgt, terwijl de ver blijfsduur in het ziekenhuis steeds korter wordt, zowel orga nisatorisch als bouwkundig moeten worden aangepast. Al deze maatregelen vloeien voort uit de fusie van 1981. De herverdeling van taken staat niet alleen garant voor een be tere zorg voor de patiënten indertijd een van de motieven om de twee ziekenhuizen sa men te voegen maar zal ook voordelen opleveren in de fi nanciële exploitatie van het Schielandziekenhuis. Moet op last van de overheid een aantal bedden worden „ingeleverd" dan zal dat feit, in combinatie met de maatre gelen die als uitvloeisel van de fusie genomen worden, een dermate zware druk op het ziekenhuis leggen, dat een verantwoorde zorgverlening in gevaar komt, aldus de ge meente Schiedam. 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam i Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld v Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag i 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: 5 Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER. Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, V telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, l gedeponeerd ter griffie van 1 de Arrondissementsrechtbank K te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 1^-83 Minder bedden betekent dat het toch al door regorgani- satieplannen in beslag genomen Schielandziekenhuis onder zware druk komt te staan, vindt het Schiedams gemeen tebestuur. SCHIEDAM Omdat zij sensatie zochten, heeft een groepje jongeren vorige week een aantal branden in leegs taande huizen gesticht. Van de 12 branden die in nauwelijks een week tijd werden gemeld, bleken een aantal te zijn aange stoken door de vijf Schiedam mers (tussen 17 en 21 jaar) die donderdag door de politie wer den aangehouden. Op de lijst van verdachten ston den nog tussen de vijf en tien andere namen. Begin deze week verrichtte de politie nog enkele arrestaties. Volgens berekeningen van poli tie en brandweer heeft j deze groep jongeren voor ongeveer 2,5 ton schade aangericht, en daarbij voor circa 25.000 gulden gestolen. Sommige branden en inbraken dateerden van twee maanden geleden. De politie kwam de da ders op het spoor aan de hand van signalementen die door omwonenden waren verstrekt. Mogelijk was alkohol de oorzaak van een onbeheerst op treden aan de Buitenhavenweg, waar een automobilist zaterdag avond slaags raakte met een 22- jarige Schiedammer die om on bekende redenen een deuk in een passerende auto sloeg en vervolgens de bestuurder een zodanige klap in het gezicht gaf, dat deze naar het ziekenhuis moest. SCHIEDAM Vrijdagmorgen 28 oktober zijn in de kan tine Hoofdkantoor van de Dok- en Werf maatschappij Wil- ton-Fijenoord B.V. jubilarissen gehuldigd. Zij werden toegesproken door Directeur T.T. Jonker, die de gebruike lijke geschenken onder couvert de vererende getuigschrif ten en de daarbij behorende insignes uitreikte. Het was loco-burgemeester drs. R. Scheeres, die de Koninklijke Onderscheidingen uitreikte en de betrokkenen ook toesprak. De jubilarissen zijn: 40 jaar: Geer J. W. van de, projectbaas, Rotterdam, zilver; Hals J. A. A. den, administrateur, Schiedam, zilver; Hamerslag P., bankwer ker, Schiedam, brons; Nesse J. A. ijzerwerker, Schiedam; Ver braak J. M. calculator, Vlaar- dingen, zilver; Wagt J. van der, afdelings-baas, Vlaardingen, zilver. 25 jaar: Bokkum D. van, el. lasser, Schiedam; Braber P., kraandrijver, Schiedam; Valk W. G. chef, Vlaardingen; Velde C. H. van de, sleepboot kapitein, Schiedam; Vermaas D„ werkvoorbereider/calc. Vlaardingen. Voor het opnieuw van uw bankstel eethoek enz. Vraag vrijblijvend prijsopgave Oosthavenkade 56 Vlaardingen telefoon 345163 i SCHIEDAM In wijkge- bouw De Blauwe Brug aan het Bachplein worden in no vember de volgende aktivitei- ten gehouden. Voor meer in lichtingen: telefoon 701049. 3 november: bloemschikken. Elke donderdag om de 14 dagen van 13.30 tot 15.00 uur. Kosten 20,-. 5 november: Bingo. Vanaf 21 jaar. 11 november: ruilbeurs. Voor kinderen van 18.30 uur tot 19.30 uur. Kosten ƒ0,50. Voor vol wassenen: vanaf 19.30 uur Kos ten 1, Van 8 t/m 24 november: exposi tie De heer Bambelt toont u zijn aquarellen en olieverfschilde rijen, betreffende de omgeving van Schiedam en Rotterdam. 19 november: Gezins-bingo. Met gezellige muziek voor jong en oud, dus ook uw kinderen kunnen mee. Dinsdag: volksdansen van 13.30 tot 15.00 uur. Vrijdag: klaverjassen vanaf 20.00 uur. Zaterdag: badminton vrij spe len. 3 november '83 van 18 00-19.30 uur wijkgebouw van SWINDENSINGEL DONDERDAG VRIJDAG 11 november van 17.30-18.30 uur wijkgebouw WESTERKADE DINSDAG ZATERDAG 15 november '83 van 17.00-19.30 uur Dienstencentrum DE 4 MOLENS Burg. Hon. Gretelaan 19 november van 9.00-12.00 uur Kruisgebouw BACHPLEIN KOSTEN f 12.50 per persoon Ziekenfondsverzekerden die een medische indicatie van hun arts hebben ontvangen, dienen deze tesamen met de ziekenfondskaart te overhandigen. In tegenstelling tot voorgaande jaren dienen zijj nu een eigen bijdrage van f 1,50 te betalen. RIJNMOND Het Open baar Lichaam Rijnmond en de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid- Holland organiseren samen op zaterdag 12 november 1983, evenals in 1981 en 1982, een zogenaamde „Landschapsverzorgende dag" in het Rijnmondgebied. Landschappelijk aantrekke lijke gebieden worden bij voorbeeld gekenmerkt door knotwilgen, grienden, eende- kooien, bosjes en landgoed- bossen. Door diverse oorza ken wordt het zo noodzake lijke onderhoud vaak achter wege gelaten. Hierdoor ko men landschappelijke en na tuurlijke waarden in gevaar. Een gelukkige ontwikkeling is dat de laatste jaren diverse groepen vrijwilligers zich met het onderhoud hiervan bezig houden. De meest bekende en populaire aktiviteit is het knot ten van knotwilgen. Op zaterdag 12 november gaan in de regio Rijnmond op grote schaal vrijwilligers aan de slag om wilgen te knotten, te hooien, opslag in de duinen te verwijde ren en onderhoud te plegen in bos en griend. Er wordt gewerkt op acht loka- ties die gelegen zijn in het bui tengebied van de gemeenten Rotterdam, Schiedam, Rhoon, Westvoorne en Zuidiand. De begeleiding van deze dag is in handen van de plaatselijke en regionale vrijwilligersgroe- pen en beheerders van natuur terreinen. Gereedschappen e.d. zijn op de lokatie aanwezig. Er wordt gewerkt in groepen van maximaal 30 personen. Voor informatie en aanmel ding kunt u zich tot 10 no vember wenden tot het Open baar Lichaam Rijnmond, Postbus 23073, 3001 KB Rot terdam, telefoon 010-111320 tst. 214 (Hans Hartmann) of tst. 160 (Anne Verweij). Iedereen (16 jaar en ouder) kan zich opgeven voor deze dag. Zagen onder deskundige leiding. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur automaterialen K. SINGELSTRAAT 11 Telefoon 269628 SCHIEDAM max. 4 cursisten per les Zelfmaakmode ook kinderkleding geen patroontekenen Jozef Oreliosingel 209, Schiedam-Groenoord telefoon (010) 710690 Gediplomeerd Academie van Beeldende Kuneten en Rotterdamse Snijachool Aangesloten bij ba Voor zekerheid en service, de Gilde-Opticien. Schiedam, Hoogstraat 73

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3