FVANDAAG r i deze k krant _ÊL TOTALE LEEGVERKOOP Belangstelling neemt merkbaar toe Woningbouw Rijnmond moet inleveren 20%-70%ü Stadsblad Doe mee en win met Ricoh Copiers een reis 4 in naar de Volvo Masters in New York Ambtenaren massaal in verzet Wim Freriks voelt zich thuis bij DHS EUROTAX VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN ONZE „TOTALE VOORRAAD" MOET WEG Spelinstuif Schiedam ouderen schaakt Jeugd test kennis van aardrijkskunde KORTINGEN VAN RADIO ABA Voortrekker verkenners onderscheiden Randstad-Edities, een combinatie van 35 lokale (t)huis-aan- huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1 miljoen exemplaren lil Plannen LIDA.N.V.C. Strijkstok Wij gaan verbouwen en hebben dus ruimte nodig. v.h. de Kandelaar Stijgende lijn \V. DEFEKT? RIJNMOND De wo- ningbouwcontingenten die staatssecretaris Brokx voor de komende jaren aan het Rijnmondgebied heeft toegedacht, beteke nen een dramatische te rugval. Omdat de overheid minder huizen gaat subsidiëren, wil Schiedam in de toekomst steeds meer vrije-sector woningen bouwen. SCHIEDAM Sint Ni- colaas is aan de over tocht van Spanje naar Nederland begonnen, zo werd vanuit zijn pa leis in Madrid medege deeld. Het grote ruim van de boot is de afgelo pen dagen volgeladen met grote en kleine ca deaus die Sinterklaas op zijn verjaardag aan de kinderen in Schie dam hoopt uit te delen. Op 19 november zet hij hier voet aan wal. WW V.W*» 7 vmx **>-*%. i Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 4 NOVEMBER 1983 - NR. 88 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Nieuwe In't kort "O c/5 S2 E i i O E C m ,r. 5 DAG EN NACHT TAXI OOK ROLSTOELBUSVERVOER 151122 ZIEKENFONDS- GAK - DETAM S 65+KORTING VIA BONBOEKJE VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN TEL. 370733 De groep medewerkers van De Zonnebloem, regio Schiedam, voor het Nationale Hoofd bureau in Breda. zijn enkele part-timers in dienst en verder staan de nodige vrij willigers klaar om bij topdrukte te kunnen inspringen. Hieruit valt te constateren dat het geld dat de 300.000 leden/- contributanten en de diverse akties opleveren goed wordt be steed. De veel gehoorde ,,maat en strijkstok" blijft hier buiten de deur. Na het bezoek aan het Natio nale Bureau trok het gezelschap richting Chaam om hier enkele aangepaste bungalows te bekij ken die jaarlijks worden ge huurd in het kader van het va kantieschema. Een leerzaam e gezellig uitje kregen in september 120 patiën ten. Zij brachten een bezoek aan Diergaarde Blijdorp. Vanuit het grote Zonne- bloemdepöt in Breda waren hiervoor de benodigde rolstoe len, brancards etc. naar Rotter dam gebracht. In 1984 gaat de regio Schiedam eerst goed en volledig draaien. Hierover vertelt voorzitter Els Hellwig enthousiast: „Op een zaterdag in maart hou den wij een themadag waarbij „ziekenbezoek" het onderwerp gaat uitmaken, gevolgd door een discussie. Dit alles komt in het teken te staan van het wer ven van medewerkers en de verdere promoting van het Zonnebloemwerk in de regio, waaronder Schiedam en Vlaar dingen". „In de maanden april of mei staat een tweede dagboottocht te gebeuren terwijl dat jaar voor de eerste keer een regionale va kantieweek wordt georgani seerd". Els Hellwig besluit met het uitspreken van de wens, dat de komende tv-aktie de affi niteit voor dit werk zal be vorderen omdat zulks tot ge volg mag hebben, dat nog meer mensen uit deze regio het werk gaan steunen. Eerst dan zal in eigen omgeving het Zonnebloemwerk tot volle bloei komen. Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 SCHIEDAM/VLAARDINGEN Te beginnen op vrijdag 11 november zal heel Nederland en ook België in het teken staan van „De Zonnebloem", de Katholieke Nationale Ver eniging tot Bevordering van het Welzijn der Zieken van alle gezindten. Dertien achtereenvolgende vrijdagavonden draait de Nationale 1-2-3 TV aktie met shows, gepresen teerd door Rudi Carell en zullen evenveel prijzenregens over de deelnemers nederdalen. De opbrengst van dit kans rijke spel is bestemd voor een (op een Nederlandse scheeps werf te bouwen) aangepast vakantieschip. Na het formeren van de Re gio Schiedam met de nodige zelfstandige afdelingen telt de Zonnebloem nu in totaal plm. 115 landelijke regio's. Met elkaar beschikken ze over zo'n 30.000 vrijwillige medewerkers die jaarlijks plm. 10.000 zieken, gebrekki- gen en o.m. gehandicapten en andere aan huis gebonden mensen regelmatig bezoeken en morele steun geven. den, heeft met de verkregen zelfstandigheid tevens meer armslag gekregen. Voor de eerste keer werd in april vanuit Schiedam een dag boottocht georganiseerd die uit mondde in een groot succes. In 1983 beschikte men alleen al in Schiedam over 82 vaste mede- werkers(sters) die dat jaar 185 zieken bezochten. Volgend jaar zullen deze aantallen, aange vuld met die van de afdelingen in Vlaardingen zeker toene men. In de toekomst gaan mogelijk nog afdelingen van andere steden uit de regio op deze wijze het werk van De Zonnebloem ondersteunen. Om eens achter de schermen te kunnen kijken bij De Zonne bloem arrangeerde het bestuur van regio-Schiedam onlangs een bustocht naar het Nationale Hoofdbureau in Breda. Bestuur en deelnemers aan deze dag tocht werden volledig geïnfor meerd over de werkwijze van dit bureau en het geld wat hier mee is gemoeid. Het werk wordt verricht in een nieuwbouw waarin nu alles is samengebundeld. Een gebouw bovendien dat geen overbodige luxe heeft maar zo is ingericht dat efficiënt werken mogelijk is tegen zo weinig mogelijk kos ten. De gesalarieerde staf is zo klein mogelijk gehouden. Wel Uitsluitend kwaliteitsartikelen o.a. kristal, porselein, meubelen, sieraardewerk, ser- viezen^tin, verlichting, spiegels, wand decoraties, drinkserviezen, marmer beel den, kaststellen, verzilverde artikelen, kop en schotels, en alles wat wij verder in voorraad hebben. - Uitgezonderd enige merkartikelen - Gerri: Verboonstraat 2 en 6, Schiedam Telefoon 010-269986 SCHIEDAM Op 6 november (zondag) wordt in De Kreek aan de Lange Haven een komische film gedraaid met in de hoofd rol Jerry Lewis. Deze film voor alle leeftijden begint om half twee. Toegang 1,50. Op 10 november staat het stads kantoor in het teken van het bedrijfsleven. Het gemeentebe stuur en de Kamer van Koop handel organiseren die dag van half vijf tot half zeven een „in formatiemarkt" voor onderne mers. Ook het Openbaar Li chaam Rijmond is aanwezig. Op zondag 6 november is het weer Vrij Entree in diensten centrum De Vier Molens aan de Nw. Damlaan. Gast is ditmaal het jeugd harmonieorkest van WF. Verder is er een demons tratie glasschilderen en een ruilbeurs voor postzegelaars en muntenverzamelaars. De Vier Molens is geopend van half twee tot vier. Dinsdag 8 november houdt de Dameskring van de Evang. Lutherse Gemeente weer haar jaarlijkse bazar, als altijd ten bate van het Restauratiefonds. De bazar wordt gehouden in de consistoriekamer der Luth. Kerk (Lange Nieuwstraat hoek Oranjestraat) en is geopend van 10-16 uur. Er is door de leden het afgelopen jaar weer hard gewerkt en het resultaat mag gezien worden. Er is handwerk te koop voor iedere beurs, een heel assortiment geborduurde wenskaarten enz. Verder is er een stand met huishoudelijke artikelen, boeken enz. Tussen de bedrijven door is er gelegen heid een kopje koffie of thee te gebruiken met iets lekkers er bij. De komende weken worden overal ter wereld handtekenin gen ingezameld, bestemd voor de voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties en voor alle staatshoof den. Ieder die zijn handteke ning plaatst verzoekt om alge mene amnesty (vrijlating) voor alle gewetensgevangenen. Mo menteel zitten duizenden mensen opgesloten over de ge hele wereld louter omwille van hun politieke en religieuze overtuiging. Anderen worden vastgehouden op grond van hun huidskleur of etnische afkomst. „Niemand van deze mensen zou gevangen mogen zitten", zegt mevrouw Luc Korpel, voorzit ter van Amnesty International afdeling Schiedam. „Hun arre statie of straf omwille van hun overtuiging of afkomst is een schade voor de hele mensheid. Deze gevangenen moeten on voorwaardelijk worden vrijge laten. De burgerij van Schie dam krijgt alle kans om aan deze oproep gehoor te geven. Óp zaterdag 12 november zal een stand van Amnesty in het winkelcentrum Spaland staan. Daar liggen petitielijsten gereed die getekend kunnen worden. In het vrouwenpand „Barrika" aan de Lange Kerkstraat wordt een korte kursus geschiedenis voor en over vrouwen gegeven door Jacqueline Zirkzee, Het onderwerp is „Hoe is het gezin zoals wij dat kennen eigenlijk ontstaan?" De kursus bestaat uit 3 bijeenkomsten op de woens dagavonden 9, 16 en 23 novem ber van 20.00 uur tot 22.00 uur in Barrika. De kosten bedragen 10,voor de gehele serie. Opgeven: in vrouwenpand „Barrika"; bij Annelies van Veen, tel: 266334, tussen 16.30 uur en 17.30 uur. Zonnebloem regio Schiedam met meer armslag verder SS' Het Nieuwe Deze aantallen zijn uiteraard fluctuerend. Ze bevinden zich in een stijgende lijn daar het aantal bejaarden in ons land nu al 15% van de bevolking uit maakt. In deze categorie komen dus meer zieken en gebrekki- gen voor dan enkele jaren te rug. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Sint komt 19 november Het regio-bestuur Schiedam, waartoe ook de afdeling Vlaar dingen nu definitief is toegetre- Uit de ontvangen cijfers blijkt, dat voor 1987 nog slechts een contigent van circa 4.900 wo ningen voor de gehele regio ter beschikking staat. En dat, terwijl de Rotterdamse stads vernieuwing al 2.300 wonin gen van dit contingent nodig heeft: inlopen van het woning tekort en een reëele uitbrei ding van de woningvoorraad kunnen dan wel vergeten worden. De gecommitteerde voor volkshuisvesting van het openbaar lichaam Rijnmond, Van der Jagt, vindt deze situa tie volstrekt onaanvaardbaar. „Op deze wijze is het voeren van zelfs een minimaal volks- huisvestigingsbeleid volkomen onmogelijk geworden. We zijn weer aangeland op het diepte punt van tien jaar geleden. En dat overkomt Rijnmond, waar het enige proefprojekt op pro vinciaal niveau in het kader van de decentralisatie volks huisvesting wordt uitgevoerd". Volgens de gecommitteerde zal door deze „afbouw" de werk loosheid in de bouwsector nog toenemen, het tekort aan wo ningen blijven stijgen. Veel gemeenten zullen zich gedwongen zien, meer huizen in de niet-gesubsidieerde sec tor te gaan bouwen. A. W. Kloos is sinds 1967 dis trictscommissaris voor de Voor trekkers in het Deltadistrict. Binnenkort beëindigt hij zijn werk voor de Scouting-bewe- ging- In 1981 kreeg Rijnmond nog de beschikking over een con tingent van rond de 14.000 ge subsidieerde woningen; in 1983 was dat aantal al teruggelopen tot 9.800. In 1984 staat de staatssecretaris niet meer dan 7.800 woningen voor de Rijn mondregio toe en voor de ja ren, die daarop volgen, zijn de aantallen zonder meer desas treus te noemen. Natuurlijk wordt zijn aan komst feestelijk gevierd met een ontvangst door de loco burgemeester, veel muziek en een rijtoer door het cen trum. De organisatie van de feestelijkheden is in handen van Stichting De Schie- damse Gemeenschap in sa menwerking met en steun van de winkeliersvereniging „Broersvest", de winke liersvereniging „Hoogstraat Koopstraat" en de winke liersvereniging „Van Mu seum tot Stadhuis". Het programma dat deze orga nisaties in elkaar hebben gezet, ziet er als volgt uit. Reeds in de ochtend-uren haalt Guus Klepke met zijn boot, de Rode Valk, ergens op de Nieuwe Wa terweg Sint Nicolaas met circa 25 Zwarte Pieten van de grote oceaanstomer, want die kan na tuurlijk de Schiedamse havens niet in. Omstreeks half twee moet Sin terklaas dan vanaf het Hoofd te zien zijn, als hij de Voorhaven binnenvaart. Na het sluizen wordt er dan gevaren door de Buitenhaven en de Lange Ha ven, tot vlak voor de Beurs- brug. Daar stapt Sinterklaas aan wal, waarna hij te voet met zijn Pieten naar het Stadhuis loopt. Daar staat de loco-burge meester reeds te wachten om Sinterklaas namens het ge meentebestuur en alle Schie damse kinderen hartelijk wel kom te heten. De aankomst van de Sint wordt verwacht om 14.00 uur en de ontvangst op het Stadhuis is om 14.30 uur. Om 15.00 uur begint de Sint een rijtoer die gaat over de Hoogstraat en de Broers- vest. In de buurt van de Bo- terstraat stappen de Zwarte Pieten met Sint in gereeds taande auto's en vertrekken naar de Blauwe Brug. Sinter klaas heeft laten weten er prijs op te stellen ook Schie- dam-Noord te bezoeken om daar de kinderen te kunnen begroeten. SCHIEDAM Donderdag i november heeft de heer A. W. Kloos uit handen van loko-bur- gemeester Van Tilborg een ko ninklijke onderscheiding ont vangen. De heer Kloos heeft zich vijftig jaar ingezet voor de Verkennersbeweging, waarin hij sinds 1952 een leidersfunktie vervult. Hij kreeg hiervoor de zilveren ere-medaille, verbon den aan de orde van Oranje Nassau.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1