lÊËÈ!È met een knipoog nnnr december Gallery edition van Ver kerke Eén pop voor zo'n enveloppe Nieuw ontwerp voor attaché-koffer gaan gezellig en nuttig Droog je haar en strijk je kleren Voor bijdetijdse kado-gevers samen Kado-suggesties met eenknipopg naar december Ook een idee.... design Wand decoratie gelijk 'n spel Brandt je gasten niet beneveld de deur uit Made in Holland Een van de platen uit de Gallery Edition Met één hand te openen en er valt nooit wat uit. Sint- of Kerstgevers willen in deze tijden nog wel eens praktisch uit de kado-hoek komen en daar doen we met onderstaande ideeën dan even aan mee. Dat is het nuttige met het gezellige verenigen. Als er Swiss op een horlo ge stond, was het goed. Dat betekende, dat het horolge in Zwitserland was gemaakt. Het is nóg goed als we dat Swiss Made tegenkomen, alleen gebeurt dat de laat ste jaren stukken minder. Net een jojo, maar 't is een apparaat om snel hamburgers te maken. De prijs is/42,50. Houdt de lucht zuiver. Zwitserland komt terug! Doen we er wél aan, doen we er niks aan. Wat vroeger als een paal boven water stond wordt nu steeds meer een vraagteken. Vieren we Sint, houden we Kerst of doen we net of onze neus bloedt... door Ank Hovingh-Krayo Wij kunnen niet in uw huiskamer en vooral niet in uw portemonnee kij ken. Maar als we op den duur „nergens meer aan doen" denk ik dat we een beetje aan het verarmen zijn. Hoe kom je er op, denken we dan maar weer als we zien hoe een bedrijf (Braun in dit geval) één apparaat heeft uitgedok terd, waarmee men het haar kan drogen én een klein wasje strijken. Kruidenrek anno nu. uur. Tefal ook al een bekende naam - blijft inventief en komt vrij frekwent met nieu we apparaten op de markt. Bijzonder handig en tijdbespa rend lijkt me de aardappel- schrapmachine. Er gaat een kilo of twee in, een kopje wa ter er bij en het apparaat doet binnen vijf minuten zijn werk. Alleen nog pitten en klaar zijn Kees Of Cora. Ook andere groenten, zoals wortels, uien, bieten, appels, peertjes en wat er maar geschrapt of schoon moet, kunnen er in en dat voor om en nabij 119,-. Ook van Tefal in deze ham burgerijden is de Burger. Er kunnen zes halve broodjes in en na vijf minuten heeft men dan drie komplete warme hamburgers gebruiksklaar. Zonder deksel bak je er aan tafel pannekoekjes mee. Om en nabij de honderd gulden, deze Tefal Burger (tel. 08385- 19058). Kadootje onder de vijf gulden? Dan tip ik even een nieuw aanrecht afvalbakje, dat uit twee delen bestaat. Het onder ste is een lekbakje met tuitje, Mooi. Om niet te zeggen: heel mooi. Dat mogen we zeggen van Verkerke's (toch al een roemrijke naam) nieuwe Gal lery Edition. Dat is een unieke kollektie prenten (posters) in acht kleurendruk die daarna zijn gevernist. Oude affiches, speciale grafie ken, foto's, moderne reklame- uitingen (waarvan hele goeie) zijn met zorg voor deze Galle ry Edition geselecteerd. Met zoveel verschillende stij len vindt iedereen, die van' dergelijke decoraties houdt, wel wat. Men kiest uit 64 mo gelijkheden, ze kosten per stuk 29,50 (tel. 08380-34333). Bij die 0 gaat de kaars overi gens vanzelf uit en als je dan niet een van de nieuwe twaalf exemplaren aansteekt, die in de houten kadodoos zitten is de gastenpret voorbij. Atelier Ever Fit uit Rijswijk kwam er mee op de septem- berbeurs in Utrecht, dus of dit originele geval al overal te koop zal zijn, is wel eventjes de vraag. Telefoon 070-991555 biedt zakenmensen en kadoge- vers meer houvast in dit op zicht. Met twaalf kaarsen in kadodoos kost deze grap En als je het dan helemaal niet meer weet, dan geef je de... na tionale kadobon. Attentie: dat is niet de kadobon (platen, boe ken, VVV) zoals we die al kennen, nee, het is een geintje voor het steeds weer opkomende geven van geld. Een tientje in een enveloppe of een rood 25,- briefje... dat kan anders, dacht papiergroothandel van Cooth. Dus ontwierp men een inderdaad met leeuwen nationaal aandoende enveloppe. Daarin zit een hoesje, waar men het te geven papiergeld instopt en via een „raampje" ziet de ontvanger gelijk in welke mate hij- /zij financieel is bedoeld. Toch wel leuk, die bon, waarvoor de boekhandel en gifshops de aangewezen adressen zijn. Drie stuks voor net geen drie gulden, dus dan is één pop voor zo'n enveloppe. (Tel. 075-287657). Was nog geen tien jaar gele den elk tweede horloge, dat in de wereld werd gekocht, er een van Zwitsers fabrikaat, in 1982 was dat nog maar één op de acht. Dat is een voor dit land weinig plezierige ontwikkeling. Maar: de Zwitsers komen terug. Achttien bedrijven sloegen de handen ineen, stichtten de Mondaine groep en brengen nu horloges op de (ook Hol landse) markt met nog steeds diezelfde goede naam, een evenwel voor die kwaliteit scherpe prijs, een eigentijds gezicht en vooral een moderne display-presentatie in de za ken. Fleurige kartonnen doos jes, op een standaard gehan gen: M-watch meldt zich aan. Of er naast de kwaliteit (waar bij de prijs begint vanaf even tachtig gulden) nog andere pluspunten zijn? Waterdicht tot 30 meter, grote sekonden- wijzer, goed afleesbaar in het donker, stootvast en het zelf kunnen verwisselen van batte rijen lijken me toch de moeite van het doorgeven even waard, (telefoon 02968-6351). Nog wat horlogenieuws Pul sar Quartz brengt een analoog horloge (dat is er een met wij zerplaten) maar drukje op een van de drie knopjes aan de zij kanten, dan heeft men de tijd ook digitaal, dag en datum kunnen ook, een stopwatch, uursignaal, alarm: mogelijkhe den genoeg met de „Wizard" zoals de naam van 't horloge luidt. De prijs 295,-. Een ietsje meer is men kwijt voor toch wel iets unieks: een polshorloge met de gestalten van de maan en dat dan in „handzaam" formaat. Die din gen bestonden al maar ze wa- de model vinden wij niet al leen funktioneel, maar ook duidelijk afwijken van wat er op dit gebied tot nu toe te bele ven viel. Deze opberg-koffer voor mannen loopt als 't ware taps toe. Het ontwerp van de Cavalet C 2000 (zo heet'ie) is van de Deen Jakob Jensen, die b.v. produkten van B O (Bang en Olufsen) kwa vormgeving op zijn naam heeft staan. De zeer handige indeling is ook een bewijs van deze industrie- Ie goede vormgeving, het ma teriaal (een kunststof) even eens en men kan zich bij het zien van de Cavalet voorstel len, dat Jensen al 65 onder scheidingen voor design, toe gekend in elf landen, op zijn naam heeft staan. De prijs van de in oktober op de markt ko mende koffer is een verras sing... 450,- vertellen we er toch maar bij om eventuele liefhebbers vast zachtjes voor te bereiden, (tel. 05443-2425). Zeg Mellitta en de meesten van ons denken aan koffie. Maar van nu af aan ook aan zuivere lucht in keuken, ka mer, kantoor en noem maar op. Dit bedrijf heeft namelijk een nieuwe compacte en krachtige luchtreiniger ont worpen, die de lucht werkelijk zuivert en reinigt van verve lende geuren (dierluchtjes, ko ken, rook, sanitair geurtjes en wat we verder niet lekker vin den). Deze Melitta Aquamat Turbo luchtreiniger (want zo heet'ie) heeft een twee standen scha kelaar, het boxje kan worden neergezet of opgehangen, er zijn twee kleuren in en de ad viesprijs is 89,50 (tel. 08385- 24111). De stookkosten? Nog géén cent in twee en een half waardoor het water gemakke lijk in de aanrecht verdwijnt en men, droog vuil in het bak je overhoudt, (tel.03461-1711). Helemaal niet nieuw: een kop en schotel, maar omdat het een Nederlandse fabriek is (namelijk MOSA) die er voor het eerst mee komt, maak ik geinteresseerden toch even at tent op het nieuwe kop- en schotel-programma van Mosa. Het is een mooie serei porse lein, passend bij veel woonstij len. Oók Nederlands fabrikaat: Brabantia. Dit bedrijf komt met een kruidenrek, dat mo dern en funktioneel is, voor zien van zes (lege) glazen pot ten en gebracht in wit of rood. ren erg gekompliceerd en aan de forse kant. De stand van de maan op dit horloge, „Indus Etoile" gehe ten, komt zeer nauwkeurig overeen met de werkelijkheid. Aan de sterrehemel van het maanhorloge verschijnt links de „nieuwe maan", die zich ie dere dag iets verplaatst. Er valt nog (veel) meer over deze Idus vondst te vertellen, maar we volstaan met heel zachtjes de prijs te noemen 950,-. Volt. Er is een opzetstrijkzool bij gemaakt, die men op de haardroger kan klemmen. Zet men de droger op de hoogste stand, dan kan men zo'n mi nuut of twee vrijwel elke tex tielsoort strijken. Voor het puntje op de i zorgt een sproeiflacon voor invochten. De slechts 400 gram wegende combi zit in een etui en heeft als adviesprijs f 72,50. Voor het eerst (tenminste, zo ver wij weten) is er een atta ché koffer ontworpen, die niet alleen met één hand kan wor den bediend, maar die ook slechts kan worden geopend met de goede kant boven. Het door registratie bescherm- Tips voor wie er aan blijven doen Sociaal-maatschappelijk be doel ik en dat vooral als we denken aan een paar uur sa menzijn, wat gezelligheid, een stukje traditie. Al zou je maar ouderwets om de „sjokola" met speculaas zit ten, helemaal terug naar vroe ger volstaan met een suiker beest in de schoen (lx tandarts vergeten, 5x poetsen) het kleinste letterje kopen: we moeten ook in deze tijd zorgen niet te verschralen. Wat hier op deze pagina staat slaat daar overigens niet op. Het zijn zo maar wat gedach ten als losse flodders in de krant los gelaten. We knipo gen hieronder en hiernaast ge woon naar de feestdagen, aan nemend, dat toch heel wat ge zinnen en/of families dit puur Hollands gebeuren niet onder de druk van de tijd laten ver dwijnen.- Daarom sprokkelen we kado-tips bij elkaar en mocht u er toch niets aan doen, dan kan 't geen kwaad om ze voor een verjaardag of zo te onthouden. Daar we gro tendeels nieuwe artikelen tip pen, zetten we er voor uw ge mak hier en daar een telefoon nummer bij. Aardig als je visite hebt, bij niet-gebruik een aparte decoratie in het (zeer) mo- derne interieur is het S wandbord, waarop je „vier op een rij" kunt spelen. Het 50x50 grote wandbord, in zwart/wit of een andere eigentijdse kleurstelling, heeft vlakken en ronde magnetische plakken, waarmee men inderdaad het bekende vier-op-een- rij kan maken. Hans Kuik ontwierp het, en Heja (tel. 01721-7171) brengt het, waarbij met name de mo- -jij derne kunstnijverheidsza- ken de aangewezen plaat- sen zijn om het aan te :|:j schaffen. Dat gaat dan een gulden of zeventig kosten. En wat doet dit mooi koppetje op deze inpakken-en-weggeven-pagina? Het is een voorzichtige suggestie om eens aan iets aparts te denken. Kadobonnen zijn er niet voor (tenminste, dat dachten we) maar de idee om een vrouw een soort „tegoed-bon" voor een prima kappersbehandeling te geven: waarom eigenlijk niet. Kado doen met Sint en dan een „coiffure" met Kerst bijvoorbeeld. Dit is overigens wel het neusje van de zalm, want het is de september geintroduceerde lijn „Vamp" van het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise. Althans, één van de versies. Een goede Hollandse kapper, die zijn (of haar!) techniek verstaat, kan zo'n ligne ook op het Hollandse vrou wenhoofd creëeren. Ideaal dus voor op reis, want daar is deze travelcombi in fei te voor ontworpen. De haardroger heeft twee warmte/blaasstanden en is omschakelbaar van 220 op 110 Deze kaars brandt drie uur. Je steekt 'm aan, staande in de ronde metalen houder en dan begint 'ie te branden bij het woordje „welcome" op de me talen lat er naast. Ook de rest gaat in het Engels en dan lees je om de zoveel tijd, waar je aan toe bent. Dat je een beetje mag drinken, dat de tijd half om is, vervolgens wordt er ge vraagd wie er rijdt en daagt op de grijze lat onderaan het cij fer 0 op, dan is je tijd om. „Please go home", oftewel: op krassen alstublieft is de laatste kreet op dit geinige ding.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 11