r Vrijstelling'" levert gezinnen 80 gulden per jaar op Brandweer breidt uit Nutsbedrijven dag op non-aktief VACCINATIE Kerstaktie Leger des Heils Anouschka (21) en Renate (24) utoribv Door aktie uitkeringsgerechtigden laatste mogelijkheid griepvaccinatie Te Loo terug in Schiedam ZAKEN- VIZIER Interreno deurbekleding boeken nog trouw bij Duton SCHIEDAM Ulferd Bruseker, fraktievoorzit- ter van de CPN, gaat in de raadsvergadering van 21 november opnieuw de „Opsterlandse vrijstel ling" aankaarten, een regeling waarbij de laagste inkomens bepaalde heffingen zoals de onroerend goed belasting niet of slechts ten dele hoeven te betalen. In juli leed Brusekers voorstel om naar voorbeeld van de Friese gemeente Opsterland ook in Schiedam een zekere vrijstelling door te voeren, schipbreuk op politieke onwil. De toen door b en w gebruikte argumenten worden door de CPN-voorman nu „onjuist" genoemd. Uitkering 010 - 260199 Het Nieuwe Stadsblad Reserve Ulferd Bruseker: gemeente moet laagste inkomens hel pen. Brandweerlieden Van Leeuwen (plv. commandant), Lenstra (hoofd repressieve dienst) en Metaal (commandant) bij de maquette van de complete kazerne. LANGE HAVEN 97 Kerkdiensten HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Onze krant mikt vandaag op: van het Leger Aan het secretariaat des Heils Ed. v Beinumlaan 31 (studeren oude talen in Leiden) reis- en passageburo V4" HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 18 NOVEMBER 1983 PAGINA 3 CPN wil minima ontzien Burgemeester en wethou ders wilden in juli geen kwijtscheldingsbeleid invoe ren omdat dit zou rieken naar inkomensafhankelijke tarieven. Het vaststellen van tarieven naar draagkracht wordt door de wet namelijk niet toegestaan. Maar volgens Bruseker kan de overheid op grond van die zelfde (gemeente)wet bur gers wel kwijtschelding ver lenen van gemeentelijke hef fingen. Op die bepaling is ook de Opsterlandse „constructie" gegrondvest. Om die stelling te bewijzen voert Bruseker een aantal Ne derlandse gemeenten op waar enige vorm van vrijstelling al is ingeburgerd. In Wormer betalen gezinnen onder de inkomensgrens van 26.500 gulden slechts de helft van de riool-, reinigings- en hondenbelasting. Wageningen, Smallingerland en Wijk bij Duurstede kennen soortgelijke regelingen, terwijl ook gemeen ten als Almere, Lelystad, Bloe- mendaal en Zeist bij het vasts tellen van de termijnnota's re kening houden met het inko men van de burger. Bruseker vindt dat het hoog tijd wordt dat Schiedam de minima gaat ontzien. Het raadslid: „Onze gemeente telt betrekke lijk veel bejaarden, uitkerings trekkers en mensen met lage inkomens. Volgens cijfers van de sociale dienst hebben in 1982 maar liefst 3154 Schiedammers een eenmalige uitkering ont vangen. Al deze mensen zouden in aanmerking komen voor ont- Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. U krijgt 'n leenauto mee. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, it tf I Schiedam m a 111 ILID- FOCWA 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groenevëld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983, 11-2-83 heffing, ook zij die een inkomen hebben van zo'n honderd gul den boven met minimum maandinkomen". Volgens door Bruseker geci teerde cijfers van het Ministerie van Sociale Zaken zijn de lagere inkomens in de jaren 1979-1983 ongeveer 16 tot 18 procent in koopkracht achteruitgegaan, terwijl de (energie)tarieven in dezelfde periode bleven stijgen. DQE CPN-fraktievoorzitter wil dat de gemeenteraad maandag het principebesluit neemt dat er in Schiedam een kwijtschel dingsbeleid wordt ingesteld, en dat b en w dit voorstel binnen kort uitwerken. Voor de gezinnen die er voor in aanmerking komen zou dit een lastenverlichting van zo'n 80 gulden per jaar betekenen. Bru seker schat dat ongeveer 4000 gezinnen van de regeling ge bruik kunnen maken. Voor de gemeente betekent dat een inkomstenvermindering van 320.000 gulden, die de CPN wil betalen uit het geld dat op de begroting voor „nieuw be leid" is gereserveerd. In elk ge val mag de vrijstelling niet wor den verhaald op de overige be lastingbetalers, middels een ta riefsverhoging. SCHIEDAM De brand weerkazerne aan de Breed- straat wordt uitgebreid. Voor een bedrag van 900.000 gulden wordt aan het be staande complex een tweede (garage) pand gebouwd. De „filialen" van de kazerne in de Villastraat en het Frans Halsplein, waar uit plaatsge brek enig rollend materieel is opgeborgen, worden opge heven. De nieuwe garage biedt boven dien het voordeel dat de brand weerauto's direkt toegang heb ben tot de (Breed)straat. Mo menteel moet de brandweer bij alarm de kazerne via de poort aan de zijkant verlaten, wat en kele (kostbare) seconden ver traging betekent. Met de bouw van deze tweede fase is de kazerne overigens v SCHIEDAM Leden van de Bond van Uitkeringsge rechtigden Schiedam heb ben woensdag verhinderd dat de circa 270 personeels leden van de Openbare Nutsbedrijven aan het werk gingen. Toen het personeel 's morgens bij de ONS gebouwen aan de Van Heekstraat arriveerde, vonden zij de poorten geblok keerd door ongeveer 20 leden van de BUS. Ma overleg met direkteur Van Willigen waren de aktievoer- ders bereid, een handjevol personeelsleden tot de kantoren toe te laten om de alarmcen trale te bemannen, zodat in noodgevallen assistentie kon worden verleend. De overige werknemers wer den door Van Willigen naar huis gestuurd. „Ik stond voor de keuze het op een handgemeen te laten aankomen, of mijn mensen weg te sturen", aldus de direkteur, die een lijfelijke con frontatie met de „bezetters" uit de weg wilde gaan. Tengevolge van de aktie kon in de wijken Woudhoek en Kethel het huisvuil niet worden opge haald. Met de blokkade wilde de BUS protesteren tegen de voorgenomen kortingen op de uitkeringen. De BUS, ook wel „de groep Verkerk" genoemd (naar de oprichter van de Bond), deed al eerder van zich spreken tijdens een bezetting van een ge meentelijk kantoorpand aan de 's Gravelandseweg. De eerste aktie van de Bond was het bekladden van het ge bouw van de Sociale Dienst met de leuze „3 1/2 procent nee". ZATERDAG 19 '83 november van 9.00-12.00 uur Kruisgebouw BACHPLEIN KOSTEN f 12.50 per persoon Ziekenfondsverzekerden die een medische indicatie van hun arts hebben ontvangen, dienen deze tesamen met de ziekenfondskaarl te overhandigen. In tegenstelling tot voorgaande jaren dienen zij nu een eigen bijdrage van f 1,50 te betalen. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM De oud-burge meester van Schiedam, John te Loo, is komend weekeinde weer even terug in zijn voor malige standplaats. Te Loo, thans burgemeester van Leeuwarden, zit dan een congres voor van de Europese Bonden van Gemeenteperso- neel. Dit congres wordt ge houden in het Novotel op vrijdag 18 en zaterdag 19 no vember. Vertegenwoordigers van acht Europese landen ne men er aan deel. De organisatie berust bij de Nederlandse Bond van Ge meenteambtenaren, waarvan Te Loo voorzitter is. De oud burgemeester en het circa 40 personen omvattende gezel schap worden vrijdag om streeks half zes ontvangen op het stadhuis aan de Grote Markt. De ontvangst wordt geleid door Te Loo's tijde lijke „opvolger", loko-burge- meester Reinier Scheeres. lang niet compleet. Volgens de oorspronkelijke tekeningen hoort op de nieuwe garage nog een manschappenverblijf te worden gebouwd. Voor die uit breiding is echter geen geld. De fundering die straks gestort wordt houdt wel rekening met de mogelijkheid dat dit verblijf in een later stadium aan de ga rage wordt toegevoegd. Het huidige manschappenver blijf voldoet bij lange na niet aan de eisen. Ook beschikt het Schiedamse brandweerkorps nog niet over een ruimte waar de manschappen getraind kun nen worden in het gebruik van bijvoorbeeld persluchtmaskers. Voor oefeningen met deze ap paratuur moet de brandweer uitwijken naar bedrijfsterrei nen in de regio. INTERBOOK INTERNATIONAL BV Boekhandel en Antiquariaat kunst, toegepaste kunst, antiek, geschiedenis en topografie. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-17.30 uur zaterdag Open Huis 10.30-16.30 uur. SCHIEDAM telefoon (010) 266034 GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamse- dijk 289, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema (voorber. H.A.); 17.00 uur: ds. J. de Kievit Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. J. G. J. van Echten, Vlaardingen; 17.00 uur: ds. Chr. Brakema. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper, Zwijndrecht (H.A.); 17.00 uur: ds. J. Chr. Pennekamp, Eindhoven, bijz. gezinsdienst. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29, 10.00 uur: ds. J. de Kievit, kinderdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk „Hoeksteenkerk", Burg. Knappertlaan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Chr. Scholengemeen schap Schieland, 10.00 uur: ds. R. H. Kieskamp, Leerdam. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Protestantenbond, Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister, gezinsdienst m.m.v. Herv. Kerkkoor; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abben broek. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. L. de Ru, Heilig Avond maal. Aula Pinasplein (oud-Ma- thenesse), 10.00 uur: ds. J. D. Smids, Amersfoort. H. Hartkerk (Bethelkapel), 8.45 uur: ds. J. Bouterse, Vlaardingen. Open Deur- dienst. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. P. Lootsma, Krimpen a/d IJssel; 19.00 uur: ds. F. Kalis. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis, viering Heilig Avondmaal. R.K. Parochie St. Jan de Do per, Mgr. Nolenslaan, Nieuwland, Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met muzikale omlijsting. Zondag 9.30 uur: Eucharistieviering m.m.v. het Herenkoor; 11.00 uur: Eucharistieviering met samenzang; 11.00 uur: kinder crèche in de parochiezaal. Preek: Pater L. Klinkenberg o.p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. Rozenkrans, Singel 106, weekend: Hoogfeest van Christus, Koning van het Heelal. Zaterdag 19 november 19.00 uur: Eucharistieviering Zondag 20 november 9.15 uur: Eucharistieviering met muzi kale medewerking van het he renkoor I.H.D. en het dames koor Jubilato. Celebrant en predikant: Pastoor P. M. Vis- mans; 11.00 uur: Eucharistie viering. Celebrant en predi kant: Pastoor P. M. Vismans; 16.00 uur: Uitstelling van het Allerheiligste; 18.00 uur: fees telijk Lof ter afsluiting van het kerkelijk jaar; Processie en Te Deum. St. Liduinakapel, St. Lidui- nastraat 10, Celebrant en pre dikant: em. Past. A. v.d. Voorn. Zaterdag 19 november 17.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 20 november 10.45 uur: Eucharistieviering. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 20 nov. feest van Christus Koning. Zaterdag 19.00 uur. Eucharistie met sa menzang. Zondag 9.00 uur: Eu charistie met samenzang; 11.00 uur: Hoogmis, muzikale me- dew. „Polyhymnia". R.K. Parochie H. Hart v. Je zus, Rijnstraat 1. Zondag 20 nov. feest van Christus Ko ning. Zaterdag 18.30 uur: Eu charistie met samenzang. Zon dag 10.15 uur: Hoogmis met het H. Hart-koor. St. Jacobuskerk, Kethel. Feest van Christus Koning. Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met stiltepauzes en meditatie ve muziek. Preek Pastor W. Flapper. Zondag (geen eucha ristie om 8.45 en 11.00 uur); 10.00 uur: Eerste Mis van Kees van Vliet (Dames- en Heren koor en Martienerkoor zin gen). Preek pastor Th. Kool; 15.30 uur: Doopviering. Geen spreekuur. St. Martinuskerk, W. An- driessenlaan, Groenoord. Feest van Christus Koning. Zaterdag 18.30 uur: Echaristie met samenzang en orgel. Zon dag 8.30 uur: Echaristie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met het koor St. Jan Baptist (Er is kinderwoorddienst); 12.30 uur: Eucharistie met stil tepauzes en meditatieve mu ziek. Pastor A. Asma preekt. Geen spreekuur, geen preek- voorbereiding. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. 20 nov. 10.00 uur: 26e en Laatste Zondag na Pinkster. Celebrant: Mgr. A. J. Glazemaker, Aartsbisschop van Utrecht. Leger des Heils, Lange Ha ven 27. Zondag 10.00 uur: Hei ligingssamenkomst; 18.30 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. majoor E. v. Meurs. Donder dag 18.30 uur: kinderdienst in Kon. Wilhelminaschool, Zalm straat 27. Noletkapel Schielandzieken- huis Schiedam. Zaterdag avond om half zeven: korte Eucharistieviering waar het avondbezoek op aansluit. Zon dag 20 nov. om half elf: Zon dagviering in samenwerking met het koor van de Ned. Huisvrouwenvereniging uit Vlaardingen o.l.v. Ine v.d. Kuyl van Witzenburg. Preek in dit weekend: Pastor de Groot. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM Houtservice „Schiedam", gevestigd West- frankelandsestraat 10, verwierf het dealerschap van de Neder landse Interreno organisatie met momenteel twintig vesti gingen. Het dealergebied van eigenaar Bertus Dudart omvat naast Schiedam ook de gemeenten Vlaardingen, Maassluis, Maas land en o.m. Schipluiden. Inter reno brengt onder de naam Structura een nieuwe methode in praktijk om deuren te behan delen en die aanpasbaar te ma ken voor elk woninginterieur, van klassiek tot modern. Dit is te bereiken door de deuren te bekleden met een nieuw pro- cede hoogwaardige kunststof. Het materiaal is slag- en stoot vast en veel gemakkelijker te onderhouden dan in zwang zijnde deuren. Voor de omman- teling bestaat keuze uit tal van verschillende houtdecors waar onder eiken, mahonie- en uniekleuren. Als unieke bijzon derheid geldt, dat de gebruikte kunststof ook nog een hout- nerfstructuur bezit, zodat het haast niet meer mogelijk is deze kunststof als die eenmaal is aangebracht, van echt hout te onderscheiden. Alle vestigingen van Interreno beschikken over een eigen pro- duktiecapaciteit. De oude deu ren worden 's ochtends van hieruit opgehaald en 's avonds door vaklui weer opgehangen. Ter introductie van dit vernieu wingssysteem presenteert de plaatselijke Interreno zich za terdag 19 november van 10.30 tot 15.00 uur in het Wijkcen trum „De Blauwe Brug" en geeft daar aanschouwelijk voor lichting over werkwijze en re sultaten. De toegang is gratis. Dealer Interreno is telefonisch bereikbaar onder nummer 010- 263093. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Voor uw: receptie diner-dansant - bruiloft personeelsfeest bedrijfspresentatie modeshow Accommodatie van 20 tot 200 personen Joubertstraat 31 - Vlaardingen Hoogstraat 99 - Schiedam - Tel. 010 - 26 62 62 264644 SCHIEDAM Het Leger des Heils bereidt zich weer voor op de jaarlijkse kerstaktie. Ook dit jaar wordt er weer kerstfeest gevierd met een groot aantal bejaarden, zieken, invaliden en kinderen in de wijken Woudhoek en Zuid. Ook wordt aan een aantal langdurig zieken, die aan huis zijn gebonden, gedacht. Hen wordt dan ook een kerstatten tie gebracht. De patiënten, die het kerstfeest in het zieken huis moeten doorbrengen, krijgen eveneens een presentje. Om deze kerstaktie te doen sla gen en om de maatschappelijke dienstverlening aan dezelfde groep mensen het komend jaar voort te kunnen zetten, wordt in de week van 21 t/m 26 no vember in Schiedam weer de jaarlijkse kerstcollecte gehou- 312 2 TKSchiedam Graag kom ik in aanmerking voor een kaart voor het bejaarden kerstfeest op zaterdag 17 december a s. Naam: Adres: Postcode:Woonplaats Geboortedatum:Echtpaar/Alleenstaand 'Doorhalen wat niet van toepassing is den. Het Leger des Heils doet dan een beroep op de soldaten, die de komende week bij u aan belt. De naam van Leger des Heils, stichter William Booth, staat op de lijst en/of collectebus, die door de collectant wordt ge bruikt. Mocht u de collectant niet treffen: op 8, 9 en 10 de cember staan de kerstpotten in de stad, waar in u uw bijdrage kunt deponeren. Ook kunt u uw bijdrage overmaken op postgiro 221519 t.n.v. het Leger des Heils, Schiedam. Bijgaand een bon waarmee kaarten kunnen worden aange vraagd voor het bejaarden kerstfeest op zaterdag 17 de cember in de Scholengemeen schap Spieringshoek. Deze kaarten kunnen uitsluitend schriftelijk worden aange vraagd. De sluitingsdatum voor het aanvragen van deze kaarten is zaterdag 3 december. Rottefdamsedljk 403 Schiedam Telefoon: 010.731011

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3