Haasbroek wil ook piraten een kans geven Concerten Toonkunst en Chr, Mannenkoor DONDERDAG 24 november start De Bezige Bij in Schiedam haar VERBOUWINGS UITVERKOOP «lllllllllllllllllllll Groeneveld heeft ook een bril voor «1. llllllll IIIIIIIIIHIIIlW JjÊHoudt Groeneveld voor ogen RUTTEN Kortingen van Vogelconcert in De Rank De allerlaatste mode Sla DIREKT uw slag: de Droogbloemen en keramiek bij Interbook Gebit stuk? J. VERINGMEIER HET BESTE WAT uw Onze gloednieuwe wintercollectie 1983/1984 mantels - japonnen - rokken - blouses - pullovers tegen formidabele afbraakprijzen! (SO Modehuis RIJNMOND Nico Haasbroek, hoofdredakteur van Radio Rijnmond (eerste uitzending 21 de cember) heeft een plannetje ontworpen om zend- lustige amateurs in de regio vlot en zonder veel administratieve rompslomp in de ether te krij gen. Haasbroek stelt voor, deze organisaties te la ten uitzenden onder de „paraplu" van Radio Rijnmond. Kleinschalig Menslievend Doelgroepen Interbook International B.V. POTTERIE - DROOGBLOEMEN VOETEN KAN OVERKOMEN is schoenen van een erkend schoentherapeut De juiste leest voor vrijwel elke voet Keus uit de beste Nederlandse merken Het beste advies voor al uw voetproblemen Grote kollektie voor losse steunzolen, ook luxe schoenen Complete voetverzorging -I uiMuilendopafBpraak Voetonderzoek J SPECIAALSCHOENEN Eigenaar H. Bosveld BENTINCKPLEIN 127 ROTTERDAM Lid Ned. Ver. v. Schoentherapeuten Rutten tel. 651969 rt Stappertje Kampioenen 4e Schiedam Broersvest 56 tussen Geveke en Zeeman Vol aandacht luisterend naar het vogelconcert in zaal De Rank. Joke de Vin (alt) te horen in het concert van het Toonkunstkoor. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 PAGINA 19 Radio Rijnmond niet kleinschalig genoeg Aspirant-radiomakers moe ten volgens de wet aantonen dat zij representatief zijn voor het gebied dat zij willen bestrijken. Die bepaling kan worden omzeild als de ama teurs willen opereren onder de eindverantwoordelijk heid van Radio Rijnmond. Die organisatie is immers al representatief verklaard. Haasbroek zou bereid zijn, op die voorwaarde „zelfs pi raten" toegang tot zijn zen der te verlenen. Haasbroek opperde dit plan onlangs tijdens een door het CD JA Schiedam georgani seerde discussieavond over lokale en regionale radio. Hij denkt daarbij aan een „raam- programma". Eerst zendt Ra dio Rijnmond enkele uren uit, daarna nemen, volgens een wisselschema, omroepen uit andere gemeenten het pro gramma over, dat zij naar ei gen inzicht kunnen mogen sa menstellen. Haasbroek en zijn team zijn op werkdagen dan alleen tijdens de „spitsuren" in de lucht, dwz. tussen half acht en half negen 's morgens en half vijf tot ruw weg half zeven 's avonds. Natuurlijk ligt aan dit voor de vuist weg gepresenteerde zend- schema niet in de eerste plaats menslievendheid ten grondslag. Haasbroek is niet zo begaan met het lot van radiopiraten dat hij deze concurrenten niet graag een vlieg afvangt. Hoewel hij zelf vindt dat de po pulariteit van etherpiraten niet overdreven moet worden, heeft Radio Rijnmohd ten opzichte van deze illegale omroepen na tuurlijk één groot nadeel: er mag slechts drie uur per dag worden uitgezonden. De kans dat de luisteraar zal afstemmen op een station dat permanent in de lucht is, is dus niet denkbeel dig. Met die beperking van zendtijd is Radio Rijnmond uiteraard niet erg gelukkig. Haasbroek: „Wij hebben het geld, de mensen en de apparatuur om 24 uur per dag uit te zenden. Maar dat zou het monopolie van de Hilversumse omroepen in ge vaar brengen". Volgens Haas broek weten de omroepbonzen in het Gooi heel goed dat regio nale en lokale zenders vanwege hun kleinschalige karakter dichter bij de mensen staan dan de landelijke zendorganisaties. Ofschoon duidelijk kleinschali ger, kampt Radio Rijnmond met nóg één groot nadeel en dat is de gevarieerde samenstelling van het luistergebied. Men kan zich heel gemakkelijk voorstel len dat inwoners van Capelle Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur aan den IJssel, om maar een ge meente te noemen, nauwelijks gebaat zijn bij verslaggeving over lokale gebeurtenissen in bijvoorbeeld Hoek van Holland. Radio Rijnmond is feitelijk een „kunstmatige" omroep, en geen „historisch gegroeide." Om de luisteraars in de Rijn mondgemeenten toch zo veel mogelijk te boeien en bij de pro gramma's te betrekken, wordt straks tijdens de uitzendingen regelmatig op komende items vooruitgeblikt, waarin telkens andere gemeenten aan bod ko men. Aan de inhoud pan de program ma's wordt nog driftig ge schaafd. Doelgroepen zijn vrou wen, „buitenlanders", bejaar den en kinderen. Niet alleen autoriteiten, maar ook „de ge middelde Rijnmonder" krijgt alle kans zijn zegje te doen in themaprogramma's als bijvoor beeld de opkomst van de Cen trumpartij, de werkloosheid, de milieuverontreiniging. Op zondagmiddag (van 2 tot 5) gaat Radio Rijnmond een regel rechte concurrentieslag aan met de sportprogramma's van Hil versum („Langs de lijn") met verslagen van o.a. clubs uit de Rijnmond die uitwedstrijden spelen. Of deze aanpak bij de radio luisteraar zal aanslaan moet worden afgewacht. Over de te verwachten luisterdichtheid zijn nauwelijks cijfers be kend. Wie zelf wil oordelen kan zijn radiotoestel vanaf 21 december afstellen op de 93.4 meter van de FM band. (boekhandel/antiquariaat) organiseert in samenwerking met LIZ PIETERS K. A. KLOOSTERMAN-KNIP een verkoopexpositie expositietijden do. 24 nov. 10.00-17.00 uur 19.00-21.00 uur vr. 25 nov. 10.00-17.00 uur za. 26 nov. 10.00-17.00 uur LANGE HAVEN 97 SCHIEDAM Informatie: 010-266034 SCHIEDAM Van donderdag tot en met zaterdag is in de his torische Branderszaal van In terbook Internationaal B.V. Lange Haven 97 een tentoons telling van keramiek en droog bloemen. Het is een samengaan tussen pottenbakster Liz Pieters uit Rhoon en mevr. K. A. Klooster man-Knip die in Rockanje al enkele jaren bezig is met het kweken en schikken van droogbloemen. Tijdens deze verkoop-tentoons telling zal een keur van boeken worden aangeboden, instructief voor de pottenbakkerskunst en voor het prepareren van wilde planten, waaronder bloemge- vers. Met verschillende soorten snij bloemen kunnen nu ook wilde flora en grassen plus granen volgens een nieuw procédé worden gedroogd met behoud van kleur en vorm. Hiermee kunnen exclusieve boeketten worden gevormd, goed houdbaar. Met behulp van door Liz Pie ters gedraaide en handge- vormde vazen en potten stelde mevr. Kloosterman de nodige composities aan bloemschik kunst samen, aangevuld met ta felversieringen zoals mandjes en schalen. Fraai van vormge ving zijn de pottenbakkerspro- dukten, op het oog alleen al van grote artistieke waarde. Hetzelfde kan gezegd worden over de arrangeerkunst die door de bloemschikster aan de dag werd gelegd, vaak met grote vindingrijkheid. De ten toonstelling is donderdag 24 no vember gratis te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Op dezelfde tijden ook vrijdag 25 en zater dag 26 november. De laatste tijd houdt Interbook op zaterdag een „open dag" om iedereen in de gelegenheid te stellen op zijn of haar gemak een kijkje te ko men nemen. Een modieuze bril van bekende ontwerpers. Het Optiek- Gilde heeft oog voor de laatste ontwikkelingen. Volgt de inter nationale mode op de voet. De collecties worden met zorg samengesteld en opgebouwd uit een internationaal aanbod. De Groeneveld-opticien is in het bezit van de modernste oog- meetapparatuur. Correcte bediening en oprechte interesse voor het vak, zijn kenmerken van de Groeneveld-opticien. De grootste trots is het enorme assortiment. Aangesloten bij hei Van prettig voordelig tot hoogst exclusief. Modebrillen voor jong en oud. Op alle correctiebrillen 1 jaar gratis garantie! Welkom. Bij de Groeneveld-opticien. Voor zekerheid en service, de Gilde-Opticien. Schiedam, Hoogstraat 73 speciaalschoenen tel. 651969 voetverzorging schoenreparatie tel. 678998 SCHIEDAM Enkele hon derden zangvogeltjes zorg den van donderdagavond tot zaterdagmiddag voor een non-stop concert in gebouw De Rank. Het lieflijke inge houden gekweel verstomde eerst toen bij de sluiting de zaallichten werden gedoofd. Deze vogelmuzikaliteit had te maken met de show van de Ne derlandse Bond van Vogellief hebbers, afdeling Schiedam die werd voorafgegaan door de jaarlijkse onderlinge clubweds trijd. Het waren wederom de kleur en postuurkanaries die de keur meesters vanwege de kwaliteit, nciopten hoge puntenwaarde ringen te verstrekken en de kampioenen van het jaar aan te wijzen. Weinig hiervoor onder deden ook de door leden zelf gekweekte tropische vogeltjes. Ook in de ingerichte zg. „ver koop klasse" was voor mensen die zich een vogeltje wensten aan te schaffen. Keuze genoeg. De vogels die een kampioensro zet op hun tijdelijke verblijf kregen aangehecht waren van: Stammen kleurkanaries, pig ment zonder rood: J. P. de Jong, 360 punten (maximaal 400) met bruinivooropaal. Pigment, met rood: A. Egberts, 360 pnt. met roodisabelivoorschimmel. Mo- zaï'k: A. W. Bart, 362 pnt, met oranjeroodagaat. Vetstof kana ries met rood (eveneens eigen kweek): A. Egberts 361 pnt met zalmkleur. Kampioenen enkelingen, pig ment zonder rood: mevr. E. H. Groenewoud-Verschuur 91 pnt. (max. 100) met zilverbruin. Mo- zaiken: A. W. Bart 90 pnt. met oranjeroodagaat. Vetstof kana ries zonder rood: A. Bredius 91 pnt. met geelivoor. Vetstof met rood: A. Egberts 90 pnt. met zalmkleur. Phaeo, sati net etc: A. Egberts, 89 pnt. met zilverphaeo. Stammen kuif- vorm en postuurkanaries, ge kuifde rassen: A. Kramer 358 pnt. met Gloster Consort. Enkelingen: houding rassen: Ed Blondeel 89 pnt met Yorkshire. Vormrassen: D. de Vries 91 pnt. met Norwich. Gekuifde rassen: C. Hoogendoorn, 91 pnt met Gloster Consort. Getekende rassen: Ed. Blondeel 89 pnt. met Goud Lizard zonder cap. Tropische vogels: Japanse meeuwen, eveneens eigen kweek: P. Onderdelinden 89 pnt. met donkerbruin eenn- kleurig. Gould's amadines: G. J. Simons, 89 pnt. Loodbekjes: P. Onderdelinden 89 pnt. Agapor- nis Taranta: L. Toornvliet 89 pnt. Derby kanaries (aangewe zen bij geboorte) A. W. Bart 90 pnt met mozaik oranje rooda- gaat. Vrije derby: mevr. D. Groene- woud-Verschuur, 91 pnt. met zilverbruin SCHIEDAM Op zaterdag 26 november geeft het Toonkunst koor Schiedam een uitvoering in de Grote Kerk in Schiedam. Het koor zingt, met begeleiding van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, werken van Charpentier, Schubert en Haydn. De solisten zijn: Hilary Rey- nolds-sopraan, Joke de Vin-alt, Jos van der Lans-tenor en Aerde Kuiper-bas. Het concert in de kerk, die sfeervol met kaarsen verlicht zal zijn, begint om 20.00 uur. Toegangsprijzen zijn 12,50 en 10,voor C.J.P. en 65 plus. Algehele lei ding: Edwin Wolf. Op vrijdag 25 november geeft het Schiedams Chr. Mannen koor haar najaarsconcert in de Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat 65. Aan dit concert zullen de volgende solisten hun mede werking verlenen: Iris Giel, so praan; Ken Weekenstroo, tenor; Frans Huijts, bariton; Martin van Broekhoven, piano. „A\

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 19