Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant m 7 A -gasss1 1 ir^zEK6A Shade karbonade GOUDSE belegen KAAS Kim Hfl Informatie avonden over het voortgezet onderwijs Gezocht: weeshuiskinderen «U, 4»QQ Stadsblad 3 KILO Zoetc UenZZfsT;: 0 98 «ei.egÊnÏï2:"'?-I P. Groeneveld en Zn. Bezetting stadskantoor T.V. DEFEKT? RADIO ABA Sint is aangekomen! Yogelgetsjilp in zaal De Rank Radio Rijnmond en de piraten Gitaarspel op de streekmuziekschool 1 1 1 1 Pv 1 luudsnel DE KIPPENBOER 2.50 14.90 Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Wij helpen direktü! ft SCHIEDAM Einde lijk! Kreet van opluch ting bij de Bewo nersvereniging Schie dam Oost. Samen met het opbouwwerk in die wijk opent de BVSO op zaterdag 26 november, om drie uur precies, de deuren van haar nieuwe accommodatie aan de Franklinstraat 11a. Lang is er gezwoegd om de vereniging meer ruimte te bezorgen: het voormalige onderkomen in de winkel van Koos de Kapper aan diezelfde Franklinstraat bleek al vele jaren veel te klein om de toenemende stroom bezoekers te ontvan gen en te woord te staan. 1 Bijltj. r Bin I i MitlSEHMS- nE l'P Uit extra voordelig MGE i>Ki ls LLhakt t.„ Kass/a fH'r Pukje 2.9S ('<>udse fin t *Ms pcr *g 8.9S Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam SCHIEDAM Leden van de Bond van Uitke ringsgerechtigden heb ben vanmorgen het stadskantoor aan de Em- mastraat bezet. Ambte naren werd de toegang ontzegd. Wie het centrale telefoonnummer 260500 draaide kreeg geen ge hoor. De aktie leidde tot ver warring. Ambtenaren zochten in afwachting van onderhandelingen tussen de BUS en het college van burgemees ter en wethouders een warm heenkomen in de kantine van het stads kantoor „filiaal" aan de 's-Gravelandseweg of in het Passagetheater, waar als een razende koffie werd geschonken. Veel ambtenaren ston den in zekere zin wel willend tegenover de ak tie, die bedoeld was als protest tegen de voorge nomen kortingen op de uitkeringen met drie procent, een korting die ook de ambtenarensala rissen eeldt. Een enke- m ling sprak van „een schandelijke daad". Bij de politie kon men vanmorgen nog niet zeg gen hoe men op de aktie zou reageren. Waarne mend korpschef Van den Hengel voerde daartoe overleg met het college. Bij het sluiten van deze editie was niet bekend of de bezetting de hele dag zou voortduren, of dat B. en W. de BUS konden bewegen de ak tie te beëindigen. De Bond van Uitke ringsgerechtigden heeft de afgelopen weken op diverse plaatsen aktie gevoerd. Bezet werden o.a. het kantorenpand 's- Graveland en de Open bare Nutsbedrijven in de Van Heekstraat. Openbare Scholengemeenschap „Buiten de Veste" voor MAVO en LEAO De voltallige bezetting van het Weeshuis der Hervormden op 6 januari 1921, bijeen ter ge legenheid van het afscheid van regentesse mevrouw Loopuyt. De eigenaar van deze foto, Cornelis Suttorp, staat achter de tafel, links van de vaas bloemen. luudsnel I njgÜaidrgS rotterdamsedijk3 -grenstlat Neem vast een voorproefje voor de feestdagen 1.95 1.98 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 - NR. 93 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Huize Francois Haverschmidt aan de Pr. Bern- hardlaan gaat op donderdag 24 november allerhande zaken verkopen. Met een knipoog naar St. Nicolaas worden aan geboden: bloemen, tijdschriften en smakelijke bakkerswaren. Aanvang van de verkoping, drie uur. Bij de Filmclub Schiedam deze week een Nederlandse rolprent: „De smaak van water" van Or- low Seunke, in 1982 bekroond op het filmfestival in Venetië. Een sociaal werker raakt be trokken bij de problemen van een geestelijk gestoord meisje. Met in de hoofdrol Gerard Thoolen. De film is te zien in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat, op vrijdag 25 no vember, aanvang tien uur. Een lidmaatschap van de FS kost 5 gulden. De Stichting Jeugd Onder Dak (pleeggezinnen voor Zd.-Hol land en Zeeland) vertoont op donderdag 24 november een film bij de NCVB afdeling Cen trum in de Julianakerk aan de Burg. Knappertlaan, aanvang acht uur. Bedoeling is niet leden te werven voor deze stichting, maar voorlichting te geven over het maatschappelijk probleem waarnaar deze film is genoemd: nestwarmte. Op vrijdag 25 november wordt in het Gemeentemuseum van Maassluis (Zuiddijk) een exposi tie geopend over het 25-jarig be staan van de regionale archeo logische werkgroep Helinium. De tentoonstelling wordt geo pend door D. P. Hallewas, pro vinciaal archeoloog in Zuid- Holland. De expositie is te zien tot en met 31 december. Op vrijdag 25 november wordt door enkele particulieren zon der binding aan enige kerk of sociale organisatie een avond voor alleenstaanden georgani seerd. Met de feestdagen in het vooruitzicht bestaat hier voor vrijgezellen van alle leeftijden de mogelijkheid om onderling contact te maken. Inlichtingen bij T. Peters, telefoon 715305. Voor uitkeringsgerechtigden organiseert de FNV WAO- werkgroep Schiedam op dins dag 29 november een ontmoe tingsmiddag in dienstencen trum De Vier Molens aan de Nw. Damlaan. Vertoond wordt de videofilm „Als een fascist ademt, dan liegt hij", gevolgd door een optreden van de band Bertus en de Posters. Aanvang twee uur, toegang gratis. Zondag 4 december is er weer Vrij-entree in dienstencentrum „de 4 Molens", Nieuwe Dam laan. Dit keer komt St. Nicolaas op bezoek. Het Harmonie orkest van Ambrosius zorgt voor ge zellige muziek. In de bibliot heek is er ruilbeurs van munten en postzegels. Zaal open 13.30 uur, sluiting 16.00 uur. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting 1 Wijkwinkel eerste resultaat van stadsvernieuwing Oost Opbouwwerker Anton van Bijnén eri de twee bewoners deskundigen Jacques Frijee en Patrick Boel krijgen ieder een eigen vertrek: wel iets an ders dan de oude situatie waarin de drie beroepskrach ten één kamer moesten delen. De BVSO huurt dit pand van de woningcorporatie SSSW, over igens eigenaar van een groot aantal huizen in Oost. Het grove, sloopwerk is verricht door vrij willigers uit de buurt, een Schie- damse aannemer deed de rest. Kortom, er was in de meest let terlijke zin veel werk aan de (bewoners)winkel. Waarbij de BVSO niet zonder smart op merkt dat er over zo'n be trekkelijk kleine operatie eerst anderhalf jaar gepraat en ge schreven moest worden. Dat de hulpkrachten er niet het bijltje bij neergooiden is enkel te dan ken aan hun doorzettingsver- •xjx mogen, laat de vereniging weten. Met het bewoonbaar maken van haar toekomstige onderko men heeft de vereniging feite lijk al een stukje stadsvernieu wing aan den lijve ondervon den, en alvast een voorschot ge nomen op het omvangrijke sloop- en bouwwerk dat de ko mende jaren voor de wijk op het programma staat. Juist daarom, zegt de BVSO, is een goede huisvesting van het opbouwwerk en het bewoners team hard nodig. De goede sa menwerking die heeft geresul teerd in het tot stand komen van dit „paleisje" kan de wijk tot voorbeeld strekken. „We hopen", zo zegt het be stuur, „dat de stadsvernieuwing even gunstige en goede resulta ten oplevert. Want als je zo je oor te luisteren legt, brengen stadsvernieuwing en renovatie een hoop ongemakken mee. Er zijn mensen die er behoorlijk van overstuur raken". Verantwoord meedenken met gemeente en bewoners rekent de BVSO in de toekomst tot haar belangrijkste taak: „Laat iedere partij goed doordenken en zich niet verliezen in enge partijbelangen, waar het wel zijn van de wijk en stad niet mee is gediend. We kunnen ons niet meer permitteren dat we kleingeestig en enghartig onze gemeenschappelijke belangen op het spel zetten. Er moet sa men gewerkt worden. Met ver eende krachten. Na de opening krijgen alle wijkbewoners de gelegenheid het eerste zichtbare resultaat van de stadsvernieuwing in Oost te bewonderen. Op de re ceptie die kort na drie uur be gint is iedereen welkom. Het telefoonnummer van BVSO en opbouwwerk Oost blijft ongewijzigd: 737195. Rt'kruid Pit In het regionaal verspreide boekje „Naar het voort gezet onderwijs, wat nu", dat alle zesde klassers onlangs hebben ontvangen, zijn weggevallen de da tum en plaats van de informatie-avond voor ou ders/verzorgers en zesde klas leerlingen die be langstelling hebben voor de Deze informatie-avond wordt donderdagavond 24 november om 20.00 uur in beide schoolgebouwen (Van der Leeuwlaan 3 en St. Liduinastraat 35) ge houden. SCHIEDAM Naar aanleiding van de restauratie van het voor malig weeshuis De Lindenhof, is Cornelis Suttorp (75) op zoek gegaan naar vroegere bewoners ?an dit historische pand in Schiedam. De heer Suttorp verbleef van 1911 tot 1928 in de Lindenhof, toen nog Hervormd Weeshuis geheten. Hij heeft nog altijd een sterke band met het weeshuis omdat niet alleen hij, maar ook zijn broer en zus er een belang rijk deel van hun jeugd door brachten. Uit de archiefstukken die Sut torp later begon te verzamelen, bleek dat ook zijn moeder in het weeshuis was grootgebracht. Suttorps echtgenote tenslotte heeft er als kinderjuffrouw ge werkt. In het gemeentearchief stelde de heer Suttorp een dagboek sa men van de gebeurtenissen die tussen ruwweg 1914 en 1940 in het weeshuis plaatsvonden. Via het archief achterhaalde hij ook de namen van een groot aantal voormalige bewoners. Dat onderzoek kwam overigens vrij toevallig to* stand. Belang rijkste aanleidingen waren de vragen van zijn kleinkinderen („Opa, vertel nog eens wat over het weeshuis") en een bezoek aan de (vervallen) Lindenhof, een klein jaar geleden, toen het sluimerende plan „om alles eens op te schrijven" vaste vorm aannam. Sommige van de vriendjes en vriendinnetjes van weleer staan met naam en adres in Suttorps dagboek vermeld. Van anderen ontbreken de gegevens. Van daar dat de heer Suttorp zich tot deze krant wendde met het ver zoek, nog eens een aflevering van onze rubriek „Opsporing Verzocht" aan het weeshuis te wijden, en dan met name aan de tijd dat de heer en mevrouw Geremeraad er als weesvader en -moeder de scepter zwaai den. Wie tussen ongeveer 1900 en 1940 dit weeshuis heeft be woond, en er genoegen in schept herinneringen aan die tijd op te halen, kan zich in ver binding stellen met Cornelis Suttorp, Delflandseweg 274, Schiedam, telefoon 730219. voor: naamplaten zelfklevende letters plastic letters stempels stickers lichtreklame reklameborden nummerplaten LETTERS NAAMPLATEN STEMPELS luud snel graveren zeefdrukken plas tic- verwerk ing Rotterdamsedijk 3 Telefoon: 010 - 26.68.77 3112 AA Schiedam Kalkoenrollade normaal per stuk 10.95 nu Konijnstukken kilo 2e kilo Kalkoenfilet 100 gram Heel kilo Het Nieuwe i 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1