Dubbel :i|§ huwelijksfeest Avondje gitaarspel Streekmuziekschool noten letters Wc'esibon Stationstraat brandhaard notenletteH Bridge drive Fuik Dak I GRATIS Politie O Het Nieuwe Stadsblad Voor het opnieuw OVERTREKKEN van uw bankstel eethoek enz. A. BOT meubelen SCHIEDAM Zondagmorgen in alle vroegte brak voor de zoveelste keer brand uit in de Stationstraat. Vermoedelijk door brandstichting ging opnieuw een slooppand in vlammen op. De brandweer die het vuur vrij snel onder controle had, zette uit veiligheidsoverwegingen de straat af voor alle verkeer. Door de bouwvallige staat van het pand vreesde men voor instortingsgevaar. Maandagavond bluste de brandweer nogmaals een vuurhaard in de Stationstraat, waarbij wederom een slooppand prooi der vlammen werd. Diezelfde avond liep een onbewoond pand in de Nw. Mathenesserstraat lichte schade op bij een brand die waarschijnlijk was aangestoken. Een personenauto die in het pand stond gestald, ging geheel verloren. Gitaarspel: soms plezier voor twee. Accent Aan belangstellenden ontbrak het zaterdag niet, ook Piet houdt de boterletter gereed voor loco-burgemeester Scheeres. Sint is toch niet op de Dam. wat verstoord dat hij zonder hulp de stadhuistrap moest bestijgen. Dahag, Sinterklaasje. i i 010-260199 De Sint, zojuist voet aan land gezet hebbend, begroet Schiedam. exdbfw I stencil-en offsetpafMer zelHe prijs gekleurd/135 mijn du to wordt gemaakt bnWCC V oio- SCHIEDAM Doordat hij van de nieuwe Beaujolais niet ge noeg had kunnen krijgen, maakte het rijgedrag van een 70-jarige Vlaardinger vrijdag avond laat geen al te overtui gende indruk meer. De man werd op de Rotterdamsedijk waargenomen door verontruste burgers die direkt de politie waarschuwden. Op de Nieuwe Haven kostte het de Wet weinig moeite vast te stellen dat de wijn zo zijn invloed had achter gelaten op de automobilist die verklaarde al in Rotterdam, waar hij de primeurs was gaan proeven, op een lichtmast was gereden. Bij een vechtpartij in wijkge- bouw De Blauwe Brug heeft een 15-jarige Schiedammer za terdagavond een bebloed hoofd opgelopen. De jongen die deel uitmaakte van een groep jeug dige bezoekers, werd door een 40-jarige stadgenoot hardhandig tot de orde geroepen. Deze gaf zich ten onrechte uit voor de assistent van de beheerder. De politie maakte een einde aan het handgemeen. Naar de oor zaak van de ruzie wordt een on derzoek ingesteld. Een onbekende automobilist die zondagavond met zijn bestelbus drie auto's in de Ridderkerk straat had aangereden, heeft de politie het nodige speurwerk bezorgd. Na zijn slalom reed de man door. Naar later bleek par keerde hij het „corpus delicti" in de Hellevoetsestraat. De poli tie constateerde verse schade aan de bus en ging via het ken teken op zoek naar de eigenaar, die tenslotte werd gevonden in een woonhuis in Rotterdam. Om uit handen van de politie te blijven had de man zich ver stopt onder een stapel wasgoed. In de kantine van zwembad Groenoord zijn vorige week grove vernielingen aangericht. Negen ruiten werden inge gooid, één thermostaat werd aan diggelen geslagen en een telefoonstoestel werd onherstel baar beschadigd. Ook werden een aantal deuren opengebro ken. De schade bedraagt ten minste duizend gulden. C. P. A. Kortekaas, huisarts afwezig: 24 en 25 november i.v.m. nascholing Waarneming voor spoedgevallen: A. O. C. Klomp J. v. Stolbergstraat 3 G. Pet Tuinlaan 38 Spreekuren: 8- 9 uur: ziekenfonds 13-14 uur: particulier Aanvragen v. huisbezoeken vóór 9 uur via boodschappendienst. Tel. 206611. 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 PAGINA 3 SCHIEDAM Twee geluk kige echtparen bezoeken, stond er deze week in de agenda van loko-burgemees- ter Reinier Scheeres. De eerste visite van maandag 21 november gold de heer en mevrouw Van den Broek, die in de Willem Pastoor straat wonen. Hier trof de loko-burgemeester niet alleen het 60-jarig bruids paar, maar ook hun acht kinde ren en een grote schare familie leden en kennissen. Alle aandacht ging uiteraard uit naar Johanna Maria Cornelia de Bruin en Dirk van den Hoek die temidden van feestelijke bloemen herdachten dat zij op 21 november 1923 in het huwe lijk waren getreden. Bruid en bruidegom zijn gebo ren en getogen Schiedammers; de grondlegger van het gezin werd hier op 5 november 1900 geboren, zijn vrouw op 6 augus tus 1905. De heer Van den Hoek is 45 jaar werkzaam geweest bij de Schie- damse steenkolenhandel, waar hij „baas" was. Goede herinne ringen bewaart hij aan die tijd, vooral omdat hij ook de paar den van zijn werkgever mocht verzorgen. Vraag vrijblijvend prijsopgave Oosthavenkade 56 Vlaardingen telefoon 345163 Diezelfde morgen was de heer Scheeres ook te gast bij de fami lie Van der Windt in de Prins Frederik Hendrikstraat. Hier vierden Abraham van der Windt en Anna Franzisca Nie- meijer hun diamanten huwe lijksfeest, samen met hun 7 kin deren. Mevrouw Van der Windt-Nie- meijer is afkomstig uit Brack- weeder in Duitsland. Zij trouwde haar in Schiedam ge boren man op 23 november 1923. De bruid kwam ter wereld op 22 augustus 1905, de bruide gom op 21 januari 1904. De heer Van der Windt heeft een groot deel van zijn leven bij de glasfa brieken gewerkt. SCHIEDAM De Streek muziekschool Nieuwe Wa terweg Noord organiseert op vrijdag 25 november een voorspeelavond door gitaar- leetlingen in de aula van de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat 183. Deze avond is tevens het be gin van een reeks van niet minder dan 55 uitvoeringen, welke de Streekmuziekschool dit seizoen heeft gepland. Het doel van deze avonden is iedereen in de gelegenheid te stellen over de drempel van de muziekschool heen te stappen en zodoende kennis te laten maken met de mogelijkheden uie de SueeiunuzieKscnool ie bieden heeft. In tegenstelling tot andere akti- viteiten van de school wordt deze avond geheel verzorgd door gitaarleerlingen van Harry Pothof. De bezoek(st)ers kunnen deze avond zien en ho ren hoe beginnende en gevor derde gitaristen enige stukken voordragen. Door deze opzet worden de mo gelijkheden van het gitaarspel op duidelijke wijze uiteengezet; 23 gitaarleerlingen zijn uitgeno digd aan deze avond mede te werken, waarbij ondermeer het accent is gelegd op samenspel. Ter afwisseling zullen ook en kele solostukken ten gehore De Sint geeft gevuld met heerlijke noten, vanaf 4.95 bij c'est bon Geef eens wat anders; geef een Hooastraat 180, Schiedam Op zaterdag 26 november vindt er een bridge-drive plaats in h^ clubhuis De Toekomst van Exj- celsior'20 in sportpark Thurj- lede. De aanvang is acht uur. Geïnteresseerden kunnen zicfa opgeven bij C. Wever, telefoon 738543 of bij A. van der Hoeven, telefoon 736002 Intocht Sint Nicolaas feest voor de kleintjes worden gebracht. Het repertoire bestaat uit werken van Spaanse componis ten als Caletayud, Giuliani, Ca- rulli en Carcassi, niet zo ver wonderlijk wanneer men be denkt dat de meeste leerlingen kiezen voor akoestisch gitaars pel. Het Spaans getinte reper toire wordt echter ook afge wisseld door stukken van mo derne componisten. Dat de serie avonden wordt geopend met een gitaaravond is niet zo verwonderlijk: immers de school telt ruim 150 gitaar leerlingen, terwijl dit aantal nog steeds groeiende is. Al jaren blijkt de gitaar een van de meest favoriete opleidingen. De avond is gratis toegankelijk en begint om 19.30 uur. SCHIEDAM Opnieuw is de intocht van Sinterklaas vooral voor de kleintjes een ware feestdag geworden. In menig huisgezin was het zaterdag vroeg dag en konden de ouders niet lekker uitslapen. Het was dan ook al vroeg druk in de binnenstad, waar de winkeliers het gehele oeu vre aan liederen ter ere van de grote Spaanse kindervriend uit de luidsprekers lieten schallen. Op de Buitenhavenweg en rond de Koemarktbrug stonden ver voor het uur van aankomst al honderden mensen. De menigte bestond uit vaders gn moeders met kleuters op hun ruggen. Onder veel gejuich ging eindelijk de brug omhoog en gleed de stoomboot met als schone naam „Groene Vrede" tussen de bruggenhoofden door en zette koers naar de Koren beurs waar de Sint en zijn ge zelschap voet aan wal moest zetten. Hier groeide de menigte aan tot pen ware massa daar ook vanaf de Hoogstraat en Grote Markt bleven toestromen om maar niets van het gebeuren te missen. De Sint liep als 't ware in een fuik en kon slechts met moeite het stadhuis bereiken. Onder weg moest hij honderden kin derhandjes drukken en de no dige tekeningen voor hem ge maakt, in ontvangst nemen. Dit alles vond plaats onder veel muziekgeschetter en het vols tromen van de Grote Markt, wat tot chaotische toestanden leidde. Loco-burgemeester Reinier Scheeres stond de Sint op het stadhuisbordes op te wachten. Een zonde tegen het jarenlang oude protocol beging de loco door niet behulpzaam de trap pen af te dalen. Hij liet de kin dervriend deze alleen beklim men. Blijkbaar was Scheeres op van de zenuwen. Dit bewees overigens zijn ver klaring, blij te zijn dat de bis schop per boot in Schiedam was gearriveerd. Op een andere wijze zou dat, wegens de 3% ak- ties wel eens problemen hebben kunnen opleveren. Ook Schiedam is boos op Koos in Den Haag, daar de gelds troom naar het stadskantoor waar veel plannen klaar liggen, ook voor de jongeren afneemt", zei Scheeres. Na de gebruike lijke wederzijdse toespraken kreeg de heer Scheeres zijn tra ditionele boterletter als een peister op de wonde. Ook de Sint zelf was zichtbaar rusteloos. Bij het tellen van koppen van zijn legertje zwarte pieten kwam hij maar tot 21 van deze spring-in-'t-velden. Eén was er zoek, en wel een van de luisterpieten. Hij kon weliswaar gemist worden; niet echter het boek van „goed en kwaad" dat hij bij zich had, en dat beslist nodig was om te I Bjj WCC krjjgt u zomaar 'n splinternieuwe auto te leen, als u uw eigen auto moeilijk kunt missen. I Woermeyer Car Care I Nieuwe Mathenesse- straat 15, if t Schiedam t i LID- FOCWA weten welke kinderen in aan merking kwamen voor een ge schenk en welke niet. Opeens verscheen de achterblij ver op een plat dak van het huis nabij het stadhuis. „Kom van dat dak af, Piet" was de spon tane kreet vanuit de menigte. Hiervoor moest echter de brandweer gealarmeerd wor den die arriveerde met de grote mechanische ladderwagen. De nu volgende operatie werd onder doodse stilte met goed ge volg verricht. Onder gejuich zetten de vuurbestrijders de Piet netjes neer op het stadhuis bordes. Na het gebruikelijke kopje thee in het stadhuis maakte de Sint gezeten in een „Old Timer" onder de automobie len een tocht over de Hoog straat en Broersvest met een schuin oog gericht op de vele etalages van zijn leveran ciers, mogelijk omdat hij het dit jaar wat minder aan moet doen, iets waarop hij de kin deren al eerder voorzichtig had voorbereid!

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3